Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Lovenie zvery
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
davidkova renata
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2007 21:45
- Nahlásit

aren
Nikoho takového naštěstí neznám.
Tak to ti nelze než závidět,já jich znám anebo potkávám docela dost...

Bela
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2007 21:51
- Nahlásit

davidkova renata
kolik idiotů vlastní psy,který každou chvíli napadnou a pokoušou menšího nebo slabšího psa a "páník" se jen směje.
je ich asi dosť, ale takí na nejaké zákazy väčšinou kašlú.
skôr si myslím, že pre tých normálnych sú súčasné zákony nastavené príliš diskriminačne a zbytočne dostávajú do ohrozenia životy psov (a na tejto báze je ročne odstrelených dosť veľké množstvo psov!) na základe prehnaných argumentov...resp. snažím sa zistiť nakoľko sú tie argumenty naozaj opostatnené a reálne podložené...

Tonda
chodi na posedy si jen tam beze zbrane v noci sednou a zver jen pozorovat...
tak to je tá normálnejšia skupina

pigie
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2007 22:22
- Nahlásit

Tonda
S tymi rybarmi si ma pobavil. U nas je totiz prerybarovane, takze je to problem. Ale vzdy sa snazim psa aspon 20-30 m pred rybarmi vylovit a za nim v podobnej vzdialenosti pustit do vody. Ten "kanal" je uzky len cca 10-15m, na kazdej strane su rybari. Preto mam obcas pocit, ze robim so psom slalom. Ak je ich tam prilis vela, tak to nedrazdim. Ak je ich tam na celej ploche zo 5-6, tak to risknem, aj ked viem, ze si vysluzim zazeranie.

Bela
No ako, zagratulovali sme mu, spravili vychadzku po lese s kupanim v potoku, dostal dobroty a bolo Ja moc na oslavy nie som. Neoslavujem ani vlastne narodeniny

Bela
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2007 22:25
- Nahlásit

pigie
Neoslavujem ani vlastne narodenin
to ani ja nie - len vtedy, ked ma k tomu kamosky dokopu, lebo chcu zurovat
ale psikove vyrocia, to je inaaa vec
uz sa tesim, ako mu v juni budem robit narodeninovu tortu

slony
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 10:19
- Nahlásit

Bela
Dokáže pes sám uštvať a strhnúť zdravú srnu alebo inú zver?
v podstate IMHO nepodstatna otazka .... ako cesky tak aj slovensky zakon o polovnictve obsahuje paragraf o zakaze rusenia / plasenia zvery akymkolvek sposobom okrem dovolenych sposobov (pohyb psa mimo vplyv majitela takymto povolenym sposobom nie je) v polovnom revire a od tohto sa odvija vsetko. Nechcem sa polovnikov zastavat ale dost dobre nemozem chciet od nich pochopenie a toleranciu ak ja budem pristupovat jednostanne

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 10:37 - Změnil/a: Bela
- Nahlásit

slony
v podstate IMHO nepodstatna otazka
ona az taka nepodstatna nie je, lebo polovnici prave tento argument casto pouzivaju ako zasadny...

ale nerozumiem ani tomu ruseniu/plaseniu zvery: vreskajuce deti a hlucni ludia celkovo, ktorych denno-dennestrtavam, im nevadia?
nehovoriac o tom bordeli, co oni sami, ako polovnici pocas honov sami narobia.
nemozem si pomoct, ale stale mam pocit, polovny zakon v jeho sucasnom zneni, je skor o ochrane polovnikov a ich "konicka", nez o ochrane cohokolvek ineho. Preco su polovnici u nas panmi lesa a ako ako polovny revir je u nas definovane prakticky vsetko okrem zastavanych ploch a uzavretych sidiel?
Tam vidim ovela vacsiu jednostrannost a netoleranciu nepolovnej vacsiny zo strany polovnikov

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:30
- Nahlásit

isdpchvaděj, ale zatím se jim nepodařilo prosadit zákon o možnosti je střílet

Ten bych zrovna podpořila!

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:39
- Nahlásit

isdpch
vaděj, ale zatím se jim nepodařilo prosadit zákon o možnosti je střílet
tak by ich mohli aspon odchytavat

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:40
- Nahlásit

isdpch
podľa štatistík ročne zastrelia poľovníci na Slovensku priemerne okolo 15 000 psov.
ako by asi vyzerala štatistika v prípade "tvojho" paragrafu?

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:43
- Nahlásit

Bela
podľa štatistík ročne zastrelia poľovníci na Slovensku priemerne okolo 15 000 psov
Tolik????

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:47
- Nahlásit

Bela
Inak, ja sa tiez musim v istom smere zastat polovnikov. Ked som bola teraz v lese, tak to nie je bohvie co zistit, ze v krovi na teba nieco steka... A nikde nikoho... Sice, viac som sa bala o psa ako o seba, ale ked si predstavim, ze je tam polovnik a pes nereaguje na oslovenie, je jeden z tych bazlivych... Tak co spravis? Ak je to tvoja praca... Ak je pes s niekym, tak za to by som vrazdila, ak co len namieri... Ale takychto tulavcov po reviri urcite radi nevidia... A ruku na srdce, z tych 15000 psov bude niekomu chybat asi tak 10...

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:48
- Nahlásit

davidkova renata
bohužial, a môžes si byť istá, že v mnohých prípadoch ide o protizákonné jednanie.
ono tá svojvôľa ľudí s puškou fakt nie je žiadna trivialna záležitosť

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 11:55
- Nahlásit

pigieA ruku na srdce, z tych 15000 psov bude niekomu chybat asi tak 10.
hm, neviem, kde beries istotu na taketo prehlasenie...ja osobne poznam niekolko pripadov, ked pes dotycnym ludom chybal velmi, dokonca su pripady, ked zastrelili psov, ktori boli na voditku. kamaratov zastrelili psov s projektu ovciarskych straznych psov....len ludia vascinou rezignuju, lebo dokazovanie je velmi tazke (kedze zakon jerdnoznacne preferuje prava polovnikov) a vascinou vinnici zostanu nepotrestani. Mozno si spominas, ze na dog.sk chodil polovnik, ktory sa chvastal tym, ze sam zastrelil 4 psov. Preco sa tym asi mohlo takto verejne vystatovat?

ja sa tiez musim v istom smere zastat polovnikov
ja teda rozhodne nie. aj problem tulaveho psa v reviri treba riesit inac, ako jeho zastrelenim.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:00
- Nahlásit

Bela
a môžes si byť istá, že v mnohých prípadoch ide o protizákonné jednanie
Já si jistá sem.

slony
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:07
- Nahlásit

Bela
odporucam niekedy v dedinskej krcme sadnut k polovnickemu stolu a dat rec .. nemam na mysli strelcov, ale tych co v zime vlacia mechy krmiva do krmelcov a v lete ho chystaju. Tam o zapale pluc budes pocut menej ale o inych veciach daleko viac. Napr. aj o tom, ze tulave macky ich trapia rovnako alebo viac ako behajuce psy.
podľa štatistík ročne zastrelia poľovníci na Slovensku priemerne okolo 15 000 psov
mozes uviest zdroj ?
aj problem tulaveho psa v reviri treba riesit inac, ako jeho zastrelenim
ako ? ... vies kolko v prepocte stoji odchyt jedneho tulaka v mestskej aglomeracii ako BA napr. ? A kolko by stal v extravilane ?

Opakujem, je to o hladani modusu vivendi pre obe strany. A ten sa cez rozpory a neohladuplnost Z OBOCH stran najst neda. Nezastavam sa slepo polovnikov, su medzi nimi (a statisticky dnes viac ako kedysi) debili ... ale ani psickari nie su bez viny.

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:19 - Změnil/a: Bela
- Nahlásit

slony
e tulave macky ich trapia rovnako alebo viac ako behajuce psy.
prečo? v čom ich trápia?

mozes uviest zdroj ?
Údaje sú v Poľov (MP SR) 1-01 a v Poľovníckych štatistických ročenkách do roku 2005. Okrem toho sú publikované každú jeseň v poľovníckom časopise Poľovníctvo a rybárstvo.

vies kolko v prepocte stoji odchyt jedneho tulaka v mestskej aglomeracii ako BA
neviem. je to také strašne drahé, aby za to stál život odbehnutého psa? lebo ako taký poľovník dokáže zistiť, že má v revíri túlavého psa (teda z jeho pohľadu potenciálnu škodnú zver) a psa, ktorý sa len niekomu zabeho. bežne zastrelia aj riedne označených psov...keď je to také strašne problematické, prečo sme potom radšejaj v mestách nezachovali inštitút mestského šarhu. Myslím, že tu treba hovoriť aj o etických, nielen ekonomických hľadiskách...

nehovoriac už o tom, že náš zákon vlastne ani nerozlišuje les a neles ale len poľovný a nepoľovný revír. A vieš aká je definíca poľovného revíru?

maixnerova
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:20
- Nahlásit

davidkova renata
za bezné,ze pes stve kocku nebo zajíce..asi si pripadaj jako náramny pasáci,kdyz maj takovyho cilyho pejska...

...taky znam jednoho takovyho, ma moc milou rotwailerku, pred casem se mi chlubil, ze ji prines domu kotatka, aby si trosku holka pohrala... hracky ji vydrzely ctvrt hodiny... co jsem mu rekla, spis teda na nej vyrvala, by bylo jedno dlouhy piiiiiiiiiiip...

Myslim, ze velkej pes srnu strhnout muze... napadlo mne ale, ze kdyz muzou odchytit lisky a jezevce a prevezt jinam (jak pise leila), slo by to jiste i se psy...

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:23
- Nahlásit

maixnerova
pred casem se mi chlubil, ze ji prines domu kotatka, aby si trosku holka pohrala... hracky ji vydrzely ctvrt hodiny

Asi to neni nic proti tomu co bych mu řekla já,páč bych toudle dobou už asi byla v Ruzyni!

maixnerova
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:39 - Změnil/a: maixnerova
- Nahlásit

davidkova renata

... no, ja jsem jen bouchla jak papinak, dukladne rozebrala jeho osobnost a anatomicke nedostatecnosti, ktere patrne ovlivnuji jeho chovani a sdelila mu, ze ho udam pro tyrani zvirat... je to dost sr.c (jak jinak), tak snad jsem ho aspon vystrasila... . Dost komicky bylo, ze mi rekl, ze na me postve svoji fenku, ktera se mi rozcapena rozvalovala na nohach...

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 12:51
- Nahlásit

maixnerova
anatomicke nedostatecnosti, ktere patrne ovlivnuji jeho chovani a
No to asi bude jádro pudla!Sou to hovada,tady zas jeden smradlavej důchodce s eště smradlavějším kokrem "udržovali populaci škodné" tak,že kokr likvidoval kočky a hlavně kotata co už takhle chudáci měly smůlu,že nikomu nepatřily a narodily se ve sklepě.Ostatní tupci pak s nima lítali na veterinu,ale většinou zbytečně..Naštěstí kokr už pošel a toho debila jsem už taky dlouho neviděla
Dost komicky bylo, ze mi rekl, ze na me postve svoji fenku, ktera se mi rozcapena rozvalovala na nohach
Tak na tom bych se povozila,když je sr...č!Máš mu říct,že letíš na policii podat stížnost,páč agresívní pes co trhá lidi je dneska v modě

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 13:59
- Nahlásit

Bela
neviem, kde beries istotu na taketo prehlasenie...
je to moj nazor. Psi o ktore sa clovek stara, nebehaju volne po lese. Ak by mi magor zastrelil psa na voditku, tak neobide dobre. Si pojdem odsediet... Toto sa neda kontrolovat. Keby mali aspon povinny postup. Ze najprv toho psa kontaktovat a pod, nie hned strielat. To by som zmenila. Moj otec raz tak schvalne vystavil babkinho psa nebezpecenstvu. Nikdy nebol na voditku v lese, otec vedel, ze je zraz polovnikov a schoval sa za strom pri polovnickej chate, pes cupital napred. Samozrejme, polovnik hned cielil... A nie taky, co vlaci mechy ako napisal slony... Takych bych dala na povoleny odstrel... Ja poznam zopar dobrych polovnikov a ver, ze ti hned necielia...

bežne zastrelia aj riedne označených psov
moze byt akokolvek oznaceny, ked beha volne po reviri, je to skodna... nemaju sancu to odlisit...

Ja by som brala aspon nejake skusky na volny pohyb psa po reviri. Ak ich pes spravi, ma volny pohyb povoleny... Ale viem si predstavit, akoby to dopadlo...

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:02
- Nahlásit

Bela
ale davam za pravdu, zakon nahrava polovnikom...

slony
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:06
- Nahlásit

Bela
v čom ich trápia?
inym sposobom lovu ... decimovanim pernatej zvery ... prenosom parazitov .. celkovym poctom atd

Údaje sú v Poľov (MP SR) 1-01 a v Poľovníckych štatistických ročenkách do roku 2005. Okrem toho sú publikované každú jeseň v poľovníckom časopise Poľovníctvo a rybárstvo
k statistickemu vykazu Polov 1-01 sa asi nedostanem, ale Rocenku si skusim pozriet, dik

je to také strašne drahé, aby za to stál život odbehnutého psa?
ked by to bolo len 1000 / pes (mzdy, material, vybava, veter. opatera, ustajnenie a pod.) tak je to 15 melonov ... oproti tomu jeden vystrel cca 40-50 Sk . Nie som za strielanie na pockanie, som proti strielaniu bez rozmyslu len preto ze sa to hybe, ale realita je realita

vieš aká je definíca poľovného revíru?
viem ... a co na nej zmenim hoc sa mi nepaci ? Co dosiahnem tym ze nebudem respektovat realitu ? Podla mna len zvysim riziko ze nejaky debil, co ma kver ako kompenzaciu svojho ega, si picne. A mrtvemu psovi h* pomoze aj to ak dokazem ze som bol v prave. Ono argumentacia pana Lukaca sa dobre cita ale nemam rad poturcencov horsich od turkov Cize radsej riesim veci pragmaticky , sadnem do krcmy, predvediem ze psisko funguje, zaplatim zelenemu zelenu a mam vacsiu istotu ze biely kozuch pojde domov bez perforacii ako keby som meral 200m vzdialenosti

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:09
- Nahlásit

slony
Cize radsej riesim veci pragmaticky , sadnem do krcmy, predvediem ze psisko funguje, zaplatim zelenemu zelenu a mam vacsiu istotu ze biely kozuch pojde domov bez perforacii ako keby som meral 200m vzdialenosti
asi tak...

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:10
- Nahlásit

pigieje to moj nazor
ten ti samozrejme nikto neberie, ale to este nemusi znamenat, ze je aj zalozeny na presnom vyklade skutocnosti...
trufam, si povedat, ze sa vo svojom odhade velmi mylis...lebo ani toto, co pises celkom nezodpoveda realite: Psi o ktore sa clovek stara, nebehaju volne po lese. v ostatnom, s tebou suhlasim

ked beha volne po reviri, je to skodna.
tu je prave celz ten definicny problem, na ktory sa snazim poukazat a prist mozno na koren veci

nejake skusky na volny pohyb psa po reviri.
aj to by asi bola cesta, resp. davat obmedzenia volneho pohybu len na urcite csaove obdobie. myslim, ze to by bolo nejake kompromisne riesenie, aj vzhdalom na tu neuveritelne diskriminacnu definiciu polovneho reviru

slony
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:11
- Nahlásit

pigie / Bela
ono velky problem je v tom, kto polovne reviry uziva + co je okolo ... poznam reviry kde su polovnici alergickych na vsetko hybuce sa a patriace k druhu canis len vdaka psickarom z chatovych kolonii. Poznam reviry kde nie su polovnici ale strelci.
A este nieco - vsimnite si, ako casto pusta svojho psa na volno v revire polovnik (nie strelec). A nie je to o tom, ze by sa bal ze mu ho picnu, beru vazne to ze zver by nemala byt rusena.

Bela, skutocne neobhajujem drzitelov polovneho listka, len sa snazim naznacit, ze nic nie je iba biele alebo cierne

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:16
- Nahlásit

slony
problem, je v tom, ze ten zakon ako taky je podla mna zly a jednostranne dikriminacne nastaveny.
A kedze zakony robia ludia...

tak ako pises, ani ja nemam na mysli strelcov, ale tych co v zime vlacia mechy krmiva do krmelcov a v lete ho chystaju.. mne ide skor o to, ako sa k tymto veciam stavia nasa legislativa. nemam nic proti tomu, aby si polvnici pestovali svoj konicek, (aj ked mu celkom nerozumiem), ale ide mi o to aby tak nerobili na ukor vasciny obyvatelstva.

ked by to bolo len 1000 / pes (mzdy, material, vybava, veter. opatera, ustajnenie a pod.
ja o tychto cenach zatial nemam prehlad, to je to naozaj take drahe?

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:18
- Nahlásit

slony
ako casto pusta svojho psa na volno v revire polovnik
ja poznam pripady, ked pes bol na voditku, lebo inak utiekol domov A to pes s polovnym vycvikom!!!!

beru vazne to ze zver by nemala byt rusena
zastavam nazor, ze ja a moj pes rusime zver rovnako, ako len ja samotna...

Bela
ale to este nemusi znamenat, ze je aj zalozeny na presnom vyklade skutocnosti...
To je jasne Vychadzam z toho, kolko tulavych psov vidim ja a poznam ich... A viem a poznam ich majitelov... Co sa hrdia, ze ich pes je "polovnik"...

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:21
- Nahlásit

isdpch
sebe výrazným oblečením a tak
jj, na to tiez netreba zabudat...

Bela
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2007 14:22
- Nahlásit

slony
argumentacia pana Lukaca sa dobre cita ale nemam rad poturcencov horsich od turkov
nerozumiem

pigieCo sa hrdia, ze ich pes je "polovnik"..tak ja mam stastie, ze takeho nepoznam ani jedneho?
ovela viac poznam takych co sa boja, ze im ich psa odbachne nejaky pako, ktory sa hra vo "svojom reviri" na ramba

a inac, aj to co pisemaixnerova
ze kdyz muzou odchytit lisky a jezevce a prevezt jinam (jak pise leila), slo by to jiste i se psy...
podla mna stoji za zamyslenie

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání