Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Levná dobrá kloubní výživa
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Cesmina
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2009 19:14
- Nahlásit

Steph
tak já ty koňský přípravky asi zkusím na sobě a psovi zároveň a snad nezačnu kopat a hahákovat

Zuzana T
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2009 14:26
- Nahlásit

jana33
No já ho beru 1x do roka dva měsíce také.Správně se musí dělat pauza u každého preparátu.

jana33
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2009 20:07
- Nahlásit

Zuzana T
zuzko,měla by se,ale tohle,když mi napíše revmatoložka,tak trvá na hlídání jaterních testů,že u některých lidí se můžou dost rychle zhoršit. Má letitý zkušenosti a jinak se s jedama moc nepáře, takže něco asi na tom bude... Vím,že jí tehdy dost rozčílilo,když se dostal do volného prodeje

Zuzana T
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2009 08:02
- Nahlásit

jana33
Hm,tak asi po něm bude dobré vzít nějaký detox,co?

jana33
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2009 12:27
- Nahlásit

Zuzana T
Tak já třeba beru ostropestřec celoročně,, protože kvůli kloubům do sebe furt něco láduju

Dexendy
Člen
# Zasláno: 19 Pro 2009 21:59
- Nahlásit

Zkus hydrolizovaný kolagen nebo Bomazeal, to první je 1kg za pár korun a to druhé je dražší, ale určitě pomáhá. Jsem tu nová, tak nevím jestli sem můžu dt odkaz.

grooggy
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2009 14:04
- Nahlásit

Dexendy
můžeš

Kniga
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2009 19:38
- Nahlásit

Colafitjsme brala pro sebe, je to opravdu jen kolagen, takze stejny jako delatsulc, takzedle myho dobry preventivne, ale pokud zacnou klouby zlobit asi to chce neco s temi aktivnimi latkami atd. Nejen kolagen... Budu si kupovat ten Lignisul nebo jak se to pise, protoze ho vyrabi stejna firma a ma stejne slozenijako Alavis a mel by taky vyjit levneji a budu ho davat i SPoty...

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Říj 2010 12:16
- Nahlásit

POMOCT
HILFE
HELP
SOS

Vůbec naprosto vůbec se v tomdle neorientuju, pročetla jsem to, ale výsledek je ten, že sem z toho kůň.
Prosim vás - Alavis Dual a Phytovet More mobility - obé pro řehtavce- je to jakoby to stejný??

Černý faun
Člen
# Zasláno: 6 Říj 2010 19:20
- Nahlásit

Ahojte,
neměl byste někdo zájem o Chondroflex? Je to kloubní výživa v tekuté formě, jsem s tím spokojená, ale bohužel se prý přestal vyrábět v menším balení (500 ml asi za 480 Kč), takže jsem musela koupit litrovku za 1600 - ovšem pro koně, tak je tam nižší dávkování (pes 20 kg - 2 ml).
Starší fenka nás před časem opustila, a i když v pravidelných intervalech dostává chondroprotektiva i mladší - a teď začne preventivně i nové štěndo - nejde to tak na odbyt a všimla jsem si, že expirace je jen do ledna. Je toho ještě tak třičtvrtě litru, takže nemáme šanci to spotřebovat.
Tak kdyby se to někomu hodilo, můžu se podělit, množství a cena dohodou. Jsem z Prahy - Stodůlek.

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 6 Říj 2010 19:37 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

PetraKPhytovet More mobility - obé pro řehtavce- je to jakoby to stejný??

Ahoj , no, když porovnáš u Ph. složení, je každé trošku jiné. Bohužel jsem nenašla nikoho, kdo by mi vysvětlil smysl odlišného složení pro psy a koně, tak dávám do jídla Hipíkovi a buchtičkám ten psí...
Jasně, že mě napadlo, že je to jen merketingovej tah, protože, kdyby koňskej byl stejně drahej jako psí, moc by se neprodával, ale jak už jsme psala výše, neznám příčinu odlišnosti a tak raději kupuju ten dražší psí.

psí složení:
http://www.phytovet.cz/cz/detail/2-phytovet-mobili ty/12.html

koňský složení:
http://www.phytovet.cz/cz/detail/1-phytovet-more-m obility/5.html

Radecha
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 00:19
- Nahlásit

Tomudle zrovna moc nerozumim a donedávna sem žila v přesvědčení, že chondroprotektiva "když nepomůžou, tak aspoň neuškoděj" - zkoumat to blíž zatím nebyl důvod. Nicméně, nedávno jsem dostala info o existenci studie, která ukazuje na to, že významný je rozdíl (u psích x koňských přípravků) v použití specifického nosiče (který ale není konkrétně uveden na obalu) pro ten který živočišný druh. Studii jsem ještě neviděla, ale mám ju slíbenou.

Ebony
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 08:38
- Nahlásit

Já používám phytovety jen ty pro koně, a fungujou i u psů, hlavně ten na srst a jedné nervní feně dávám i na uklidnění, zase ten koňskej, a taky je to znát...
I tak mě to stojí pro tu mojí smečku celkem pálku,a to kupuju ty největší 5ti kg balení, když bych kupovala psí, tak se nedoplatím.

Radecha
použití specifického nosiče
i u bylin?

Radecha
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 10:27
- Nahlásit

Myslim že spíš měla na mysli takový ty "lékovitý" přípravky. Nevím, jestli se pojem chondroprotektivum vztahuje na vše, co má mít "blahodárnej vliv na regeneraci a podporu kloubní chrupavky", nebo je to něčim vymezený, ale předpokládám tohle. Ona studuje medicínu a myslím, že primárně to zmiňovala v právě souvislosti s tím, že i lidi často jedi ty koňský alavisy apod., a že právě ne vše všem opravdu může účinkovat. Ale jak říkám, konkrétně jsem to ještě neviděla.

bonc
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 10:37
- Nahlásit

dovolim si taky vstoupit. Mam poměrně dost zkušeností s kloubníma problémama u koní, u psů jsem je naštěstí ještě neřešila, ale troufnu si trvrdit že to bude dost obdobné a když vidim jakym stylem se to tu řeší tak jsem z toho trošku jelen. Vim, že se každej snaží pomoct jak může a doporučí co jemu pomohlo, tady lítá jeden název za druhym, ale vůbec se nikdo neptá jaký kloubní onemocnění to má řešit?? To co zabralo u jednoho nemusí vůbec zabrat druhýmu, protože má v těch nohách úplně jinej problém - jednomu vysychá kloubní mazivo, jinýmu špatně metabolizuje chrupavka, další má výrůstky na kostech, atd atd. Všechny ty alavisy, phytovety, chondra jsou dělaný na stejný obecný rovině - na podporu pohybového aparátu. Každej alespoň trochu slušnej výrobek by měl obsahovat glukosamin, chondroitin a msm (potlačující zánět). Při lehkejch potížích nebo jako prevence plně dostačující a je vcelku jedno jakou značku zvolíte. Ale pokud už má konkrétní vážnej kloubní problém, je třeba vědět jakej a ten řešit - pak jsou výrobky obsahující jen tu konkrétní látku (ne milion dalších který vy na váš konkrétní problém nepotřebujete) kterou tak dáte v max. koncentraci a neplatíte hromadu věcí okolo. A ty účinný látky (tj. to co v tom výrobku skutečně léčí) jsou pro lidi, psy i koně stejný - funkce kloubu je u všech stejná.

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:04
- Nahlásit

bonc

díky za vstup

no ale tím pádem mám v hlavě úplně další bramboračku.
du vařit haxny asi ?

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:06
- Nahlásit

Ahoj , no, když porovnáš u Ph. složení

ahoj ahoj smečko! jak se daříte?

no mně nešlo asi ani tak o porovnání koňskej x psí, ale o porovnání Alavis Phytovet. Páč mě osobně se víc zamlouvá ten Phytovet - že je přírodní. Navíc mi psala kamarádka, že Alavis v sobě má MSM, což - prý, já o tom fakt nevím - je zbytečný požívati, když není zánětlivý problém, páč pak by to zabírat pochopitelně nemuselo, kdyby se tím jeden ládoval furt. No.

Ebony
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:08
- Nahlásit

bonc
nečetla jsem celý téma, jen jsem se vyjádřila k tomu, jestli jsou koňské přípravky použitelné i u psů, což pro mě, která má pro změnu zase poměrně dost zkušeností s pohybovýma problémama u psů, nejen klouby, ale i záda apod., ano.
Jinak máš samozřejmě pravdu.

PetraK
paní, trochu ubrat plyn a popřemýšlet by neškodilo

bonc
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:22
- Nahlásit

PetraK
Alavis má víc druhů přípravků, např. jen čisté MSM= čistá protizánětlivá látka, která nic neléčí, nedoplňuje, ale potlačuje vznik zánětu (=bolest), kterej vzniká při každém nesprávném klouzání vazu po kloubu. Třeba konkrétně tenhle přípravek má alavis zbytečně drahej, na čisté látkce (99% msm) se nedá nic vymyslet a např. Farnam (čistě koňská firma) ho dělá výrazně levnější. V případě že nevzniká zánět (např. vysychání kloubního maziva) je zbytečnej - bolest vzniklou třením se "suchejch" kloubů neodstraní, je potřeba doplnit mazivo (což dneska nejni problém).
Vařit hnáty joo, jako prevence fajn, necpeš žádnou chemii, doplňuješ želatinu. Ale když je problém tak chemie je chemie (můj osobní názor, nevnucuju, ale na bylinky u klobních potíží fakt nevěřim).

Ebony
nebyla to reakce na nikoho konkrétního, jen tak letmo jsem to prolétla ze zájmu o co jde a vidim jeden název za druhym a nikde nic o tom jakej problém se vlastně řeší..

Fuj to jsem zase jednou byla chytrá, nebojte, moc často se mi to nestává

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:25 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Ebony

paní, trochu ubrat plyn a popřemýšlet by neškodilo
no jo ubrat plyn - ALE JAK PANI JAK???, KDYŽ TOMU VŮBEC NEROZUMIM. Sem proto přišla loudit hilfe. Pomožte mi pani.

Hošíček si natáhnul noženku, tak jako zlehka, ale občas to v tom kroku asi vidím - jen při určitý rychlosti- když jde jakoby na půl plynu, tak jsem si říkala, že bych jako ....

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:28
- Nahlásit

bonc

Vařit hnáty joo, jako prevence fajn,

no přesně, jenže co mi jinýho zbejvá, když fakt vim kulovaný. Já nikdy nic takovýho nemusela používat. Navíc mi na chirurgii kdysi řekli, když jsem konzultovala svoje šlachy a jestli si něco koupit, tak mi dochtor řek, že to je jen reklamní bublina, ať radši žeru třeba medvědy. No. No. Tak a tetkon bábo raď.

bonc
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:30
- Nahlásit

PetraK
Pokud si NATÁHNUL noženku (tj. mechanicky - někde jí strčil do díry apod.) tak to s kloubní výživou vůbec nesouvisí - je to měkká tkáň, namoženej vaz, natažená šlacha, nějakej z ohybačů apod. a na to je nejlepší lék klid. Vet by ti to diagnostikoval pohmatem či sonem.

bonc
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:34
- Nahlásit

PetraK
ať radši žeru třeba medvědy = želatina. To si dochtor prdel nedělal. Dá se koupit i koncentrovaná želatina v prášku - u lidskejch preparátů je to ještě větší bublina než u zvířecích, je to milion ochucený, obarvený, složení jak nákupní seznam a těch účinejch látek minimum.

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 11:37
- Nahlásit

bonc
a na to je nejlepší lék klid.

no, toho jsem se bála nejvíc, týhle věty. Klid u vižly, pomoct To nejde zrealizovat, pokud ho teda celýho nezasádruju.

To si dochtor prdel nedělal.

myslela jsem si to. No ale pak teda......... proč teda kupovat všechno výše jmenovaný a necpat čoklovi koncentrovanou želatinu jen? Jsou tam i jiný důležitý složky v těch vixlajvantech??

pigie
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 12:02
- Nahlásit

PetraK
zelatina pre zdraveho psa ako prevencia staci. O to ide. Pri chorom psovi uz to je ine, tam treba aj ine stavebne latky, tak isto pri starom psovi...
Ja napr. MSM nedavam, len pri problemoch, pretoze by mi zakryli to, co by som nemusela chciet alebo by si telo na to zvyklo...
Ja pravidelne davam len kolagen, ostatne podla potreby.

Ebony
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 12:14
- Nahlásit

bonc
Já bylinky na klouby taky nedávám, nebo když, tak ještě jako doplněk k něčemu. Nejvíc nakupuju od Farnamu, právě MSM mají jedno z nejlevnějších. A mají spoustu jiných vychytaných věcí, kam se hrabe Alavis

PetraK
Navíc mi na chirurgii kdysi řekli, když jsem konzultovala svoje šlachy a jestli si něco koupit, tak mi dochtor řek, že to je jen reklamní bublina, ať radši žeru třeba medvědy. No. No. Tak a tetkon bábo raď.
To nevím děvče, jak šlachy, ale já jsem svojí nebožku Amálku ušetřila od operace lokte vysokýma dávkama GAG právě proto, že když jsem si urvala na treku meniskus, tak mi na chýře doktor řekl, ať to zkusím nejdřív přebít chondrama, že každý chirurgický zásah v kloubu tam nadělá tak jako tak nějakej bordel. A ten kloub už nebude jako dřív. Mezitím šla kámoška na operaci s kolenem a má ho ještě horší než měla.
A ono to pomohlo, já mám koleno v cajku, sice na trek už si netroufnu, ale canicross běhám v pohodě. A Amála by tady určitě pořád běhala bez problémů, kdyby žila...

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 13:25 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Ebony

si urvala na treku meniskus,

ááááááááááááu

no ale prosim Tě to ti nikdo neřeknul, že japko v koleni je něco jinýho než japko na stromě? že to se netrhá??

lokte vysokýma dávkama GAG

jejda, co to je GAG , prosím.

že každý chirurgický zásah v kloubu tam nadělá tak jako tak nějakej bordel. A ten kloub už nebude jako dřív.
jo to zní dost logicky.

Já bylinky na klouby taky nedávám

takže ten Phytovetí přípravek by ti připadnul jako že ne?

já se fakt picnu, toliko informací. to můj mozek neumí zpracovat. Todle je stejně složitý jako vybírat si oběd z lístku, kde mají 157 jídel. Proč nemaj jen dvě?

já prostě do těhle věcí neumím dělat ach jo.

pigie

zelatina pre zdraveho psa ako prevencia staci.

tím myslíš dávat toho šulca, nebo něco jinýho?

bonc
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 13:32
- Nahlásit

PetraK
želatina je na měkkou tkáň (vazy, šlachy), kůži a kosti.

kloub obsahuje a potřebuje glukosamin a chondroitin sulfát. Gluk. pomáhá metabolizovat chrupavku, chondroitin váže vodu a zajišťuje pružnost. Když jeden chybí, je potřeba ho doplnit. Při artroze (asi nejčastější psí onemocnění, si tak myslim)dochází k úbytku jednoho nebo obou - to chce vědět, kterej dopnit prioritně, ale je to provázaný, takže většina kvalitních vixlajvantů obsahuje obé - ale v různejch poměrech! Nebo taky může mít pesan v kloubu úplně jinou -ózu, např. podotrochlozu, která se pak léčí úplně jinak a výše zmiňované ti je ouplně naprd.
Ale pokud máš podezření na nějakou měkkou tkáň, tak se zeptej veta, jednoduše ti diagnostikuje co a kde a řekne ti že má bejt v klidu, želatinou jen pomůžeš

Ebony
co je GAG??

Ebony
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 14:06
- Nahlásit

PetraK
bonc

http://www.prochovatele.cz/gag-plv-500g/

ale asi se to sem nehodí, není to levná kloubní výživa

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2010 14:19
- Nahlásit

bonc
želatina je na měkkou tkáň (vazy, šlachy), kůži a kos

aha, takže želatina nejni na klouby?? ne? Já řikám, že tomu nerozumi vůbec naprosto. nesnášim choroby.

kloub obsahuje a potřebuje glukosamin a chondroitin sulfát.

tohle je něco jiného, než želatina? To v ní není teda jo? Já jsem myslela, že všechny ty chrondoprondo vyxlajvanty jsou o želatině .

A PROSIM VÁS HLAVNĚ SE MI NESMĚJTE

Já jsem fakt naprosto mimo tohle dění

Ebony

ale asi se to sem nehodí, není to levná kloubní výživa

ale hodí, hodí, informací není nikdy dost. A ty jsi jedla něco takového, ale v lidský formě, jo?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání