Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Levná dobrá kloubní výživa
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
jana33
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 16:49
- Nahlásit

Prosím o tipy na dobrou,ale zároveň levnější kloubní výživu. My dáváme Nutradyl a Artidual,Artican, ale je to drahé. Chceme dát kamarádovi,co má starou NO první balení chonder k vánocům,ale něco takového,aby to mohl i on sám potom platit a bohužel,aby dával šest sedm stovek měsíčně jen za chondra není možné

Steph
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:02
- Nahlásit

http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_10412_0.html tady se to ted resilo
ja mam ozkouseny ten Alavis Dual pro kone - doporuceno vetem, pro 5 psu - pitu mi to vystaci cca na 3-4 mesice a cena cca 700-800 podle toho kde to koupis, takze pro jednoho psa mozna i na celej rok

kejtlin
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:07
- Nahlásit

jana33
sulc z vepřových nožiček, u nás stojí kilo 5 kč, koupím 5-6kg mám víc pejsků, nožičky vařím do bezvědomí cca 3 hod v obyčejném hrnci, tlakáče se bojím, v tlakáči by stačily vařit tak hodinu, sleju ten vývar, rozeberu nožičky, pokrájím to maso z nich, dám do výv aru, přidám ovesný vločky, zeleninu, případně trochu těstovin, dám do lednice-mám speciální formu a druhý den si psi pochutnávají.
Jestli má kamarád jednoho pejska, tak stačí když koupí tak 5 nožiček, aby měl silnější vývar.
Dávám to psům tak jednou až dvakrát týdně podle času.

jana33
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:11
- Nahlásit

kejtlin
Samotnej chlap,kterej je od rána do večera v práci, těžko bude o víkendech vařit prasečí nožičky čubě, když si skoro ani sobě chleba nenamaže. To je prostě nereálný. A upřímně,ač krmím syrovým,vyhýbám se umělotinám atd., tak prostě u psa,kterej má už pohybový potíže, sulce nezabere. Proto chci něco levnějšího,co čubě každej den strčí do misky a bude mít vyřešeno

kejtlin
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:20
- Nahlásit

jana33
jsem nevěděla, že je sám a stěží se postará o sebe. Taky se vyhýbám umělotinám pokud to jde, ale když už má pohybové obtíže tak sulc fakt nezabere.
Mám dobré zkušenosti z Flexon Power-snad jsem to dobře napsala, balení stojí kolem 800kč, ale je tam hodně nízký dávkování, kamarádčinu NO který má po úrazu zborcenou kyčel, kloub nemá, operace není možná, protože druhá noha by ten nápor neunesla, má DKK 4,vydrží na cca 3 měs a dává mu víc než by měl dostat, ale pes se hodně špatně pohyboval před Flexonem po něm běhá skoro normálně.

kachna_
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:21
- Nahlásit

kejtlin
5 nožiček
aby se spíš neurazil, já dostat k vánocům 5 vepřovejch nožiček, nevim nevim
jana33
Steph má pravdu s tím, že koňské přípravky vydrží déle a jsou levnější. Zkus mrknout také na giom

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:23 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

jana33
Chondra jako takovy nepouzivam, takze poradim jen toto:
Colafit - cisty kolagen, da se sehnat pomerne levne do tri set. Nemam osobne ozkouseno, ale znami pro psa ano a pochvaluji si.
Nebo - co mam doma ja, cisty bylinky aneb Phytovet mobility, je to pro kone, takze vyjde levneji.
Edit, zmineny Giom jsem davala stary fene driv, a po pravde nevidim vetsi rozdil ve vysledku Giom x Phytovet.

Dasha
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 17:44
- Nahlásit

Fifi
taky máme pro psy (4 členná smečka v zátěži, různá váha, různý věk) ten Phytovet (a taky ten pro koně). Tři psiska ho mají hlavně kvůli regeneraci, osvalení, ten nejstarší i kvůli problémům s kloubama a můžu lehce srovnávat - dřív jsem mu dávala Caniviton Forte (hlavně v období po operaci a rekonvalescenci), teď s Phytovetem mi přijde stejně v pohodě.

hipík a tonička
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 18:47
- Nahlásit

jana33
Chceme dát kamarádovi,co má starou NO

Ahoj , mám 2 teda vlastně už 3 psy, na klouby dávám:

Hipík, cca 22 kg, 15,5 roku – 1/2 Proenzi 3 + 500 mg vit. C

Tonička, cca 12 kg, cca 14 let – 1/3 Proenzi 3 + 250 mg vit. C

Rozinka, 10,5 kg, 8 let – jako kůru Mobility od Phytovetu

Oba starší pejsové berou léky 2 měsíce, pak 2 měsíce pauza. Už to tak vedem 2 roky. Když jsem si Toničku před 2 lety přivezla z útulku, byla na tom velmi špatně i s klouby. Proenzi jí velmi pomohlo.
Dávkování jsem odvodila porovnáním složení Nutradylu a Proenzi3, z toho důvodu přidávám i vit. C. V Nutradylu je, v Proenzi ne. Pomáhá i při potížích s klouby, někde to zde bude popsáno přesněji...

Teď prodávají Vánoční balení 3 x 90 tbl za cca 750 Kč.

Venta
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 19:12
- Nahlásit

Mám vyzkoušenou tuhle kombinaci, která se osvědčila už u více psů a navíc je dost levná (v přepočtu na denní dávku)

Noemi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 19:34
- Nahlásit

Alavis pro koně nebo Ortoprim pro lidi (kolem 200 Kč 90 tbl.)

krecinek
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 19:47
- Nahlásit

Fitmin klouby (prasek)

kachna_
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 19:47
- Nahlásit

Fifi
a dávkování phytovetu?

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 20:55
- Nahlásit

kachna_
a dávkování phytovetu?
Ode me necekej davkovani na miligramy, ja to beru primerene, primerene. Jako vse, takze tak 3x-4x do tydne dle druhu masa poprasim lzici az lzici a pul krmeni. A nekdy nedam ani jednou v tydnu, kdyz zapomenu.

hipík a tonička
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 21:27
- Nahlásit

kachna_

http://www.phytovet.cz/cz/detail/2-phytovet-mobili ty/12.html

složení pro psy:
harpagofyt, kotvičník, kostival, ginkgo, pískavice, kopřiva, ostropestřec, řepík, tužebník, mochna, hloh, řebříček, měsíček

pro koně:
harpagofyt, kotvičník, kostival, ginkgo, ostropestřec, smetánka, kopřiva, řepík, přeslička, jablko, hloh, len, petržel, tužebník, sléz, měsíček

hipík a tonička
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 21:32 - Změnil/a: hipík a tonička
- Nahlásit

Hlavní účinná složka – PES:

* HARPAGOFYT LEŽATÝ
* JINAN DVOULALOČNÝ
* KOPŘIVA DVOUDOMÁ
* KOSTIVAL LÉKAŘSKÝ
* KOTVIČNÍK ZEMNÍ
* MOCHNA HUSÍ
* TUŽEBÍK JILMOVÝ

Hlavní účinná složka – KŮŇ:

* HARPAGOFYT LEŽATÝ
* KOPŘIVA DVOUDOMÁ
* KOSTIVAL LÉKAŘSKÝ
* KOTVIČNÍK ZEMNÍ
* SMETÁNKA LÉKAŘSKÁ
* TUŽEBÍK JILMOVÝ

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 22:16
- Nahlásit

hipík a tonička
No takze?? Neco, co je v tom pro koňa, skodi psum? Asi sem skrblik, ale jestli dam za pixlu 1 kg do 500,- nebo vic jak litr, to uz mi neni jedno. A psum to svedci.

Cesmina
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 22:20
- Nahlásit

No a co kdyby to baleni pro koně brali nejen psi, ale i lidi. Už to někdo prubl? To by byla super úspora.

A když už zde padl ten Phytovet. Už někdo zkoušel PHYTOVET - STAY COOL?

hipík a tonička
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 22:23 - Změnil/a: hipík a tonička
- Nahlásit

No takze??

Nic že , jen, když už jsem šla na jejich stránky, dala jsem to sem pro srovnání... nemyslím, že by to škodilo...
Nevyznám se v tom natolik, abych věděla proč kůň tam mám trochu jiný skožení než pes. Jestli je k tomu důvod zdravotní nebo marketingový, prostě nevím...

Detoxikační byliny jsem taky kupovala koňský, žrali jsme je celá rodina – dvounohá i čtyřnohá

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 22:29
- Nahlásit

hipík a tonička
Nevyznám se v tom natolik, abych věděla proč kůň tam mám trochu jiný skožení než pes. Jestli je k tomu důvod zdravotní nebo marketingový, prostě nevím...
To ja taky ne, ja konskej phytovet pro psy koupila pote, co ho melo pro psy ozkouseno par lidi a byli spokojeni - ty psove. Z myho hlediska marketing. Stejne jak Colafit pro psy, je drazsi nez pro lidi, ze bychom byli menecenni?

grooggy
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 00:04
- Nahlásit

Cesmina
Na diskusi: Chondra-co doporučíte, Steph psal, že sestřička jeho veta koňský přípravky jí

jana33
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 09:46
- Nahlásit

Tak jsem nakonec objednala Alavis pro koně
Ad Phytovet, taky dáváme psům ten určený pro koně, dvěma dysplazkářům ten na klouby, psovi,který měl problémy s alergiemi a vyhrožovali nám astmatem, ten na dýchání a poslední čubině ten na nervovou soustavu.

Nori
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 10:23 - Změnil/a: Nori
- Nahlásit

Já v tomhle nejsem zběhlá, ale co čistý hydrolyzovaný kolagen nebo Alfadog Chondro 4v1... mrkněte na URL a URL

PeKrato
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 10:32
- Nahlásit

Nori
Ten Alfadog zní dobře díky za typ

Zuzana T
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 10:39
- Nahlásit

to all
Jaký názor máte na podávání lidského preparátu Chondrosulf 400 psům?Díky

Nori
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 10:42 - Změnil/a: Nori
- Nahlásit

PeKrato
Tak nemáš za co, ale já s tím zkušenost nemám.. ale používá to paní zde URL

Steph
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 16:19 - Změnil/a: Steph
- Nahlásit

Alavis pro kone a drazsi psi tablety Alavis je taky jen marketingovej tah - ten konskej jsem zkousela - mam v prdu kolena, akorat vadi mi jak je nahorklej - funguje stejne jako lidsky chondro ktery beru, tak kdyz mi dojdou moje pilule a je nouze sypu si ho do jogurtu s medem a zatim neřehtám

impact
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 16:22
- Nahlásit

Steph
je nouze sypu si ho do jogurtu s medem a zatim neřehtám
To je tvůj pohled na věc.

My bereme Giom, ale teprve asi tři tejdny, tže nemůžu srovnávat.

Steph
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 16:31
- Nahlásit

impact
íííhahahahhááááááá

jana33
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 19:08
- Nahlásit

Zuzana T
Já bych se toho bála. Sama ho kvartálně beru, musí se u toho hlídat jaterní testy a po třech měsících se musí dělat pauza

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání