Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Otravy - upozornění
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2008 21:47
- Nahlásit

Našla jsem odkaz na stránky lidí, kterým umřela fenka na otravu furadanem. Vím, že se o tom zmiňovali v TV, ale je to hrozný svinstvo, tak jsem si řekla, že neuškodí, když sem hodím odkaz na ty stránky, pro info ostatních.... http://www.volny.cz/sun_rain/pribeh.html.
Je tam mimo jiné i odkaz na stránky přímo o tomhle jedu - www.karbofuran.cz a i kde se to jim osobně stalo. Ach jo, tohle je hrozný svinstvo.
POkud už to tady někde je zmíněno, tak se omlouvám,ale lepší 3x než vůbec. Na těch stránkách o furadanu je i aktuální mapka výskytu těch otrav. Nejhorší na tom, je, že to zvíře ani nemusí pozřít. Stačí, když se v tom vyválí

Eimy
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2008 23:41
- Nahlásit

PetraK
TO je hrozný, že něco takovýho existuje Nejhorší je, že netuším, jak se proti tomu branit... Jde to vubec?

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 09:23
- Nahlásit

Eimy

Jestli jsem to v té rychlosti dobře pochopila, tak asi moc není. A když se zadaří, tak má pesan stejně celoživotní poškození. Je to fakt humus

Janiii
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 09:35
- Nahlásit

a koukám, případy jsou tady od nás z Benešovska .... to je děs, jenže to bych už psa nemohla pustit z obýváku ale už vidim, jak mam na prochajdě oči na stopkách teda ne že bych je doteď neměla

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 10:13
- Nahlásit

Janiii

No, já jsem si říkala, že hned budu mít lepší spaní

argosek
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 10:15
- Nahlásit

Eimy

Nejhorší je, že netuším, jak se proti tomu branit... Jde to vubec?

resenim je poridit si tolik psu, ze o jednoho min nebo vic uz neni takova tragedie.

palma1
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 10:32
- Nahlásit

to je fakt hrůza... teď abych se bála jít na prochajdu - jeden nepotvrzený nález je právě z míst, kam chodíme každý den na prochajdu - oblast Jeníkovice, Polánky

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 12:24
- Nahlásit

Já nechci způsobovat paniku, jen jsem si říkala, že informací není nikdy dost. Je lepší vědět a moci se tomu aspoň částečně přizpůsobit. Na ifauně, odkud mám výchozí info se diskuze dostala až k tomu, že tam někdo zadavatelům vyčetl, že měli mít psa na vodítku, pak by se to nestalo. . Takže oni nakonec za svou dobrou vůli, poslat informace dál, navrch dostali od někoho chytrého po čuni . Přitom tady teda rozhodně vodítko až tak nic moc neřeší. Pokud opravdu stačí aby k tomu střčil pes čumák.

palma1
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 13:14
- Nahlásit

u nás vodítko určitě vůbec nic neřeší - Lady máme pořád na stopce (máme bíglíka a nechci ji půl dne někde hledat), čmuchá pořád a zbaští všechno, co vidí (sice se snažíme, co to dá, ale nějak se nám nedaří ji tenhle nešvar odnaučit) - a popravdě - na 10m stopce nezabráním, aby něco nezblajzla.

PetraK
jinak díky za upozornění. já jen jsem zkrátka vyhoukaná z toho, že to je u naší vesnice - než jsem si přečetla ty oblasti, tak jsem pořád doufala, že to je někde na druhý straně republiky (ne že bych to někomu přála) a ne u nás a ono ejhle - je tam přímo případ z naší vesnice... to člověka docela dostane...

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 13:38
- Nahlásit

palma1
přesně tak, to vodítko je v tomhle případě nic moc neřešící. Já mám ohaře,sklony k bufetění sice nemá, ale můžu já za něj dát ruku do ohně? Je to jen pes, ne stroj. I kdyby měl košík, strčí k tomu šňupák a už to jede . Tak prostě aspoň, ať má člověk co nejvíc info po ruce.
Držím palce, abyste se s tím svinstvem nepotkali

palma1
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2008 14:43
- Nahlásit

díky, budu doufat, že to bylo jen ojedinělý a že už to tam není - i když - začínám uvažovat, jestli nezměnit trasu. jenže ani tak si člověk nemůže být jistý, co?

no nic - držím palce vám i všem ostatním pejskařům

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 13:00
- Nahlásit

POZOR, V OKOLÍ SENOHRAB MOŽNÁ NĚKDO ZAČAL ÚMYSLNĚ TRÁVIT PSY !!!!

žanda
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 21:01
- Nahlásit

Vlčáčková
máš nějaké bližší info, prosím? pošlu to dál..

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 21:41
- Nahlásit

žanda
Nemám Senohraby-Hrabůvka nebo tak nějak - něco na H. A je tam "možná". Prostě lepší dát vědět, i když to není na sichr zatím.

žanda
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 22:09
- Nahlásit

Vlčáčková
už jsem poslala dál,holky v širokém okolí chodí do lesů....tak ať řeknou dál,náhoda je vůl,,díky

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 19:58
- Nahlásit

POZOR NA OTRAVY PSŮ NA SLÁNSKU (Osluchov, Žižice, Zvoleněves, Velvary) a možné další okolí!

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 14:47
- Nahlásit

PEJSKAŘI POZOR - OKOLÍ NYMBURKA !!! JED V MLETÉM MASE !!!
Nějaký další magor rozhazuje mleté maso s jedem, háže je i do zahad !!! Hlídejte psy !!!!

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 14:50
- Nahlásit

A ještě jedna - tentokrát v Plzni. Ne otrava, ale hřebíky:

corgi
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 18:09
- Nahlásit

Vlčáčková
Ne otrava, ale hřebíky
Supr trupr...

Atika
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 20:48
- Nahlásit

Vlčáčková
Nevíš kde v Plzni to bylo? Zbaštil to někdo?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 21:48
- Nahlásit

Nevím. Ten oslík nenapsal ani město. Ale asi Plzeň. Až budu vědět víc, dopíšu to.

romcca
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 18:52
- Nahlásit

Oznámení městské policie Neratovice:
Na základě oznámení majitele psa, který byl otráven a upozornění MVDr. Tomáše Najmona, že došlo již ke druhému případu otrávení psa, Vás tímto upozorňujeme, aby jste se více věnovali svým mazlíčkům a v případě jakéhokoliv podezření kontaktovali MP Neratovice (156), nebo OO PČR Neratovice (158), která celou událost již prošetřuje. K otrávení zmíněných psů došlo v ul. Na Závěrce a to tak, že někdo hodil majitelům otrávenou potravu za plot. Další podezření na otravu je z ul. Dr. E. Beneše a Kojetická. Děkujeme za jakoukoliv informaci.

romcca
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2013 14:17
- Nahlásit

Tak jsem se dnes dozvěděla, že prý během posledních 3 týdnů uhynuli na otravu celkem 3 psi v obci Tišice (hned vedle Neratovic).

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 10:18
- Nahlásit

Zde mapka otrav: http://www.vyletsepsem.cz/upozorneni

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 10:52
- Nahlásit

Vlčáčková

to je supr stránka - díky za odkaz.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 12:25
- Nahlásit

Nějak se s tím roztrhl pytel: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/pejskari-p ozor-u-bustehradu-pry-nekdo-nastrazil-navnady-s-hr ebiky-20130214.html

PetraK
Není zač.

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 12:31 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Vlčáčková

Nějak se s tím roztrhl pytel:

to je bohužel logický, páč jak se to někde objeví,-myslím info o tom - což je pochopitleně dobře, aby se to lidi dozvděli, tak ale kdejakje nenávistnej kripl se tím inspiruje.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 12:37
- Nahlásit

PetraK
ale kdejakje nenávistnej kripl se tím inspiruje.
Přesně tak. Bylo by potřeba jednoho chytit, exemplárně s ním naložit a zveřejnit. Pak by to mnohým zbabělým krysám vyhnalo tuhle myšlenku z hlavy.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 18:32 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

Tak pokračování:

Brňáci: POZOR, dulezite upozorneni! Dnes se dle informaci objevily otravy 2 psu v lisenskem Marianskem udoli v Brne. Jednalo se o pohozene maso u cesty, kousek od rybniku!
A další prý se našli na Palačáku (Palackého vrchu - místní určitě vědí).

Buštěhrad u nějaké benzínky v polích za novými domky. Prý už tam snad zemřeli 3 psi. Ale měli by to být spíš ty hřebíky v návnadách, než jed.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2013 20:15
- Nahlásit

Trutnov - nastražené žrádlo se šrouby:
http://trutnovinky.cz/index.php?gid=36894

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání