Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Elektronický výcvikový obojek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Autor Zpráva
Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:44
- Nahlásit

Anonymní
Coursing ale nemá učit psy následovat živou kořist. Spíš naopak někteří majitelé říkají, že se jim po té, co začli dělat coursign zlepšilo přivolání od zvěře (od střapce na corusingu psa neodvolají, ale od zvěře ano)... ale nevim, co je na tom pravdy... Moje psice nehonila a na coursingu ty kousky, co zatím uběhne běhá ani nevim proč

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:53
- Nahlásit

no tak to mě potěšilo. Uvidíme,zatím jsem ho postavila na dráhu ,já měla stát na konci a než se stačil přitel vzpamatovat tak pes vylítl i s vodítkem (přesně jak v lese) a pronásledoval ten střapec. Až u cíle zjistil,že je tam jsem i já a chtěl pokračovat,bylo vyloženě vidět,že to byl slabý odvar,chtělo by to tak ty 2hoďky honit na co je zvyklí v lese. Dělám si samozřejmě srandu. JInak už nevím co sním dělat. Agility-ty ho absolutně nebaví,tam není žádné vzrůšo-navíc poslušnost žádná. A nějaké ty trekingové závody- když vidim ty trasy 70km-tak to bych asi zas nevzládála já. snad jedině že bych zkoušela poslušnost na nějako slepici na provázku-to by možná zabralo.

orca
# Zasláno: 22 Pro 2005 15:13
- Nahlásit

Souhlasím se Sali, pokud mám psa od štěněte,myslím že by si měl člověk poradit i bez obojku.Jenže úplně něco jiného je vzít si dospělého naprosto zanedbaného psa loveckého plemene. Před 3měsíci jsme se ujali 3 leté fenky ESP,která vůbec nebyla zvyklá chodit na "klasické procházky". Přesto jsme to riskli a puštěli ji i na louce a byli jsme překvapeni jak hezky první 2 týdny reagovala na přivolání. Pak se jí ovšem podařilo víceméně náhodně chytit mladého zajíce a od té doby je jako vyměněná. Chodí ven za jediným účelem-lovit. Nepomáhají ani dlouhá vodítka prostě zdrhne i s ním pokud ji člověk pustí. Výsledkem je, že už přes 3 týdny se z vodítka nedostala, protože poslední kapkou bylo když zdrhla za srnou a přenocovala v útulku.Uvažujeme o obojku jako o poslední možnosti. Ale možná by něco Hannah poradila...Jenže kuvasz není ohař a asi nemá zrovna dvakrát strhávat zvěř. Nehledě na to,že má své psy zajisté od štěněte.

Fifi
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2005 16:06
- Nahlásit

orca
Ahoj. Mam erdela - cili teriera, ktery ma tez vrozene lovecke pudy. Fenku mam od stenatka a stejne stacil v puberte jeden vypichnuty zajic primo pred domem - a davaj za nim... Najela jsem pak na tvrdy rezim vychazek se snurou - asi 15 m, pevna karabinka, a asi po 3 mesicich jsme byly bez problemu.... V okoli je spousta zvere, obzvlaste ted v zime se stahujou srnky i zajici, a tak bez snury pro jistotu do poli nevychazime, ikdyz fena uz za zajicem nevyrazi, me mohutne a silne NEEEE ji uz vzdy zastavi... Ale nezli riskovat zastreleni psa....
My jsme lovecky pud zvladli, ale u starsi fenky ESP to bude horsi... Radi slidi a lovi - takze ja ze sve zkusenosti doporucuji dlouhou snuru, bytelny obojek a spoustu trpelivosti... Nebo zajit za nejakym myslivcem, ktery ma zkusenosti a poradit se s nim...

Martinav
Člen
# Zasláno: 20 Čec 2011 10:50
- Nahlásit

Anonymní
# Zasláno: 1 Srp 2005 09:11
Citát

Pokud člověk psům rozumí tento obojek nepotřebuje, potřebují ho jen začátečníci a opravdu neschopní!!!
Pokud mezi ně patříte nepořizujte si psa anebo jej prodejte, když si nevíte rady bez týrání. Nemáte si pořizovat takové plemeno, pokud jej nezvládáte!!!

Tak s tímhle vůbec nesouhlasím... Máme psy spoustu let a pes výborně poslouchá. Má to jednu malou vadu. Občas jí rupne v bedně a prostě na někoho vyběhne a začne štěkat a běhá kolem něj a doráží na něj. Většina lidí se lekne, protože neví že jinak nic neudělá. A právě z tohohle důvodu jsme obojek pořídili, abychom těmto situacím zamezili. Jinak vynadat psovi nepomáhalo a protože věděla že to dělat nemá, vzala nohy na ramena a hrála si s náma v tu chvíli na schovávanou dokud jsme neztišili hlas a věděla že už vynadáno nedostane.... Prostě jsou situace, kdy je to úžasný pomocník a můžu říct že si to nemůžu vynachválit... Je to miláček rodiny, dáváme ten nejmenší možný impulz na který reaguje, takže ublížit jí to nemůže a účinek úžasnej Navíc to pochopila velmi brzy takže nyní (po 1 dni) reaguje už jen na zvukový impulz... a pak už to vážně žádné týrání není, nevidím v tom problém...

Fenečka
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2011 21:34 - Změnil/a: Fenečka
- Nahlásit

Pokud člověk psům rozumí tento obojek nepotřebuje, potřebují ho jen začátečníci a opravdu neschopní!!!
Pokud mezi ně patříte nepořizujte si psa anebo jej prodejte, když si nevíte rady bez týrání. Nemáte si pořizovat takové plemeno, pokud jej nezvládáte!!!

To musíte žalovat toho výrobce a toho, kdo to vymyslel a pokud je to vždycky týrání, tak určitě uspějete a můžete třeba po nich chtít, ať zisk za prodej el. obojků dají na týrané psy.
Ale takto se navážet do ubohých koncových uživatelů, že se nestydíte.

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 12:35
- Nahlásit

Batmann22

jako reklama blbý, jako postřeh majitele psa ještě blbější, jako postup nácviku ještě blbější.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 12:41
- Nahlásit

Batmann22

PetraK

tak tak

Eninka
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 12:45
- Nahlásit

Batmann22

ty seš fakt blb

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 13:00
- Nahlásit

Batmann22

máš v tom slušnej bordel hochu

ještě větší blb než jsme doufali

kachna_
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 13:06
- Nahlásit

PetraK
ještě větší blb než jsme doufali
víš jak je těžký vložit reklamu, aby to bylo zdarma a vypadalo to jako zkušenost?

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2013 15:08
- Nahlásit

kachna_
víš jak je těžký vložit reklamu, aby to bylo zdarma a vypadalo to jako zkušenost?

pro prvoka asi jo

Petr071
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2017 16:35
- Nahlásit

Zdravím všechny, chci sdílet moji zkušenost. Nikdy jsem nevěřil, že by mohl být elektrický obojek tak přínosný. Měli jsme velmi neposlušného labradora, se kterým bych se rozhodně neodvážil jít na procházku bez vodítka. Pro mě i pro pejska byly naše procházky pěkná tahanice. Kamarád mi doporučil jeden takový obojek, shlédl jsem nějaká videa „jak na to“ a pak jsme se dali do výcviku. Impuls jsem využil jen párkrát, téměř vždy stačila vibrace. A hádejte co? Teď po pár měsících výcviku chodíme bez problému na procházky bez vodítka. Nejlépe investované peníze do psa, jakou jsem kdy udělal. Zprvu jsem dost tápal, jaký si pořídit, proto přikládám i návod a seznam nejlepších el. obojků, které jsem našel na netu: https://vse-pro-zviratka.cz/nejlepsi-elektricke-ob ojky/

Xerxová
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2017 16:46
- Nahlásit

a hned to cpete na i-faunu, na cz-psa... je to zcela nenápadný reklamní kousek

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání