Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Narušená smečka?
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
Atika
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 09:17
- Nahlásit

Holky dík za rady, trochu jsem se z toho vyspala, byla jsem včera děsně vynervená, teď poránu je klid, Bondy už zase žere, nevrká po Béďovi a ten je teda v klidu. Budu Béďu co nejvíc tahat všude se mnou, aby byl utahanější (nedělá mu problém pospat si v autě, když něco vyřizuju a tak) a zkusim vymyslet ty vrátka a nastolit trochu jiný pravidla. Nikde není napsaný, že Beďan bude všude po bytě, kde chce bejt, jak to doteď bylo, protože to prostě šlo. Držte mi palce, ať se dokážu trochu hodit do klidu a nějak to vyřešit, protože Bondík fakt není zralej na uspání, to by byla nehorázná zbabělost, on fakt zatím žije rád. Přeju všem sluníčkovej den.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 09:37
- Nahlásit

Atika
Já teda neporadím k danému problému, ale jen ti můžu doporučit dětská bezpečnostní dvířka z IKEA. Upínají se do víceméně jakéhokoliv otvoru, já je mám vetnuté mezi futra, a je to branka, takže se dá kdykoliv otevřít. Přitom se dají libovolně dotahovat a drží opravdu pevně, pes to rozhodně nepovalí (můj 19 kilovej pes si na ně stoupá a opírá se o ně a drží bez problémů). Ta dvířka jsou ze šprušlí, takže pes v pohodě vidí ven, ale přitom má zábranu v pohybu. Já takhle odděluju štěně než doroste do rozumného věku a nebude ničitel. A fakt velká spokojenost. Koukni sem IKEA

Atika
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2011 09:48
- Nahlásit

Jo přesně něco takovýho jsem myslela, jen by to mělo být vyšší, tak aspoň metr dvacet. Kouknu ma netu, něco určitě najdu. Dík moc.

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2011 11:33
- Nahlásit

Atika

Ahoj

To jsem sledovala, jenže Tonka je podle toho co píše Šárka zcela nekonfliktní a ničím neprovokuje

Ano, to je pravda, ale když o tom tak přemýšlím, tak si říkám, že je to můj úhel pohledu. Žofka to mohla vidět jinak, i když Tonička nestartuje a tak... Možná Žofce, jak byla rozhozená, stačilo, že se jí Tonka přimotala do cesty (je na tom podobně jako Bondy).

U nás se od té doby podobná situace neopakovala (klep, klep...). Řekla bych, že pomohl můj přístup k Žofii, která se uklidnila a má velká porce sebeovládání, kdy co se psů týče, řeším vše v klidu (což při mé povaze a v této sestavě není vždy úplně snadný . Taky často odměňuji všechny jmenovitě na střídačku dobrůtkama z ruky.
Občas se stane, že Tonička zavrávorá a připlete se Žofce nebo jinému psovi do cesty. Naučila jsem je, že na to nesmí prudce reagovat a moc je chválím, když mají s Toničkou trpělivost.

Žofka má s tvým Béďou asi společné to, že reaguje na první našlápnutí.
U nás si to "sedlo", nicméně v době mé nepřítomnosti Tonička není pro jistotu s ostatními psy.
Obvykle dává přednost klidu ve svém pelíšku, ale zrovna včera, když jsem se vrátila z Prahy, našla jsem je všechny spolu v kuchyni. Tonka zřejmě fňukala a Hipík otevřel dveře nebo ho holčičky použily jako trampolínu... Musím zamykat...

Držím moc palce

Atika
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2011 14:39
- Nahlásit

Dík, u nás je průser právě to, že vyštěkává první Bondy. Vrávorání Béďovi neva, občas do něj Bondy i narazí a nic se neděje. Jenže když upadne na linu na zadek a nemůže se zvednout, tak se Béďa běží kouknout a Bondy už "varuje" a to Béďu stopro nastartí. Pamlsky dávám taky všem najednou jmenovitě, to je taky v poho. Mě sejří, jak Bedy malýho pořád poočku sleduje, lehá si na místa, kde má přehled a kde Bondy při těch svých pochůzkách k vodě a i za mnou musí v jeho těsný blízkosti. Fakt jako kdyby čekal. Takže se snažím, aby po prochajdě Béďa zalezl do pelechu v předsíni a prcek si moh štrádovat v klidu. Ale pro jistotu chci ty vrátka, když se jdu koupat, něco dělám nebo tak a malej leze, tak abych nemusela mít furt oči i vzadu. Moc klidná nejsem, protože ty útoky byly fakt hodně rychlý a nekompromisní a já nemůžu tušit, kdy to zrovna malýmu uklouzne. Je to naprd, vůbec by mě to nenapadlo, přes rok spolu fungovali úplně báječně, Béďa mi pro malýho venku běhal, když se zamotal a ztratil směr, lehávali namačklí na sebe

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání