Z PODCHOTUCÍ
Chovatelská stanice plemene
Bichon á poil Frisé

 

 

O chovatelské stanici plemene
Bichon á poil Frisé a Barevný boloňský psík
"z Podchotucí"

Rozhledna

Chovatelská stanice Bichon a poil Frise a Tsvetnaya bolonkaz Podchotucí vznikla teprve nedávno v roce 2001 (v 80. letech jsme chovali knírače a bývalý název chovatelské stanice „Stříbrná hvězdička“ se skutečně pro bišonky nehodil). Byla jsem celkem ráda, že byl vybrán tento pro mnohé krkolomný název. Přesně totiž vystihuje oblast, ze které štěňata bišonků pocházejí.

Chotuc je jediný vyšší bod ve středu nejúrodnější části Polabské nížiny. Jedná se o přírodní kopec s Chráněnou krajinnou oblastí, kde se ve velké míře nachází divoce rostoucí klokočí a mnoho dalších vzácných rostlin a živočichů. Největší sláva klokočí je datována z doby středověku, kdy se z něj vyráběly růžence. Semínka klokočí jsou malé dřevěné kuličky, s krásným rezonujícím zvukem.

kopec Chotouc

Další dominantou naší obce je mimo známé jezdecké školy, především nejníže umístěná rozhledna v České republice. Je z ní vidět celá Polabská nížina, na horizontu olemovaná horstvem.

Srdečně Vás zveme k návštěvě obce Hrubý Jeseník u Nymburka. Na naší jízdárně se můžete pokochat pohledem na koně v barvě isabel, rekreačně se projet a při té příležitosti se rozhlédnout po Středočeském kraji z rozhledny.

Info tabule

Pro další informace o psíčkách plemen Bichon Frise (také chcete-li o tenerifském bichonovi), nebo Barevný boloňský psík (známý také jako Tsvetnaya bolonka) můžete volat po celý den na uvedené telefony nebo psát na nový e-mail.

Copyright © 2004
Design stránek Cz-pes.cz, Webmaster
Stránka odpovídá standartu W3C - XHTML 1.0 a CSS 2
Z Podchotucí - chovatelská stanice plemene Bichon á poil Frisé