Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Dovolená se psem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Vero
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 09:56
- Nahlásit

PetraK

nesnášim to, bejt vopocená jak pivní sklenice, brrrrrrrr.

u toho moře se to dobře zas odstraňuje, a při turistice na horách se tomu úplně nedá předejítt
(alenedávejte to číst muži od černýho čaje)

na tom Králickým sněžníku naposledy

jako tys tam byla VÍCKRÁT?????????? Víckrát??? Seš nemocná!! to neni jinak možný a nebo seš Bezruč. Ten se zas furt vopakovaně sápal na Lysou horu a jest mi taky furt předhazován

každopádně jsem letos dělala na horách horší věci, než výstup nějakej sněžníček... a to nejsem zrovna žádnej hůrolezec

dobře jsme si procvičili úskoky do stran a vytrvalou chůzi psiska u nohy

tak to bych se na to asi vyflákla - takovej krpál a ešče mnou neoblíbený byčiglisti.... pes u nohy.... pruda.

áále, to jdeš a doufáš, že za chvíli bude tomu konec, teprve ve finále zjistíš, že někteří mají čísla nějak jako tři tisíce nebo co... hošíčkovi do kopce chůze u nohy zas tak moc neva, každopádně nebyl na mě namíchnutej

pak třeba přiložím kamaráda do ohně, místo abych mu pomohla... a tak.

přikládáš místo dříví kamarády? no ty jsi tééda nebezpečnej čék, co?

VON MI PROVED, VON!!!

to je ovšem naprosto GENIÁLNÍ story, OBOJÍ, jak s těma záchodama, tak s tou tatrankou. to je doooobrýýý, jaks to ešusa naučila? nebo si to vymyslel sám?

kachna_
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 10:02
- Nahlásit

PetraK
nesmím třeba říct, že "co kdyby nám došel benzín, píchli jsme pjoumatiku, museli bychom se vracet"....... a tak. Nesmím to říct nahlas, někdy si to nesmím ani myslet
Nemyslim a je mi to houby platný, katastrofický scénáře se jen hrnou . Takže je, pokud to jde, cynicky ignoruju.

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 10:13
- Nahlásit

Vero

u toho moře se to dobře zas odstraňuje

to je fakt. bylo fajn, když jsme třeba v Horní Bečvě bydleli kousek od přehrady se super čistou vodou a člověk se odpoledne po výletě šel vykoupat a vyplavat

(alenedávejte to číst muži od černýho čaje)

áále, to jdeš a doufáš, že za chvíli bude tomu konec,

hm to je fakt, já když už se do něčeho pustím, tak ráda dorazím do cíle a člověk furt doufá......

každopádně jsem letos dělala na horách horší
.
co je ešče horšího než ten hrozne kraličák?

přikládáš místo dříví kamarády? no ty jsi tééda nebezpečnej čék, co?

no tak jako úmysl to nebyl, jen snaha o dobrý skutek

ak s těma záchodama

mě jen mrzí, že jsem v tu chvíli nemohla vidět svůj vlastní výraz, když mi to řekl hááájzl jeden všivej

jaks to ešusa naučila? n

to samo vyplynulo, i z toho jak je komunikativní a vnímavej (když teda nemá poslouchat, to by se rád převlík za tupce, kterej nerozumí, nechápe... ), předcházelo tomu, že jsem doma, když u nás byl bytem synovec a on vždycky stál za dveřma a čekal, až Petr vyjde, ho pobídla k tomu, že "to ho musíš zavolat. zavolej ho!" což ho nějak dovedlo k tomu, že začal hlučet, Petr vyšel a bylo pospojováno za pár pokusů. Takže věděl, že když si chce někoho zavolat, musí hlučet. Pak jsme jednou na výletě v Jeseníkách seděli u stánku na sváče a von se taky dožadoval sváči, tak jsem mu jen tak ze srandy řekla, že "Tak jdi, jdi si koupit tu TATRANKU" a ukázala na ten stánek. A on běžel pod to okýnko a tam poskakoval jak gumídek. Pochopitelně ho nikdo neviděl a tak jsem řekla, že "To si musíš zavolat, zavolej si!" a on začal hlučet pod tím okýnkem Hrozně moc velká náhoda+to, že na něj furt mluvíme, komunikujeme s ním + klikr....Paní prodavačka byla moc sympatická a spolupraocovala, takže mu dle našich pokynů tu tatranku podala a bylo pospojováno. Nějak se to prostě podařilo. On když chce tak tu hlavu zapojí, někdy hodně nečekaným způsobem. No a po tomhle jednom jediným pokusu už vidí okýnko a jde nakupovat

Vero
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 11:37
- Nahlásit

PetraK
co je ešče horšího než ten hrozne kraličák?

Tak třá ve slovinskejch Alpách to stojí za to, slunce praží jak zběsilý, a do zaleze, shytáš ledovou a hrozivou bouřku s krupobitím, a pak zas praží a praží, začínáš z podstatně menší nadmořské výšky a směřuješ do nadmořské výšky taky o fousek větší, a tak, a pak v jistý moment pochopíš, proč tam jiní tůristi lezou v pohorách, který ty bojkotuješ (sjezd po suti bez nich nic moc)... a tak podobně.

A ty Vlčáčkové Himaláje- tak to bych asi psýchicky nezvládla, chytla bych paniku, že se udusím

No a po tomhle jednom jediným pokusu už vidí okýnko a jde nakupovat

To je supééééér... Můj chlupáč si vyřvávat pozornost umí sám od sebe, to by mu šlo, akorát mám obavu, co by na to ti lidi ve vokýnku, ne vždycky je k dispozici pán na potrestání

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 11:51
- Nahlásit

Vero

hytáš ledovou a hrozivou bouřku s krupobitím
máš pravdu,máš. Tohle je hroší než vjědro na Kraličáku . Bouřky v horách se totiž děsně bojim. Nomožná by si to mohl nakonec muž černýho čaje přečíst - byl by rád, že ho černej čaj netahá někam hůř než na normální český kopce

ty Vlčáčkové Himaláje- tak to bych asi psýchicky nezvládla, chytla bych paniku, že se udusím

stejně tak, myslím, že mám svoje limity

co by na to ti lidi ve vokýnk

zatím vždycky dobrý. Jen je blbý,když se sekne a sápe se k vokýnku, kde mají jen lístky ale i tam uspěl, paní mu řekla, jak jí to mrzí, že tam neprodává tatranky a dala mu svůj poslední kousek miňonky. vedle sedící manželský turistický pár mu posléze věnoval své tatranky, aby nebyl škodnej prej, pravil pán Vostuda v Tisskejch skalách to byla . U vokýnka na rozhledně na Vlčí hoře, zas tak rozlítosnil pana prodavače lístků, že mu věnoval celou svou nožičku párku, co měl k obědu . vostuda vlastně všude kam přijdeme

ne vždycky je k dispozici pán na potrestán
tak jezděte trénovat na Kraličák Na Návrší

Vero
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 12:05
- Nahlásit

PetraK
Bouřky v horách se totiž děsně bojim.

Já taky, DĚSNĚ... úplně hrozný to je. A nedá se tomu nikdy předejít. A teda třeba ta v tom Slovinsku byla příšerná. I když ona je vždycky nejpříšernější vždycky právě ta, co ji schytávám.

Nomožná by si to mohl nakonec muž černýho čaje přečíst - byl by rád, že ho černej čaj netahá někam hůř než na normální český kopce

Na tom něco je

ak jezděte trénovat na Kraličák Na Návrší

JO! jsem chytla z téhle výletové konzervace děsnej absťák po tom se ničit někde v kopcích... až přijde můj domů, tak mu řeknu, že hned jak bude rozumný počasí, jedem učit kupovat čoklida tatranku na králičák, on bude mít strááášnou radost, páč je to té hory zamilovanej a psisko bude mít taky strááášnou radost

Vero
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 12:07
- Nahlásit

vostuda vlastně všude kam přijdeme

Se budu muset víc uvolnit a nechat psiskovi víc volnou tlapu, když to má takový kouzelný následky

LucieS
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2012 13:57
- Nahlásit

PetraK
Ty jo, čtu tady o Návrší, kdysi jsem tam vytáhla na výletě kamarádky, lezem po té sjezdovce, všichni vyřízený, a já jim říkám "nahoře je chata, točí tam pivo" - tak to zvládly, dolezly jsme a na dveřích cedule "Dnes z technických důvodů zavřeno". Nikdy tam nebylo zavřeno, jen tenhle den .

RaduM
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 14:28
- Nahlásit

Jsem lemrouš to tu celé pročíst, takže jestli bych našla odpověď, tak se omlouvám

Máte nějaké doporučení na Šumavu se psem pro dvě osoby? Ideálně kdyby poblíž byl rybník/řeka/potok. Nebo třeba i přímo na Lipně.
Samozřejmě za rozumnou cenu, představovala bych si tak do 5000 za týden.

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 14:39
- Nahlásit

Vero

k, on bude mít strááášnou radost, páč je to té hory zamilovanej

no to se teda zamiloval do pěkný hrůzy

dyž ona je vždycky nejpříšernější vždycky právě ta, co ji schytávám.

všechny bouřky jsou nepříšernější. fuj.

Se budu muset víc uvolnit a nechat psiskovi víc volnou tlap

no rozhodně ušetříš za krmení

LucieS

Dnes z technických důvodů zavřeno".

doufám, žes je netáhla vejš? No asi ne,páč to bys jinak už nedejchala, když tam nic neni,páč to by tě zabily

RaduM

í na Šumavu se psem pro dvě osoby?

penzion Klose - ale není to u rybníka.

LucieS
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 15:02
- Nahlásit

PetraK
doufám, žes je netáhla vejš? No asi ne,páč to bys jinak už nedejchala, když tam nic neni,páč to by tě zabily

Já jim nabízela pokračování, ale z jakýchsi záhadných důvodů nechtěly .

RaduM

www.modrava.com

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 15:10
- Nahlásit

LucieS

Já jim nabízela pokračování, ale z jakýchsi záhadných důvodů nechtěl

moudré to ženy

LucieS
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 17:30
- Nahlásit

PetraK
Pár let nato jsme nalákali jednoho kamaráda na výlet na Panskou skálu (u Kamenného přívozu) s příslibem, že je tam hospoda.
Kdo to tam zná, dovede si představit tu hrůzu v jeho očích,když jsme tam došli .

Vero
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 21:18
- Nahlásit

PetraK

no to se teda zamiloval do pěkný hrůzy

tak totok si možná vemu osobně

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2012 23:23
- Nahlásit

LucieS

áááha -takže.......... na Panskou skálu nemám chodit?

Vero

osobně

esli seš Králičák tak klidně, neni´nic horšího než Kraličák

LucieS
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2012 11:59
- Nahlásit

PetraK
áááha -takže.......... na Panskou skálu nemám chodit?

No.. jak to říct.. ono tam jako nic moc není. Zato ta cesta tam je krásná .
(narozdíl od Kraličáku, tam je to nahoře pěkný, ale cesta děs běs )

cernej caj
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2012 09:01
- Nahlásit

Tak, ubytování někde spíš v soukromí - osamocená chata, penzionek, atd... ideálně ne někde v centru... Zdarske vrchy prosim?

moje predstava by byla asi ubytovani s vlastni moznosti pripravy jidla a koupelnou, ale tipy beru na cokoli kde je to na pohodu se psy. ta severni cast vysociny by byla fajn.

koukala jsem na hotel pavla z nektereho stareho prispevku ale to uz je trochu nad limit

Lucka22
Člen
# Zasláno: 15 Dub 2013 16:22
- Nahlásit

Ahoj, tak pro oživení diskuse píšu tip na výlet a ubytování s pejsky. Našla jsem nový web Toulejse.cz a je tam přímo možnost vyfiltrovat ubytování, kde jim nevadí domácí zvířata. Vypadá to celkem nově, ale co jsem hledala, tak jsem tam pár možných ubytování na naší dovolenou našla. Snad vám pomůže

Pupy
Člen
# Zasláno: 15 Dub 2013 17:06
- Nahlásit

Také se zeptám nějaký penzion na kokořínsku. Nejlépe nějaký který není v centru a je tam klid.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Dub 2013 09:29
- Nahlásit

ja nasla webovky kdyz sme tam predloni jeli - staj zaksin myslim, ze tam neni problem ani se psama, ale nakonec sme nasli levnejsi ubytovani (pro nas priorita)

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 16 Dub 2013 09:33 - Změnil/a: Lucie Kratochvílová
- Nahlásit

Pupy

Mrkni se na chatu Milču, tuhle jsem tam psala a se dvěma většíma psama není problém (Na vím jsem se zatím neptala )

Jo a Selský dvůr dělali se psema ciráty, takže tam za mě ne...

Pupy
Člen
# Zasláno: 16 Dub 2013 17:24
- Nahlásit

cernej caj
Také hledáme levnější právě

Lucie Kratochvílová
Mrknu na to

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 16 Dub 2013 17:40
- Nahlásit

Pupy

Tak levnější v Kokořínsku, no, to je zrovna taková lokalita, kde toho moc není a konkurence není velká a je tam krásně, takže upa za levno to tam jakoby není Ale jako není to zas nic extra nedostupnýho

lubors
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2014 12:50
- Nahlásit

nám se poměrně dobře osvědčil Loket a okolí, na procházky se psem je to tam pěkné, zvlášt když se nebojí vody

cernej caj
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2014 18:21
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
no my tam spali v autokempu Mšeno v karavanu pronajatým a vyšlo nás to na 1000kč i s dvěma psama pro dva dospělí. Je teda fakt, že to bylo v roce 2011, ale jako nízkonákladová dovolená luxus. Sprchy a kuchyňka volně přístupný v areálu.

Gerda
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2014 12:45
- Nahlásit

Doporučuju výlet na hausbótech po Holandsku. Se psy není potíž, naše loděnice bez jediného problému dovolila na palubu malé loďky 4 psy. My teda vzali feny, ale můžete vzít i psy )

Flonie
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 08:27
- Nahlásit

Jé, už podle názvu "výlet na hausbótech" to vypadá famózně. Můžeš mi napsat nějaký podrobnostě? Jako kde se to dá objednat, co všechno je a není možný, jestli mají nějaké stránky, které se dají nastudovat a tak. A taky, na kolik to tak asi vyjde peněz. Díky

Gerda
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 13:00
- Nahlásit

Flonie
jojo, bylo to super, loď jsme si vybírali a objenávali přes českou společnost Dutch Masters. Majitel sám je dost nadšenej pejskař, celé Holandsko má se svým psem projeté, velmi vítal pravděpodobnost většího množství psů na palubě lodi Cena se celá odvíjí od termínu, kdy jedeš, od velikosti a úrovně lodi. Na stránkách společnosti najdeš spoustu odpovědí, osobní schůzka s panem Hagenem je taky moc užitečná věc, na všechno se můžeš zeptat...my s ním seděli hodinu a něco a vybírali loď s ohledem na naše potřeby a možnosti. Psové plavbu snášejí velmi dobře, kromě mého, který nesnáší nic. Loď se v podstatě nehoupe, kotvišť je všude plno, tzn vůbec nehrozí, že by snad pes strádal nedostatkem pohybu, ve městech nemusíš kotvit pořád, přírodních kotvišť jsou mraky. My jeli schválně před sezónou, aby tam nebylo moc vedro pro psy, aby tam nebylo ještě moc lidí. A to se beze zbytku splnilo Někteří členi posádky si stěžovali na zimu, ale pro mě a mýho psa to bylo úplně akorát. Jestli jsi na FB, koukni i na jejich profil, jsou tam jako Holandsko na lodi. Jinak je to, teď mluvim jen za sebe, docela drahá dovolená, v počtu tří lidí a 4 psů s nejlevnější loďkou dostali na cca 18 000 za každýho. Ale zas jsme se neomezovali, grilovali jsme si ryby každý den, kupovali si sýry, jaké jsme chtěli, nikde jsme neřešili, jestli si něco dáme, nebo ne. Docela hodně tam všude fouká, je to placka, takže to, že by mýmu psovi bylo horko, jsem vůbec nemusela řešit. Jestli se mi podaří sem nějak dostat fotky, přinahraju. Strašně se mi tam líbilo, mít mladšího psa, jela bych hned znova. Cesta trvala cca 10 hodin, dali jsme si ještě dvoudenní kempování v kempu, který byl zároveň i farma s vlastní produkcí mlíka a mléčných výrobků, jeli jsme se psama ještě na Keukenhof, posádky ostatních lodí měli taky psy, takže psů tam bylo opravdu hodně. Loď jsme pak uklízeli asi hodinu, ale dá se to uklidit dobře. Předtím sjme si dali ještě cvičnou plavbu po Vltavě, abychom se trošku seznámili s ovládáním lodě. Jako jo, chce to trošku cvik, aby to člověk dobře zvládl. Je to prostě úplně jiný než auto )) Ale vzhledem k tomu, že jsme tam byli před sezónou, tudíž skoro sami, nebyl na kanále žádný problém. Lodí dojedeš úplně všude, vlastně až ke stolu do hospody My jsme psy nenechávali běhat po celé lodi, zkušení psi lítali všude - ze zádi na příď, mimo palubu a tak. Naši zůstávali jenom na palubě. Lodě mají topení, takže ani před sezónou tam nezmrzneš. Což by zase kontrovala část posádky, která furt, z mě neznámého důvodu, mrzla. V létě tam budou mrtě lidí, hotovej štrůdl na kanále a plný kotviště. Ale zas asi mnohem lepší počasí. No, lepší, mě to prostě takhle vyhovovalo

Flonie
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 14:37
- Nahlásit

Gerda

Díky za vyčerpávající informace, to zní fakt jako ideál. My jezdíme taky až takhle po sezóně nebo před sezónou, aby psiska nemusela zažívat horko a nemuseli jsme řešit lidi, děti a podobnou havěť. Ale loděma jsme tedy ještě nejeli. Ještě jednou moc a moc díky za tip

hancaw
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2014 08:52
- Nahlásit

Flonie tady máš odkaz http://www.holandskonalodi.cz/

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání