Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Narušená smečka?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
evca
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 23:31
- Nahlásit

Fotky jsem poslala na email,je jich víc, tak tam něco vlož, díky.Teď už musím končit, jedeme na cvičák.

Fifi
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 00:10
- Nahlásit

evca
Teď už musím končit, jedeme na cvičák.
Ten posun, ten posun My pudem do hajan, este ti sem dam par fotek, diky za ne
Tak tady par foto od evci

A pozoor, zabijakovee! Typicka narusena smecka. Nicmene plati, co jsem ti napsala driv

PeKrato
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 09:13
- Nahlásit

evca
Evi, souhlasím s už řečeným. Dokud ji budeš omlouvat a na něco se vymlouvat, nikam se neposunete. ta mladá moc dobře pozná, že nejsi ty pevně rozhodnutá, že tohle dělat nebude.
moje fena je taky hrozná cíťa, je na mě uvázaná jak šutr a žárlí. na malýho prcka chtěla být hnusná dvakrát, že jako si s ním hraju. víckrát se jí to nepovedlo. dostala takový hašte, že prostě teď stačí jen změnit tón hlasu a nechá ho být. stejně tak i malej, když moc otravuje a přehání hru, prostě to utnu.
pamlsky uklízet a opravdu nechávat pod dohledem. že si kost brání je asi normální. jde jen o to být u toho a nenechat je hrozbu převést v čin. když moje fena moc bručí a malej nemlže projít ani kolem, okamžitě jí kost beru a je po sradně. zase to zkusila párkrát a už to nedělá. raději si kouše bez mručení než aby neměla nic. všechno je jen o důslednosti a tvém rozhdonutí, že to prostě bude tak, jak chceš ty.
pokud k tomu rozhodnutí nedojdeš brzy, prostě je odděluj.

Jinak je feňule nádherná )) a staříci taky

evca
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 15:09
- Nahlásit

PeKrato
Já vím, musím přitvrdit a prostě jí nedovolit, aby si na něho vyskakovala,zajímavý ale je, že to dělá jen na něho s kterým byla nejlepší kámoš a naopak když jsme tu měli návštěvu s tou její mámou AD a ona napadla naší starou fenečku, tak když jsme museli sundat z ní tu argentinu,běžela k ní a olizovala jí rány.Tu její reakci, právě se snažím pochopit...pes tam byl taky a toho si nevšímali a pak najednou za pár dní začala být hnusná na něho a kolem starošky a sem tam k ní čuchne a olízne jí.

Jinak taky vřechny kosti dávám stranou, aby k vůli nim k ničemu nedošlo,dostavájí jen každý svou když jsou odděleni.
Před chvílí jsem jí vzala dovnitř a všichni tři spokojeně leží a pospávají, tak uvidím co bude dál, mám to pod kontrolou.
Fakt bych nechtěla, aby jsem je musela oddělovat už napořád,chci mít smečku pohromadě a v pohodě, tak to musím nějak zvládnout. Včera jsme byly na cvičáku a strašně jí tam chválí, je šikovná a těší se tam,jen když vidí ostatní psy tak pořád kňučí a chce za nimi,jen nevím jestli si chce s nimi hrát a nebo si na ně dovolovat.

Stařík teda pesan,(ten celej černej) sklízell v ČR úspěchy,jezdila jsem s ním od 9 měs. po výstavách a vyhrával kde co, od junior šampiona
, vítěze třídy,BOB atd. vždycky měl výbornou 1. Ale to je zhruba před 10 lety,kdy jem je oba přivezla sem...a asi mu skazila slibnou karieru na výstavách, ale zas tam jsme bydleli v bytovce, takže byli odkázaný jen na procházky a tady mají v tomhle svobodu v podobě zahrady,milujou si lehnout na sluníčko a vyhřívat se.,vždycky tu měli dvířka pro psy ve dveřích a tak si chodili ven jak se jim zachtělo, jen teď jsou trochu omezený, díky mlaďošce.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 16:09
- Nahlásit

evca
jo, prostě musí pochopit, že takhle ne, ať už to dělá z jakéhokoliv důvodu. že by ji stařík provokoval asi nepadá v úvahu, předpokládám

chápu, že chceš mít smečku fungující a tedy pohromadě. budu držet palce, aby se to povedlo a čubina pochopila co nejdřív, co se po ní chce.

pokud se chová takto na cvičáku, chce to chodit mezi cizí psiska co nejvíc, bych řekla. aby pro ni cizý pes nebyl taková zvláštnost. sehnat někoho na společné venčení, zase s košem a na stopovačce pro lepší korekci na dálku a nechat ji se psama na volno. teď mi to vyznívá tak, že je to pro ni spíš vzácnost a volně se pohybovat mezi jinými psy nemá moc příležitostí. ale třeba se pletu prostě bych jí ostatní psy zevšednila

Ze které chovky staříky máš? jejich papírová jména mě zajímají Já mám teda dva stafbulíky v bytě, ale pravda je, že už řešíme dům se zahradou, tak se taky těším, jak jim tam bude dobře

evca
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 19:38
- Nahlásit

PeKrato
Ne to vůbec, stařík jí neprovokuje, má jí rád a dokonce si s ní chce hrát, on je pořád takový akční i když už má problémy s chůzí(zadní nohy),když jdem na procházku, tak vidím že tak za 100metrů už má problémy a když s ním chci jít zpátky tak se zapře a chce jít popřád dál,on procházky miluje.

Mám tu nedaleko v městě známou, co mě právě řekla o tom cvičáku, ona se to dozvěděla v psím parku,ten je oplocený, má několik částí a je tam hodně prostoru na to aby se pesani vyběhali,budu tam teď s ní jezdit ráno, to tam nikdo není,ta známá tam bude chodit s námi, má 6 měs. feňulu irskýho vlkodava a Arriana je s ní OK,tak uvidíme.

Starouše mám ze své chovky, je to syn té staré fenky co je taky na té fotce( je černo bílá) a štěnda jsme měli bohužel jen jednou, pak jsme odjeli sem. Moje chovka se jmenuje Belu Staff a pes Agassi Outlaw a fenku mám z Českých Budějivic z chov. st. Jarys.

evca
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 20:07
- Nahlásit

PeKrato
http://www.q3.cz/images/53Champi_Agassi_002.jpg

evca
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2010 20:10
- Nahlásit

PeKrato
sorry,neumím sem vložit fotku

evca
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2010 16:25
- Nahlásit

Tak zatím to pokračuje docela dobře, feňulu beru nejen z těchto důvodů dovnitř,ale i venku se pohybuje volně se starochama a zatím v poho, vzájemně k sobě čuchají,olizují se.Vevnitř si mlaďoška lehla na sedačku a když tam staroch skočil k ní, tak se jí to nelíbylo a ohnala se po něm,vynadala jsem jí, že to ať si nedovoluje a vyhodila jí ven, pak jsem jí vzala dovnitř a už si na sedačku netroufla, staroch tam ležel, tak k němu čichla a šla pryč. Někdy jí prdne v bedně a když třeba jde okolo ní, tak zavrčí, okřiknu jí a zas je to OK.To fakt nechápu proč to dělá.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2010 19:05
- Nahlásit

evca
sorry,neumím sem vložit fotku

evca
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2010 22:16
- Nahlásit

davidkova renata
Díky

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 22:12
- Nahlásit

Argentinu máte z ČR nebo je to zahraniční krev? Chtěla bych jen upozornit, že AD je smečkové plemeno, sice značně specifické, ale přesto smečkové. Nejistota a projevy bázlivosti u AD to teda není úplně ok, ale může být. Mám doma smíšenou smečku AD, SBT doma a ovčáci a kanára venku. Argentina i SBT jsou plemena, který se umí úžasně vcítit do svého člověka, to už jistě víte. Myslím, že to tu už zaznělo, vaše nervozita se přenáší na psy a ti podle toho reagují. Opatrně na tresty u mladé AD!
Věkem by se vzájemné vztahy měly pozvolna upravovat. Faleška může být spouštěčem podobného chování. Problematické je i období hárání, u nás bylo "horko" při prvním hárání mladé AD, ale její dominantní matka udržela všechny na uzdě bez jakéhokoliv násilí. Dominantní fena, která to má v hlavě v pořádku dokáže udržet ostatní psy a feny natolik na uzdě, že si žádné rvačky nedovolí. Myslím si, že při citlivém, ale důrazném vedení se vám vzájemné soužití podaří napravit. Také doporučuji v době vaší nepřítomnosti psy nenechávat spolu, je to zbytečné nervování staříků a v případě konfliktu nemůžete zasáhnout. Naopak jste-li přítomna, nechávejte je spolu co nejvíc, ale netolerujte jim (jí) žádné projevy agresivity. SBT nemají v povaze krvavé bitky a AD nejsou žádní notoričtí rváči, ale dojde-li ke konfliktu, pak upozorňuji, že AD nezná bratra (a to doslova).
Výcvik u AD rozhodně doporučuju, jde to a když přijdete na tu pravou motivaci, pak je to zábava pro oba Každopádně přeju hodně štěstí.

Atika
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 19:34
- Nahlásit

Ahoj, dovolím si vklouznout do vaší diskuse a poprosit taky o případné nápady. U nás se teď děje něco podobného, ale jde o 6 kg a 16ti letého malého knírače a pubertálního divocha (13 kg a necelé dva roky). Mám ještě fenu labradora. Béďu jsem si vzala cca před rokem a půl, bylo mu tak půl roku. Do smečky zapadl, všechno bylo OK. Docela už poslouchá , i když ne na 100 %, je opravdu divous, kolem roku a půl začal startovat po psech - samcích, drží ho to furt - vidí kluka (jedno jestli 5 kg nebo 50), zatmí se mu a upoutání pozornosti na mě je fakt problém (hračky ho vůbec neberou a pamlsky venku klidně vyflusne). Ale jde spíš o problém doma, knírač už je fakt starej, vratkej, skoro slepej a Béďa občas kolem něj proběh a naznačil hru - strčil do něj packou, nosem a malej reaguje vyštěknutím a rafnutím do prostoru. Už si žije tak trošku ve svým světě, povelovat už moc nejde. Jednou Béďu trefil do ucha a ten po něm ve vteřině nekompromisně vylít a drapnul ho za krk. Šel do vzduchu, seřvala sem ho (malýho taky, ale tam je to mimo mísu), byl tam jenom škrábanec, ale teď jsou už ty vztahy napnutý. Malej to zpravidla spouští - buď ňafnutím, zavrčením, když jde Béďa moc blízko okolo něj, teď měl 2 dny děsnou srajdu, zeslábnul a občas se mu stane, že upadne a nemůže se zvednout. Béďa se hned letí podívat a Bondy po něm začne chňapat. A v tomhle okamžiku je to vteřina a Beďan po něm okamžitě jde. Dřív byli v naší nepřítomnosti všichni pokupě, včera jsem začala dávat Béďu s labinkou vedle do pokoje, aby měl malej klid, protože se o něj už fakt bojim. Je teď zesláblej, sotva chodí, ale až se z toho dostane, tak se to stejně moc nezlepší, prostě je vratkej, občas upadne, blbě vstává. Vím, že to vlastně spouší knírač, ale toho moc nemůžu ovlivnit. Bedík leží, pozoruje ho a mam docela pocit i že na nějakej podnět čeká, zakazuju, ale jsem z toho docela streslá a mlaďoch to stopro cejtí. Bydlim ve 2+1 a nedokážu si představit trvalý oddělování (v nepřítomnosti už to tak pro jistotu bude). Béďa si to ve chvíli, kdy na něj vidím zakázat nechá, poslechne, ale pořád malýho pozoruje a mam docela strach, že si dojdu na záchod a zrovna se něco semele a Bedík do něj půjde. Jsem z týhle situace docela v pr..... a nevím jak z toho ven, aby starouš v klidu dožil a nebylo to u nás jak chůze po minovým poli. Omlouvám se za tu slohovou práci.

kachna_
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 19:55
- Nahlásit

Atika
třeba najdeš nějakou radu i tady. Je to situace na houby.
http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_11782_0.html

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:15
- Nahlásit

Atika
Mrkni na to forum, co linkovala kachynka. Ja resim ted neco podobnyho se starou cubou, ktera je diky nemoci ted pomerne nevrla. Stacilo ji oddelit od ostatnich, v noci se mnou spi taky jen ona (aby ji nejak neprislapnul zbytek smecky). Spolecne jsou jen pod dohledem treba na zahrade, aby jim nechybel kontakt, prece jen spolu vyrostly.
včera jsem začala dávat Béďu s labinkou vedle do pokoje, aby měl malej klid, protože se o něj už fakt bojim.
Dle myho, pro 16letyho starecka idealni stav, treba ikdyz budete doma. Chce mit uz svuj klid.

Atika
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:17
- Nahlásit

To jsem sledovala, jenže Tonka je podle toho co píše Šárka zcela nekonfliktní a ničím neprovokuje, u nás to prcek tím nervním chováním provokuje vlastně sám, ale tím jak je starej a už moc nepobírá, tak nejde moc ovlivňovat. Potřebovala bych docílit toho, aby si ho Béďa vůbec nevšímal, ale nemam tuchu jak, protože toho zajímá všechno co je trošku neobvyklý a Bondyho se zájmem pozoruje. Ale dokud ho malej necvak (spíš náhodou, že se trefil - jen chňapá okolo sebe), tak nikdy nereagoval agresivně. Zakazovala jsem mu i to šťouchání packama, jo poslechne, ale pak blbne s Bufkou, divočí, běží okolo prcka a prostě do něj strčí nebo jdeme ven, všichni se prdelí okolo mně, strkaj do sebe, prostě tyhle momenty "nablízko" vznikají. Nebyl v tom zlej úmysl, ale teď už mi přijde, že ho má jakoby "zaměřenýho". Jsou prostě na malým prostoru, venku na zahradě (na chatě) nebo při procházkách má svoje "starosti" a malýho si vůbec nevšímá.

Atika
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:26
- Nahlásit

Fifi
Dle myho, pro 16letyho starecka idealni stav, treba ikdyz budete doma. Chce mit uz svuj klid.
No jenže když jdem pryč, tak jde do ložnice Béďa s Bufkou (těm je to celkem šumák, to stejnak prospí), Bondyho kdybych tam zavřela tak bude kvílet klidně hodiny, musí bejt nezavřenej (hodně pije a už i doma čurá, ale chodí s tím do kuchyně na lino a prostě nikdy nesnes bejt zavřenej - děsně řve (mam ho čtyři roky - od 12, dřív bejval buď zavřenej celý dni v místnosti sám, nebo se toulal po ulicích, tak možná proto.
A zase nemůžu když jsme doma zavírat Béďu s Bufií v ložnici, protože tam prostě nejsme. Já fakt vůbec nevím co s tím.

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:32
- Nahlásit

Atika
A zase nemůžu když jsme doma zavírat Béďu s Bufií v ložnici, protože tam prostě nejsme. Já fakt vůbec nevím co s tím.
A co mu udelat v kuchyni ohradku? Aby na nej omladina nemohla a zaroven s vama byli vsichni pohromade, kdyz jste doma? Tohle dle myho nicim jinym neporesis, mladej si chce hrat, starej mit svuj klid.. Navic jestli je nejak nemocnej, tak chce mit svuj klid tuplovane.

Dines
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:32
- Nahlásit

Atika
A co starýmu pořídit klec?
Jako nemyslím ho do ní zavírat, ale byl by tam krytej a v bezpečí před ostatními psy, nehrozilo by náhodné šťouchnutí...
A snad by se snáz dalo vysvětlit starýmu ať vegetí v kleci (otevřený) a mladýmu, že do klece se proste nesmí.

Jen nápad....

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:34
- Nahlásit

Dines
telepatologie...

Atika
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:44
- Nahlásit

Ono k těm situacím dochází spíš když je malej v pohybu, když je v pelechu a spí (což je často), tak na něj Bedík prdí. Ale když se zvednu a jdu do kuchyně, koupelny na hajzlík tak se skoro vždycky zvedne i prcek a vrávoří za mnou. Bedík většinou taky - Bondy proto, že je závislák - on snad má nějakej šestej smysl, je hluchej, spí, já se zvednu a on okamžitě otevře oči a začne se mátožit, no a Béďa proto, aby viděl co se bude dít. Když bude klec otevřená, bude to to samý, jen se vypotácí z klece místo z pelechu a když bude zavřená začne kvílet (to je poslední dobou jeho hlasový projev nesouhlasu, fakt kvílí), no a to okamžitě velice zaujme Béďu. Já už mam zavařenou hlavu, jak promejšlím všechno možný

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 20:54
- Nahlásit

Atika
Ja mela na mysli ohradku, ne klec. Kde by mel svuj pelisek a videl by na vas, holt by s tebou nechodil na wc ci do spajzu, parkrat by si zakvilel, ujistila bys ho, ze se nic nedeje a ze si pobliz...? Jinak me nic jinyho uz nenapada. Proste nez riskovat poraneni staricka, i na ukor jeho mirnyho nepohodli bych ho ve vasi pritomnosti naucila na ohradku, kde koneckoncu muzes psiska stridat.

Atika
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 21:23
- Nahlásit

Já vim, je to fakt na pytel, dík za nápady. Já jen nevim, jak řešit ty jeho procházky. On tráví v pelíšku fakt hodně času, hodně spí, ale zhruba každé dvě hodiny ho nosím vyčurat ven a i mezitím se třeba hned po deseti minutách vymátoží a počurá, za další chvíli se de napít, pak se jde pomazlit, prostě je takovej lezavej - během hodiny klidně 10 x na pár minut a zase si zaleze. V noci už ho ven nenosím, chodim do práce, to bych nedala - i tak mě to vždycky probudí, když se hrabe a občas se musim zvednout a jít ho sebrat, když upadne, sám se nezvedne. Kdysi ho sundalo na toulačkách auto, má bolavý záda, možná si je při těch prochajdách protahuje, protože občas se vyhrabe, jen se projde a zase zaleze. To by musela bejt vetší ohrada (ale kam s ní v pokoji 16 m2) nebo furt otvírat.

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 21:47
- Nahlásit

Atika
ale zhruba každé dvě hodiny ho nosím vyčurat ven a i mezitím se třeba hned po deseti minutách vymátoží a počurá,... a občas se musim zvednout a jít ho sebrat, když upadne, sám se nezvedne.
No to si musis urcit sama, tu hranici, kdy je zivot psi jeste zivotem hodnotnym a kdy uz ne. Promin, ale takhle z tvyho popisu je mi proste smutno. To je jen male OT.

Biluška
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2011 21:50
- Nahlásit

Atika
Doma bych určitě použila tu klec. Na jednoho, nebo na druhýho, to je celkem jedno. Když vystartuje na někoho venku tak bych se vykašlala na jakékoliv upoutávání pozornosti, pamlsky a cokoliv jiného a použila bych traverzu zn. Extra Bigg.

Atika
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 00:12
- Nahlásit

Fifi
Nosím, protože bydlíme v 1. patře a schody (23 kousků) už fakt nedá, venku si vrávoří sám, někdy líp, někdy hůř - měl zlomenou pánev a teď na stáří ho to zlobí, má prostě hodně slabý zadní nohy, podlamujou se mu. Když spadne tak se na linu nezvedne, na koberci mu to chvíli trvá. Má slabší srdce, bere Enap, je trochu senilní, ale žere s chutí, půlhodinovou pomalejší čmuchací procházku dá v pohodě, to čůrání fakt nevím, proč nevydrží protože ledviny, močák, prostata, játra, krevní rozbor - všechno v pořádku (opakovaně vyšetřované - máme veta kamaráda, takže je fakt pečlivka). Myslí si, že je to tím, že se nevyčurá pořádně, protože se neudrží dlouho v přiikrčené poloze. Hodně pije, cukrovku nemá. Prostě je to starej pes, ale ne nemocnej, bolesti zad má občas, máme na ně léky. Fakt bych psa netrápila, jen aby tu se mnou byl o pár tejdnů dýl. Spíš přemejšlím, jak by snášel pobyt v tej ohrádce, vůbec si to nedovedu představit, fakt se mi sem nic většího nevejde. Ještě mě napadlo - mezi kuchyní a obývákem nemáme dveře, tak tam lupnout něco jako vrátka třeba z pletiva. Jen si myslím, že Béďa okamžitě pochopí, že je to kvůli Bondymu - čím víc se snažím, aby nepřišli moc k sobě, tím větší má o něj zájem a tím víc se Bondy ježí.
Biluška
Jo chtěla jsem hezky po dobrým, jenže vono to na něj moc nezabírá - Beďan je docela zarputilec. Škubanec pomůže, ale stejně po tom druhým furt čumí a je připravenej to zkusit znova i když se mi přiřadí k noze. Psy co znal než začal psy napadat bere dál úplně v poho a hraje si s nima (vzhledem k tomu jak si hraje má samý velký kamarídy - labíky, ovčáky - ty malý před ním zdrhali i když byl ještě hodňák).
Jinak držím palce ať to se Sabčou dopadne a není jich moc.
Ach jo, radši jdu spát, mám hlavu jak pátrací balon, všem díky za nápady.

Biluška
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 06:50
- Nahlásit

Atika
Vykašli se na škubanec a normálně ho seřezej jak koně.

kachna_
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 08:14
- Nahlásit

Biluška
Vykašli se na škubanec a normálně ho seřezej jak koně.
čoveče u nás, kdybych stupňovala násilí já, bude ho stupňovat i Mája vůči Besce. Krátkej rychlej trest a pak to už dál neřešit nám funguje nejlíp (což nemusí platit na Béďu). A hejknout už když po něm čumí, ať si všímá svýho.

Biluška
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 08:18
- Nahlásit

kachna_
mluvím o násilí, které uplatňuje Bedřich na cizí psy venku. Prostě by se na psa zle podíval a už by ji měl. Nemusí se s nimi kamarádit když nechce, ale nebude po nich startovat. Doma bych to řešila klecí, nebo nějakým oddělováním, hlavně v nepřítomnosti, protože vím co dokáží mladí ambiciózní jedinci udělat se starými nemohoucími

kachna_
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 08:22
- Nahlásit

Biluška
mluvím o násilí, které uplatňuje Bedřich na cizí psy venku. Prostě by se na psa zle podíval a už by ji měl.
aha, tak to jo

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání