Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Otravy - upozornění
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
naits
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2013 14:29
- Nahlásit

Ach jo, to je hrozné! Dejte info na stránky Výlet se psem, ať se o tom ví.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2013 15:13
- Nahlásit

naits
OK. Poslala jsem odkaz, aby si to kdyžtak doplnili.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2013 15:49
- Nahlásit

K těm travičům .Mám echo,že je to i na Praze 9 a 8.Někde v Počernicích..Pejska tam taky něco sbaštila,průjmy krvavé.Po návštěvě u veta,injekce a léky,je holčička v pořádku.Prý to nebyl první případ.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 20:30
- Nahlásit

Potřebuju nutně vědět, kde přesně v Počernicích, prosím o kontakt

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 20:32
- Nahlásit

dejavu
To jsem vzala odsud: http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/fdaa0tv19af cjt6at1infi80pp60im?pid=
Psala to Ivana Lena.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 20:37
- Nahlásit

Já jsem měla zajímavý zážitek na FB skupině Myslivost, kam jsem zašla, abych se pokusila najít domov těm třem ohařům, co máme v útulku. (Pochopitelně to bylo nanic, ale o to nejde.)

Celkem v klidu jsem tam pak existovala asi týden, bavili jsme se o želvách a nutriích ve volné přírodě a pak jsem tam dala ty otravy psů s fotkami návnad a mapou s tím, že je to nebezpečné i jejich psům a jiné zvěři.

Velice agresivně po mně vystartovalo několik myslivců, že si za to pejskaři mohou sami a kdyby vodili psy na vodítku s náhubkem, nestalo by se to.

Na argument, že to pes sežere i přes náhubek a taky se potřebuje proběhnout, mi bylo naznačeno, ať si koupím zahradu, že nemá co kde volně běhat, krom vyhrazeného místa v obci a jinak chodit na vodítku a s košíkem a ať opustím myslivecké fórum, že tam nemám co dělat.

Při té příležitosti jsem si taky vzpomněla na nářky sokolníků, kteří opakovaně nachází otrávené dravce.

Těžko se pak zbavit celkem hnusného podezření, že?

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 20:49
- Nahlásit

dejavu
Těžko se pak zbavit celkem hnusného podezření, že?

hele ale mě to nepřekvapuje..mám již mnoho let zcela ujasněný názor na zelené mužíky a neni zrovna pozitivní..těch několik málo slušných promine..

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 21:26
- Nahlásit

dejavu
No, to jo.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 21:43
- Nahlásit

davidkova renata

mám již mnoho let zcela ujasněný názor na zelené mužíky

Jo, to já též... Myslí si, že vše co je zelené, divoké nebo pernaté je jejich a člověk se toho nesmí ani dotknout a pes na to ani okem pohledět. Celá ta myslivost stojí za... liška je pro ně "škodná", jistě - zabíji zvěř, kterou oni "regulují" tzn. nechají skopčákům za pěkná eura střílet (z patřičně dobře zakrmeného posedu - to je bohužel realita), tak to je pro ně ztrátové. Myslím, že pro lišku je škodná spíš mužík v zeleném.

A to, že jsou věčně opilí a se zbraní v ruce je všeobecně známá věc. Několika málo slušným se tímto omlouvám, pochybuji však, že myslivci čtou fórum o psech jenž je zaměřeno ryze na psy.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 22:52
- Nahlásit

Myslím, že si na té vlně otrav přihřál polívčičku kdejaký nenávistný soused a psychopat s tím, že se to v davu nějak ztratí. Navíc to házejí i do zahrad a tohle by nimrodi určitě neudělali, zrovna tak to určitě nesypou někde v parcích, tomu nevěřím, to udělá člověk, který a priori psy nesnáší a bojí se jich nebo ho strašně vysírají štěkotem, protože bydlí někde hned vedle.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 22:56
- Nahlásit

Myslím si, že ta vlna nenávisti mezi pejskaři a myslivci ještě přituhne. Mají teď obálkovou metodu na pronájem honiteb. Prostě které sdružení nabídne víc, to tu honitbu získá do pronájmu, jak jsem tak pochopila. Musí tedy zaplatit mnohem víc a tím pádem budou vysazovat i víc zvěře, si myslím, aby se jim to vyplatilo a víc se o ni strachovat a to se pak musí projevit na druhé straně ramene vah u pejskařů.
Bratranec muže je nimrod a vysvětloval mi, že když si za to zaplatí pronájem a mají tam svou zvěř, tak se tam cítí jako pány a podle toho se chovají.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 23:14
- Nahlásit

dejavu
Mám zato, že pronájem honitby znamená, že stejně nejsou vlastníky zvěře. Po zastřelení jim patří jen trofej. Pokud by jim patřila zvěř samotná, museli by být majiteli.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 23:17
- Nahlásit

záleží, jak se s majitelem honitby domluví, jakou mají smlouvu, většinou se dělí (co jsem tam tak četla, remcali v jednom případě, že majitel chce každý pátý kus), ale když něco zastřelí a patří to jim, stejně to musí odevzdat svému sdružení.

dejavu
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2013 23:18
- Nahlásit

Otázka je taky, jestli se jedná o přemnoženou zvěř, která tam byla - v současné době hlavně prasata, nebo tam sami vysadí bažanty a zajíce.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2013 00:03
- Nahlásit

dejavu
Co vím, tak u Brna vysazovali bažanty už mnoho let dozadu. Protože tam prostě nebylo nic.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 10:24
- Nahlásit

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/pejskari-poz or-u-benatek-nad-jizerou-radi-travic.html

impact
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 10:53
- Nahlásit

http://www.novinky.cz/krimi/300884-smrt-sampiona-b arona-odhalila-pytlacke-pasti.html

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 11:09
- Nahlásit

impact
no já to dala do Myslivců..tam to taky pásne ne?

impact
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 11:10
- Nahlásit

davidkova renata
Aha, jsem si nevšim.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 11:53
- Nahlásit

impact
to máš fuk vono to klidně sedne do obou témat
btw staf se u nás,mám pro tebe další díl čehosi

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 23:26
- Nahlásit

POZOR - TRAVIČ V OSTRAVĚ-PORUBĚ U DUHY - 14. 5. 2013.
Někdo napíchal do masa nemrznoucí směs; fenka, která to snědla, je po dlouhých hodinách strávených na veterině, naštěstí v pořádku. Není to ojedinělý případ, další pes byl otráven u obchodu. (Informace se objevila ve skupině Ostrava, Bull sport, venčení, diskuze, výlety a jiné se psími miláčky !)

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 18:12
- Nahlásit

kvok
Není.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 23:23
- Nahlásit

Travič psů už řádí i v Brušperku a Krmelíně!

kvok Myslím, že je.

dejavu
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 16:49
- Nahlásit

Na výletě se psem psali, že mapa otrav je aktualizovaná.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2013 00:14
- Nahlásit

KVÔLI BESNOTE BOLO Z POŠTÁRKY UTRATENÝCH 43 PSOV

Katastrálne územie mesta Bardejov je vyhlásené ako ohnisko besnoty. V rámci eradikácie (ničenie choroboplodných organizmov) besnoty sa v Bardejove v súčasnosti realizuje celý rad veterinárnych opatrení na elimináciu besnoty. V minulých dňoch prebehla v Bardejove plošná vakcinácia vnímavých mäsožravých zvierat. Konkrétne v časti Poštárka bolo zavakcinovaných 24 psov a 1 mačka.

Regionálna veterinárna a potravinová správa Bardejov príslušná podľa § 8 ods. 3 písm. e) v súlade s § 17 zákona NR SR č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov nariadila pre mesto Bardejov vykonať odchyt a následné usmrtenie všetkých túlavých nevakcinovaných mäsožravých zvierat v zmysle § 22 ods. 4 písm. e) zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších v mestskej časti Poštárka z dôvodu výskytu besnoty v katastrálnom území mesta Bardejov t. j. v ohnisku besnoty. Za týmto účelom bolo zároveň nariadené neškodné odstránenie usmrtených zvierat asanačným podnikom počas trvania nákazy.

Celý postup bol realizovaný v súčinnosti s m.p. Bapos, súkromnými veterinárnymi lekármi (usmrcovanie eutanáziou) a inšpektorom RVPS Bardejov. Usmrtené zvieratá boli odvezené kafilérnym autom do kafilérie. Spolu bolo utratených 43 psov.

Napriek tomuto eradikačnému procesu je možné, že v obydliach miestnych Rómov ešte ostali „utajené nepriznané psy“.

Katastrálne územie mesta Bardejov je aj naďalej vyhlásené ako ohnisko besnoty. K jeho zrušeniu môže dôjsť až vtedy, ak sa v priebehu 3 mesiacov od posledného prípadu besnoty nevyskytol žiadny nový prípad besnoty.

Informácie pre ONline Bardejov poskytol Marek Hudák, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Bardejov.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2013 12:35
- Nahlásit

http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/travic-psu-hazi -jedovate-uzeniny-az-do-zahrad-20130527-xwk9.html

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2013 20:23
- Nahlásit

http://www.novinky.cz/krimi/303252-psiho-sampiona- barona-zabila-otravena-navnada-potvrdila-pitva.htm l

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2013 19:21
- Nahlásit

Jablonec
http://m.denik.cz/jablonecky_denik/c/jablonec_trav ic_psu.html

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 22:59
- Nahlásit

Není to zrovna otrava, ale: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/jehly-v-burtech-v- ceskych-budejovicich-jde-psum-o-zivot.html

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 4 Říj 2013 12:01
- Nahlásit

http://brno.idnes.cz/v-brne-bystrci-nekdo-rozhazuj e-salam-se-spendliky-fvo-/brno-zpravy.aspx?c=A1310 03_154603_brno-zpravy_ekr

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání