Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Elektronický výcvikový obojek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Sali
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2005 11:22 - Změnil/a: Sali
- Nahlásit

LUCKA
a co jiného chceš dělat,když už toho kupíráka máš a máš ho na začátku kariery? Prodat ven kde se to může nebo to nějak obejít...ten hlavní vtip je v tom,že SVS má jiný právní výklad než ČKS a drží se toho svého,je to na jejích stránkách jako vyjádřeni mluvčího SVS...jednoduše řečeno pro právníka Veterinární správy je jakékoli zvíře se symetricky krácenými ušními boltci kosmeticky kupírované, neb při terapeutickém zákroku není nutné provést oboustranný symetrický zákrok s estetickým podtextem...PRÁVĚ TA ESTETICKÁ KOMPONENTA naplňuje znění zákona,neb psu je jedno jak vypadá,když ho to nebolí nebo mu to neznemožňuje fungovat...a požadavek na oku lahodící symetrickou úpravu ušních boltců v rámci terapeutického zákroku JE v rozporu se zákonem.
mezi námi dobrmankáři je několik případů původně ušatých zvířat,která byla pro ztrátové poranění části jedné plachty a následný vzled naprostýho blbečka na žádost majitele při ošetřování rány krátce oboustranně okupírovaná....mají dokumentaci před zákrokem a po zákroku-a je jim z hlediska Veterinární správy k ničemu-kupírace zde byla estetická nadstavba,terapeutické bylo jen ošetření poraněného boltce....

Anonymní
# Zasláno: 1 Pro 2005 15:16
- Nahlásit

Porádíte mi někdo s výcvikem mého 2letého psa plemene basenji. Basenji je sám od sebe těžko vycvičitelný,mám ho buhužel až od 1,5 roku a dostala jsem ho naprosto nevicvičitelného.Naučila jsem ho za pár týdnů prakticky vše kromě jedné věci a to povel "ke mě". Bydlíme u lesa a pes okamžitě jakmile ucítí stopu,popřípadě uvidí zvěř,vezme roha,vodítko nevodítko,utrhne karabinu a zdrhne na 2hodinyJe prostě úplně v tranzu,zatím jsem se bavila už se dvěma odborníky a ty řikali jenom elektrický obojek.Je vůbec možné,aby u psa s takovou loveckou vášní, ho zarazil elektrický obojek,aníž by utrpěl nějakou psychickou ujmu. Všechny možné způsoby výcviku již byli vyzkoušeny,přesto pes jakmile ucití zvěř prostě uteče. děkuji

Anonymní
# Zasláno: 1 Pro 2005 15:17
- Nahlásit

Porádíte mi někdo s výcvikem mého 2letého psa plemene basenji. Basenji je sám od sebe těžko vycvičitelný,mám ho buhužel až od 1,5 roku a dostala jsem ho naprosto nevicvičitelného.Naučila jsem ho za pár týdnů prakticky vše kromě jedné věci a to povel "ke mě". Bydlíme u lesa a pes okamžitě jakmile ucítí stopu,popřípadě uvidí zvěř,vezme roha,vodítko nevodítko,utrhne karabinu a zdrhne na 2hodinyJe prostě úplně v tranzu,zatím jsem se bavila už se dvěma odborníky a ty řikali jenom elektrický obojek.Je vůbec možné,aby u psa s takovou loveckou vášní, ho zarazil elektrický obojek,aníž by utrpěl nějakou psychickou ujmu. Všechny možné způsoby výcviku již byli vyzkoušeny,přesto pes jakmile ucití zvěř prostě uteče. děkuji

Nikita
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2005 16:18
- Nahlásit

vodítko nevodítko,utrhne karabinu a zdrhne na 2hodiny
Nejdřív musíš zabezpečit, aby Ti na vodítku prostě neutekl. Tohle nepochopím! Měla jsem úplně stejný problém, ale s fenou o poznání těžší a silnější. Prostě musíš mít takovou výstroj, aby udržela psa, když zabere a Ty s ním navíc drbneš. Když mám psa na vodítku, tak přece neexistuje, aby mi utekl!
Až se psa naučíš ovládat na vodítku a stejně to nepůjde, můžeš uvažovat o dalších metodách. Ano, elektrika je jedna z nich. Ale nikoliv ve Tvé momentální situaci, teď napácháš daleko víc škody než užitku!

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:36
- Nahlásit

No docela ráda bych věděla jak napáchám škody. S tim vodítkem to byl případ 2x-koupila jsem totiž stopařské vodítko-které nemá velké karabiny-a na 8kilového psa těžkou koupím karabinu o rozměru 20cm. Koupila jsem ji,to je pravda na normální vodítko,se kterým chodím do města-má hmotnost na 30 kilo. Ale když se psem stopuji v lese a má být na volném vodítku abych ho nijak neovlivnovala,výskočí srna a pes okamžitě trhne, tak se mi prostě to vodítko vysmyklo z ruky.Jestli se to nikomu nestalo,tak jsem asi první. Potom když vidí srnu,sběsile lítá jak lonžovací kůň,knůči,prostě nevnímá.Je jedno jestli je na vodítku nebo puštěný. Chodím sním na cvičiště. tam mi nevěřili ,že utíká-není oplocený,stačilo aby se psi (celkem momentálě 10) zaběhli do křoví-kde je zvěř- a vrátilo se jich 9 -mužeš hádat ,který vzal roha. Před cvičitelem. Nechápal.Čekali jsme na něj přes 2,5hodiny-měl tam pána a přesto utekl. Možná asi neznáš basenji. Já mám ještě 2 psi-retrívra a voříška-bez jediného problému vzládají výcvik a mají zkoušky.Basenji je ale úplně jiný.I na stránkách basenji,není žádný dokonale vycvičený-to by mě nevadilo,ale že nejde pustit venku z vodítka,to prostě nechci přenést přes srdce. tak poraď

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:03
- Nahlásit

Některé metodiky jsou stejné, basenji v tomhle není jiný.
Dopředu říkám, že pokud pes už aktivně loví, nepočítej s úplně stoprocentní převýchovou. Pořád budeš muset mít oči na šťopkách. Pořád ten zákaz upevňovat.

Hele mně zvedla fena vážící přes 30kg taky na stopě zvěř, fena byla na stopovacím postroji, já v ruce desetimetrovou stopovací šňůru. A ustála jsem to. Jde to. Když máš takového psa, musíš prostě držet očko, nesmí Ti to vytrhnout z ruky, to je chyba psovoda.

Když máš psa s takovýmhle problémem, tak je nesmysl ho pouštět do míst výskytu zvěře s jinými psy. Jeden něco zvedne, další zareagují, přenos emocí - a je to hotový, pes není. Musíš udělat jiný režim.

sběsile lítá jak lonžovací kůň,knůči,prostě nevnímá
Dám ostrý povel na přivolání a drbnu šňůrou směrem k sobě. Když nezabere, tak znovu. V krátkých sledech po sobě. Psa dostanu až k sobě. Tam s ním udělám krátkou "buzerační" poslušnost (rychlé obraty, sedni, lehni). Ze začátku ho aspoň položím a prostě bude ležet, tečka. Musíš si zjednat autoritu, ikdyž je pes v tranzu. Mě ta fena, o které píši, taky nevnímala, úplně se klepala, ale když jsem zavelela "k noze", "lehni", tak prostě poslechla, hlavu sice vyvrácenou, ale věděla, že si tu poslušnost vynutím.

No docela ráda bych věděla jak napáchám škody
Tím, že ten pes právěže nezjistil, že poslechnout musí. Neb není zvládnutý na vodítku. Elektrika se dá potom použít jako prodloužená ruka, pokud to ani na tom dlouhém vodítku nepůjde odnaučit. Ale ne že ji dáš psovi, který Ti klidně zdrhne i s vodítkem, a budeš čekat, že až dostane pecku, tak se vrátí. Nevrátí, on nezjistil, že musí. Pak se můžeš dopracovat k opačnému efektu - ono to totiž funguje na omezenou vzdálenost a signál je rušen překážkami (zaběhne za horizont, skály, budovy apod.). Pes zjistí, že když je od Tebe dost daleko, tak už pecku nedostane. A dostaví se efekt přesně opačný než chceš.

Ebony
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:16
- Nahlásit

Nikita
no hlavně mi připadá, že ten vztah tam není, jak by měl být, pokud pes psovoda nevnímá, tudíž s ním nemá vztah, může dostat i pecku, ale zpanikaří a nebude hledat oporu v psovodovi, ze kterýho nemá respekt, a namastí si zrovna opačným směrem

Pajus
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:31
- Nahlásit

Já mám úplně stejný problém se zvěří. bohužel s mi taky asi dvakrát vysmekl stopovák...jakmile se napnul, tak mě to tou silou stejně vylítlo, takže mě to ještě popálilo ruku. Ač mám se svojí fenečkou myslím si že vybudovaný vztah a zároveň autoritu, tak prostě když před ní něco vyběhne, tak neslyší, nevidí...na stopováku se mi to taky nedaří odbourat...prostě je ve staršný euforii a ani omylem jí ani neuřvu, jinak poslouchá...

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:32
- Nahlásit

Ebony
že ten vztah tam není, jak by měl být, pokud pes psovoda nevnímá
Tohle jsem si taky myslela. Ale zjistila jsem, že náruživý lovec opravdu nevnímá, ikdyž s ním máš jinak velmi dobrý kontakt. Fakt jsem tomu nevěřila, že pes může být až takhle v tranzu.
Ale v mém případě šlo o fenu, kterou jsem přivezla jako již dospělou a s tímhle zlozvykem. Kdyby šlo o zvíře, které mám odmalička, je to něco jiného.
Anonymní ale píše, že toho psa má také od 1,5 roku, tak mi to přijde jako podobná situace.

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:34
- Nahlásit

Pajus
To samé v bledě modrém. Základ je vynutit si poslušnost na vodítku! Mně ta fena později ani vodítko nenapnula, jen jsem na ni houkla, tak se okamžitě zarazila. Klepala se, ráda by šla, ale věděla, že prostě nesmí.
Když je tohle zvládnuté a problém přetrvává třeba při větší vzdálenosti psa od psovoda, dá se uvažovat o dalších metodách. Ale to už je opravdu krajní řešení. Prostě vodítko, v lese šňůra a ovladatelnost!

Pajus
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:48
- Nahlásit

Ale zjistila jsem, že náruživý lovec opravdu nevnímá, ikdyž s ním máš jinak velmi dobrý kontakt. Fakt jsem tomu nevěřila, že pes může být až takhle v tranzu[i][/i]

Sama si napsala že si nevěřila jak dokáže být pesan ze zvěře v tranzu. Ten pud je daleko větší jak starost o nějaké vodítko a podobně...jakmile to zvíře uvidí, tak oprabdu nic nevnímá...

Ebony
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:06
- Nahlásit

Pajus
no nevěřila, ale píše, že si nejdříve udělala poslušnost na vodítku, nelze přeskakovat věci, jen proto, že jste pohodlní, a nevytrváte, pokažený pes s aktivním lovem se převychovává dlouho, a ne hrc prc na elektriku a myslet si, že spasíme svět. Elektrika je věc zrádná a patří do zkušených rukou, pokud pes nevnímá vodítko, nebude vnímat ani elektriku, leda bys mu dala takovou pecku, že ho to položí, a pak se dívej, co to s tím zvířetem udělá.

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:11
- Nahlásit

Pajus
Ten pud je daleko větší jak starost o nějaké vodítko a podobně.
Ano. PROTO je potřeba naučit ho vnímat, naučit, že poslechnout musí. Na vodítku, kde si to můžu vynutit. Jak se může zvrhnout, když mu dáš rovnou elektriku, jsem psala výše...

Já tu fenu zvládla natolik, že mi to vodítko ani nenapnula, když jsem na ni houkla. Klepala se, hrozně ráda by vyrazila, ale prostě si to nedovolila. Jde to!

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:32
- Nahlásit

Ahoj jsem ta anonomní protože to píši na tajnačku v práci a ještě jsem neměla čas to zaregistrovat.Psa mám od léta.Každý den sním chodím ven-jak jsem psala bydlíme u lesa.Nutno podotknout,že to je pes z druhé ruky-nikdy nebyl v lese,chodili ho venčit jen kolem panaláku.Pes si na mě moc zvyknul,lidé co ho znají,řikají že se má o moc líp,že je vycvičený,že jsem sním udělala kus práce.Když jim řeknu,že Anuba pouštím,nevěřícne kroutí hlavou. (to že utíká už neřikám)opravdu nejsem žádný začátečník,dokonce vychovávám i problémové koně,vím že člověk se musí vžit do situace zvířete,ale na todle jsem krátká.Nevim jestli někdo znáte Skalickou-mistrině myslim světě -neučila mého psa to ne,ale jeho matku-stejnou lovkyni -mimochem minulý týden oba zakousli kolouška!!! ) a přirozenou cestu to nejde! Jsou to opravdu lovci,on ví že to nesmí,vždy přijde sklíčenej a čeká výprask (který v životě o de mě nedostal,snad od minulých majitelů) ale jeho výraz mi řiká, "promiň holka,že jsem tě nechal čekat,ale tomu se nedá odolat"). Na stopovacím vodítku chodí,protože mě je ho líto mít ho nakrátkém.bydlím v malém městě,v podhuří orlických hor-prakticky se nám srnky pasou na zahradě,nejde jít někam jinam,je to problém,který je všude kolem. Musí se řešit,už jednou mi pohrozil myslivec,že jestli ho uvidí lovit,zastřelí ho. Na normálním cvičáku s anglickým trávníkem s nim nechtěli mít nic společného,tam maj na slovo vycvičené vlčáky a psa ,který utíká a pere se psi nehodlali řešit. Druhý cvičák,je super ale je též u lese- u nás ve městě není louka ,která by nekončila lesem A ač se tam pes těší a blbne s ostatníma psama (což je velký pokrok) tak jakmile pes ucítí stopu tak prostě uteče. Pomozte jestli opravdu už jen ta elektrika,Hela

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:37
- Nahlásit

Anonymní
Skalická mi nic neříká. Mistryně čeho má být?
Elektrika je jedním z řešení, to ano, ale musí tomu předcházet to, co jsem psala výš. Jak Tě poslechne na šňůře aniž bys musela drbat a dostávat ho k sobě násilím, tak o tom můžeš začít uvažovat. Dřív je to opravdu kontraproduktivní.

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:50
- Nahlásit

Na cvičáku mají rhodézana ,utíkal jim,vůbec né jako mě, že by ohrožoval život sám nebo někomu jinému.Jsou to oba doktoři,takže elektrický obojek za 14tisíc nebyl problém. Pes si chtěl jen hrát.Nic méně ho maj a pes dostal jenom jednou tu menší rádnu ,jinak "dostával" 14 dní jen ten zvukový signál. Pes je naprosto v pořádku a poslouchá jak hodinky.Tím nechci psát že je správný být líný ho to naučit,ale když chodíš přes půl roku ven každý den,no ono ani nemusíš chodit do lesa,stačí do parku-srnky -běžná věc. tak už ztrácíš naději.Skalická je mistrice v poslušnosti, už dva odborníci když ho viděli v akci tak prostě s ním nic neudělali.nezbylo jim než čekat semnou jak trubky než se pes za 2,5 hodiny vrátí. prostě rezignuji. Pohřbil mé veškeré dosavadní zkušenosti.

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:55
- Nahlásit

ale má to i pozitivní stránku.Je tak hodný,že mi vždycky tu srnku nažene až před nos,nebo zajocha,nebo něco jiného. Docela by se solidně hodil jako pes pro škodnou. Asi si myslí že mi tím udělá radost. No nic děkuji za rady,budu to zkoušet dál,ale jsem už bohužel dost skeptická

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:00
- Nahlásit

Anonymní
Já měla psy na cvičáku, vedle lesa, na plac před kotce se chodily pást srnky. Nemusím mi dlouze popisovat, co je to za nervy...
Už k tomu nemám víc co napsat. Vnitřní stav psa, který si chce jít hrát a psa, který má aktivní lov, je úplně někde jinde, tam Ti nějaké pípnutí rozhodně stačit nebude.

Opakuji znovu - nejdřív ho musíš mít zvládnutého na vodítku, musí fungovat na slovní povely, pak o tom můžeš začít uvažovat.
Jinak dáváš ránu psu, co nemá upevněné, že po ráně se přichází. Stavíš barák od střechy...

Eny
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:00 - Změnil/a: Eny
- Nahlásit

Nikita
Iveta Sklalická, mistr republiky NZŘ 1999, jinak účastník mnoha MR a MS stopařů, chová NO chov st. NIOX ale osobně neznám.

Ebony
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:07
- Nahlásit

Eny
já jo, ale nebudu to komentovat.......

Pajus
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:12
- Nahlásit

Ebony, Nikita:
nic proti, ale já o elektičáku nic nepsala, pouze jsem psala k anonymní žemám taky stejný problém, který se mi zatím nepodařil odbourat. Stále se snažím to řešit správnou cestou, tak mě hnedka nepodezírejte že nemám trpělivost a chci vše hrr...
Jen jsem se přidala k názoru nic víc a ne že mě tady skoro hnedle odsoudíte že pro to nic nedělám

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:14
- Nahlásit

Nikita
Ebony
Vím, že máte obrovský zkušenosti s výcvikem a že radíte nejlíp jak umíte, ale není basenji tak trošku extrém? Zrovna včera jsme se o nich bavili na cvičáku a mimo jiný i o tom, že je to právě druh psa, kterej pánečka ani moc nepotřebuje, takže udělat u něj slušný přivolání je docela velkej problém... Těžko říct, jestli se v něm to, pro co bylo to plemeno celou dobu šlechtěný výcvikem v 1,5 roku bude dat potlačit do takové míry, aby chodil spolehlivě na přivolání nebo se dal před zvěří aspoň zastavit...

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:22
- Nahlásit

Pajus
Já se do Tebe neobouvám! Snažím se vysvětlovat. Jestli v tom vidíš napadení Tvé osoby, vidíš špatně.

Eimy
Buď to půjde (popisuji cestu jak na to) nebo ne, pak je jediným řešením doživotně vodítko.
Já popisuji, jak postupovat u odnaučování lovení. Rozdíl může být například v čase, po který je to potřeba dělat, než to pes pochopí či bude respektovat. Nebude ale rozdíl v metodě.

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:22
- Nahlásit

Eimy
Jsem ráda,že tady někdo zná basenji. Opravdu nepotřebuje pánička. Na elektriku bych nepřešla ani by mě to nenapadlo pokud by se nestala tato příhoda. Měla jsem našeho basenjíka opět puštěného a tam stádo krav-řikám nikdy nebyl venku v přírodě (teď mu bude teprve 2roky) a chtěl si to jít jako vždycky s tou krávou rozdat,nejdraději ji rafnout to zadku-to je přesně jeho styl-jenže tam byl elektrický ohradník-pes dostal takovou ránu až se snad rozsvítil-ale hlavně- knučel bolestí -a přiběhl KE MĚ !!!! pro útěchu!! Né pryč zmaten situací,ale ke mě jako ke svému pánovi,pro ochranu a postěžovat si jak je ten svět nespravedlivý.V tom mě napadl elektrický obojek-samozřejmě né s takovou elektrickou nábojí,jako je pro krávy,ale myslím,že by to mělo smysl.Řikám volala jsem hodně majitelům basenji-něktří bydlí v praze,v Brně-v Jihlavě- tam nemaj problém,psa vůbec nepouští a nebo nemá kam útect,pár vyvolených má zahradu a to je konec volnosti a pak jsem tu snad jenom já,která má snahu aby tento polodivoký pes mohl žít plnohodnotným životem jako jakýkoliv jiný pes.

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:23
- Nahlásit

Jo, Iveta Skalická, už mě to pak taky napadlo. Ona má i jiné psy než NO? Viděla jsem ji vždycky jenom s NO, ale nevím.

Ebony
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:25
- Nahlásit

Eimy
víš, Ejmi, některé principy platí všude stejně, jen to někde trvá dýl, na druhou stranu se může stát, že ani elektrika nepomůže, ale měla by být vždy jako poslední řešení. A ono plakat, že si pořídím "přírodní" plemeno, ještě zkažené či nevychované....tak holt bude chodit na vodítku, je spousta činností, které se dají dělat na vodítku a pes se dostatečně unaví. Takoví seveřani se taky asi moc nepouštějí v lese navolno, ale pokud makají ve spřežení, pohybu mají víc, jak naši všichni psi dohromady. Jen pořád nechápu, že někdo chce mít psa na cvičení a pořídí si plemeno k tomu nevhodné.
Pokud chceš můj opravdový názor, já pokud bych to nezvládla bez elektriky, tak holt bude pes chodit na vodítku, koupím canicrossovou šňůru, nasadím tretry, v zimě běžky a máknu si psem, že nebude vědět, jak se jmenuje. Něco jiného je to u Nikity se služebním plemenem, které má zkoušky v popisu práce - jako že Nikita byla nakonec s výše zmiňovanou fenou na MS.

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:40
- Nahlásit

Anonymní
Znám od vidění, jednoho hafa osobně, bohužel i právě proto mám strach, že spolehlivě ho chodit u zvěře na zavolání nenaučíš. Nevím, nemám s tímhle plemenem takový zkušenosti, ale z toho, co vím si tohleto myslim...

Ale souhlasím i s Ebony a Nikitou v tom, že pokud se to pes neodnaučí, tak bude potřeba najít mu zaměstnání, při k terým se dostatečně unaví i na vodítku a z vodítka ho pouštět jen tam, kde máš jistotu, že neuteče...

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:59
- Nahlásit

Chtěla bych jenom podotknout,že mi bylo napsáno,pořídí si těžko vycvičitelného psa a pak si stěžuje-psa (i když stál 15.000,-Kč a má otce interšampiona a papíry ) tak chtěli zavést do lesa a nechat ho tam -asi zdechnout nebo nevím co čekali.že jsem si ho ze dne na den vzala,odložila zlatého retrívra,naprosto vycvičitelného,se kterým jsem dělala agility-teda k rodičům-v životě by mě nenapadlo se takhle psa zbavit ,tak mi to příjde nefér,ale nic.

Rozhodně jsem nenapsala inzerát,scháním psa,těžko vycvičitelného,nejlépe zkaženého. Ctěla jsem mu chudákovi pomoc,respektive mu zachránit život,co se dostal k lidem,kteří si ho nezodpovědne pořídili,aníž by věděli co je čeká. Snad to nějak zvládnem.Mám ho půl roku.Můj den je jak někdo psal.natáhnu tretry,běhám v lese až to ze mě leje-už jsem zhubla 6kilo- a jsme oba spokojený.Jen mi je líto,že ho nemůžu pustit si vyblbnout se psema,že si neužije svobody.Mám ho moc ráda,on mě taky a to jde.

Nikita
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:31
- Nahlásit

Anonymní
Tohle bohužel není na půl roku, bude to trvat daleko déle (jestli se to vůbec povede, mně tenkrát dávali 2% šance). Bohužel. Počítej s tím

Anonymní
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:42
- Nahlásit

Snad máš pravdu.Kdyby to bylo jiné plemeno tak tomu budu věřit,tady nebývá než doufat. Ještě počkáme.Navíc bych sní chtěla dělat jedinou věc ktero miluje a to je coursing-což je lov.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání