Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Dovolená se psem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Autor Zpráva
Flonie
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2014 13:58
- Nahlásit

hancaw

Já už to študovala včera a jsem totál brutál nadšená, tenhle rok to už bohužel nestihnu, ale dovča 2015 je tímto myslím jasná.
Mýmu psovi se už toho taky moc nelíbí, páč už je to zasloužilý důchodce, ale včera jsem ho postavila před hotovou věc, že tohle ještě se mnou zkrátka musí zvládnout

fenzlmart
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2016 12:15
- Nahlásit

Celkem klidně se k tomu staví na Šumavě, je tam chatová osada nad rybníkem (http://www.nadrybnikem.eu/), naše 3 husky jim vůbec nevadily, ba naopak, děti bavily

ada01
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2018 14:02
- Nahlásit

Naše dovolená se psem probíhala v Krkonoších v Penzionu Andula a doteď si to nemůžu vynachválit. Zkuste se podívat tam

Gerda
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2018 12:56
- Nahlásit

A kdo nebyl s čoklama v Polsku u moře, jakoby nebyl )) doporučujem s Hancaw Polsko u Leby velice nadměrně.

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2018 19:40
- Nahlásit

Gerda
Polsko u Leby velice nadměrně.
a cenově a teplotně? páč my s sebou ještě vláčíme děti

Gerda
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2018 09:19
- Nahlásit

kachna_
a cenově a teplotně? páč my s sebou ještě vláčíme děti
cenově naprosto geniální, ubytování pro 3 lidi a 6 psů ve vlastní pěkné chatce, opravdu pěkná chatka, 6800 Kč na týden ))) Jako dohromady, ne na jednoho ))) Vůbec jsme se nežinýrovali s jídlem, jedli jsme ryby v pražírnách a pivo a zmrzliny a wafle a cokoli, co jsme chtěli, jezdili jsme po výletech po celém severu, platili vstupné a parkovné, a po sečtení veškerých nákladů jsme se dostali na cenu 6800 kč na osobu ))) Teplotně pohoda, v moři se ráchalo hodně dětí, proto jsme tam pustili i psy Jako fouká tam, na pobřeží opravdu fouká, byla jsem ráda, že jsem měla zimní čepici. a když jsem si ji nechala na hlavě, v klidu jsem se mohla i koupat )) jako prostě je to pohoda a paráda, moc doporučuju.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2018 12:16
- Nahlásit

čepice mi připomněla základní prázdninové oblečení v Dánsku - do moře Trpajzlíci používali plavky a bundu s kapucí. Stejně se do Severního moře hrnuli tak nad kolena... a největší radost bylo zdrhání před vlnou.
Sice Dánsko je pro psy i Trpajzlíky skvělé, ale cenově to Polsko holt není (i když Legoland je zase výjimečná atrakce)

Gerda
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2018 11:00
- Nahlásit

Xerxová
Tak ono to Polsko už je i docela daleká cesta, pokud chceš až nahoru k té Polské Sahaře, když ti stačí Svinoústí/Svinibrod, máš to za 5 hodin. Nebo na druhou stranu do Německa, na Rujánu, ale tam už jsme cenově taky trošku jinde. Ovšem přívětivost místních ke psům je úžasná. A z Rostocku vlastně můžeš do Dánska..nebo Finska, nebo co je to tam dole nad Německem....

Xerxová
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2018 15:46
- Nahlásit

Gerda znám - hlavně německý kus u polských hranic - Bansin... a pak to Dánsko. Psomilní jsou všude - Němci pravidelně střídají velké úseky pláží - "normální" - "nahatá" - "psí"... a tak stále dokola.
Dánsko nás uchvátilo - oblasti malých domků mezi dunami,vítr, duny a úžasně divoké Severní moře. Psi tam můžou všude - i do toho Legolandu i do ZOO (Givskud ZOO máme ověřenou - psi nesmí jen do kontaktních výběhů a pak do lví safari (ostatní safari se může se psem - i okýnko může být otevřené - žirafy, zebry, bizoni se Nightovi moc líbili )

první řádka je německý Balt, druhá Betka v Dásku a třetí Night v Dánsku...

Gerda
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2018 15:56
- Nahlásit

Xerxová
woooow! No neke, to je nádhera! Dánsko chci teda moc v tomto případku! A jak cestuješ? Vozmo a trajektem? Umřu hrůzou na lodi, nesnášim otevřenou vodu, musim si sehnat nějakej prášek...Popiš prosím cestu a doporuč přímo konkrétně lokalitu, prosim. Miluju prázdný pláže a dívat se na moře...
Jinak Karel teď k narozkám dostane výlet na šumavu k jezerům, tak to asi taky bude bezva. Potvrdili mi rezervaci pro 6 psů v chatě přímo v Prášilech

Xerxová
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2018 18:20
- Nahlásit

Gerda protože jsem "zvířetnicky" ukecaná - dám i dva odkazy - je to i s mapou... a v galerii je tam spousta fotek (nejen ty ze článku)

ten první je z roku 2016 - začátek července - tedy sezóna

ten druhý je z roku 2012 - druhý týden v září

pokud ti nejde o koupání, tak jaro či podzim tam musí být báječný. A v Dánsku jsou fakt psomilní, s dogou žádná potíž. Jen tedy v Legolandu nesmí na atrakce (abys Karličce neslíbila tobogány a horské dráhy... - jinak doporučuju i pro dospěláky bez dětí... stojí to za to)

Xerxová
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2018 18:26 - Změnil/a: Xerxová
- Nahlásit

a ještě k cestě - tato dánská část je kousek od německých hranic - a žádnou loď nepotřebuješ. Brzo ráno vyjedeš a vpodvečer bydlíš... až na obchvat Hamburku je to celé po dálnici... Byli jsme tam dvakrát na skoro stejném místě - 30 kiláků dlouhý úzký pás pevniny mezi Severním mořem a velkým fjordem... kde je každých pár kiláků "divoké" parkoviště - tj. nezpevněné a bezplatné - ale oficiální. Cyklostezky a pěšinky pro pěšáky v dunách, dost zvěře (zajíci, bažanti), majáky, vichr...

ještě doplním - ubytovávali jsme se tady (snad odkaz správně zobrazí tu oblast v dunách). Jeden pes skoro automaticky (asi 200 baráků ), víc psů na dotaz - ale měli tam často i smečky... určitě to umí.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2018 09:13
- Nahlásit

Teda obdivuji všechny, kteří jezdí se psem i do zahraničí...Přiznám se, že já bych si netroufla....Ne jako, že by to moje fousisko nezvládlo, cestovat mu nevadí. To spíš já jsem takový zápecník....na dovču se psem prostě jen po českých zemích :-D.
Ale fotky parádní...hlavně ten západ slunce...to je úplně soutěžní foto

Xerxová
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2018 17:30
- Nahlásit

Fousisko nevidím rozdíl mezi cestováním se psem po Čechách a po cizině. Někam pes může, někam ne, někde ho rádi vidí, jinde ne... Ať už to jsou památky, hospody a nebo pláže. Pokud pes nikoho neobtěžuje, uklízím po něm... necpu se kam nesmím... je to paráda

Máme procestovanou skoro celou Evropu - od dovolených zcela turistických (skotská Vysočina, Alpy) po docela kulturní (raně gotické památky Burgundska, Španělsko) a nikde nebyl problém. Nikdy za těch pětadvacet let jsme neměli jediný konflikt, naopak - kdybychom za každou fotku mamuta na cestách vybírali centík... máme vždy následující dovolenou zadara
Někde vysloveně překvapí - s Betou nás na Gargánu pustili do hradu s rozsáhlou expozicí (a pak že na Jihu psy nemusí), v Seville vyskákali před námi z auta tři policisté - a chtěli se jen vyfotit s Najtem (nevím, jak pak dostali flusy z tmavých uniforem), na Sicílii může pes do všech velkých archeologických areálů starořeckých památek (a na rozdíl od lidí zadara)...
Náplň dovolených dělám tak, abychom byli všichni spokojení. Holt my oželíme nějakou kulturu a psík zase přežije nějaké to město. Alespoň to není jednotvárné

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2018 13:38 - Změnil/a: Fousisko
- Nahlásit

Xerxová

Tak to je super. Máte skvělé zážitky. Takovou dovču bych si taky někdy přála zažít. Bohužel to ale není jen na mě...Můj muž má psy rád, ale dovolenou si oba představujeme trošku jinak...Pro něj je dovča v zahraničí i se psem prostě nemyslitelná... A já bych si zas nedovedla představit, že někam vyrazíme jen s dcerou a psem samy....

Gerda
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2018 17:39
- Nahlásit

Xerxová
hustýýýýý! je to necelých tisíc kiláků, skoro celý dálnice, takže to by nemusel být až takový problém, myslím, že na příští rok posunu dovolenou dál na sever, jen nevim, jestli moji zamrzlí kamarádi budou chtít jet. Ale pokud si předtím poválejí kejty někde v horku, mohli by to zvládnout. Už by to chtělo o ždibku větší auto, není vyloučeno další rozšíření už tak početné smečky )))) Celý si to vystuduju, moc díky!!!

Fousisko
pokud nemáte s mužíčkem stejný dovolenkový plány, tak potom se na tom psovi neshodnete a je lepší ho nebrat, než být celou dovolenou maštvaní. My s čoklama jezdíme rádi, vlastně já bych bez psa nejela, takže vybírám dovču vždy tam, kde neni vedro a kde bude spoky jak čokl, tak já.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2018 18:45
- Nahlásit

Gerda On tam dosahuje Golfský proud - je tam tepleji než na Baltu. A na rozdíl od Baltu, který není skoro slaný, tak Severní moře je opravdické moře

Když si vyzvětšuješ mapy.cz kolem Ringkobing fjordu (moře tam vtéká tenkou úžinou ve městečku Hvide Sande), tak je vidět ten neskutečně dlouhý souvislý pás pláží. Jsou značená i parkoviště - kolem každé "vesnice" prázdninových domků, i ty "osamělé" - u Nymindegabu nebo u majáku Lyngvig Fyr (a je jich mnohem víc). Těch domků je tam hodně - ale většinou jsou malé - tak do 6 postelí... takže celá vesnice má turistů stejně jak jeden velký hotel... Opravdu jsme na plážích davy nikdy nezažili - spíš jsme tam byli sami a dá se pohodlně nachodit kilometry po pobřeží, po příbojem umydleném písku a v dunách se po cestičkách zase vrátit zpátky.

My za rok asi zopakujeme letošní Chorvatsko - obří zahrada, úžasné moře a nikde nikdo... už dlouho jsem si tak báječně nezaplavala

Gerda
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2018 14:01
- Nahlásit

Xerxová
Já si zatim našla Ribe a ostrov Romo, ovšem tohle není zas o tolik dál a vypadá to moc pěkně. Chci ten osamělej domek bez lidí! )) Chorvatsko nechci, je tam vedro a nerada plavu, takže nenenenene a nesnášim letní hmyz.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2018 14:26 - Změnil/a: Xerxová
- Nahlásit

gerda ono těch domků je v prázdninových osadách dost. V Bjeregardu (tam jsme bydleli poprvé) určitě stovka. Ale ty letecké snímky vlastně zkreslují - neboť domky jsou placaté (nemají patro) a mezi nima jsou pahorky dun a živé ploty z růží a ostružin. Pocit soukromí byl velký - neb vidíš tak dvě střechy. Navíc terasy mají plná zábradlí - aby poskytovaly závětří a lidi tak nejsou moc vidět.
A i v tom červenci u moře bylo často liduprázdno - neb počet lidí na kilometry pláží je malý. A stačilo poodejít kousek od "hlavní" cesty přes dunu a nebyl nikde nikdo. Koneckonců fotky jak se honím s Najtem při západu slunce... byli jsme tam sami... a bylo to hned vedle "vesnice"

ještě doplním - v tom odkazu na ubytování, co jsem dala nahoře třeba hned ten první domeček je úplně na okraji "vesnice" (je to vidět na mapě) a v téhle ulici jsme bydleli před dvěma lety... a spokojenost. Pěšky v dosahu (asi 4 km) byl i maják se skvělou zmrzlinou...

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2018 11:56
- Nahlásit

Gerda

Tak ono to u nás není tak hrozné, že bychom se stran psa neshodli...Jen prostě do zahraničí musíme bez psa. Po Čechách s tím manžel problém nemá. S předchozími psy jsme po Čechách dovolenkovali. Akorát ten náš poslední měl zatím možnost jezdit jen na chalupu. Ale tam i já jsem stejně nejradši a pes taky :-D Má tam obří pozemek, kde může lítat od rána do večera, všude kolem navíc lesy a spousta krásných možností výletů a to se nám asi hnedtak neomrzí :-D

Gerda
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2018 17:26
- Nahlásit

Fousisko
jasný, rozumim, krásný je to všude, kde je člověk spokojenej.

Gerda
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2018 17:10
- Nahlásit

Eště vám chci říct, že Šumava je extrémně krásný místo pro dovolenou s čoklama. Měli jsme jich 6, všechny navolno v národnim parku, ani jedna výtka, samozřejmě že se chovali velice mravně, cestu neopustili na krok, nikomu se nepletli pod nohy, ale vzbuzovali v lidech velký úsměv, pořád nějaký focení, hlazení, povídání, i se strážci parku, šumavani jsou megamilí lidé, jeďte do Prášil, tam je to špičkový. Vyšli jsme sse na Prášilské jezero, jezero Laka, Poledník, vodní hrad Švihov, zámek Velhartice, kam mohou do některých expozic i psové. A opět se nám podařilo bez problémů sehnat ubytko pro dva člověky a 6 čoklůch. Byl to špičkovej víkend.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2018 18:25
- Nahlásit

ehmmmm -dovolenou je také třeba si správně načasovat. Vloni jsme jeli na čtyři dny v půlce září do turisticky příjemných a svišti oplývajících (to nekecali) Nockberge (Knedlíkové hory - podhůří to Alp) - slibovali úžasné kopečky v babím létě...
Realita byla drsná - mlha, déšť, sníh, mráz, vichřice... na čtyři dny tak akorát (naštěstí kamna topila skvěle a palivo bylo v ceně).

Letos jsme chtěli nějaké ty kopečky na konec září opět zařadit. Chytřejší o to, že ubytování zabukujeme až na poslední chvíli... Jak má být příští týden v Alpách??? No ano - sníh, mráz, vichr...

Fousisko
Člen
# Zasláno: 21 Zář 2018 08:06
- Nahlásit

Gerda

Díky za super tip. Na vodním hradě Švihov jsem byla naposledy jako holka, ale pamatuju si, že se mi tam moc líbilo. A tam smí do areálu hradu i hafani? Šumavu mám ráda, jako děti jsme tam jezdívali, jednou jsme tam byli i s naším prvním psem. To bývaly parádní výlety. Vůbec nevím, jak jsem na Šumavu mohla zapomenout. Určitě si tam nějakou rodinnou dovču uděláme příští rok i s fousiskem.
Nebo já takhle ještě taky miluju Novohradské hory... Kdysi jsme jezdívali do penzionu Martinský mlýn, kde byli velmi vstřícní i ke psům. Náš haf s námi tehdy spal na pokoji div ne v posteli, po areálu mohl být na volno - nikomu to nevadilo. Do restaurace na jídlo naprosto v pohodě a ještě nám s jídelním lístkem automaticky donesli i vodu pro psa. Mého superlidomilného choďáčka tam tehdy všechen personál v jednom kuse mazlil a Akoušek toho patřičně využíval...nahodil smutný oči a každou chvíli přistál nějaký piškotek nebo i kousek masíčka :-D. Akiho si tenkrát tak oblíbili, že měl dokonce povoleno koupat se v jejich soukromém chovném rybníku s amurama (jinak tam psi nesměli) ))

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání