Z PODCHOTUCÍ
Chovatelská stanice plemene
Bichon á poil Frisé

 

 

ÚPRAVA SRSTI

nabízím střihovou úpravu bišonků

na výstavy i sportovní střih na doma

Úprava srsti musí vycházet z požadavků standardu. Upravený bišonek musí vyhlížet jako nádherná plyšová hračka, veselá a pohyblivá, na níž nic nepůsobí rušivým dojmem. Musí vás upoutat hned na první pohled svým výjimečným zjevem.

Stříhá se obyčejnými nůžkami tak, že se opatrně přistřihují konce jednotlivých chlupů a vytváří se tak jednolitý oblouk od čela až do poloviny těla. Oblouk tvořený srstí na čele musí plynule přecházet do srsti na temeni a krku. Tady se vzhůru vyčesaná srst stříhá dokulata tak, aby při pohledu zepředu tvořila plynulou součást kruhu. Stejnou technikou střihu se tvoří přechod srsti na hřbetě, po stranách krku, zepředu na hrudi, na plecích a na hrudních končetinách. Délka srsti závisí na její kvalitě. Čím je srst kvalitnější, tím může být delší a naopak. Srst se nesmí rozpadat. Při pohledu zepředu jsou hrudní končetiny sloupkovité a jejich vnější obrysy přecházejí směrem nahoru do plecí zcela bez přerušení. Ostrými nůžkami vypracujeme hluboký hrudník. Srst na tlapkách se zastřihne dokulata. Bedra jsou široká a se zádí v pohledu zezadu vytváří tvar podkovy. Pánevní končetiny se upraví tak, aby tvořily ostré rysy úhlení. Srst na ocasu se nesmí stříhat a sčeše se od kořene směrem k vrcholu.

Chovatelé ze země původu příliš nesouhlasí s touto úpravou srsti a nadále prosazují minimálně upravenou srst. Proto se na výstavách setkáváme s různými, mnohdy nepodobnými střihy. Nutno však podotknout, že výše zmíněný anglo-americký způsob úpravy ve světě jednoznačně vítězí.Takto vymodelovaný bišon, z téměř beztvaré koule, je právě to, co je nejvíce obdivováno a co je činí tak žádoucí.

Vypracované obrysy těla musejí být naprosto dokonalé čisté a jednolité. Doporučuji proto ponechat úpravu srsti bišonka raději osobě povolané a zkušené. Alespoň pro začátek.

Obrázky si kliknutím zvětšíte!

Úprava srsti Úprava srsti Úprava srsti Úprava srsti

Copyright © 2004
Design stránek Cz-pes.cz, Webmaster
Stránka odpovídá standartu W3C - XHTML 1.0 a CSS 2
Z Podchotucí - chovatelská stanice plemene Bichon á poil Frisé