Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Připomínka F. Šusty (vyhláška hl.m. Prahy)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2015 19:18
- Nahlásit

Podepisujte alespoň toto: http://www.praha.eu/jnp/cz/test/navrhy_vyhlasek/po dpisy/index.html?post_id=5891&u=2070946
Sice to zřejmě politické struktury nebudou považovat za důležité, ale je to hezky napsáno a nedá se tomu nic vytknout. Je třeba tisíc podpisů, aby to vůbec někdo nahoře četl.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2015 11:52
- Nahlásit

Pan Šusta bude osobně přítomen zde ,potvrdil účast
https://www.facebook.com/events/1636386369969407/

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 17:04
- Nahlásit

ssshhhhh
von pan Šusta už viděl ty přílohy, že ví, že vyhláška uškodí?

Jinak tam píše pěkné demagogie, jako například Velká část tzv. reaktivních psů se stává agresivními po upnutí na vodítko, zatímco na volno je zcela klidná - to je sice pravda, nicméně reaktivní pes je nezvládnutý pes a ten rozhodně nemá na volno ve městě co dělat.
Fakt nemyslím, že je to hezky napsáno :/ řekl bych dokonce, že je to demagogický děs...vůbec se na tu problematiku nedívá komplexně.

Jestli by neměl zůstat u toho, v čem je dobrej :/

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2015 17:05
- Nahlásit

http://video.aktualne.cz/dvtv/drtinova-veselovsky- tv-2-9-2015-temata-dne/r~b88cbe1e517811e5b22d00259 0604f2e/

Barbora Pražanová / Strana Psa v rozhovoru k tzv. protipsí vyhlášce
aneb nádherná ukázka velkokynologické bezohlednosti, demagogie a hlouposti

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 06:43
- Nahlásit

zbrnd
Barbora Pražanová / Strana Psa v rozhovoru k tzv. protipsí vyhlášce
aneb nádherná ukázka velkokynologické bezohlednosti, demagogie a hlouposti

Konkrétně v jaké argumentaci?
....a lehce mě překvapilo, jaký je Veselovský stupido

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 07:09 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Neumi
Konkrétně v jaké argumentaci?
Opět nevím, jak myslíš svou otázku.
Upřesním tedy svůj názor, klidně se zeptej konkrétně
Projev paní Pražanové vnímám jako prezentaci typické pejskařské bezohlednosti, demagogie a hlouposti. (prakticky vše, co tam řekla, pokud bych s ní měl v něčem souhlasit, tak leda v některých obecných konstatováních)
Pokud chceš konkrétně uvedu dva příklady, klidně to můžeme rozpitvat celé Třeba ta úvaha o týrání zvířat je naprosto zcestná v tom podání jejim. Pokud totiž opravdu k něčemu takovému v oné souvislosti dojde, je za to zodpovědný ten, kdo toho psa týral. Její "argumentace" mi připomínají zdůvodnění z vtipů o romech. "Stara mi v pul jedny rano rozlila posledni pivo, no nezabil byste ji páááán major?" Prostě odmítá zodpovědnost za psa, odmítá akceptovat, že ostatní nemají povinost mít psy v oblibě.
Krásně to tam ukázala i na příkladu, kdy mluvi o sobe a o tom, jak kdyz jeji pes/psi nekoho nekdo ocuchavaji a dotycnemu se to nelibi, tak je odvola a dotycnemu vysvetli, ze jsou to mirumilovna zvirata. Ale kuuuu*va ona snad jako psovod se ma prvni zeptat, jestli to dotycnemu nebude vadit, ona nema tem psum snad dovolit komunikovat s statnimi lidmi navic bez jeji pritomnosti. A to je to bezohledne ceske pejskarstvi ...mimo mnoho jineho tedy

To samé se mi chce tvrdit i o názoru pana Šusty, který je zde prezentován, ovšem u toho si nejsem jistý, jestli při různých jeho přepisech a interpretacích nedošlo třeba k vytržení z kontextu či něčemu podobnému.

....a lehce mě překvapilo, jaký je Veselovský stupido
No mám k němu spoustu výhrad, ale že je hloupý si teda o něm zrovna nemyslím-a to mne opakovaně blokoval. Mohu vědět z čeho konkrétně jsi to dovodila ty?

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 07:27
- Nahlásit

Mohu vědět z čeho konkrétně jsi to dovodila ty?
Konkrétní příklad z jeho argumentace : znečišťování veřejného prostranství - skutečně existuje vyhláška. Veselovsky pořád opakuje - ulice jsou znečištěné, to je realita. Pokud se tedy domnívá, že přijetím další vyhlášky toto upravující se ti nedodržující stávající zákonné normy jako zázrakem chytnou za nos, a tuto novou vyhlášku začnou najednou dodržovat, pak je stupido.....to je realita. Represí nikoho nevychováš a tohle je otázka výchovy.

Opět nevím, jak myslíš svou otázku
ale tož......které argumenty dotyčné byly bezohledné, demagogické a hloupé?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 07:30
- Nahlásit

Neumi
ale tož......které argumenty dotyčné byly bezohledné, demagogické a hloupé?
jsem to nekolikrat editnul, takze ted tam uz odpoved najdes
mmch dle meho chapani musi byt argument smysluplny, takze ona nikterak neargumentovala dle mne

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 07:39
- Nahlásit

Neumi
. Pokud se tedy domnívá, že přijetím další vyhlášky toto upravující se ti nedodržující stávající zákonné normy jako zázrakem chytnou za nos, a tuto novou vyhlášku začnou najednou dodržovat, pak je stupido.
Myslel jsem, ze se tu bavime o "voditkach" ...voditko tusim moc neovlivni, jestli nekdo sbira ci ne.
On tam to nesbirani ale uvadi hlavne pro demonstraci toho, jak jsou pejskari nezodpovedni, to je tam dost patrno i to jasne rika nekolikrat.
Nicmene muzes mi tedy vysvetlit proc kdyz prijetim legislativni normy se stejne nic nezmeni, proc se vubec nejaci aktiviste ozyvaji?
A pokud tedy pouzivas jeji zduvodneni, ze ti spatni budou dal spatni, proc pak vubec tu legislativu mame? proc tu nezavest anarchii, kdyz si prece kazdy stejne dela co chce?
To je naprosto zcestna radobyargumentace totiz.
To je stejny jak kdybys nadavala, ze nema smysl resit zmenu max. povolene rychlosti na dalnici, protoze se bude stejne porusovat a urcite se najdou i takovi, kterym to poruseni vzdy projde protoze maji dobre zname ....

Represí nikoho nevychováš a tohle je otázka výchovy.
ne to neni zadna vychova, to je mestska vyhlaska, tedy legislativa

Z toho mi fakt nikterak nevylyva, ze by mel byt Veselovsky hloupy, jasne deklaroval, co tim mini.

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:14
- Nahlásit

Myslel jsem, ze se tu bavime o "voditkach" ...voditko tusim moc neovlivni, jestli nekdo sbira ci ne.
On tam to nesbirani ale uvadi hlavne pro demonstraci toho, jak jsou pejskari nezodpovedni, to je tam dost patrno i to jasne rika nekolikrat.

No však jo, a přijetím další vyhlášky se zodpovědnými stanou? To je věc výchovy!

Nicmene muzes mi tedy vysvetlit proc kdyz prijetim legislativni normy se stejne nic nezmeni, proc se vubec nejaci aktiviste ozyvaji?
A pokud tedy pouzivas jeji zduvodneni, ze ti spatni budou dal spatni, proc pak vubec tu legislativu mame? proc tu nezavest anarchii, kdyz si prece kazdy stejne dela co chce?

Tak tohle je velice hezký příklad demagogie .....ne že se nezmění nějaké obecné NIC, ale nezmění se ti nezodpovědní, kteří nedodržují již platné (a i kdyby žádné vyhlášky neexistovaly, tak by jim to mělo říct dobré vychování a slušnost...a vo tom to je - o výchově!). Ti vyhláškami se řídící budou biti - pes navolno nikoho neobtěžující (tady s tebou souhlasím - viz psi dotyčné - to už je obtěžování), ovladatelný nepředstavuje žádný problém, který by bylo nutno řešit!
Legislativa, kterou stát nedokáže vynutit, je na hov....Krom toho, legislativa na všechny potencionální problémy spojené se psy už existuje, jakákoliv další je zbytečná.

ne to neni zadna vychova, to je mestska vyhlaska, tedy legislativa
ne, chování lidí není o vyhláškách, ale výchově! A to od vždy!

Z toho mi fakt nikterak nevylyva, ze by mel byt Veselovsky hloupy, jasne deklaroval, co tim mini.
Veselovský je hloupý, neb argumentovat tím, že nezodpovědní nedodržují stávající vyhlášky, tak je třeba přijmout další....je stupido ...a přesně tímhle on dokola a dokola operoval. Ano, bylo jasné, co tím míní.

Je hloupé vyčlenit nějaké uzavřené malé výběhy pro psy - zkus si prosím představit jak si takhle odpoledne jdu, stejně jako kupa ostatních, do toho výběhu vyběhat svého velkého dospělého samce třeba za míčkem......proč by měl vzniknout konflikt, že....Ono pro psy je přeci přirozené si spolu až do důchodu vesele hrát na jedné kupě, cizí s cizími, bez ohledu na plemeno, pohlaví....

A co se týká umožnění volného pohybu v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání - tak ve městech, obcích ne, honitba ne, les ne.....pak už mi nějak v této republice žádný další prostor nezbývá

proc pak vubec tu legislativu mame?
To je velice správná otázka k velké části našich legislativních předpisů!

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:23 - Změnil/a: Maya
- Nahlásit

Neumi
chování lidí není o vyhláškách, ale výchově! A to od vždy!
No podle mý zkušenosti spíš zabírají ty represe. Magor u nás s agresivními psy se poučil, až když ho to stálo 3 tácy, nějaká výchova předtím mu byla u zadele.
, honitba ne, les ne
V honitbě a lese si vychovanýho psa můžeš klidně navolno vyběhat, žádný zákon to nezakazuje.
Je hloupé vyčlenit nějaké uCzavřené malé výběhy pro psy -
Co ti brání vzít psa vyběhat za město?

Já teda tuhle hysterii fakt nechápu, podobnou vyhlášku jako chystá Praha má většina měst a vesnic v týhle republice a všude je to v pohodě, jen v Praze se můžou lidi potentočkovat.

edit: A to už pomíjím to, že ať je ta vyhláška jaká chce, stejně to hafo lidí nebude dodržovat, tak jako nedodržují ty teď a nikdo to neřeší, takže pravděpodobně nebude řešit ani v budoucnu. Zrovna nedávno jsem viděla v metru psa bez vodítka, policie chodila kolem jak tam choděj ty kontroly a bylo jim to fuk.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:37
- Nahlásit

Mayaedit: A to už pomíjím to, že ať je ta vyhláška jaká chce, stejně to hafo lidí nebude dodržovat, tak jako nedodržují ty teď a nikdo to neřeší, takže pravděpodobně nebude řešit ani v budoucnu. Zrovna nedávno jsem viděla v metru psa bez vodítka, policie chodila kolem jak tam choděj ty kontroly a bylo jim to fu
Ano, ale to je mimo podstatu.
Sama p.Pražanová tam vykládala, že prý by byla taky ráda aby se hledělo na to, že nebudou všude po zemi nesebraná enona. A že sakra nevyvíjí tuhle aktivitu, aby teda se to opravdu kontrolovalo a pokutovalo a vymahalo...radeji si honi triko a snazi se ze sebe delat celebrity.

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:47
- Nahlásit

V honitbě a lese si vychovanýho psa můžeš klidně navolno vyběhat, žádný zákon to nezakazuje
nebudu se hrabat v zákoně, pokud nedošlo ke změně zákona, tak na volno ne (mě zaujala i ta kočka na vodítku:
http://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detail/6066/pohy b-psu-v-lese-a-na-poli-z-pohledu-zakona-o-myslivos ti-21/

nějaká výchova předtím mu byla u zadele
a ty víš, že nějakou výchovu předtím měl?

Já teda tuhle hysterii fakt nechápu, podobnou vyhlášku jako chystá Praha má většina měst a vesnic v týhle republice a všude je to v pohodě, jen v Praze se můžou lidi potentočkovat
Svého času bydlíc v Ostravě jsem si pro srandu zjišťovala, kde že můžu nechat svého psa legálně volně proběhnout - nejvíc mě dostal neoplocený trojúhelník ohraničený výpadovkou z Ostravy, čtyřproudovkou a nájezdem z této na onu výpadovku, no neber to....

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:51
- Nahlásit

zbrnd
Ano, konkrétně ve sbírání enon rozhodně podle víc zabere, že někdo vyplázne za nesebrání pár tisícovek než nekonečný opakování, že se sbírat má.
Nevím, asi mám smůlu, ale v Praze narážím spíš na ty bezohledný pejskaře a myslím, že na magistrátu už musej mít plný zuby stížností, protože na každej si nadává jen pro sebe jako já.
Taková běžná a mezi zdejšími pejskaři asi velice oblíbená věc je vlejzt s velkým psem do busu a nechat ho se válet přede dveřma, takže všichni vystupující a nastupující lidi ho musej přeskakovat, zatímco majitel si sedí vedle na dýlku vodítka. Těch nasranejch, co si pak vylejou vztek na magistrátu, musí bejt hodně.

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 08:58
- Nahlásit

Neumi
nebudu se hrabat v zákoně, pokud nedošlo ke změně zákona, tak na volno ne (mě zaujala i ta kočka na vodítku
v zákoně se nic nezměnilo, pořád je tam, že v honitbě musíš mít psa pod svým vlivem, ale o vodítku tam není ani slovo a stejně tak se to píše v tom linkovaném článku, nevím, kde bereš, že je povinný vodítko a že si to tak svévolně vykládají někteří myslivci je irelevantní
nic o tom, že psa nesmíš pustit na volno, nikde nic není
jeslti ti pes pytlačí, to je jiná věc a je to tvůj problém
Svého času bydlíc v Ostravě jsem si pro srandu zjišťovala, kde že můžu nechat svého psa legálně volně proběhnout - nejvíc mě dostal neoplocený trojúhelník ohraničený výpadovkou z Ostravy, čtyřproudovkou a nájezdem z této na onu výpadovku, no neber to....
Já jako nechápu, kde se bere tohle přesvědčení, že město je povinné zajistit ti vyběhání psa, to jako když si začnou lidi do města pořizovat koně, tak město bude povinný zajistit jim běhací pastviny? Když si pořídím prase, tak mi bude město povinně zajišťovat bahniště?
V tomhle se asi naše názory liší, já si myslím, že za welfare zvířete je zodpovědný majitel a ne stát, potažmo ostatní lidi.
Majitel má psa brát vyběhat někam na louku a pokud nemá kam, tak si nemá psa pořizovat.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 09:00
- Nahlásit

Neumi
No však jo, a přijetím další vyhlášky se zodpovědnými stanou? To je věc výchovy!
Jistě, že ne. A někdo snad píše nebo mluví o tom, že účelem této či jakékoliv jiné vyhlášky je předělat nezodpovědné lidi na zodpovědné? Podle mne ne. Vyhlášky jaksi neslouží k výchově, na to máme jiné instituty.

Tak tohle je velice hezký příklad demagogie
Ano přesně...je tomu tak proto, že je jsem to napsal jako "parafrázi či metaforu" jejich výroků a myšlenkových pochodů, které používala ona a ji podobní. Zajímavé tedy, že v té mé parafrázi tu demagogii vidíš a u ni ne )) prpotože ona tvrdila to samé v bledě modrém .... proč tu vyhlášku dělat, když ji stejně nebude ten a ten dodržovat...

a i kdyby žádné vyhlášky neexistovaly, tak by jim to mělo říct dobré vychování a slušnost...a vo tom to je - o výchově!
Ale jo, ale to je prostě OT, to s tou problematikou vyhlášky nesouvisí přeci.

ne, chování lidí není o vyhláškách, ale výchově! A to od vždy!
Nikdo netvrdi, ze chovani lidi je o vyhlaskach. Ale tady vubec o vychovu neslo, slo o vyhlasku...znovu opakuji...ucelem vyhlasek neni vychovavat..je to proste legislativa...zrusime tedy legislativu?

Veselovský je hloupý, neb argumentovat tím, že nezodpovědní nedodržují stávající vyhlášky, tak je třeba přijmout další....je stupido ...a přesně tímhle on dokola a dokola operoval. Ano, bylo jasné, co tím míní.
Minil tim jednoznacne to, ze Praha je plna nesebranych hovinek, coz svedci o tom, ze pejskari nejsou majoritne slusni vychovani a zodpovedni, jak se snazila naznacovat p.Pražanová. Opravdu nic hloupeho na tom, co tam rikal nevidim a ani tobe se nepodarilo mi to ukazat. Souhlasim s jeho argumentacemi i kdyz ej patrne, ze problematiku moc nezna a unikaji mu zakladni vazby i logika z oblasti velkokynologie, mohl ji lehce roznest mnohem vice.

Je hloupé vyčlenit nějaké uzavřené malé výběhy pro psy - zkus si prosím představit jak si takhle odpoledne jdu, stejně jako kupa ostatních, do toho výběhu vyběhat svého velkého dospělého samce třeba za míčkem......
1. Ty víš o jaké výběhy jde, že je považuješ za malé? Proč by to měly být výběhy a ne prostě prostranství?
2. Co ti brani jit tedy jinam? Nekam, kde je mista dost? A mmch nezapomen, ze minimalne 75% psu se nevybehava ani jednou za rok.(udaj pouze dle vlastniho pozorovani)

Ono pro psy je přeci přirozené si spolu až do důchodu vesele hrát na jedné kupě, cizí s cizími, bez ohledu na plemeno, pohlaví....
To je myslím hodně nedokonalá formulace. Psi v držení lidí jsou našim majetkem, našimi nevolníky či otroky z naprosté většiny pročež je pro ně přirozené to, co jim poskytneme.
Pokud jsi to myslela na přirozeno psů či jejich předků a příbuzných druhů ve volné přírodě, tam myslím, že to nejde srovnávat s tím, co je přirozené pro psa vlastněného člověkem ve městě. Myslím, že prostě vůbec bavit se na téma co je přirozené pro takového psa domácího je prostě zavádějící a ne zcela smysluplné.

A co se týká umožnění volného pohybu v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání - tak ve městech, obcích ne, honitba ne, les ne.....pak už mi nějak v této republice žádný další prostor nezbývá
Má to vůbec smysl reagovat? Tohle myslíš vážně?

proc pak vubec tu legislativu mame?
To je velice správná otázka k velké části našich legislativních předpisů!

To ale není odpověď

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 09:24
- Nahlásit

v zákoně se nic nezměnilo, pořád je tam, že v honitbě musíš mít psa pod svým vlivem, ale o vodítku tam není ani slovo a stejně tak se to píše v tom linkovaném článku
v tom článku se píše : Na vlastníky psů a koček se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti, které jim bez výjimky zakazuje psy a kočky nechat volně pobíhat v honitbě. Pes i kočka musí být na vodítku. Možnost, aby se pes vzdálil z vlivu svého vůdce, a to jen přechodně, se týká jen psů loveckých, slepeckých, zdravotnických, vojenských a služebních.
Takže.....? (ještě pořád si nejdu hledat ten zákon)

V tomhle se asi naše názory liší, já si myslím, že za welfare zvířete je zodpovědný majitel a ne stát
samozřejmě, ale stát mu v tom brání, a o tom to je

Já jako nechápu, kde se bere tohle přesvědčení, že město je povinné zajistit ti vyběhání psa
no přeci z oné platné státní legislativy

proč tu vyhlášku dělat, když ji stejně nebude ten a ten dodržovat...
základní argument byl - proč dělat další vyhlášku k předmětné věci... můžeš mi říct, proč ji dělat? Tu další?

ucelem vyhlasek neni vychovavat..je to proste legislativa
zbrnd, co je účelem vyhlášek??? "Je to prostě legislativa" nemůžu považovat ani při nejlepší vůli za argument, a to ani blbý.

Má to vůbec smysl reagovat? Tohle myslíš vážně?
Samozřejmě.

To ale není odpověď
To je souhlas s tvým mnou citovaným výrokem.

Psi v držení lidí jsou našim majetkem, našimi nevolníky či otroky z naprosté většiny pročež je pro ně přirozené to, co jim poskytneme
No vidíš, a já si celou tu dobu myslela i nadále myslím, že pro psy je přirozené to, co zdědili po svých předcích - instinkty, pudy.....Pokud se samozřejmě nechceš zamýšlet nad přirozeností (existencí) živočišného druhu "pes domácí" (v dnešní podobě) jako takového.

2. Co ti brani jit tedy jinam? Nekam, kde je mista dost?
no přeci legislativa....případně se můžu pokusit vyhledat majitele pozemků, kteří své pozemky z honitby vyňali (neb se pořád domnívám, že v honitbě pes navolno být nesmí).

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 09:57
- Nahlásit

Neumi
Takže.....? (ještě pořád si nejdu hledat ten zákon
no to bys měla, přečíst si ten zákon, jinak je tahle diskuze zbytečná, protože to se pak naše argumenty rozcházejí v docela zásadní věci
ale že seš to ty http://www.ochranafauny.cz/zachranna-stanice/casto -kladene-dotazy/psi-v-honitbe.html

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 10:19
- Nahlásit

Podstatná je tato část zákona (už jsme si našla) :
§ 10
Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků
(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

já bych takto postavenou větu chápala "volně a zároveň mimo vliv", tedy volně a zároveň ovladatelně ano. Ale to je věc výkladu "mimo vliv" a to není jednotné (jak se četné články shodují a četné výklady rozcházejí - viz ony dva články), tento pojem není nijak definován. Je fakt, že myslivci sami toto vykládají pouze na vodítku (i u nás visí plakát - pohybujete se v honitbě = povinnost vodit psa na vodítku)

solanka
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 10:36
- Nahlásit

Neumi
Tak to já jsem si ten zákon našla a § 21 řeší honební společenstva a žádný odst. 3 o psech a kočkách nemá.....??

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 10:36
- Nahlásit

Neumi
v zákoně není o vodítku ani slovo a výklad myslivců je irelevantní, to že u vás máte myslivce blbce, kteří svoje názory tisknou na plakáty, je smutný, ale naštěstí většina jich je normálních a většina psů se běžně v honitbě vyběhá bez problémů

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 10:37
- Nahlásit

solanka
no jo, on ten článek je celej takovej "kvalitní"

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 11:34
- Nahlásit

Tak to já jsem si ten zákon našla a § 21 řeší honební společenstva a žádný odst. 3 o psech a kočkách nemá.....??
řeší to par.10 (viz má citace nad tvým příspěvkem)

v zákoně není o vodítku ani slovo
je tam o pohybu na volno, což je totéž z druhé strany

většina psů se běžně v honitbě vyběhá bez problémů
ale však já s tím také nemám problém a ani ve městě se zákazem volného pohybu mimo vyznačená místa jsem neměla, ale tady se bavíme o vyhláškách a ne o životě

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 11:42
- Nahlásit

Neumi
tam o pohybu na volno, což je totéž z druhé strany
je tam řeč o pohybu na volno mimo vliv majitele, opakem je pak samozejmě pohyb na volno pod vlivem majitele a jak si ten vliv zajistí zákon ponechává na majiteli
kdyby zákonodárci mysleli jenom vodítko, napsali by vodítko, tak jak je to ve všech vyhláškách, nemyslíš?
ale tady se bavíme o vyhláškách a ne o životě
bavím se o tom stejným, podle mě zákony u nás dovolují vyběhání ovladatelného psa na volno v honitbě a je v pořádku, že města volný pohyb psů spíše zakazují, protože ovladatelný pes se má kde vyběhat a neovladatelný má být na vodítku jak v honitbě, tak i ve městě

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 11:56 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit

kdyby zákonodárci mysleli jenom vodítko, napsali by vodítko, tak jak je to ve všech vyhláškách, nemyslíš?
ne, to si určitě nemyslím

http://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-poradna/pohyb-ps a-v-lese-a-jeho-blizkem-okoli.aspx

Kdo je oprávněný vykladač? Nebo máš nějaké soudní rozhodnutí v této věci?

Edit: tady nějaké (údajně) je :
http://www.myslivostvp.cz/zpravy-a-clanky-1/proble matikavolnehopobihanipsua

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 12:46
- Nahlásit

Maya
kdyby zákonodárci mysleli jenom vodítko, napsali by vodítko
tady se o výkladu můžeš něco dočíst :
http://www.law.muni.cz/sborniky/dny_prava_2011/fil es/prispevky/03%20ZVIRE/Vetesnik_NEW.pdf

cituji jakýsi závěr : "Z výše uvedeného tedy vyplývá, že volným pohybem zvířete je jeho pohyb, který je vždy pod dohledem chovatele a není omezen žádnými technickými prostředky. Volnost tohoto pohybu lze tedy omezit pouze prostřednictvím technických prostředků, např. vodítkem."

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 12:58 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Neumi
samozřejmě, ale stát mu v tom brání, a o tom to je
jak mu v tom stát brání?
když už teda tak obec ne stát.
ale hlavně, jak můžeš napsat takovou tuuuhle... to je jak bys napsala, ze ti stat brani pouzivat auto, protoze nemuzes parkovat pred barakem na trave, to, co tu timhle predvadis je presne ta ukazka te pejskarske nezodpovednosti, zije nas tu proste vice nez jen par hrdych majitelu psu, kteri jsou presvedceni, ze tim, ze si poridili psa jsou jaksi neco vic a vsichni z nch a jejich psu musi padnout na drzku a hlavne vsichni jim a jejich milackum musi poskytnout zivotni prostor a svobodu byť na ukor cele spolecnosti

Já jako nechápu, kde se bere tohle přesvědčení, že město je povinné zajistit ti vyběhání psa
no přeci z oné platné státní legislativy

cituj mi , kde se v v nejake u nas platne legislativni norme pise o tom, ze ti ma nekdo jiny zajistovat dostatek pohybu pro psa, dik

základní argument byl - proč dělat další vyhlášku k předmětné věci... můžeš mi říct, proč ji dělat? Tu další?
zadneho takoveho argumentu coby zakladniho jsem si nevsiml

nicmene proc ji delat? no protoze nejspis svobodne zvoleni zastupci mysli, ze volnemu de facto nekontrolovatelnemu pohybu psu po Praze by se mela udelat pritrz. A je to jen dobre, zejmena pro ty psy v dusledku, o coz samozrejme ale zatsupitelum nejde neb o tom ani nevedi.

Legislativa v teto oblasti by se mela zprisnovat kdyz uz nejsme schopni nastavit relevantni pravidla pro mnozeni tech zvirat, tak aspon zeslozitit drzeni...moc temto krokum fandim.

zbrnd, co je účelem vyhlášek??? "Je to prostě legislativa" nemůžu považovat ani při nejlepší vili za argument, a to ani blbý.
Ty vubec nereagujes k veci, jen vytrhavac a placas z toho sekanou.
Ty nevis, co je ucelem vyhlasek? Ucelem vyhlasek je upravit obeccne platne legislativni normy pro ucely napr. lokality, zajmove skupiny apod.
A jiste, ze ucelem vyhlasek neni vychovavat. Klidne si to za argument nepovazuj, to je fakt. Vyhlaska je cosi, co mas dodrzovat. Ma se za to, ze vychova v nasich zemepisnych sirkach probiha predevsim v rodine a ve specializovanych napr. pedagogiykych zarizenich.
Pokud nekomu takova pravidla vadi , ma moznost se odstehovat nekam, kde po nem nebude nikdo ty silene veci formulovane legislativnimi normami proste chtit, nekam, kde je proste vetsi svoboda. Sahara pry neni od veci ...

No vidíš, a já si celou tu dobu myslela i nadále myslím, že pro psy je přirozené to, co zdědili po svých předcích - instinkty, pudy.....Pokud se samozřejmě nechceš zamýšlet nad přirozeností (existencí) živočišného druhu "pes domácí" (v dnešní podobě) jako takového.
Myslim, jsem to specifikoval zcela jasne. Ty instinkty a pudy jsou mnohdy hodně potlačené, místy i vymizelé případně třeba nerealizovatelné vzhledem k dalším faktorům jako třeba fyzický stav "psa".

Tobě legislativa brání jít vyběhat psa někam, kde je místa dost? Někam za město, případně do části okrajové, kde je to např. povoleno?

je tam o pohybu na volno, což je totéž z druhé strany
překrucuješ..o žádným pohybu na volno tam nic není, je tam o volném pohybu a dobře víš, že když napíšeš pojem pohyb na volno, je to zavádějící neb je to jaksi ustálené slovní spojení mající specifický význam , kdežto volný pohyb je používán ve spoustě dalších souvislostí.
S takovým přístupem bychom mohli za chvíli polemizovat, jestli občan volně se pohybující po EU může být na vodítku.

K tvemu tretimu odkazu:
SToji rozhodne za to, si ho precist poradne.
Napriklad autor sam uvozuje formulace stylem:
"Závěrem lze tedy uvést, že interpretací neurčitého právního pojmu „volné pobíhání zvířete“ lze dojít k závěru, že se jedná o pohyb zvířete ve vymezeném prostoru, které je pod dohledem nebo kontrolou jeho chovatele, vlastníka či držitele a jeho volnost není omezena žádným technickým prostředkem, např. vodítkem. Dohled nebo kontrola chovatele bude trvat do té doby, dokud je zvíře ještě v dosahu "
Tedy, že to LZE
Dale sam rozviji pouziti onoho dle nej neurciteho slovniho spojeni v souvislosti nekolika legislativnich norem.
U zakona u myslivosti upozornuje mimo jine na fakt, ze se jedna o honitby nikoliv tedy o kazdy les.
Dale by bylo dobre neinorovat, ze jde o 4-5 let starou uvahu.
Neni to tedy vubec urcite s tim pojmem nejspis a hlavne nijak to primo nesouvisi se zdejsim puvodnim tematem

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 13:00
- Nahlásit

Neumi
a článků s opačným názorem ti najdu taky x, ono to dost vřelo, když ten zákon vyšel a každej měl ptřebu se k tomu vyjadřovat
pokud je mě známo případ jenom pobíhání psa v honitbě nikdy nikdo neřešil, natož nějaký orgány, soud atd. řešily až průsery, kdy došlo k napadení psem a nebo zastřelení psa a to dopadlo jak kdy
že by někdo někdy dostal pokutu za psa pobíhající po louce jsem taky neslyšela ani nečetla, tudíž se dá myslím předpokládát, že názor vliv neznamená vodítko převažuje.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 13:01
- Nahlásit

Proč tady rozebiráte nuance v dikci zákona, tenhle topic byl o bezohlednosti, nadřazenosti a demagogii některých milovníků zvířat, Strany PSA či paní Pražanové.

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 13:36
- Nahlásit

zbrnd
to víš, my chudáci, co si nemůžem pustit video, hledáme zástupný téma
ale tak mě stačej jen stránky Strany psa

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání