Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Pan Desenský
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
amina
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 19:31
- Nahlásit

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na výcvikové metody pana Desenského. A jestli máte osobní zkušenost? Díky.

Alča
# Zasláno: 9 Kvě 2005 19:48
- Nahlásit

Já jsem ho jednou byla navštívit...je to úžasný člověk. Nutno říct, že se chová jako pes a proto si u každého zjedná respekt. Příklad: má tam spoustu čsv a taky ovce. Jeden pes začal ty ovce honit. Pan Desenský na něj zavolal a na dálku na něj vycenil zuby, načež pes přestal ovce pronásledovat, svěsil ocas a odešel stranou. Pokud máte se psem nějaký problém, určitě vám pomůže ho vyřešit. Ale trošku si ty informace přeber. On s těmi psy žije v takové maringotce, takže tam musí mít písnou morálku, ale pro běžný život se psem mi to přijde až přehnané. Jeho psi k němu chodí s ocasem mezi nohama a jsou takoví bez hrdosti.

Usanda
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 20:37
- Nahlásit

Tohle tema bych tady radši nerozviřovala Existují totiž skupiny lidí, kteří se za něho postaví a lidi,kteří ho kritizují. takových diskuzí už bylo nepočítaně a vždy se to zvrhlo v osobní napadání

Vladimir
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:04
- Nahlásit

Existují totiž skupiny lidí, kteří se za něho postaví a lidi,kteří ho kritizují.

Ako za kazdeho. A preco nie? P. Dostala mozme rozoberat do nekonecna a p. Desenskeho nie?
Ja mam vytlacene od p. Desenskeho kazde slovo z internetu a kazdy den mrknem na Artemis, ci sa tam neobjavilo od neho nieco nove. Ucim sa od neho, lebo skutocne vela prezil s psami a mne sa jeho pristup k psom paci. Tak ako sa mi paci pristup pana Dostala. Zeby som bol schyzofremik.Mozno. A mozno uniklo nieco tomu, kto ma takto oznaci. A mozno sa len na veci divame inak.

Ghianika
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:08
- Nahlásit

Vladimir
vážený pane Vladimíre, nevím jak ostatní ale já si velice dobře pamatuju když jste myslím na můjpsovi psal, jak vás strašně zklamal a jak už se v životě na jeho stránky nepodíváte. Hmmm časy se mění

ale k věci...
amina
určitě si myslím, že ti pomůže popř. poradí jak píše Alča

Vladimir
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:14
- Nahlásit

Ghianika

Vazena Gianika, racte si precitat este raz co som tam napisal a neklamte prosim. Toto som nenapisal a NIKDY, nikde som nespochybnil schopnosti pana Desenskeho, co sa tyka umenia pracovat s psami.Vzdy a vsade som ich vyzdvihoval. Pisal som tam len o ludskom charaktere. A to je bohovsky rozdiel.Tak laskavo tu NEKLAMTE, vazena Ghianika.Dobre?

Ghianika
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:20
- Nahlásit

Vladimir
bohužel ty příspěvky už jsou vymazané, pokud nejsou věřte že se mi je nechce hledat, ale vím to a pamatuju se na to, protože byl zajímavý váš rychlý obrat...no nic, necháme to být, jen sem ráda, že jste se projevil jak jste se projevil
Pořád se tady zapomíná na hlavní poslání fóra a proto pojďme se věnovat psům a jejich blahu

Anonymní
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:33
- Nahlásit

Vladimir
já si to, pán Vladimír, taky moc dobře pamatuju, takže KLAMEM taky, že? Byl to do očí bijící obrat.

Vladimir
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:36
- Nahlásit

Ghianika
bohužel ty příspěvky už jsou vymazané

A zase klamete. Nie su vymazane a tu je presne cast toho, co som napisal:

"Ale navstevujem denne i Artemis i Falco, a budem i nadalej. / Ak Desensky teraz nezakaze vstup na Artemis z mojej IP adresy./ Preco? Pan Dostal a pan Desensky su pre mna najlepsi odbornici na psy. Lepsich som nemal moznost nejakym sposobom spoznat. V podstate maju zhodny pristup ku psom a rozdiely vobec nie su velke. Velmi by som si zelal, aby si jedneho dna podali ruky a zacali znovu. Ale nie som moc optimista."

Pořád se tady zapomíná na hlavní poslání fóra a proto pojďme se věnovat psům a jejich blahu
Ak tu niekto na to zabuda, tak teraz ste to urcite Vy. Ja som chcel iba pozitivne zacat diskusiu na temu P.Desensky a vy ste z toho hned chceli urobit "vojnu", ktora s psami nema nic spolocne. Jeno mozem naozaj prehlasit. S vami osobne diskusiu koncim. Aspon nateraz. Az niekedy zmenite svoj pristup k "pravde", mozme v diskusii o psoch bez problemov pokracovat.

Eimy
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:44
- Nahlásit

Vladimir
bohužel ty příspěvky už jsou vymazané, pokud nejsou věřte že se mi je nechce hledat
Je tam napsaná i možnost, že smazaný nejsou, takže nevim, jestli je vhodný cokoliv vytáhnout z kontextu, jak to kritizujete vy na foru o psi škole falco...

Ghianika
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:45
- Nahlásit

Vladimir
dobrá i já s vámi končím diskuzi protože jste vytrhl z kontextu můj příspěvek a proto ještě jednou ta důležitá část příspěvku

bohužel ty příspěvky už jsou vymazané, pokud nejsou věřte že se mi je nechce hledat

Nicméně diskuze na mujpes není z toho období již na stránkách (pokud se pletu, budu ráda pokud mě opravíte)

Ale možná bude lepší jak píšete už s vámi osobně diskuzi ukončit, mějtě se krásně - alespoň tak jak se mám já s mojí smečkou

Ghianika
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:47
- Nahlásit

Eimy
díky i že jsi si dala práci hledat tady v příspěvcích, také jsem psala že to bylo na diskuzi na www.mujpes.cz, ale je to opravdu už out, tam to nikdo nedohledá a každý bude mít svou pravdu, jen si myslím, že se pár lidí najde co si to pamatuje. Nemusí to sem psát, myslím, že už si svůj obrázek o p. Vladimírovi udělali

Eimy
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:48
- Nahlásit

Ghianika
No, prostě už sem citila potřebu se k tomu nějak vyjádřit...

Alča
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:49
- Nahlásit

No, jak bylo napsáno v úvodu, zvrtlo se to v napadání...pojďte se prosím bavit o psech a vašem názoru na pana Desenského. Mě by váš názor na něj velice zajímal, ale vaše hádka je mi dost ukradená.

Ghianika
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:52
- Nahlásit

Alča
soráček, už nebudu :-X

Vladimir
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2005 21:54
- Nahlásit

Eimy
Je tam napsaná i možnost, že smazaný nejsou, takže nevim, jestli je vhodný cokoliv vytáhnout z kontextu, jak to kritizujete vy na foru o psi škole falco...

Mate pravdu, ospravedlnujem sa. Neviem preco, casto sa mi to nestava, ale ten prvy prispevok od Ghianiky ma mimoriadne rozculil. Tak to asi v tom rozculeni.To je to presne. Nie o psoch, ale vzdy proti nejakemu cloveku. Len sa prosim ostatni vrate k teme. Ta je o p. Desenskom. Ak uz ma niekto potrebu, nech si zalozi temu "Magor Vladimir" nech sa tam vyburi a nech neotravuje tuto s dobrym umyslom zalozenu temu.

Evik
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 07:44
- Nahlásit

Já se domnívám, že by se debaty typu "chci znát názor na někoho" neměly vůbec odehrávat přes veřejné internetové fórum. Ať si to každý vyřídí přes email, ale jak správně psala Alča....tohle se vždycky zvrhne ve vzájemné osočování - stačí se podívat na fórum, kde se mluví o panu Dostálovi....Český národ je povahy hašteřivé. Pokud se chce člověk něco skutečně o někom dozvědět, z fór tohoto typu to podle mě nevyčte....

Usanda
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 07:45
- Nahlásit

A to je přesně to,co jsem psala. Nevidím problém v tom,aby měl někdo rád toho a toho. mě osobně nevadí ani jeden. Jenže tyhle internetové diskuze k tomuto nejsou vhodné, jak jsme se už asi všichni měli tu čest seznámit.
Psát diskuzi o p.Desenském má stejný účinek jako psát diskuzi o p.Dostálovi. Každý at se koukne na jejich stránky a sám si udělá názor, protože tohle fakt není správná cesta a byla by škoda, aby se to tady zvrhlo v jednu z těch vulgárních diskuzí jako na mujpes nebo kde všude.
Howk

amina
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 09:55
- Nahlásit

Usanda
Omlouvám se, že jsem toto téma napsala.
Chtěla jsem znát názor lidí, kteří u něj byli s problematickým psem. Zajímalo mě, jak zvládli "nápravu" psa na základě rad p. Desenského.

Martina
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 10:01
- Nahlásit

amina
Myslím, že se nemusíš omlouvat, myslela jsi to dobře. Ale bohužel jediný kdo se vyjádřil k tématu byla Alča. Prostě jsi to zkusila a ono to zase nevyšlo

Anonymní
# Zasláno: 10 Kvě 2005 10:54
- Nahlásit

byla jsem tam taky...už mě tam víckrát nikdo neuvidí...nebudu se rozepisovat, prostě se jeho metodami neztotožňuji, trochu mě zklamal v tom čemu říká "psí řeč"...
ale první návštěvou nic nezkazíte, na psovi to nenechá následky a pokud se vám to nebude líbit víckrát tam nemusíte, pokud se vám to líbit bude a bude to vyhovovat, tak no problém...
Já jsem dala přednost zkušenýmu kynologovi, kterej má zkušenosti a výsledky a nepoužívá násilí...
líbí se mě i mému psovi...

Evicka
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 11:47
- Nahlásit

Takže já zkušenost osobní nemám, ale oba dva pány si docela považuji a jejich metody shledávám velmi humánní a z hlediska přirozené psí komunikace naprosto srozumitelné. Dám ale jeden odkaz, kde majitelé píší o osobním setkání s p. Desenským a jsou tam i fotky. www.gardenroses.cz/desensky.htm. Takže se tam zkuste juknou a přečíst si to. Majitelé středoasiatů, kteří tam byli, byli jeho metodami a praktikami nadšeni. Myslím si , že setkání normálního běžného kynologa s těmito lidmi by měl být zážitek, na který se hned tak nezapomíná. Prosím, neodsuzujte je, opravdu něco umí a jsou schopni se o své znalosti podělit.

Sendy
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 13:57 - Změnil/a: Sendy
- Nahlásit

Tak já Rudu Desenského znám, jezdím k němu aspoň jednou měsíčně a nikdy jsem nebyla svědkem žádné neadekvátní reakce. Žádné stažené ocasy mezi nohama, psi si mezi sebou bez problémů hrají a k Rudovi chodí rádi.
Díky jediné návštěvy u něho jsem byla schopna "zpacifikovat" soužití dvou psů během tří dnů (jeden dominátor, druhý ten den přivezený z útulku a vyjíždějící po psech). Nebýt jeho rad, asi by se dodnes míjeli přes kotec nebo v koších. A musím upozornit, že nešlo o žádné násilí, jen o srovnání a vyjasnění autorit formou psí mluvy. Také díky tomu a zároveň díky návštěvám u něj, kde jsou moji volně mezi Rudovými psy i psy návštěv, se již nebojim, i při různých akcích, své psy pouštět mezi jiné psy.
Teď jsem si také přečetla článek na odkazu od Evičky a musím s tím jen souhlasit.
Je na každém z nás, pokud má problémy se psem a není je sám schopen vyřešit, zda bude Rudu kontaktovat či ne. Osobně doporučuji ano, aspoň jedna návštěva a pak uvidíte sami.

Vladimir
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2005 14:11
- Nahlásit

Evicka
Takže já zkušenost osobní nemám, ale oba dva pány si docela považuji a jejich metody shledávám velmi humánní a z hlediska přirozené psí komunikace naprosto srozumitelné.

Dik, Evicka. Konecne to napisal niekto tak, ako to vnimam aj ja. Len neviem ci som si mohol dovolit tu este nieco napisat. Ospravedlnujem sa, ale zas som sa nechal vyprovokovat. Tentokrat rozumnym a mne blizkym Evickinym postojom k dvom "D".

Alča
# Zasláno: 10 Kvě 2005 18:18
- Nahlásit

No rozhodně ti jeho psi nemají moc té hrdosti, prostě jsou to pro něj typičtí omegové se vším všudy. Mě se jeho metody líbí, ale u běžného domácího psa by se nic nestalo, kdyby se trochu zmírnily. Já jsem ty jeho psy počítala...skončila jsem u patnácti a dál se mi nechtělo počítat Je jasné, že v takovém množství musí mít u psů absolutní respekt, jinak by jim to soužití moc nefungovalo. Každý pes tam má svůj stupeň na žebřížku hierarchie a pad Desenský ten žebříček udržuje. Když se např. podřízený pes vyvyšuje nad dominantního, následuje napomenutí či trest, když se však vyvyšuje dominantní na podřízeného, je to v pořádku.
Mě při mojí návštěvě až šokkovalo, jak hluboko dokáže nahlédnout do duše psa. Chvilku si toho mého "testoval" a pak mi o jeho povaze a chování řekl úplně všechno...i to, co jsem nevěděla. Můj pejsa měl naštěstí problém jen s agresivitou se strachu, takže jsme se řídili jeho radami a za pár dní bylo po strachu. Jen vzkaz pro lidi, co mě znají z jiného tématu...jak mi tenkrát přestal žrát, tak to nakonec s tím problémem vůbec sesouviselo. Byla jsem s ním u veta a ten mi řekl, že ho bolí v krku a špatně se mu poliká. Dostal antibiotika a za týden to bylo dobrý.

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 08:44
- Nahlásit

prostě jsou to pro něj typičtí omegové se vším všudy
+ metody - však k němu chodí většinou psi, kteří jsou nějakým způsobem poznamenaní, takže ono i to zacházení musí být trochu jiné než u "domácích" psů.
A taky je fakt, a mi blízké, že na netu (v disk. fóru) jsem od něj nikdy "nezaslechla" arogantní tón, což se ale o p. Dostálovi říct nedá...

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 09:07
- Nahlásit

Já jsem jen tak ze zajímavosti psala do poradny p. Dostálovi dotaz týkající se naší smečky a toho, že se vždycky, pokud dojde k hromadné rvačce opakuje stále stejný scénář. Fena alfa vystartuje po nejstarší a nejníže postavené fence. K ní se přidá celý zbytek smečky a tuto starou milovanou Berunku jsou schopni zabít. Tento projev agrese v takové míře mi nebyl zcela jasný a nebyla jsem si schopná na něj odpovědět. Dostalo se mi od p. Dostála docela zajímavé odpovědi. Zkusím ji někde najít a překopírovat. Náznak žádné arogance tam nebyl.Tak bohužel jsem si ji vymazala, ale dala by se najít v jeho poradně.Tak to zkusím.

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 09:23
- Nahlásit

: Pane Dostál, chováme psy dosti dlouho a leccos o nich víme. Jedna věc mi však není zcela jasná ani po přečtení vaší knihy. Možná jsme někde něco zanedbali a tak prosíme o radu. Naše smečka je v podstatě pohodová a v klidu. Starý Kim je vůdce, ve smečce je klidný a rozvážný. Podřízený pes Sam ho respektuje, i když občas to vypadá na výměnu názorů a pokus o změnu pozice, zatím jsme vždy případnou rvačku zažehnali. Feny- a zde je ten problém. Nejvýše je sestra Sama Kačena, ale ta je velmi konfliktní. Dlouhou dobu je v pohodě a najednou pro sebemenší maličkost nebo jen tak z přebytku energie napadne nejstarší fenu Berunku. Zina, ta sama rvačky nezačíná, jen naprosto výjimečně, ale vždycky se přidá na stranu útočníka až v době, kdy je Berunka napadena. V tom okamžiku se k rvačce přidá i zbytek smečky, Kim i Sam a všichni rvou Berunku hlava nehlava, a to až tak, že ji chtějí zabít. A nebýt našeho rychlého zákroku, tak by ji zabili. Už dvakrát měla tímto způsobem namále a já mám zašité ruce jako památku na tyto rvačky. Berunka sama o sobě žádné rvačky nevyvolává, spíš se klidí Kačeně z cesty.Zina je Berunčina dcera a jsou spolu i v jednom kotci a pokud si něco vyříkávají, tak je to jenom o velkém povyku bez zranění. Nemůžu pochopit, že jsou schopni ji ZABÍT. Proč? Na tuto otázku nejsem schopná si odpovědět. Žádný ze psů není kastrován.

Odpověď: Vzájemné chování psů ve větší multigenerační smečce bývá často problematické. Z jednoduchého důvodu - je v této konstelaci spouštěčem jednoho zvlaštního smečkového instinktu, tedy snahy vyřadit z pohledu mladších členů smečky toho nejslabšího jedince. Nebývá to vůdčí pes nebo vůdčí fena, tam se jde po hierarchické linii a v tom případě jde o boj o vůdčí místo, nikoliv o likvidaci - navíc se této akce účastní pouze "vyzyvatel". Pokud jde smečka nebo její část po jednom konkrétním jedinci, pak s ním vždy něco není v pořádku. Buď se chová asociálně (což není Váš případ, navíc tam to řeší většinou vůdce) nebo je problematický z jiného důvodu - nejčastěji zdravotního. Starý pes přestává rychle reagovat, slábnou jednotlivé smysly nebo se vyskytne závažné onemocnění, například zhoubný nádor. A věřte mi, tyto "handicapové" signály, které oslabují smečku jako celek, ostatní velmi rychle a spolehlivě vycítí - a jejich zdroj se budou snažit eliminovat, buď vyhnáním ze smečky nebo fyzickou likvidací.

Na Vašem místě bych udělal jedinou možnou věc. Berunku bych ze smečky vytáhl, jinak je skutečně vysoká pravděpodobnost, že ji jednoho dne naleznete roztrhanou. Tento problém nedávno na moji radu stejně řešili jedni moji známí, vlastnící smečku podobného složení (multigenerační, silná příbuzenská vazba), také všichni psi a feny jednoho plemene. Jejich stará fena, stejně napadávaná jako ta Vaše, teď žije "vedle smečky" a je klid. Tím, že do smečky již nepatří, není pro ostatní psy problémem.

Vím, že to pro Vás nebude úplně jednoduché, ale to je jediná rada, kterou Vám mohu dát. Držím palce!

Takže jsem to sem celé překopírovala z poradny. Tak si to přečtěte, třeba na tuto věc budete mít jiný zajímavý názor. Uvidíme.

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2005 09:38
- Nahlásit

To je naprosto přesná odpověď - v přírodě se smečka potřebuje zbavit slabého článku, aby smečku nezdržoval a neoslaboval ji - což bohužel nemocný pes je. Máme doma smečku 25 psů - ohařů - a funguje také takhle - přivezli jsme si štěně z Anglie - krásnou fenečku - a u ní se projevila ve dvou letech těžká epilepsie - v době blížícího se záchvatu a při záchvatu by ji ostatní také byli schopní zabít ! Neprojevilo se nám to u starých, ale zdravých psů - ti jsou v klidu. Ale jak je některý ze smečky těžce nemocný nebo nervově hodně slabý, tak jsou na něj ostatní zlí. To je prostě příroda a jediné řešení opravdu bylo dát Vaši Berunku bokem smečky.

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 09:47
- Nahlásit

Nojo, jenže naše Beďa je naprosto zdravá fenka. Samozřejmě byla separovaná už i předtím, jen mě zajímal názor někoho, kdo se těmito problémy zabývá. Já si myslíl, že tohle je jen osobní spor feny alfa s touhle Beďou. Pokud není fena alfa ve smečce, je všechno v pořádku.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání