Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / zlaty retrívr - stěňátka
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 22 Led 2005 23:13
- Nahlásit

Zdravím všechny přiznivce chlupatých mazličku, chtěla jsem se zeptat při výberu štěňátka zlatého retrivra - na co mam hlavně koukat při výběru... a co třeba barvička. Někdy čtu že "lepší" jsou smetanová než zlata?? Moc dekuju za odpoved s pozdravem Marta

niniel
Člen
# Zasláno: 23 Led 2005 00:00
- Nahlásit

No hlavne kupujte psa s PP, zlateho retrivra bez PP bych nechtela ani zadarmo. Jinak mam zkusenosti s tim smetanovym, je to vazne hezci, ale na druhou stranu se musi porad koupat, protoze je jako cune. Takze to uz zalezi na vas.

Anonymní
# Zasláno: 23 Led 2005 10:35
- Nahlásit

Kupte si barvu, ktera se vice libi Vam a ne ostatnim. Hlavne hodne dbejte na zdravi. Ja mam labradora s PP s tezkou DKK.

Evička
# Zasláno: 24 Led 2005 09:54
- Nahlásit

Všeobecná pravidla platí při výběru jakéhokoliv štěněte. Vždy kupujte štěně s PP, neboť právě u této rasy se můžete dočkat nepříjemného překvapení, že ze štěňátka co vypadá jeko retrievr vyrostlo něco trošku jiného. Jinak u solidního chovatele vždy koukejte na čistotu prostředí a podmínky v jakých štěňata žijí, zda jsou veselá, hravá, nebojí se lidí, v dobrém výživovém stavu, bez zjevných známek onemocnění, parazitů. Vždy vyžadujte kupn smlouvu se všemi náležitostmi a uvedenímosobních iniciál chovatele. Na tu displazii vážně pozor, je to obrovský problém do budoucna, který stojí spoustu peněž a pro psa znamená spoustu omezení + zdravotní komplikace. U rodičů bych vyžadovala potvrzení o dysplazii kyčelního kloubu. Pokud mají psů více, tak se slušný chovatel pouná také podle toho, že ve svém chovu má jedince různého stáří, od mladých až po staré. Z toho plyně, že se nezbavuje starých zvířat, kterým skončila chovnost, ale nechá je dožít. Štěně si vybírejte vždy čilé, veselé, v dobré kodici. Ke štěněti musíte dostat očkovací průkaz se zaznamenanou prvotní vakcinací. Pokud se vám u tohodle chovatele nebude něco zdát, najděte si jiného. Psa si kupujete na dlouhou dobu, tak ať se nespálíte jako mnoho jiných před vámi. Ne vždy je chovatel štěňat s PP slušný a poctivý člověk. Na barvě nezáleží, vyberte si co se vám víc líbí.

marta
# Zasláno: 24 Led 2005 12:13
- Nahlásit

No abych pravdu rekla tak jsem si vybrala stenatko bez papiru, ale jak ctu tak jsem asi udelala chybu. Je to pejsek, byla jsem se na neho i podivat a vsechny takove ty predpoklady co by mel mit tak ma. Nadhernej a clovek se do neho hnedka zamiluju...Fenka je papirova ale pejsek (otec) nevim. Prostredi a majitel na me pusobili moc fajn, hnedka me i upozornil na DKK a docela zasvecene mi o tom povidal. Tak doufam ze neudelam velkou chybu kdyz neni papirovej. A jeste se zeptam je nejaka prevence proti DKK - cetla jsem ze nema chodit do urciteho veku po schodech a mit dostatek pohybu a plavani???? dekuju

Dana
# Zasláno: 24 Led 2005 12:27
- Nahlásit

U pejska bez PP je problém,že nevíš jestli jeho rodiče nemaj vysoký stupeň dysplazie. Zvláště jeli matka s PP. Pokud otom chovatel mluvil znamená to ,že ví o nebezpečí ,ale neni to záruka ,že matka je negativní. Nech si ukázat PP matky a podívej se jak jsou na tom její předci. Můžeš pomocí kvalitního krmení, vhodné zátěže, nepřekrmováním částečně ovlivnit zdárný vývoj kyčlí,ale není to záruka. A pozor na předávkování vit.doplňky tak můžeš udělat víc škody než užitku.

Evička
# Zasláno: 24 Led 2005 12:52
- Nahlásit

Bohužel dysplazie je vrozené onemocnění, různého stupně závažnosti. Dá se částečně ovlivnit viz jak píše Dana, ale opravdu jen minimálně. Podle stupně jsou i různé projevy nemoci. Při těch nejtzěžších dysplazzích je nutné operativní řešení a ani to není zárukou kvalitního života. Nejen pes se bude celý život trápit a zápasit s potíži, ale i vy, jako páníčkové.

Anonymní
# Zasláno: 8 Bře 2005 20:23
- Nahlásit

AHojky,tak ctu tuhle diskuzi docela zajimava, ja budu mit taky pejska bez PP a to ze nebude mit PP nak nehrotim,jeho otec byl s PP a matka bohuzel ne, na DKK jsem se ptala jako prvni a ukazou mi od obou vysledky,takze budu v klidu,uz se na nej tesim,kdo ho chce videt at pisne na Shakita@seznam.cz mejte se pa

Anonymní
# Zasláno: 10 Bře 2005 12:03
- Nahlásit

Ahojiky, tak uz mi jdou konecne stranky,tak se podivejte na meho zlatacka Arkiho http://zlatak-arki.wz.cz/

Mathea
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 22:36
- Nahlásit

No jo..furt se resej papiry zas...Mam bezpapirovou psinu zlataka a je v nejlepsi kondici viz http://mathea.chlumec.net ...Jasne ,moc zalezi na covateli, na slusnosti a tak..Ale psine budou v lete dva roky a neni nejmensi problem...;o)

Eimy
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 23:16
- Nahlásit

Ten úvodní dotaz ohledně barvy mě přivedl na takovou asi hodně praštěnou otázku... Proč si lidi kupujou zlatýho retrívra, když si pak koupí štěně, který má krémovou barvu? Ale to už je asi pokročilou noční hodinou Mně se osobně víc líbí zlatí zlaťáčci.

Shakita
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 11:03
- Nahlásit

Ahojiky
Eimy: No taky pravda,kdyz zlatej retriver, tak zlatej a ne kremovy,doufam,ze muj milasek ztmavne,ted je svetle psicity,uvidime, jo jinak ja jsem predtim psala to anonymni, mam Arkiho, a ty jeho stranky,neni sladkej? )

Anonymní
# Zasláno: 11 Bře 2005 11:13
- Nahlásit

No jo jenže dneska už "zlatého" retrívra ve vrhu moc často neuvidite. Zlata barva se vytratila a nahradila ji smetanova. ) Taky bych doporucovala stene s PP, pokud nechcete drahe, koukejte na oceneni rodicu a na zkousky, kdyz budete chtit stene po Alexovi z Hradu Veveri tak si pripravte penez vice )) Ma*

Rendy
# Zasláno: 11 Bře 2005 12:11
- Nahlásit

Ve spojení s retvrívry se v poslední době dost často objevuje agresivita. Snad jsem slyšela, že se tomu říká i nějak syndrom retrívří agrestivity. Máte s tím někdo zkušenosti?
Já sama jsem byla svědkem, kdy jeden zlatý retrívr, se kterým do té doby nebyly problémy napadl svou majitelku, která ho šla vyprostit ze zamotaného vodítka. Ten ji sejmul na zem a když jí šla kolegyně pomoct, tak skončila na šití. Přitom ji taky pes od narození zná. Všichni z toho byli v šoku. A mluvili právě o tom syndromu agresivity a tím spojenými odchovy bez PP.

Jinak by mě zajímalo, proč na té feně s PP odchovává štěňata bez PP? Asi má nějaký závažný důvod proč nebyla fena připuštěna do chovu. Toho bych se asi bála. Jinak taky fandím klasice, zlatá je zlatá....

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:07
- Nahlásit

Potkala jsem v poslední době dva hodně dominantní psy (hlavně na další psy) - labradora a flat coated retrívra. Čili psy, od kterých bych to absolutně nečekala...

niniel
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:13
- Nahlásit

Terri
Ja potkala nekolik agresivnich labradoru a jednoho flata, coz me mrzi, kdyz ho mam. Ale myslim, ze hodne zalezi na vychove.

Rendy
# Zasláno: 11 Bře 2005 14:41
- Nahlásit

No oni spíš než s dominancí hovoří o zkratu, který se u nich vyskytuje. Takže je to o to nebezpečnější, že na to není člověk připravený.

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 14:52
- Nahlásit

hodne zalezi na vychove.
Určitě, ale vypadalo to, že pesani paničky poslouchají v pohodě, ale museli mít košík, protože jak si na ně nějaký pes dovolil víc než chtěli, začli být agresivní.
Když to srovnám s labradorem od příbuzných, tak ten reaguje na nepřiměřené psí reakce tak, že dá najevo nechuť, případně zavrčí a ignoruje.. Ale tamti šli ihned do rvačky. No nějak mi to k nim nesedí. Co znám vodící psy, tak jsou to zlatíčka. A najednou se okolo začínají vyskytovat potvory - asi to není JEN výchovou.

Anonymní
# Zasláno: 11 Bře 2005 17:26
- Nahlásit

taky znam nake agresivni psi, jsou to labradorky a ty se nemuzou ksobe priblizit, nejlepe by se do sebe pustili zuby chlupy ) Doufam,ze muj milacek zlatacek Arki bude hodnoucky , hlavne s nim nebudu delat obranu, pac na to nema povahu a nicit mu ji nebudu )

nefer
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 19:11
- Nahlásit

dobře vedenou obranou se pes k agresivitě nevede a povaha se neničí. psa můžeš zničit úplně stejně špatně cvičenou poslušností. neškodilo by si nejdřív něco o věci zjistit

Eimy
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 23:43
- Nahlásit

I když o zláťákovi neuvažuju, tak kdyby už měl být, tak jedině zlatej, myslim, že je docela škoda, že se ta "zlatá" vytrácí. Nedávno jsem v trolejbuse potkala zlaťačku a ta byla skoro stejně zbarvená jak moje psice, i když to by asi nebylo zase uplně standardní, ale mně se šíleně libila, navíc k sobě s psicí ladily, když seděly v tom trolejbuse vedle sebe )

Obrázek pro přiblížení barvy

král-Artuš
# Zasláno: 20 Bře 2005 12:16
- Nahlásit

Prosím Vás nemohl by mi někdo poradit?? Já bych si chtěl koupit retrívra a nevim jak by snášel bytovku prosim podělíte se se mnou o informace

král-Artuš
# Zasláno: 20 Bře 2005 12:19
- Nahlásit

kdyby ste mi chtěli poradit napište mi prosim
Děkuji
pište na :jan.samajik@centrum.cz

niniel
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2005 14:45
- Nahlásit

král-Artuš
Pokud mate kde vencit, tak to neni problem.

Shakita
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2005 09:30
- Nahlásit

NEkrmi nekdo sveho zlataka Fitminem???

Anonymní
# Zasláno: 25 Bře 2005 13:04
- Nahlásit

tak jeste 2tydny a jedu si pro stene,je nekdo z Ostravy???

Terri
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2005 14:15
- Nahlásit

Shakita
Super! Gratuluji k pejskovi - je miloučký, doufám, že své stránky (tedy jeho) budeš plnit fotkama

Shakita
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2005 07:12
- Nahlásit

[/b]Terri[b]
[/i]Diky, urcite budu,meli by tam byt nekdy tedkom dane,kde mu budou 5tydnu[i]

Anonymní
# Zasláno: 28 Bře 2005 08:31
- Nahlásit

musim vam zdelit ze zlateho retrivra mit nebudu,kvuli financim,tak budu mit darovane stenatko labradora krizence,snad me neodsoudite ( Shakita

Terri
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2005 08:49
- Nahlásit

Shakita
Ahoj, já už myslela, že Arkiho máš doma.. to je škoda, ale myslím že štěndo labrouše bude Tvým miláškem úplně stejně
A s čím je křížený?

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání