Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Pan Desenský
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
nefer
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 09:56
- Nahlásit

Evičko, tak napiš ještě panu Desenskému

moll
# Zasláno: 11 Kvě 2005 10:02
- Nahlásit

"Pokud není fena alfa ve smečce, je všechno v pořádku": jasně, protože eliminace slabé feny je záležitostí alfa feny - ta o tom musí rozhodnout. ostatní se pak na výzvu přidají, protože to vyžaduje zájem smečky. V brněnské zoo měli ve smečce vlků podobný problém - eliminační rvačky se však zúčastňovaly jen feny, psi klidně leželi a jen koukali. Šlo to až tak daleko, že omega fenka nemohla pod hrozbou trestu opustit ani svůj úkryt - jak vyšla ostatním na oči, vrhli se na ni. Ošetřovatelé říkali, že napadaná fenka je stará, slabá a už nemocná. Nakonec ji museli dát do extra klece, kde si ještě docela dlouho v klidu požila. A ve zbylé smečce byl taky klid.moll

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 10:20
- Nahlásit

Nefer, dobrá rada, taky jsem o tom přemýšlela. Ať známe pohledy obou stran.

Moll

je to tak. Když je venku Beďa, tak je zavřená Kača a naopak a je klid. Teď máme malou 7 měsíční čubu, tak ta tohle napětí trochu zmírňuje svou věčně hravou náladou. Jsem zvědavá, co bude až doroste přiměřeného věku. Povahu má super, tak uvidíme, co bude dělat alfa. Jak ji bude brát a kam se Nulisek zařadí.

Sali
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 10:43
- Nahlásit

Evicka
z pozice člověka,co dělá sebevědomé spor´táky,a má doma 8 slovy Osm velkých zvířat,mohu říct,že cíle výcvikáře jsou nad zákony smečky,takže chci-li určité zvíře ochránit od šikany,prostě ho oddělím...volně se mi pohybuje pohromadě skupina šesti zvířat,pět fen(z toho jedna půjčená na přípravu) a jeden pes,a pak dvě staré feny odděleně spolu...k těm dvěma starým současně může být bez problému přidaná jen jedna z té šestice,dcera té nejstarší feny.Jedna stará fena se snese s 4 zvířaty z druhé smečky bez konfliktu,ale se dvěma ne,jednu napadne a jednou bude napadena...
Z toho ta hlavní šestice se ještě musí dělit v autě na dvě dané skupiny,dvě maliny plus jedna dobrmanka,dva dobrmani plus ovčanda...jedna malina se nesmí zavřít s jednou dobrmankou,nebo se v zatáčce servou...

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 11:04
- Nahlásit

Evicka
Neříkám, že všechny odpovědi byly takové. Četla jsem poradnu za 2 roky a knihu mám taky Ale některé takové byly - a to na mně prostě nepůsobí dobře.
Každopádně je fajn, že tu takoví lidé jsou a rovněž diskuse nad jejich prací - protože není nad sdílení zkušeností. (Pokud se podaří odbourat zášť, závist atd.)

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 11:10
- Nahlásit

Naši psi jsou v pohodě, jen tenhle konflikt jsme řešili prakticky denně. Stále jsme alfu usměrňovali, snžili se její negaci zkorigovat. Bohužel bez většího výsledku. Pokud věděla, že ji sledujeme, chovala se naprosto v pořádku. Pokud se ovšem dostala s Berunou do nějakého zákoutí zahrady, tak byla bitka hned na světě. Nestačilo jí jen jí dokázat, že ona je šéf. Vůbec nebrala v potaz všechny projevy naprosté podřízenosti Beruny. Chtěla ji prostě zničit a chce to neustále. Bohužel k tomu nemá příležitost. My máme rádi, když je celá smečka v pohodě, bez zbytěčných konfliktů a můžou s náma být všichni najednou. Je jasné, že né vždy to jde. Samozřejmě tohle je klidová situace doma na zahradě. Pokud se jedná o lov, tak máme taky přísně stanovené dvojice nebo trojice, které mohou společně pracovat. Tady už je to o něčem jiném.Tady by to bylo na rvačku co by dup. Ovšem tyhle dvojice či trojice jsou perfektně sehrané a jejich výkony jsou super. Například při nahánění, no to je paráda. To bych vám přála vidět.

Evik
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 12:31
- Nahlásit

Evička

musí to být opravdu radost pohledět na společně pracující smečku foxíků. Já viděla loveckého psa v akci jen jednou v životě - byl to ir.setr mamčiného známého - výsledkem lovu byla přinesená kachna....Pes kachnu vyplašil, páníček střelil, pes aportoval.....byla to zajímavá a poučná podívaná.

Sali
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 13:05
- Nahlásit

no tak je nech se i venčit v těch sehraných skupinkách...o co ti jde,soužití jedna velká rodina za každou cenu? Tolik psů se musí provozovat podle jediného klíče-buď si nechat všechny,co mám,ale rozseparovat do sehraných dvojic-trojic,nebo mít velkou funkční smečku třeba honičů nebo tahounů,ale potom pořád obměňovat zvířata,prodávat a kupovat,než si všichni sednou,kdo se nezapojí z kola ven...

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 14:07
- Nahlásit

Máme to vyřešeno, tím, kdo s kým se tady nebudu zabývat. Jen jsem si prostě nedovedla vysvětlit tu skutečnost, že jsou schopni ji zabít. Takže asi tak.

Eviku,
řeknu ti, že je to vážně nádherná podívaná. Ta souhra, spolupráce, to rozdělení rolí. Prostě super. Bohužel normální smrtelník se stím nemá kde setkat, leda by navštívil nějaké zkoušky, ale ani tam to není ono. Chce to skutečnou akci.

Evik
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 14:23
- Nahlásit

Evička

i když nejsem myslivec, vím o čem mluvíš....ta jedna akce, kterou jsem viděla s tím setrem fakt stála za to a bylo to celé takové přirozené, pes to dělal s takovým elánem a chutí, pán ho k ničemu netlačil, jen naznačil a pes věděl....no prostě super....Ten setr už bohužel zemřel, ale bylo mu tuším asi 15, když umřel. Pán má teď dalšího - ještě štěně a taky ho cvičí pro lov.

Sali
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 14:36
- Nahlásit

Evicka
Jen jsem si prostě nedovedla vysvětlit tu skutečnost, že jsou schopni ji zabít. Takže asi tak.
to toho víš za ta léta praxe o smečkovém chování sakra dost málo,to chce vynechat něco té pravdy a lásky a dívat se na věci přes etologii psovitých šelem,to se na výstavách asi neučí,že?Jsem sakra hnusná vím to,ale když ty si o to říkáš,sorry.To je taky skutečná akce,víš?

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 15:03
- Nahlásit

Sali, ty máš dneska opravdu náladu. Já ovšem nejsem nijak chytlavá a jen se usmívám. No a asi toho vím opravdu málo, stále se musíme učit, že ano.

moll
# Zasláno: 11 Kvě 2005 15:44
- Nahlásit

Základ chování smečky je v tom, že se slabého jedince snaží eliminovat - buď vyhnat nebo zabít. V uzavřené domácí smečce nejde vyhnat, tak volí druhou variantu.
Ke štěněti - naše poslední štěně (fenka knírač x lajka) přišlo do smečky ve věku asi 6 týdnů. Velmi rychle omrklo, kdo je šéf a tomu se lísala na 200%. S ostatními vycházela taky dobře, ale když se na ni uthli nebo jí řekli něco škaredého, spustila staršný povyk. Šéf smečky se přihnal, zjednal pořádek a zachránil ubohé (samozřejmě za nic nemohoucí) štěně ze spárů zlých spolupsů. Jak fenka rostla, zjednávala si čím dál větší respekt a teď je jednoznačnou alfa fenou. Šéfovi se pořád lísá, ale občas má i k němu "řeči". neposlouchat se však neodváží. Po lajčím způsobu vycítí každý zárodek konfliktu ve smečce a zcela bez obav jde uklidnit rozhádané jedince (většinou při tom nadělá víc řevu než ostatní). Pak si přijde k šéfovi pro pochvalu, jak to dobře zvládla. Dostane se jí vlídného očuchání a olíznutí a všichni jsou opět spokojeni. Život s jedním či dvěma psy je fajn, ale pozorovat smečku při běžném provozu je k nezaplacení. I když občas je to na nervy.moll

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 16:20
- Nahlásit

Právě proto jsem zvědavá na naši mladici, má 7 měsíců. Zatím ji nikdo nebere vážně, všichni všechno tolerují, lekce dává jen vůdčí pes. To je starý mrzout, kterému všechno vadí, takže lekce jsou na denním pořádku a čubina si dává pozor a chová se k němu víc než slušně a úslužně. Feny k ní mají zatím různý vztah. Alfa si s ní občas pohraje, občas je na ni hodně tvrdá, to musím zasáhnout. Nulis ale ví, co dělat, takže pokorně čeká na zádech až ji kápo pustí. Druhá fena v pořadí si s ní hraje nejvíce, řekla bych, že k sobě mají nejvřelejší a nejlepší vztah. Nejposlednější fena si s ní taky hraje, ale protože ji alfa tak usurpuje, tak si na všechno dává sakra pozor. Ale když naše malá Nulis přišla do rodiny, byla ona jediná, která ji vzala pod ochranná křídla. Další pes v pořadí po vůdčím ji ignoruje. Zatím je ve smečce velmi pozitivním prvkem. Jinak má do naší rodiny přijít další hodně dominantní dvouletá fena, tak to bude hodně velký problém. Tady bude muset probíhat všechno na etapy. Tahle fenka je totálně zkažená., nic neumí, neměla nikdy možnost kontaktu s jinými psy, takže bude oříškem. Je to fenka, kterou jsme dali manželovému bratrovi. Mají jí dost a chtějí se jí více méně zbavit. Učit dvouletou fenu všemu od A do Z nemáme chuť, ale nic jiného nám nezbývá. Nevím co a jak bude dál. Uvidíme. Rozhodně nějaké seznamování proběhne, ale s alfou to vidím hodně bledě. Musím na závěr dodat, že jsem jaksi nebrala tyhle útoky a chuť zlikvidovat psa moc vážně. Tady jsem to trochu podcenila. Když jsem přečetla vaše příspěvky, budu tomu věnovat větší pozornost a opatření jsem už udělala před časem. Tím myslím separé Beruny.

jana33
# Zasláno: 11 Kvě 2005 16:29
- Nahlásit

Evičko, mimo téma - nevím jak se tu vkládají fotky a chtěla jsem ti ukázat toho svýho teriéřího smetáčka. Můžu ti ho poslat někam na mail? Sonduju u znalců teriéru, co bych to tak mohla doma mít

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 16:49
- Nahlásit

jo, mail je eva.pospichalova@ssp.mpsv.cz , pokud je to kříženec, tak to jen typnu.

Nikita
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 19:23
- Nahlásit

moll
Jak jsi přišla ke kříženci lajka x knírač??? Je to takové netradiční

jana33
Myslím, že se napíše link (adresa) té fotky a je to. Musíš ji mít někde na webu, z lokálu to nejde.

nefer
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 19:26
- Nahlásit

přesně, jen se musí vložit sem (ten link):
[img]link na fotku[/img] (ta barevná ikonka s různými tvary)

Nikita
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 19:45
- Nahlásit

Nikita
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2005 19:49
- Nahlásit

jana33
Tak jsem to zkusila a je to takhle:
Nad tím okénkem, kam píšeš, jsou tlačítka. Zmačkni čtvrté zleva (Image link). Mezi ty závorky, co se Ti napíšou, vlož adresu k obrázku. A je to hotové.

moll
# Zasláno: 12 Kvě 2005 07:58
- Nahlásit

Naše štěně a jeho 3 sourozenci jsou výsledek osudové lásky mezi velkým černým kníračem a lajkou. Naše vypadá úplně stejně jako je obr. nahoře, ale má od přírody stojaté uši. Když ji nestříháme, má srst dlouhou asi 6cm obrovsky hustou. Takže jarní stříhání trvá celý týden, než se prokoušeme na kůži a dáme tomu trochu kníračí formát. Prostě exot jako my všichni doma. moll

Terri
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 08:59
- Nahlásit

moll
Dej tu sím sím fotku...

Nikita
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 09:09
- Nahlásit

moll
No lajka s knírem, to je vražedná kombinace

Evicka
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 09:25
- Nahlásit

Taky jsem sem chtěla hodit nějaké povedené foto, ale všechno mám jen na svém počítači, takže mi to nejde.

Terri
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 09:38
- Nahlásit

A nemohli bychom někde založit diskusní www na obrázky, na které kdyby někdo chtěl obrázek dal a případně ze kterých by to přenesl sem?

Hanka HL
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 09:38
- Nahlásit

Metody pana Desenského bych nazvala spíš výchovnými než výcvikovými. Chodíme k němu často a musím říct, že to našim psům velmi prospívá. Jeho psi k němu mají absolutní důvěru, žádné stažené ocasy a strach jsme tam neviděli. Zato jsme viděli psi, kteří se předhánějí v tom, který mu dřív vyleze na klín a olíže mu obličej. Psi ho poslouchají na pohled, posunek, na povel daný polohlasem, na zavolání příjdou s radostí, těší se na pohlazení.

nefer
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 10:02
- Nahlásit

Taky jsem sem chtěla hodit nějaké povedené foto, ale všechno mám jen na svém počítači, takže mi to nejde.

Evičko, ale jde, založ si galerii

Evicka
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 11:06
- Nahlásit

No někdy, mám těch fotek v počítači moc a nechce se mi vybírat. Jen jsem sem chtěla hodit jednu obzvláště povedenou.

nefer
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2005 11:13
- Nahlásit

a nechceš mi ji poslat mailem? určitě bych něco vymyslela

moll
# Zasláno: 12 Kvě 2005 11:45
- Nahlásit

to nikita
vražedná kombinace - no, pravda, standardní pes to není. velmi samostatná, chytrá, napřed dlouoho prověřuje a pak teprve důvěřuje, u každého povelu vyhodnocuje jeho smysl a pokud ho najde, je okamžitě splněno. pokud ne, tak je plnění demonstrativně neochotné, abychom si opravdu všimli, že ten nesmysl dělá jen kvůli nám a že očekává ocenění této oběti. Že umí otvírat dveře i s otočenou klikou vzor vlak, není nic divného. Ale že umí otočit klíčem v zámku, to už je výkon: nechala jsem smečku doma za mříží (klíč byl v zámku) a šla na zahradu.Dřív než já tam ovšem byli všichni chlupáči. tak jsem vyhodnotila svou duševní úroveň jako nic moc, když neumím ani zamknout mříž. Za pár dnů se to opakovalo, ale na straně psů byli svědci, kteří popsali událost následovně: Blackinka se postavila k mříži, opřela se pohodlně o oka a packou plácala do klíče tak dlouho, dokud se neotočil (asi 2x). Pak už stačilo drcnout do mříže a hurá ven. prostě je to náš poklad. moll

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání