Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Narušená smečka?
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
evca
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2010 17:57
- Nahlásit

Mám dva staré psi STB a jednu mlaďošku AD,je jí 17 měsíců.Doteď se starými psi byla v pohodě,když jí bylo asi 5 měs. tak pořád obtěžovala staré psi,fena jí ignorovala,ale pes jí jednou dal trochu výchovnou lekci a trošku jí kousl,podřídila se mu a pak si s ním hrála, byli kámoši,teď jsme měli návštěvu a tak se setkala po roce se svou matkou,od začátku s ní byla v poho,ale uděla jsem hroznou blbost, jelikož měli u nás s fenou pobýt 14 dní a potřebovala jsem aby byli v poho všichni pohromadě,pustili jsme je na zahradě všechny,a ta fena ( co byla na návštěvě) vyjela po naší staré feně a pokousala jí,naštěstí jsme včas zasáhli,pak už jsme je společně nepouštěli,ta naše AD a fena (její matka)běhaly volně po zahradě a když jsme pouštěli staré psi, tak jsme tu cizí fenu zavřeli do kotce, někdy i tu naší,aby jí nebylo smutno.Jednou zas dala matka výchovnou lekci naší mladé fence, protože, jí neustále lezla do přepravky, kde spala, pak bylo celých 13 dní klid a poslední den,kdy k nám přišla návtěva a byli puštěný pouze naše psi, cizí fenka byla v kotci, tak náš známý začal hladit starého psa a v tu chvíli naše mladá vyjela po psovi,manžel se bál, vzhledem k jeho věku(už by se napral) a raději ho odnesl domů.Od té doby na něho vrčí a štěká,návštěva odjela a problém pořád přetrvává,nechápu,jestlí jí přeskočilo, nebo mu vrací to co jí udělal když byla štěndo, nebo se tak chová díky tomu, že má falešnou březost a dost to prožívá,prostě mě to není jasný,nevím jak dál postupovat,abych něco nepokazila, chtěla bych ,aby se vše vrátilo do normálu,ale potřebovala bych poradit,co dělat,prosím pokud máte někdo zkušenost se stejným, nebo podobným problémem, poraďte a pokud by někdo mi mohl vysvětlit její chování byla bych moc ráda,díky.

Fifi
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2010 21:28
- Nahlásit

evca
Koukam, zadna rada.
Od té doby na něho vrčí a štěká,návštěva odjela a problém pořád přetrvává,nechápu,jestlí jí přeskočilo
Kdyz te ctu, tak fenka mela zastupce svy rasy na prechodnou dobu v baraku, dostala od ni vychovnou lekci, kterou ocividne pochopila, komunikovaly spolu a nebyl problem. S tvyma psama asi neni takova sranda, a kor starejma a mensima, jak pises. Tak si treba zkousi dospivajici pubertacka udelat poradek po vzoru svy mamy.
Ja na svoji povahu a "bojovy vemena", co mam doma, bych dala mlady AD vylagos, jakmile by vytrubovala bezduvodne na domaciho staryho psa. Samozrejme, mit je pod dohledem, jakmile zacne prudit, dat ji jasne najevo, ze tohle teda ne. A kdyz doma nejsi, tak starymu psovi nechat nekde jeho klid.
nebo mu vrací to co jí udělal když byla štěndo, nebo se tak chová díky tomu, že má falešnou březost a dost to prožívá,
A nebudu ji nijak omlouvat a prisuzovat ji lidskou zakernost . Nechci, aby se tak chovala, tak ji to chovani utnu - a jak, to zalezi na naturelu feny, tech moznosti je fura.
Zkusenost jsem mela - mozna trosicku podobnou - mlada rtw si zacla vytrubovat na seniorku rtw. Ale u ni slo o preskok pri hlidani, navic to neni fena uplne vyrovnana - takze tam stacilo ty jeji emoce prevest na "dudlika". Hujer mladej ted hlida, kdyz to v ni vre moc, tak si chytne pneu z horskyho kola a je klid. Starucha rozumne vyklidila hlidaci pozice venkovni, pricemz je to ale silna osobnost a v baraku vladne jen pohledem - nemusi vrknout ci steknout a zbytek smecky se neodvazi do kuchyne.

evca
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2010 22:13
- Nahlásit

Fifi
Tak si treba zkousi dospivajici pubertacka udelat poradek po vzoru svy mamy.

Přesně to mám taky na mysli.

Zkusenost jsem mela - mozna trosicku podobnou - mlada rtw si zacla vytrubovat na seniorku rtw. Ale u ni slo o preskok pri hlidani, navic to neni fena uplne vyrovnana - takze tam stacilo ty jeji emoce prevest na "dudlika". Hujer mladej ted hlida, kdyz to v ni vre moc, tak si chytne pneu z horskyho kola a je klid.

Tahle mladá fena je taky nevyrovnaná,někdy trochu bojácná,za plotem hlídá,když je v kotci taky,ale jak někdo cizí přijde k ní, tak se přikrčí a mám pocit jako by nikomu nevěřila,couvá, přitom jí nikdo neublížil ani jí neuhodil.

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 08:21 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

evca
ach jo, jsem si půlku smázla.
předem upozorňuju, že radu nemám, sama to řešim už nějakou chvíli. Mám dvě dospělé fenky 9 a 13 kg, měla jsem tři, psa 35 kg a fenku - štěně vlčího špice. Když jsem si ho přivezla (koneč května), holky zrovna háraly. Týden na to mi umřela stará fenka
Asi před třema týdnama mi začala napadat jedna fenka druhou, nevím proč (vyjma výše uvedeného teda), zkoušela jsem různé věci, ale nejvíc se mi osvědčilo zakázat to ve stádiu vrčení, pak k ničemu nedojde. Dneska si po dlouhé dlouhatánské době pár vteřin hrála se štěnětem.
Fifi má pravdu v: bych dala mlady AD vylagos, jakmile by vytrubovala bezduvodne na domaciho staryho psa. Samozrejme, mit je pod dohledem, jakmile zacne prudit, dat ji jasne najevo, ze tohle teda ne, já jsem to řešila ostrým ne. Vyřvání se u nás doma nevede a nemělo efekt, naproti tomu vteřinové vyvěšení (jen když jsem jí sundavala za obojek z druhého psa, ale ne ze rvačky, tak jsem jí vteřinku-dvě nechala přední nohy ve vzduchu) ano. Fifi třeba to vyvěšení pro psa nerváčka viděla jako ne úplně vhodné, ale nám fungovalo lépe. Jenže to až v případě, že by došlo k nežádoucímu fyzickému kontaktu, což u nás u prakticky stejně malých psů není to samé co u tebe. Zkoušela jsem i el. obojek. Máme nácvik k použití obojku na přivolání, takže jsem vlastně při zavrčení pískla a fenka mi přiběhla. No, přivolat jí hlasem bylo jednodušší. Použití obojku, když by šlo do tuhého bych zavrhla úplně, když je pes vybuzenej na nejvyšší míru, tak už je podle mých zkušeností na el. obojek pozdě.
A kdyz doma nejsi, tak starymu psovi nechat nekde jeho klid.
tzn. podle tebe oddělit? Páč já bych oddělila, pokud bych neměla jistotu, že nenapadne. A i kdyby měl místo, kam se AD nedostane, tak X hodin stresovanej pejsek, taky žádná radost.
a jak, to zalezi na naturelu feny, tech moznosti je fura.
naprostý souhlas.
Za sebe bych poradila jedno. kvalitní obojek a ze začátku jsme dávali i krátké vodítko kvůli manipulaci a snaž se, aby nedošlo ke kontaktu, po kterém by k tobě STB ztratil důvěru
No, jsem ti asi moc nepomohla.

evca
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 15:01
- Nahlásit

kachna_
Ale jo,pomohla,jsem vděnčná za každou radu. Nemám s tím žádnou zkušenost,měla jsem jen zmíněné stafordy a ty i když se občas také prali, tak to bylo jen tak,že byli oslintaní a nikdy k ničemu vážnějšímu nedošlo a u AD je to něco jínýho, když jsem viděla jak se vrhla na tu moji starou fenku (matka té naší mlaďošky),tak ve mě byla malá dušička,museli jsme ji z ní sundat a tak mám strach aby to mladá nezkusila na pesana.

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 15:57
- Nahlásit

evca
pak ještě jestli něco o nás vyčteš tady
http://chov.plivnik.cz/smecka.html
ale my si ty problémy vybírkáme s "tříročkama", s mlaďochama ne. Klep klep

PeKrato
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 16:09
- Nahlásit

evca
jako asi nejsem úpe fundovaná radit, ale myslím teda, že je potřeba to mladé velice rázně zatrhnout. dala bych jí koš, na obojek stopovačku nebo hladké delší vodítko a při kontaktu ji hlídala. při náznaku útoku okamžité seřvání nebo něco, co ti na ni funguje, když chceš přerušit nežádoucí chování. pokud nestihneš a napadne, odtržení od psa a vyvěšení se seřváním jako sirotka. zdi by se třásly. ty jí takové chování nesmíš dovolit, musí pochopit, že takhle se chovat nebude.
jako hezky se to radí, ale realita je horší
v nepřítomnosti bych je rozhodně oddělovala, je to zbytečný risk, nechat je spolu.
mladá dospívá, začíná si dovolat asik. bych jí hned utípla štipec, držkovat na starý psy
hodně štěstí!

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 16:22
- Nahlásit

PeKrato
já bych s tim oddělováním a trestáním nebyla tak hrrr. To musí evca posoudit sama, ale píše rozumně, tak snad si vybere to dobré.
Pokud třeba doma nebo v kotci nenapadá a nevrčí (a nic nenaznačuje, že by s tím chtěla začít), nechávala bych co nejvíc pospolu
Psala, že psina není suverén, cílem je zatrhnout nechtěné chování, ne zlomit si psa.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 16:31
- Nahlásit

kachna_
jasně, já jsem to nemyslela s přeháněním. je to samozřejmě o tom, že svoje psiska zná a ví kam může jít. ani jsem nechtěla psa lámat, bylo tím míněno, dát feně najevo, že takhle neeee. jakým způsobem, to už záleží na feně, majitelce atd
ale nevím no, fakt bych je v mé nepřítomnosti neměla na hromadě. ale tak to je zase na rozhodnutí evky

Psala, že psina není suverén
to ta moje třeba taky ne, ale umí být i hnusná na jiné psy

kejtlin
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 16:34
- Nahlásit

já myslím, že můadá dospěla a zjistila, že je silnější a když dostane příležitost, tak napadne starší, nerada bych malovala čerta na zed´ , ale znám tři takový případy kdy dokonce mladší zabila starou fenu

Fifi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 19:52
- Nahlásit

kachna_
tzn. podle tebe oddělit? Páč já bych oddělila, pokud bych neměla jistotu, že nenapadne.
Ano, tim sem mela na mysli oddelit jako oddelit. Pro jistotu. Kdyz tam neni panicka a prd vi, jestli krapne AD v kebuli.
kejtlin
zjistila, že je silnější a když dostane příležitost, tak napadne starší,
Muze se stat, ale taky nemusi. A taky znam pripad, kdy fena v kotci roztrhala starou kamosku, nikdo nevedel proc, zily spolu leta letouci.

evca
Tak co, jak to vypada?

evca
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:03
- Nahlásit

kachna_
PeKrato
Jasně, pohromadě v mé nepřítomnosti bych je nenechala,staří psi jsou v baráku,oni už tak moc ven stejně nechtějí,jen se vyvenčit a tak,raději odpočávají ne gauči ,mlaďoška je venku na zahradě celý den má otevřený kotec, takže volný pohyb,dřív jsem staré psi normálně pouštěla k ní na zahradu a nebo jí brala do baráku a hrála si s nima, nosila jejich hračky, kosti, vzájemně si je půjčovali a bylo všechno OK,teď když staré psi pouštím ven, tak ji mám buď na vodítku a nedovolím jí na něj vrčet,dělám to jak píšete,seřvu jí, trhnu a pod.,nebo jí zavřu do kotce, aby se pesani mohli pořádně vyvenčit, ale to si myslím, že není moc dobrý, protože si v kotci dost dovoluje, vrčí a štěká,sice poslechne, když jí to zakážu, ale jen na chvíli.

Suverén to fakt není,ale přesně jak píšeš, taky umí být pěkně hnusná na jiný psy.

evca
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:08
- Nahlásit

kejtlin
Přesně tak, toho se právě dost bojím,přece jen je to bojové plemeno a i když stafordi taky (svýho času by se servali hned),teď už jsou hodně starý a je jasný, že by na ni neměli ani náhodou,nedokázali by se ubránit.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:22
- Nahlásit

evca
zrovny ty tři co znám nebyli tzv. bojový plemeno, striktně bych je za tvé přítomnosti neoddělovala, jen když nebudeš doma, aby kdyby náhodou ti proběhli tak aby nemysleli, že je to pes z jiný smečky, prostě aby měli možnost kontaktu pod tvým dohledem a začni protěžovat tu dominantnější

evca
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:26
- Nahlásit

Fifi
No zatím dělám jak mi radíte,když se má s nima střetnout, tak na vodítko,při jakékoli špatné reakci na něho, tak jí seřvu, škubnu s ní atd.
Jezdím s ní k soukromé cvičitelce,kde dneska byl jen jeden pes (tedy štěndo, 6 měs. vlkodav,kterého zná) a dva její,zkoušely jsme chodit kolem nich a dokonce přiblýžit se a nechala se i očuchat,nevrčela ani neštěkala,ale měla speciální obojek, ne vyloženě ostnáč, měl zaoblený hroty, ale nemusela jsem ho použít(myslím tím škubnout.) Ta paní cvičila psy pro policii a je vidět, že to zná. Musím jí vycepovat, dokud je ještě mladá, jinak bych s ní pak nic nesvedla. Je děsně tvrdohlavá, některý lidi miluje, hned k nim jde, ale na některý štěká, očividně se jich bojí a nedůvěřuje jim.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:35
- Nahlásit

evca
nechci ti do výchovy a výcviku kecat, po zlým-vycukávání nedejbože na ostnáči, řvaní a používáním hrubé síly nepořídíš absolutně nic, jen ci zkazíš vztah se psem a když nebudete mít vztah, tak nebude pracovat s radostí
co je prosím zkratka AD?

Fifi
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 20:41
- Nahlásit

kejtlin
co je prosím zkratka AD?
Argentynska doga?
evca
No zatím dělám jak mi radíte,když se má s nima střetnout, tak na vodítko,při jakékoli špatné reakci na něho, tak jí seřvu, škubnu s ní atd.
Tento zpusob vycviku sem ti neradila. a na cubu nervaka se mi nezda nejlepsi.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 21:09
- Nahlásit

píšu to potřetí už dvakrát to spadlo, po čtvrtý to psát nebudu
Fifi
Argentynska doga?

děkuji za možné vysvětlení
evca
pokud je to opravdu argentina,tak tvůj způsob výcviku je nejen nevhodný, ale podle mého názoru i nebezpečný, zejména pokud se jedná o fenu v nervech.
výcvikářka co cvičí psy pro policii upřednostňuje dril co snese NO i když já své NO nedriluju a přesto pro mě udělají všechno, jen proto že já chci a udělá mi to radost. docela by mě zajímalo jak se výcvikářka jmenuje, znám dost lidí co cvičí psy pro policii. jestli ti můžu radit, tak si najdi zkušeného výcvikáře nebo jiný cvičák.

evca
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2010 00:51
- Nahlásit

Fifi
kejtlin
Asi jsem to blbě napsala, mám jí normálně volně na vodítku,někdy u nohy sedí,jindy s ní chodím u nohy,ale pokaždé zatém na vodítku,protože jinak by se za ním rozběhla,důrazně jí říkám ne, ale nijak po ní tvrdě neřvu,když vidím, že se připravuje na něj vyjet, tak vodítko nadzvednu a tím s ní trochu trhnu, ten obojek není ostnáč,jen je kovový, má takové oka a z toho nepatrné výběžky, ne ostré, ale zaoblené a nijak jí to nebolí.
kejtlin
[i][/i]nechci ti do výchovy a výcviku kecat, po zlým-vycukávání nedejbože na ostnáči, řvaní a používáním hrubé síly nepořídíš absolutně nic, jen ci zkazíš vztah se psem a když nebudete mít vztah, tak nebude pracovat s radostí

Určitě na ni neřvu a nepoužívám hrubou sílu a ostáč to není, neumím to vysvětlit co je to za obojek,ale vím jaký myslíš, ten to není.
K té výcvikářce,jméno ti nic neřekne, protože já nejsem v ČR,ale ani ona se ke psům nechová hrubě,tady mě byla doporučená, hodně lidí jí chválí,ona rténuje od voříšků a malech psů všechno,i domácí mazlíčky, takže nijak tvrdá na ní není, já bych to ani nedovolila. Je to už stará paní a kdysi trénovala mimo jiné i psy u policie.

evca
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2010 01:14
- Nahlásit

Fifi
kejtlin
To jak jsem prve psala, že ji seřvu, tak to jsem myslela obrazně,a s tím škubnutím taky, omlouvám se,ale když to po sobě čtu, tak to fakt vypadá jako bych byla na ni hrubá a zlá,tak to určitě není,blbě jsem to napsala, omlouvám se.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2010 09:24
- Nahlásit

evca
jen mě ještě napadla jedna věc. já chápu, že jsou to vcelku stresové situace, když ti mladá vyjíždí po starých a ono se to pak může odrazit do tvého chování. chci tím říct, že když jsou pak pod tvým dohledem, můžeš do toho svým napnutým pozorováním mladé vnášet taky trochu stresu. třeba moje fena (SBT) je na tohle cíťa jako blázen. jakmile trochu nervím já, jde do nervů hned taky a pak se jakékoliv kroky míjí účinkem. zkus zachovat klid, chovej se nenuceně, když je máš pohromadě.
jak dlouhé máš to vodítko? já bych ji v pohybu nijak nekorigovala. dej jí náhubek, ať starým případně neublíží a nechej ji volně běhat. nijak bych ji nepovelovala, jako aby seděla u mě atd. tím ji možná trochu podporuješ v jejím možném výsadním postavení. dej jí volno, koš, dlouhé vodítko a koriguj na dálku. v pohotovosti samo musíš být, ale chce to zachovat klid.
jak už jsem psala, krásně se to takhle po netu radí, ale ta realita je fakt horší
bohužel se opravdu může stát to, co píše kejtlin. že holt mladá bude chtít pořád držkovat. jaká je jinak na ostatní psy venku? chodíš s ní mezi cizí psy často?

evca
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2010 18:20
- Nahlásit

PeKrato
No právě, ono je hrozně tězký, zachovat klid,jasně, že to vycítí,když má člověk nervy, z toho aby mě nenapadla starého psa,který by se v tomhle věku neubránil,AD je zvlášť citlivá na to, aby vycítila moje pocity a to jestli jsem v pohodě nebo ne,ale snažím se to zvládat.
Už jí vodím na dlouhém vodítku(stopovacím),s náhubkem už jsme to taky zkousěli,volně s ním se psema běhá, a je to dobrý, nic si netroufne, je v klidu,dokonce jsem jí vzala s náhubkem i do do baráku a byla tam s objema psy bez problémů.Takže to vypadá, že to zvládnem, už na něho vůbec nevrčí .
Mezi ostatní psy chodíme na cvičák, jinak na procházku a do psího parku,s těma zatím moc v poho není,právě proto máme používat v případě problémů s ostatními psy, ten speciální kovový obojek na výcvik,ale není to ostnáč. Docela to funguje,protože když jí ho dám, tak se sklidní a na psy si nedovoluje,normálně chodí k nim a vzájemně se očuchají a to bez použití nějakého tlaku, nebo síly,je na vodítku úplně volně.
Díky za každou radu a tvoji zkušenost.

evca
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 19:31
- Nahlásit

Tak já už tomu fakt nerozumím, dva dny je s ním OK,olizuje ho, leží vedle sebe a nejednou zas po něm vyjede,nesmím ho pohladit,strašně řárlí,asi to bude tím, že vycítila, že ten pes je na mě upnutý, celý život mě chrání a před každým hlídá,ona se taky upnula jen na mě,tak to bude asi ten problém. S hračkami si hrajou vzájemně,ale když má bůvolí kost, tak se k ní nesmí přiblížit už z dálky na něho vrčí a cení zuby.

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 19:41
- Nahlásit

evca
ejednou zas po něm vyjede,nesmím ho pohladit,strašně řárlí,asi to bude tím, že vycítila, že ten pes je na mě upnutý, celý život mě chrání a před každým hlídá,ona se taky upnula jen na mě,tak to bude asi ten problém
Ty ji fakt moc omlouvas a s prominutim okecavas to, ze je proste nevychovana a dospiva. Takze problem vidim nekde jinde, jak jako "nesmim ho pohladit?" a jsme zase u toho zacatku, tohle chovani ji jasne oznacit jako nezadouci.
Ja mam 4 feny, troufam si rict, ze sou na me vsechny strasne upnuty, jsou vsechny zarlivy. Ale tohle zkusit jedna z nich, tak jede pres pul baraku smykem. JA si prece urcim, koho budu hladit, ne ze mi to bude urcovat treba mladsi rtw. Pokud bych videla jen naznak podobnyho chovani, poslu tu prudimiru velmi nesouhlasnym tonem do jistych koncin.
S hračkami si hrajou vzájemně,ale když má bůvolí kost, tak se k ní nesmí přiblížit už z dálky na něho vrčí a cení zuby.
On si jeste dedek hraje? to je sikula. Buvoli kost je zradlo, jako jiny pamlsky, jejich konzumace by mela probihat vylucne pod tvym dozorem, kazdy na svym miste a co nevozuzlaj, tak sebrat a dat stranou. Nezlob se, ale me obcas prijde, ze tem psum vytvaris vzorovy situace ke konfliktum.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 19:50
- Nahlásit

evca
souhlasím s fifi, mám víc psů, resp. fen a žádná neurčuje jak se ke které budu chovat a i respektují důchodce v mé smečce, že mají trochu privilegia.
co se táče pamlsků a žrádla, na žrádlo jsou bud´ pod mým dozorem nebo je oddělím, aby měl každý ze psů svůj klid a nažral se v pohodě bez stresu a taky aby se neservali, sice to ještě neudělali, ale vše může být jednou poprvé

evca
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 22:12
- Nahlásit

Fifi
Jo je to tak omlouvám jí,ale to neznamená, že jí dovolím, aby si na něho dovolovala, taky jí dám vylágoš, že to dělat nesmí, ale na druhou stranu zas mám strach, abych jí nezkazila,je strašně citlivá, jak se na ni zlobím, tak se začíná bát,krčí se a to jsem jí nikdy neuhodila. Pak je nějakou dobu na něj OK a najednou z ničeho nic jde kolem ní a ona na něj bez důvodu zavrčí(to se stalo právě teď).
Je to tak dědek si hraje,někdy se docela nasměju, miluje hračky, má je všechny v košíku a když ho to chytne, tak si nějakou vezme a vyhazuje si jí do vejšky a zas jí chytá, přitom vydává zvuky, které jsou typický u stafordů a i když už jeho zuby nejsou nic moc, tak kosti z bůvolí kůže pořád miluje a dokáže je hodiny kousat.

evca
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 22:17
- Nahlásit

kejtlin
Taky jim dávám žrádlo odleleně, teda tý mladý fence,starý pesani jsou od malička zvyklý žrát každý sice ze své misky,ale pak si to vymění,a kolikrát protože fenka není moc žravá, tak to pes dojede.

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 22:21
- Nahlásit

evca
zas mám strach, abych jí nezkazila,je strašně citlivá, jak se na ni zlobím, tak se začíná bát,krčí se a to jsem jí nikdy neuhodila
Tak pokud jsem pochopila, AD fenule spi venku a ma svuj kotec, stariky mas v dome?
Nebylo by lepsi, jednodussi (hlavne pro tebe) a pro klid na obou frontach proste fenu se starikama nepoustet? Kdyz ty si trvas na svem, ze fena startuje bez duvodu, je strasne citliva nebo ze zarli a blabla? Oddechnou si geronti, puboska AD bude mit svou miru pozornosti, ty se nebudes stresit, ona tez ne - akorat uz je teda nebudes moct pustit nikdy dohromady. Tohle rozhodnuti je na tobe. Foto fenule by nebylo?

evca
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 22:44
- Nahlásit

Fifi
Je to tak ona je venku na zahradě, manžel jí udělal parádní kotec,má tam dvířka do garáže,kde má dvoubedrum s vytápěním,ale v kotci jí nezavíráme, jen když je to nutný, pokud tam má přístup volný, tak je v poho,chodí tam i přes den, v noci jí tak zavírám,právě proto, aby nelítala po zahradě a neštěkala, přece jen někdy jsou slyšet různá zvířata, jako kojoti a pod. To je taky OK ,jak se setmí tak tam jde sama a lehne si a spí.No to bych právě nechtěla, aby jsme jí museli před starochama zavírat, zvláště když jsme jí od malička s nimi zvykali a bylo to Ok. To by pak už bylo napořád je před sebou zavírat.Zajímavý je to, že jsme asi před 3 měsíci pořídili koťata, jsou v garáži(kvůli myším) a taky proto, že je zas neberou starouši a s těma je v poho, zvlášť s kocourkem, ten si chodí na ní lehnout a jsou nejlepší kámoši.
Fotky mám, ale neumím je sem vložit.

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 23:00
- Nahlásit

evca
No to bych právě nechtěla, aby jsme jí museli před starochama zavírat, zvláště když jsme jí od malička s nimi zvykali a bylo to Ok. To by pak už bylo napořád je před sebou zavírat.
A v cem by to bylo o tolik vetsi omezeni, pro vas, nez kdyz jste tam meli tu mamku AD? To byly zavirany, ne? A venceny na stridacku.
Ja nejsem pro oddelovani DOMACI smecky - ale uz jen to, ze starochove spi v dome a fenule venku, to samo o sobe tvori jistou barieru. Geronti se vykutalej z baraku vyspinkany do ruzova s panickama a tam ceka nasrata AD zavrena v kotci, jak ty rikas - zarliva. Kdyz ji vypustis, jiste nasleduje brutus vitani a hupsani. A i jen tohle muze starikum ublizit.
Kdyz to reknu hnusne uprine a na rovinu - mas stary domaci psiska, nez resit szivani s prdlou AD - kdyz nejsi schopna ji urcit co muze a nemuze- tak jim doprat na doziti ten klid a jistotu, ze na ne nikdo neskoci, nebude na ne mrucet, brucet, nedej boze do nich kousat.
Takze ano, musela bys je naporad pred sebou oddelovat, coz neni snad takovy problem.
Fotky klidne posli na mail, kdyz kliknes pod nickem u me na clena, mel by se objevit, vlozim ti je sem do diskuse, sama jsem zvedava

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání