Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Levná dobrá kloubní výživa
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2011 18:08 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Hipíkovi táhne na 17 let, má cca 25 kg.
Minulý rok na jaře mi náhle ochrnul na zadní, spravila to injekce a masáže. Jde pravděpodobně o artrózu páteře a kyčlí.
Cauda to nejspíš není, ale i kdyby byla, v jeho věku už není vhodná operace...

Rok byl víceméně v rámci věku ok. Až asi před týdnem začal tahat zadní nohy, které nemohl zvednout. Musela jsem mu pomoct i vlézt do proutěného koše, kde má pelíšek, nebyl schopen tam dostat zadní nohy. Chodit ale mohl.
Na radu vetky jsem mu začala podávat mimo chonder i homeopatikum Causticum 9.

Změna k lepšímu přišla velmi rychle, dneska už poklusával zlehka a vesela jako za mlada . Obešli jsme se tentokrát bez injekcí (které mám pro všechny případy doma) a léků na bolest.

Léčím ho takto:

Ráno:
1x Proenzi 3 + Vit. C 500mg
potom asi za hodinu 3 kuličky Causticum 9

Cca 2 x týdně - jemná masáž Francovkou. Cca ve vzdálenosti palec od páteře (tam je nejvíc nervových zakončení) po obou stranách a po celé délce hřbetu s důrazem na zadek.

Třeba to někomu bude k užitku

malinka
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2011 16:09
- Nahlásit

kde se začíná u hlavy? Jak dlouho?? Jaká francovka, lesana?
Jaký C?

Člen
# Zasláno: 19 Bře 2011 16:38 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

malinka

Začínám od konce páteře směrem k hlavě a pak zase zpátky. Jemný malý krouživý pohyby bříškama ukazováčku a prostředníčku ve směru hod. ručiček, malé kroužky. Když si představíš ciferník, tak začneš na 9hod. a skončíš na 12hod. Oblast u ocasu beru víckrát.
Podle vetky, která též úspěšně dělá akupunkturu, je nejvíc nervových zakončení vztahujících se k pohybovému aparátu v oblasti, vzdálené asi palec podél obou stran páteře.
Stejně masíruju i kyčle a zadní nohy. Na konci masáže vždy hladím od hlavy k zadku psovi hřbet a zadní nohy od kyčlí k tlapám.

C dávám Medfarma - Vitamín C s šípky s postupným uvolňováním 500mg.

Francovku mám tu obyčejnou. Existuje i nějaká prohřívací, taky ji asi zkusím... U míň chlupatýho psa, by šla použít i nějaká prohřívací emulze (existuje spousta druhů...).

Jěště k mému prvnímu příspěvku - opravdu mě překvapilo, jak rychle kombinace chonder (+ vit C) s homeopatiky zabrala.
Samotná chondra bez léků na bolest zaberou nejdříve za 14 dní... U nás to teď trvalo 2-3 dny.
Nemůžu s jistotou tvrdit, že to nebyla "náhoda" - žádnou studii jsem nedělala , ale za zkoušku to podle mé zkušenosti stojí a psovi to rozhodně nemůže ublížit.

Člen
# Zasláno: 19 Bře 2011 16:58 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

malinka
Jak dlouho??

cca 15 - 20 min, 2x týdně nebo cca 10 min. obden.. Hlavně jemně a plynule. Žádnej velkej tlak nebo prudký rychlý údery apod.

petra b
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 09:18
- Nahlásit

Dostával ten pejsek chondroprotektiva už někdy předtím, nebo až teď? Je možné uvést spojení na homeopatku?ď

Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 09:40
- Nahlásit

Dostával chondra jako štěně a pak asi od 9 let 4 x ročně měsíc kúru.

Vetka, se kterou jsem konzultovala kombinaci chonder a hom. Causticum, není vysloveně vet. homeopatka, o homeopatii se zajímá a studuje ji.

Pokud bys chtěla, pošlu ti do mailu info a kontakt na MVDr. Jiřičku (jsou to 2 soubory v .doc.), ten se specializuje na vet. homeopatii a phytoterapii.

jana33
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 10:36
- Nahlásit

Prosím o zaslání andras@centrum.cz dík

Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 14:23
- Nahlásit

jana33

posláno

Gerda
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 14:58
- Nahlásit

Hipíku, asi jsem se měla zeptat mailem, ale nespolupracovala tahle studující homeopatka s Jiřičkou a nejmenuje se Kateřina? Pokud jo, pak by to bylo strašně vtipný a to už bych ti povyprávěla mailem )))

Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 15:16
- Nahlásit

Gerda
nespolupracovala tahle studující homeopatka s Jiřičkou a nejmenuje se Kateřina

Neee , tahle vetka se jmenuje jinak. Už spoustu let praktikuje, ale o homeopatii se začala zajímat poměrně nedávno a sama se zatím jako homeopatka neprezentuje, tak to respektuju... Ale stejně můžeš povyprávět mailem

petra b
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2011 14:26
- Nahlásit

Svému psovi po úrazu a operacích kloubů dávám chondroprotektiva již 8 let. Některé druhy zabírají výborně, některé téměř vůbec, je to velmi individuelní. 2-3 kůry za rok se vyplatí spíš jako prevence v období růstu či se vstupem do seniorského věku, v případě potíží již je lepší větší intenzita v souvislosti jak dlouho podávám, polovinu doby vysadím, tedy např. měsíc podávání, 2 týdny nikoliv, za tak krátkou dobu z těla ch. nevyprchá. Sedimentaci nechávám dělat pravidelně, nikdy žádný problém u žádného zvířete při dlouhodobém, resp. doživotním podávání nenastal.
Konkr. mému jednomu psovi nejlépe funguje Nutradyl, téměř vůbec Aptoflex. Výborné výsledky jsou rovněž u tablet z čínských bylin vyrobených na míru http://www.firmy.cz/detail/153080-most-ke-zdravi-p raha-smichov.html , během podávání bylinné směsi na klouby a kosti pes chondroprotektiva vůbec po mnoha letech nepotřeboval.

Člen
# Zasláno: 22 Bře 2011 15:17 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

petra b
Svému psovi po úrazu a operacích kloubů dávám chondroprotektiva již 8 let

Můj pes bral chondra celé období růstu (Orling). Pův. majitel ho jako štěně vykrmoval na pekáč (doslova), takže měl ve 2 měsících špatně vyvinuté klouby.
Protože bylo jasný, že z něj vyroste velký pes, bylo životně důležité, aby se tento špatný vývoj zvrátil. To se povedlo dietou, přiměřeným pohybem a chondry.
Přibližně od 1,5 roku do cca 9-10 let chondra nebral žádná, protože je nepotřeboval. Nejsem přívržencem toho, aby pes bral dlouhodobě preparáty, když je bez obtíží.
Až od svých cca 10 let začal mít jednou za čas mírné problémy. Kúry 4 x ročně stačily, aby byl v pořádku.

Bude mu brzy 17 let, a až na nárazové problémy se zadníma nohama, mu to stále běhá. Klepu na všechno, co nehoří.

Čínské byliny neznám, ale nám u psů zafungovaly i české byliny Mobility z Phytovetu.

petra b
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2011 23:10 - Změnil/a: petra b
- Nahlásit

Bude mu brzy 17 let, a až na nárazové problémy se zadníma nohama, mu to stále běhá. Děkuj bohu, jestli je a tomu, že nemusíš být přívržencem dlouhodobejch preparátů.

Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 01:37 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

petra b
Děkuj bohu, jestli je a tomu, že nemusíš být přívržencem dlouhodobejch preparátů.

Děkuju Mu (ať je kdo je). Opravdu. Když byl malej, první vet. který ho viděl, mi s naprostou vážností řekl, že buď se podaří vývojové chyby dané špatnou výživou napravit nebo se mu ve 2 letech zbortí páteř atd. a bude konec...
Jinak tím dlouhodobým podáváním preparátů, jsem měla na mysli, že preventivní nepřetržité podávání mladým psům bez zdrav. problémů, podle mne nadělá víc škody než užitku.
Jěště mám u sebe 3 roky fenečku, zasloužilou veteránku, té je "přes" 15 dle vetů, a měla nejrůznější vážné zdravotní problémy. A 2 mladší holky, cca 6 let.
Takže "lékarna" mých psů jsou asi 4 šuplata "klasických" léčiv, homeopatik, bylin a taky štos receptů, "kdyby něco", protože na dobrou veterinu to mám teď hodně z ruky, tak abych mohla poskytnout první pomoc. Naštěstí mám trpělivou kamarádku vetku, které můžu kdykoli zavolat o radu...

Jinak z vet. chonder při obtížích, mám nejlepší zkušenost s Orlingem (když byl Hipík štěndo) a stejně jako ty, s Nutradylem. Už bych nelaborovala s jinými preparáty, mimo bylin, i když jsou jich stovky.
Proenzi3 má hodně podobné složení jako Nutradyl a funguje nám...

Ať se tvému pejskovi dobře daří

petra b
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2011 19:42
- Nahlásit

díky díky díky, šeptají mé néžné rtíky

ArchibaldSirBlack
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 11:20
- Nahlásit

Třeba si budete myslet že jsem magor ale já dělám Arčímu obyčejný sulc jen se zeleninou a bez koření a osobně si myslím že je to v podstatě čistel kolagen.

petra b
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 23:21
- Nahlásit

Psíček
Akorát mi kdosi večer na procházce říkal, že mu tohle někdo doporučil na netu. Tos byl určitě ty, Psíčku šikovnej, doufám, že máš pořádně velkej mezonet.

Yves
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 09:50
- Nahlásit

zdravím, píšete, že máte zkušenosti s detoxem od Phytovetu, já ho teď koupila a tak bych ráda věděla, jak by tak měla probíhat ta detoxikační kůra? dávat do žrádla pokaždé, nebo stačí jednou (když krmím dvakrát denně)? a neobjevovaly se vám nějaké vedlejší příznaky (zvracení, plynatost, víc bobků)?
předevčírem při večerním krmení pes dostal symbolickou jednu odměrku, protože dvě, které měl dostat, se mi zdály moc, všechny změny v jídelníčku nenese moc dobře, takže musím se všema doplňkama opatrně a postupně. no druhý den mě ráno vzbudil a chtěl ven, jak se začal oblizovat tak mi bylo jasné že bude zvracet, ale nakonec z něj vylezlo jen trochu zelené pěny. celý den byl ok, včera večer dostal zas jednu odměrku a dneska ráno mě vzbudil o půl pátý a nevěděl coby, kručelo mu v břiše, kroutilo to s ním, tak jsme šli ven, ale bobek měl normální a vytentočkoval ho jako normálně (cca 10 minutách procházky). Hned zezačátku teda začal pást ostřici jako koza, ale to dělá normálně. Když jsme přišli, byl skleslej a kroutil se jako by ho bolelo břicho.. pak to přešlo a byl zas ok. Tak nevím, jestli to může být tím? říkám si, jsou to jen bylinky, ale tak nějak nevím, očividně je buď toxickej, že to s ním tak hýbe, anebo mu to prostě nesedí.. Je po operaci ucha, po měsíci na antibiotikách, tak jsem mu chtěla trochu pročistit organismus.. a teď teda nevim.

Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 13:40 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Yves

Dobrý den,

Aplikace:
Denní dávku důkladně vmícháme do základního krmiva. V případě, že krmíte vícekrát denně, je vhodné denní dávku rozdělit. Při akutních potížích lze dávkování zvýšit.

Vedlejší účinky se neobjevily u žádného z mých 4 psů, ale když jsem si dělala detoxikační kúru já, kroutila jsem se první dny podobně, jako váš pes...

Napsala bych do Phytovetu do on-line vet. poradny. Když jsem to potřebovala, MVDr. Jiřička mi zodpověděl dotaz obratem a v plné šíři...

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 13:44 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Yves
a neobjevovaly se vám nějaké vedlejší příznaky (zvracení, plynatost, víc bobků)?
ne
ale třeba phytovet na srst našemu psovi vysloveně nesedl. Tím chci jen říct, že prostě občas něco nesedne.

petra b
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2012 12:46 - Změnil/a: petra b
- Nahlásit

http://petshop.vetcentrum.cz/cz/zbozi/137_0/kloubn i-vyziva/PV0231_-petvet-klouby-60-tbl-sedmislozkov y-kloubni-preparat-pro-podporu-a-re

Hyena
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2012 12:58
- Nahlásit

Yves
další varianta pro detox jako takovej může být ostropestřec- já ho dávám hv této podobě a čuba ho toleruje bez obtíží http://www.centrumkrmiv.cz/product/silyfeed-pet-os tropestrec-700-g-1025/

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Zář 2014 10:00
- Nahlásit

S dovolením obnovím diskusi
Mamča chce koupit fence s artrozou na prostřídání nějaká jiná chondra než čistou želatinu. Musí být tabletková (tím vypadává můj oblíbený phytovet).
Mně by se líbil Giom, byla jsem s ním spokojená u mojí artrotické fenky (no, jenže v roce 2008). Nemáte prosím někdo odkaz, kolik by měly tyhle přípravky minimálně obsahovat látek, aby fungovaly? Mám ten pocit, že jsem to někde viděla, ale nemůžu článek najít.
Díky

worick
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2014 07:06 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

kachna_
My máme s naprostou spokojeností sirup Aptu aptoflex...vyzkoušený s výborným výsledkem i u jiných berňáků...ale tobě jde o tablety. Bádala jsem také, našla jsem koňský, byl levnější, ale jiné poměry. Proto jsem také dávala dotaz na Vety, ale ani jeden mi nedokázal odpovědět, jaké je to nutné či aby už bylo prospěšné...dávkování Na kyselinu hyaluronovou a MSM my řekli: čím víc, tím líp

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2014 08:48
- Nahlásit

kachna_
takový článek jsem teda nikdy neviděla, tak to neporadím, já mám nejlepší zkušenosti u Kima na artrozu s Alavis Celadrin, ostatní Alavisy už tak nefungujou

HanuleGR
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2014 12:08
- Nahlásit

Co lidské přípravky? Obsahují stejné látky jako ty pro psy...Condrosulf, Proenzi....

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2014 12:24
- Nahlásit

HanuleGR
no třeba Proenzi neobsahuje právě ten protibolestivý MSM a navíc u menších psů je problém s dávkováním, protože obvykle pro lidi jsou to kapsle, který se fakt blbě dělej a když se to u psa přežena, tak většinou skončí s průjmem

Moba
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2016 10:40
- Nahlásit

Dobry den,brala jsem Condrosulf,pred otehotnenim jsem ho musela prestat brat.Kojim a stale nemuzu pokracovat v lecbe. Nevite nekdo jesli bych mohla vyzkouset pripravek pro kone(dcerce jsou 2mesice-stale kojim).Dekuji.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2016 10:45
- Nahlásit

Moba
zeptala bych se na to doktora. Jinak co vim, tak je ted novy pripravek alavis pro lidi s totoznym slozenim a vyssi cenou alavis lidsky takze bych klidne se zeptala doktora na "alavis", protoze by se nemel osivat, ze to neni schvalene pro lidi

Moba
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2016 20:26
- Nahlásit

cernej caj

Moc dekuji za info.Manzel mi prave rikal o tom pro kone,kouknem na ten pro lidi

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání