Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Pan Desenský
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Evicka
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 12:28
- Nahlásit

Nefer, tak napiš prosím adresu. Nebo že bych založila tu galerii?

nefer
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 12:43
- Nahlásit

Evičko, jak chceš, galerie je dobrá věc (můj mail: neferneri@seznam.cz)

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2005 16:20
- Nahlásit

Každé publikaci na téma odborné kynologie je rozbor psí smečky, ze kterého jasně plyne toto chování... Takže s tímto problémem by Vám měl poradil každý kdo si říká kynolog, neboť vlasně nejde o problém ale o jeden s normálních introprojevů smečky psů...
Osobně na tom neshledávám nic světoborného, že mi někdo slušně odpoví ne můj dotaz... natož na tak lehkou otázku, když si říká odborník.. (?)

Honza
# Zasláno: 31 Říj 2005 21:22
- Nahlásit

Pan Desenský není žádný psycholog psů ,ale psychopat.Zažil jsem ho jedn rok.Zřejmě by jste změnili všichni názor.Nikdy jsem neslyšel,že by vrcholoví psovodi přebíralůi jeho praktiky.Zdar všem příznivcům pejsku a hlavně škola hrou.

Artemis
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2005 21:48 - Změnil/a: Artemis
- Nahlásit

Honza

Jasně Honzo, jsem psychopat, magor, šílenec a cokoliv, čím mě nazveš. Mám bohužel (nebo že by Bohu dík?) jinak seřazené priority a žiji stylem, který nezapadá do žádné "normální" šablony. Víš co je na tom ale zvláštní? Některým moje ulítlost vyhovuje.
Měj se fajn a už se netrap tím, že ti můj styl života nesedí. "Není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem"
...a hlavně s úsměvem.

Rudolf Desenský - Artemis

Anonymní
# Zasláno: 31 Říj 2005 21:55
- Nahlásit

ČASOPIS SVĚT PSŮ - listopad 2005, článek str.67 -
REALITA O P. DOSTÁLOVI.....

SÍLA !

.......je nějak mnoho povolaných - ale kde jsou ti vyvolení ?
Lidi řiďte se vlastním rozumem, citem, srdcem !

Eimy
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2005 22:27
- Nahlásit

Honza
Kdyby každej "psychopat" uměl pomáhat a zachraňovat živý tvory tak jako p. Desenský, bylo by krásně na světě...

Bohužel mám pocit, že víc je lidí jako ty, co jen kritizujou a víc nic...

Terri
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 09:09
- Nahlásit

Honza
Znáš definici "psychopata"?

peteka
# Zasláno: 22 Pro 2005 08:35
- Nahlásit

Nevím jestli nazvat člověka psychopatem jenom proto, že dělá něco ,co Ti milý Honzo připadne naprosto zvláštní.Já Rudu D.osobně neznám ,jako většina lidí tady.Asi před 3 dny jsme ho kontaktovali, protože máme pesana z útulku, který začíná být trochu agresivní na lidi.Byla jsem moc ráda, že ten člověk odepsal.Nejen proto,že jsme o něco chytřejší a aplikace rad zdá se býti účinná,ale i proto že máme naději, že náš pesan, kterýho máme děsně rádi, bude třebas někdy v pohodě.I mě připadne zvláštní to, jak RD žije atd..., ale rozhodně jsem ráda ,že je a taky se za ním ráda podívám do té úžasné ?maringotky.Taky si myslím, že takové výroky by sis Honzo mohl nechat pro sebe nebo své přátelé, jelikož nevím co se mezi vámi dvěma stalo a to asi málokdo , kdo tu píše, musím říct , že to od Tebe zní jako výkřik do tmy a představuju si Tě ted jako slabošskýho borečka, kterej ne že by řekl svůj názor , ale prostě se neovládá a přesně pro takový voli je místo na každým chatu.Promin za mou přehnanou kritiku , ale fakt si me nastval! Takhle působíš na většinu lidí tady(asi).Jednoduše řečeno-seš vůl.

peteka
# Zasláno: 22 Pro 2005 08:44
- Nahlásit

Mě je z toho vždycky smutno,když se najdou nějaký volové , kteří haní práci lidí, jež má smysl a žádné špatné úmysly.Dnes mi budeš milý Honzo ležet v žaludku a asi Tě budu trochu nemít ráda.

Usanda
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2005 08:59
- Nahlásit

Anonymní
Když už tady rozmazáváš ten článek o p.Dostálovi, tak bud objektivní a přečti si i to prosincové číslo. Věřím,že tě to moc nepotěší.Mě to potěšilo hodně

Anonymní
# Zasláno: 22 Pro 2005 21:18
- Nahlásit

Usando:
...napsali to evidentně fanynky co nemaj ponětí co se z hlediska etologie psa a kynologie vůbec, natož práva a povinností organizátora placeného hromadného shromáždění psů - psí tábor dělo a děje !
Již jednou psala jedna vícenežfanynka o "výtečném odborníku" do PPČ... takže tyto články jaksi nemají žádnou váhu...ale jestli tě těší toto, pak jsi celkem šťastný člověk...mě tedy pokousané a vystrašené štěně NETĚŠÍ a těšit nebude ani kdyby napsal někdo o dostálovi ódu na tři stránky !!!!

Anonymní
# Zasláno: 23 Pro 2005 06:24
- Nahlásit

Usanda
taky jsem do těch reakcí nakoukla, přišlo mi to tak trochu přes kopírák, že by to někdo "poradil"?
Stejná reakce se myslím objevila i na mujpes.
No nic, kdo chce kam.......

Jarka

Anonymní
# Zasláno: 24 Pro 2005 10:55
- Nahlásit

...ono již roztomilé tvrzení o výjimečnosti laiky p. Dostála svědčí o jistém druhu glorifikace tohoto individua ze stran naivnějšího pohlaví....

budiž mu to přáno....

KRÁSNÉ SVÁTKY VÁM I CHLUPÁČKŮM !!! AT JSTE ČÍ KOLI FANYNKA/FANDA....

Bobo

Usanda
Člen
# Zasláno: 24 Pro 2005 11:33
- Nahlásit

Já jen nevím, kde vy berete tu 100% jistotu, že Desenský je nej nej nejlepší a Dostál vůbec neví,co dělá.Upozornuju,že nepatřím do tábora toho či toho.....ale snažím se aspon kouknout na klady toho,kdo vám moc pod nos nejde.Stejně jako jste se shodli,že Desenský je trochu jiný člověk,ale nevadí - jeho zápory mu vlastně odpustíte.....tak nejste schopni ty samé vlastnosti odpustit u toho druhého. Protože se vám to hodí a jste vděční za kohokoliv, který vám přitaká....na okolnostech, objektivitě už tak nezáleží.....ono by se vám to taky nemuselo povést,že?
Vidím výsledky u p.Dostála, čtu jeho poradnu, přemýšlím o tom, a nechápu,co se vám na tom nelíbí.
Desenský má stejné rady, jen třeba jinak napsaný.
Mmch.když jsme u té lidskosti, nikdy jsem nikde neviděla, že by Dostál slovně útočil na Desenského - což se o p.Desenském říct nedá.

ad anonymní - není lepší tvrdit,že mám výjimečného psa,než tvrdit,že jsem sama tak výjimečná????

Anonymní
# Zasláno: 24 Pro 2005 12:22
- Nahlásit

Usando
tak hlavně se mi nelíbí, když na táboře dojde ke zranění štěněte, které si vyžádá následnou léčbu a Dostál není ochoten uznat chybu. Jeho pes, prostě NESMÍ nikoho napadnout a když napadne, má za to jeho majitel nést zodpovědnost. To je ta chyba.
Tím, jak p. Desenský žije, není žádnému psu způsobena újma na zdraví a na duši.

Jarka

micsa
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2005 19:30
- Nahlásit

Chtela bych jen rici,protoze pracuji s psychologii, ze ten anonym co rika ze pan Desensky je psychopat vubec nevi o cem mluvi. A proc nenechat vyjimecneho cloveka jit svou vlastni cestou. Vic takovych. Na svete neexistuje jenom jedna pravda. Jedno muzu ja rici jako lajk, ze pa Decensky miluje zvirata a ma s nimi zkusenosti. Mozna, ze ne zkusenosti dle knih nebo vyzkumu ale kazdy clovek ktery ma tu kreativitu a zajem, pred takovym clovekem smekam. Misa.

nefer
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2005 20:03 - Změnil/a: nefer
- Nahlásit

Já jen nevím, kde vy berete tu 100% jistotu, že Desenský je nej nej nejlepší
já jsem si nevšimla, že by někdo toto tvrdil. každý máme své chyby a má je jistě i pan Desenský. ovšem má mnohem méně chyb v profesním oboru než právě pan Dostál. Já vidím hlavní rozdíl v tom, že pan Desenský nejprve nasbíral pořádné zkušenosti, než se začal pořádně věnovat veřejnosti (když to tak napíšu) a v podstatě nic za to nežádá. Pomůže komukoliv bez rozdílu, pomůže i psům bez pána - dělá to prostě pro ty zvířata. Kdežto panu Dostálovi stačilo vychovat dva vlastní psy a už se pasoval na odborníka, který si založí svou vlastní školu a nechá si za svou práci pořádně zaplatit. Nehledě na to, že si přísně vybírá, kdo je hoden jeho pomoci.

tak nejste schopni ty samé vlastnosti odpustit u toho druhého.
právě že to nejsou ty samé vlastnosti. když se budu držet internetové poradny - u pana Desenského jsem nenašla jediný arogantní a odsuzující příspěvek člověku, který hledal pomoc. kdežto u pana Dostála je jich požehnaně. Jsou tam i vyloženě nebezpečné rady. V oblasti výcviku je zmiňoval už dřívě Tchoř, já zopakuji, že se jedná i o veterinární oblast. Osobně jsem ochotna přehlédnout jak člověk žije, nejsem ale ochotná přehlédnout, jak člověk jedná s druhými a že dává zaručené rady v oblasti, které nerozumí.

Vidím výsledky u p.Dostála, čtu jeho poradnu, přemýšlím o tom, a nechápu,co se vám na tom nelíbí.
Desenský má stejné rady, jen třeba jinak napsaný.

Já vidím výsledky u obou - u pana desenského mimojiné u psů, kterým jde o život. U pana Dostála u psů (respektive lidí), kteří potřebují, podle jeho vlastních slov, "nastartovat". Velmi dobře zvládá základní ovladatelnost. Na víc mu prostě chybí zkušenosti a i ochota tyto zkušenosti získat, ale nikdy jsem nikde neviděla, že by tohle jediným slovem připustil. pro mě to je jen obyčejný člověk, co má rád psy a zvládá je vychovat. Bohužel ale ze sebe dělá mnohem víc a díky tomu dělá neomluvitelné chyby. proto mu spousta lidí nemůže přijít na jméno. a všimni si, že to jsou lidé, kteří ví o čem mluví - s letitými zkušenostmi z kynologie, kdežto na druhé straně jsou obvykle majitelé prvního psa v životě, které Dostál "nastartoval".

když jsme u té lidskosti, nikdy jsem nikde neviděla, že by Dostál slovně útočil na Desenského
Já neviděla ani opak - viděla jsem osobní konfrontaci těch dvou. Ale tohle označování, že někdo na někoho útočí, už mi leze docela krkem. Odkdy se konstruktivní kritika označuje za útok?

není lepší tvrdit,že mám výjimečného psa,než tvrdit,že jsem sama tak výjimečná????
osobně v tom rozdíl nevidím

Omlovám se za tak dlouhý příspěvek a Usandě, že jsem citovala jen ji - ale hodilo se mi to, páč podobné argumenty se tu ukazují od příznivců často.
A také upozornuji, že nejsem příznivec ani jednoho pána a ani jednoho osobně neznám - jen se "dívám" pořádně kolem sebe a jasně vidím, kdo předává své zkušenosti z lásky ke zvířatům a kdo si chce jen pěkně vydělat

mína
# Zasláno: 25 Pro 2005 22:00
- Nahlásit

nefer:

monika
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2005 00:36
- Nahlásit

nefer
plně souhlasím s tímto příspěvkem.Rady pana Desenského jsou stručné,ale pádné a většinou pomůžu i na dálku, rady v poradně pana Dostála jsou obecné a většinou končí tím, že to chce osobní kontakt a ten je velmi drahý.Koupila jsem si knihu pana Dostála a místy jsem se i zasmála, ale tohle asi kniha za úkol neměla.Ani jednoho pána ani já osobně neznám (opravdu mě ale mrzí, že k panu Desenskému to mám hodně daleko a doufám, že se k němu někdy dostanu),ale podařilo se mi svůj život skoro celý prožít se psím kamarádem a pár jich i vycvičit a můj příklon je jednoznačně na straně pana Desenského.Jestli ho někdo vidí jako blázna je to jen každého věc.Pro pejskaře je to "pomoc", která je vždy na příjmu ochotná pomoci radou na dálku nebo i na osobní kontakt v podstatě kdykoli a jestli mu chcete zaplatit je jen na vás.Já se před ním skláním a děkuju, že je.

Tchor
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2005 07:45
- Nahlásit

nefer
Velmi pekne schrnuto.

Anonymní
# Zasláno: 26 Pro 2005 23:04
- Nahlásit

nefer
No nemyslím si že je něco špatně na tom že se člověk věnuje výcviku psů za peníze,proč se neživit něčim co člověka baví.Samozřejmě že jsou i tací který v tom začnou vidět peníze a je to na ukor psů a tahaj z lidí prachy a moc jim nepomužou,ale jsou i tací ktery dostanou zaplacíno ale pomužou,poradej ,nevidím v tom nic špatnýho nechat si zaplatit za čas který někomu plně věnuješ.
A vězte že jsou aj lidi kteří si pořídí psa z rozmaru,chtěj aby je poslouchal a nic je to nestalo,nemuseli se v tom angažovat nemuseli tomu věnovat čas a když zjistěj že to tak nefunguje tak prostě psa v lepším případě vyhoděj,v horším utratej nebo vjmečně se nechaj přemluvit k umístění psa k novému pánovi a když psovi hledate ve svem volném čase novy domov ještě na vás ječej že vám to trvá dlouho že hledáte špatně že jim hatíte planyže už toho psa v bytě nechtěj a laskavě hledate rychlejc.a takovýchto paníčku je bohužel spousta
Neznám pana Dostála tak nevím jakej je,ale pan Desenský my příjde jako správný alfapes.

Anonymní
# Zasláno: 27 Pro 2005 18:48
- Nahlásit

"proč se neživit něčim co člověka baví..." ???
no pokud chce peníze pak mi to měl krom toho že ho to baví taky trochu ovládat na nějaké úrovni, ne ?

dobře se bavit může s hračkama ale ne s živými tvory !!!!

Takových "bavičů" co si pro zábavu koupili živnosťák je opravdu plno... chudáci psi a lidi co jim padnou do "zábavy" bez odbornosti a zkušeností ...

nefer
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2005 19:04
- Nahlásit

No nemyslím si že je něco špatně na tom že se člověk věnuje výcviku psů za peníze,proč se neživit něčim co člověka baví.
už to máš napsáno výše. pokud člověk něco opravdu umí, ať si za to nechá klidně zaplatit, to jednoznačně. ale musí to SKUTEČNĚ UMĚT do té míry jakou garantuje. ne že selže a postaví se k tomu zády, viz například pokousané štěně jeho vlastním psem na letním táboře atd.

Anonymní
# Zasláno: 28 Pro 2005 11:48
- Nahlásit

Anonymní
nefer
Samozřejmě že je třeba člověka ktery tomu rozumí,ale že pan Dostál je neodborník neznamenato že všichni co cvičí psi za peníze jsou stejní.Dostala neznam jak sem psala víše a tak nemohu soudit.Koukla sem se na jeho strank a vypadaj lakavě,dokonce tam tento incident obhajuje.Trochu my akorát hlava nebere jak nedospělý pes (jeho lajka dle něj)muže správně šéfovat tolika psum,třeba ma 6leta alfa fena by si to určitě líbit nenechala a ja bych to ani nedovolila.Tuto fenu používám k řízení psu ve smečce a mohu si to dovolit,pač mě na 99,9%poslechne,kdž rovna jiného psa v životě by mu nezpusobila zranění a štěněti už vubec a když už nechci ab to řešila tak to prostě neřeší a řeším to sama .Dle tohoto jeho obhajování soudím že bude trochu divnej a ma divný přístup.

nefer
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2005 13:02
- Nahlásit

e pan Dostál je neodborník neznamenato že všichni co cvičí psi za peníze jsou stejní
To je trošku nedorozumění. Vždyť říkám, že pokud člověk něco opravdu umí, ať si za to zaplatit klidně nechá. Ale musí to umět.
To je pochopitelné, že všichni, co cvičí psy za peníze, nejsou stejní. My tu jen srovnávali pana Dostála a pana Desenského a peníze jsou jen jeden z rozdílů. panm Desenský si také nechá "zaplatit". Pokud vím, s prázdnýma rukama tam nikdo nejezdí. Kámoška ho navštívila s pytlem granulí. Myslím, že to by u druhého pána neprošlo Ale to už je o něčem jiném

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2014 20:27
- Nahlásit

Desenského ňák moc nemusím, osobně nemusím žádné tyhle "psí psychology", někteří mi vadí víc, někteří míň, ale všeobecně je nemám ráda a jejich radami bych se neřídila (rozhodně ne doslovně).
Dnes jsem ale celkem náhodou našla tyhle FB stránky https://www.facebook.com/pages/Desensk%C3%BD-pat%C 5%99%C3%AD-do-krimin%C3%A1lu/260353010666623 a taky tohle pejskarina.unas.cz/rudolf-desensky.html
a chci jen říct, že pokud je někdo zralej na psychiatra, tak rozhodně autor toho webu, solidní obsese.
Musel strávit hodiny těma článkama a trávit hodiny kecáním o člověku co mi z nějakého důvodu vadí mi přijde totál hráblý

impact
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2014 10:40
- Nahlásit

ssshhhhh
Však to je místní zbrnd alias Psíček alias CHVD.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2014 10:42
- Nahlásit

impact
AHA! No tak to je potom jasný, ten má evidentně času na nesmysly dost a dost

slaavka
Člen
# Zasláno: 28 Led 2017 19:00
- Nahlásit

Pan Desenský je úžasný, víc takových prima lidí na světě.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání