Z PODCHOTUCÍ
Chovatelská stanice plemene
Bichon á poil Frisé

 

 

Nabídka štěňátek

Actual info about puppies are on web site z Podchotucí
NEW PUPPIES/NOVÝ VRH

NOVÁ ŠTĚŇÁTKA

SIR ICH.MAJESTIC Regina Bichon

štěňátka... štěňátka... štěňátka...
Pejsci   Fenky

Jestliže máte zájem vlastnit štěńátko z naší chovatelské stanice, můžete nás kontaktovat na e-mail adresu a informovat se o pořadníku na další štěňátka. (Uvádíme raději obě dvě: SEZNAM a CENTRUM.) Případně telefonicky a ptát se na vše, co Vás zajímá. Uvítáme Vaší i nezávaznou návštěvu. Pedigree a další tituly otce a matek budoucích štěňat, včetně některých uvedených potomků, jsou k nahlédnutí na jejich osobních stránkách.

Štěňátka vrhu I

bichon.frise@seznam.cz
bichonfrise@centrum.cz

Dobrý den,

děkujeme za váš zájem o bišonky. Každopádně se jedná o velmi miloučká a společenská stvoření, která mají ten dar přinášet lidem potěšení a radost. Proto tedy antistresoví psi. Nejčastější otázkou nových zájemců je cena štěňátka. Ceny se nedají přesně předem stanovit jako jednoznačné, neboť se nejedná o standardní výrobek, ale každý psík je originál a tedy svým způsobem jedinečný. Mohu vám však nastínit rozpětí cen jak vím, že se pohybují. Jedná se o 8-20 tisíc někdy i více. Než si však takové štěně, buď již nenormálně laciné nebo zase drahé koupíte, doporučuji vám udělat si menší průzkum cen běžného tzv. vybavení ke štěňátku. To znamená - jaké druhy vakcin jsou použity k imunitě štěněte (80-500,-Kč), jaké preparáty jsou použity k odčervování od 2 týdnů stáří každých 14 dní (20-220,-Kč), zastaralé tetování do ouška (80,-Kč), nebo již micročip a petpass a web registrace pro pohyb v zahraničí - nutné a nemine vás od 1.1.2007 (cca 1500,-Kč), chovatelský a střihový servis u chovatele, poradenství s výstavami, chovností a jinými starostmi,.. nepochází štěňátko z příbuzenské plemenitby?!! , kvalita chovných jedinců a jejich výstavní ocenění (výstavní prověření je ideální alespoň od 5-10 různých rozhodčích nejlépe i zahraničních, neboť i zde v tomto odvětví hobby je korupce a možné zkreslení momentálního stavu vystavovaného jedince), jaké jsou výsledky jejich předchozích potomků, je moje vybrané štěně ze stejného úspěšného spojení jako předchozí sourozenci?, jaký druh krmiva chovatel používá (sojové extrakty za 20,-Kč/kg nebo kvalitní plnohodnotné granule třeba Royal Canine, Proplan kde je cena kolen 120,-Kč/kg ale pes má vynikající zdravé krmivo?), ......... atd. A jelikož se množí případy neoznačovaných štěňátek z některých chovatelských stanic, kontrolujte před odběrem i správné tetovací číslo v pravém uchu, nebo čipové číslo na levé straně krku. Čtečka na čipy by měla být k dispozici u veterinárních lékařů, popř. i u poradců chovu. Naše chovatelská stanice je vybavena soukromou čtečkou pro veškeré typy mikročipů. Nezapomínejte, že jakmile by neoznačené štěně opustilo chovatelskou stanici a matku, nelze již bez dalších trampot dokázat, že to zvířátko je tím správným!

Je mnoho drobných skutečností, které případně mohou cenu snižovat nebo naopak šponovat nahoru. Netvrdím, že všechno drahé je nejlepší, ale u veterinárních preparátů, krmiv a chovných jedinců se většinou vyplácí vsadit na nejvyšší kvalitu. Štěňátka z vynikajících a chovně prověřených jedinců, kteří mají tu nejlepší výživu a péči, bývají vyrovnaná a zdravá, vitální a spokojená. Takové štěně vás bude zatěžovat svými vrtochami a zdravotními problémy zcela sporadicky a vyjímečně. Nepořizujeme si přece svého psího kamaráda na krátký čas a pro potíže. Nezapomínejte, že bišonek je dlouhověké plemeno a bude tady s vámi v plné síle i více než 15 let.

Štěňátka, která jsou u nás k výběru jsou z chovně prověřených fenek krytých ICH.Blondym. Jak čas plyne, dospěla nám i nová mladá generace u nás již odchovaných matek a ty budou kryty norským importovaným psíkem MAJESTIC , absolutně nepříbuzné krve Světových a Evropských šampionů. Zárukou jisté kvality by též mělo být i mnohačetné prověření všech chovných jedinců z výstav konaných po celé Evropě. Předem je u nás nutná včasná rezervace štěněte, neboť zájem zejména o fenky pro další chov je veliký. Pokud nebudete mít zájem chovat, doporučuji psíčka, neboť vám tím odpadá spousta starostí s hárající fenou. Rezervace lze zaslat e-mailem s vaším plným kontaktem i telefon a vašimi požadavky. Tzn. pouze fena , pouze pes, na pohlaví nezáleží - podle narozených jedinců, pro další chov, na výstavy, pouze na mazlení, nebo na mazlení - ale chci jej mít chovného, .... Pokud koupíte nestandardního nebo bez původového jedince, nikdy nebudete mít možnost během dlouhé doby svého soužití změnit názor a začít svého psa třeba vystavovat a chlubit se svým mazlíčkem, i kdyby byl sebekrásnější. Tedy než se unáhlíte a koupíte ..... dobře vše rozmyslete. Co není dnes, může být zítra a znám mnoho lidí, kteří si kupovali u nás psíčka jenom na mazlení a časem se rozmysleli a začali s námi jezdit na výstavy i do zahraničí.

Všechna štěňátka od nás odcházejí k novým majitelům již čipovaná a vybavená modrým PETPASSPORTEM, abychom splnili nové předpisy EU pro označování a cestování se zvířaty. Noví majitelé pak nebudou muset dodatečně toto aplikovat. Samozřejmostí je výbavička s krmivem, návyk čistoty na WC, dostatečná rozmazlenost, opakované odčervení a vakcinace osvědčenými vakcinami NOBIVAC s garancí.

Přeji hodně štěstí při výběru vašeho budoucího kamaráda a nezapomínejte, není na jeden rok

Dlabalová Kamila a smečka psí

Copyright © 2004
Design stránek Cz-pes.cz, Webmaster
Stránka odpovídá standartu W3C - XHTML 1.0 a CSS 2
Z Podchotucí - chovatelská stanice plemene Bichon á poil Frisé