Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Chondra - co doporučíte?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
PeKrato
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 12:59
- Nahlásit

Mám fenku po operaci loktů a dle veta doživotně musíme podávat chondra na klouby (případně v kvartálních intervalech). Teď jí podávám Bomazeal. Jaké máte zkušenosti s chondry a co by jste mi doporučili? Zajímají mě hlavně přírodní preparáty. Budu moc ráda za jakékoliv vaše poznatky a zkušenosti.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 15:10
- Nahlásit

nikdo nic?

žanda
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 15:34
- Nahlásit

No my vyzkoušeli leccos,ale nakonec úplně nejvíc nám pomáhají ty lidské,co reklamuje Šebrle...........a název teď nevím,kruci- ale buď vzpomenu,nebo doma kouknu na krabičku).......doporučil nám je mvr. Musil,čili to není můj výmysl,že lidský.....a ještě jsou lacinější) Nám ty ostatní nějak nevyhovovaly.......

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 15:41
- Nahlásit

PeKrato
Tož ono těžko říct. Já dávám chondra od první operace, teda asi 6 let a můj poznatek je, že je to všechno na jedno brdo. Že je prostě úplně jedno co dáváš. Jako prevence asi působí všechno a když pes nemá potíže, tak dobrý, když pes má potíže, tak už mu chodra až tak zázračně nezaberou a nějakého to menší vylepšení dosáhneš čímkoliv.
Dávala jsem Alaviis, ChodroCan, Chassoton, Artidual, Chodroflex, Caniviton, Gelacan, co mě tak napadá.
Teď jsem dávala od jara výtažek s mořského měkkýše spolu s Alavisem, pořád nic, teď asi před měsícem Alavis došel a najednou pes přestal kulhat, fakt nevím, jestli je to tím půlročním podáváním výtažku, ale spíš myslím že má pejsa svý lepší dny.
Jinak se chystám na další kolo pořídit Hyalgel, pějou se na to ódy, tak to zkusím. Pro svůj lepší pocit.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 15:57
- Nahlásit

toho jsem se přesně obávala, že je toho tolik a každej zkouší všechno možný. ale moc děkuju za reakci. já hledám něco fakt na přírodní bázi. alavis dávat nechci určitě, teď podávaný bomazeal asi funguje, fena nekulhá, ale zajímalo mě, kdo má s čím jaké zkušenosti

žanda
zkus se mi mrknout, pls. já bych se pak podívala na složení a třá to zkusíme

Maya
Že je prostě úplně jedno co dáváš
tak tohle přesně mi říkal vet díky za výčet, na všechny kouknu

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 16:03
- Nahlásit

žanda
Není to Proenzi? Jsem slyšela, že to lidi dávají psům.

Steph
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 16:22
- Nahlásit

Nevim jak na lokty, my berem chondro na kycle - vyzkouseli jsme lidskou zraloci chrupavku, Alavis pro kone nejvyssi radu, Chassoton a Canivigton - nejlip nam funguje Canivigton a Alavis

PeKrato
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 16:24
- Nahlásit

Steph
Nevim jak na lokty
tak to je z mého laického pohledu asi jedno, chrupavka jako chrupavka mrknu na ten canivigton, díky

Houšková
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 18:39
- Nahlásit

My máme zase nejlepší zkušenosti s čínským biokalciem. Nedám na to dopustit.

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 18:50
- Nahlásit

My jsme měli nejdřív Alavis, teď Chassoton a spokojená jsem s oběma. U Chassotonu jsem zůstala proto, že je práškový, takže malému psovi se líp dávkuje, než Alavis

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 19:21
- Nahlásit

Nejlepší zkušenosti mám s Caniviton forte. I lidi, co znám a dávali ho svým hafanům, byli spokojení, je v tom i něco na bolest a rychlejší regenerasi svalů, takže se dává i při klasické zvýšené zátěži.

Steph
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 20:35
- Nahlásit

Gwen a Dinulka
me doporucil vet prave ten Alavis pro kone - je praskovy, slozeni stejne velky rozdil je jen v cene - beru to pro 5 psu, za psi Alavis bych se nedoplatila, prasky jsou jim nesympaticky, sezerou ho jen v tavenaku.
Ten Canivigton davam vzdycky od podzimu, prave kvuli tlumeni bolesti - dedek s tim miva problemy, kdyz jsou mrazy davam mu vyssi davku, pac odmita chodit oblecen do cehokoli - jak mu neco navliknu, stoji jak zabetonovanej

grooggy
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2009 23:14
- Nahlásit

Steph
Dáváš Alavis Dual nebo nějaký jiný?
A ještě jsem se chtěla zeptat, zda prostě přepočítáš dávnování pro koně na hmotnost psa...?

Steph
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 05:46
- Nahlásit

grooggy
davam Dual - prasek ma konzistenci asi jako kyprici prasek, prepocitam to na hmotnost psa, frknu to do zradla - je trochu nahorkly. Sestricka toho veta rikala, ze ho pouziva i pro sebe

Tinta76
# Zasláno: 15 Pro 2009 07:06
- Nahlásit

PeKrato
nám teda strašně pomohl a zabral Nutradyl, ale nevim teda, na kolik je to přírodní preparát

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 08:30
- Nahlásit

No já se právě chci vyhnout tomu, kde je obsaženo i něco na bolest. Právě proto, abych to mohla korigovat skrz zátěž. Když ji to nebude bolet, bude lítat co to dá a to není to, co potřebuju. Takže bych chtěla dávat jen čistě chondra na nějaké přírodní bázi bez analgetik. Ty s analgetikama si nechám na pozdější věk, až to bude opravdu potřeba, třeba právě ten Alavis.

Tinta76
na ten Nutradyl kouknu, díky

Maya
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 08:42
- Nahlásit

PeKrato
Nutradyl jsme dostali od veta po operaci, tam asi něco na bolest bude. Po první operaci jsme měli Chodrocan, takže asi to samý. Možná zkus mrknout na Chassoton, ten jsme měli v době, kdy si vetové mysleli, že máme jen růstový problémy, pak možná Fitmin na klouby apod., to zřejmě bude jen prevence.
Většinou to u těch přípravků píšou, že to tlumí bolest.
Jinak stopro přírodní je ten 100% výtažek z měkkýše pro koně, to dávám teď, ale nevím,jestli se to prodává i u nás.

Tinta76
# Zasláno: 15 Pro 2009 08:47 - Změnil/a: Tinta76
- Nahlásit

Maya
v nutradylu na bolest nic nejni ... my k němu musíme brát ještě rimadyl ...

PeKrato
a proč vlastně chceš něco jinýho než bomazeal?

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 08:55
- Nahlásit

Maya
100% výtažek z měkkýše pro koně
a kde to sháníš?

Tinta76
a proč vlastně chceš něco jinýho než bomazeal?
no někde v chytré knize jsem četla, že by se chondra měla časem střídat. teď ho budu podávat ještě nějakou dobu určitě, ale už dopředu se poohlížím po něčem dalším, s čím bych to mohla střídat. teda doufám, že ta chytrá kniha nelhala

Tinta76
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:01
- Nahlásit

PeKrato
aha, tak to jo, ale taky teda nevim, jestli na tom něco je
ale teď koukám, že ten nutradyl i bomazeal maj stejnej základ - novozélandský slávky zelený/zelenoústý

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:26
- Nahlásit

Tinta76
já jsem jinak s tím bomazealem spokojená, snáší ho velmi dobře a i se jí po něm zlepšila srst. taky jsem na to koukala, že nutradyl má hlavní složku stejnou jen teda vychází o dost dráž

Tinta76
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:34
- Nahlásit

PeKrato
tak na tu cenu jsem taky koukala, ten bomazeal je vo +- 3 kačky na tabletu levnější akorát jsem zrovna dneska ráno vobjednala dvě balení nutradylu ... tak mám dva měsíce na proštudování toho bomazealu a kdyžtak ho vobjednám též ...

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:39
- Nahlásit

Tinta76
no já u něj zatím zůstanu a když se mi dostane do ruky něco zajímavého s jinou účinnou složkou, tak třeba vyzkouším. přechod na nutradyl mi z tohoto pohledu přijde zbytečný. díky z názory

žanda
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:39
- Nahlásit

PeKrato
gel aktiv...........jsem se dívala doma, já sklerotik-no už holt mi není 20)
Má právě jiný složení,než klasický chondra pro psy- má tam nějakou složku,která v těch ostatních není a proto nám to zabralo..............

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:40
- Nahlásit

žanda
super díky moc, hned na to mrknu. to by asi byla varianta

žanda
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:41
- Nahlásit

Maya
proenzi má totiž stejný složení jako nějaký chondro pro psy- myslím,že jako alavis,ale ať nekecám. a vyjde to laciněji..........

žanda
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:43
- Nahlásit

PeKrato
pak stačí dávat půlku denně..........krabička je na moc dlouho.........nám dávali i nitrožilně chondroitika ( 500 za jednu injekci((....ale nakonec pomohlo toto.......hurá

Tinta76
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:44
- Nahlásit

PeKrato
přechod na nutradyl mi z tohoto pohledu přijde zbytečný. díky z názory
no to tedy jo já děkuju za informace

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:46
- Nahlásit

PeKrato
no zní to vcelku zajímavě skrz složení, to jo. je tam teda nexrutin, kterej předchází zánětům čímž snižuje bolestivost kloubu, ale vysvětluju si to tak, že nepůsobí proti bolesti jako takové, spíš jí předchází. to by mohla být cesta a jak s dávkováním, dávkuješ podle váhy nebo jak?

PeKrato
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 09:47
- Nahlásit

žanda
aha, už jsi to napsala, kolik ti váží pesan? mi jsme drobci 15 kilo

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání