Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Kvalitní granule?
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Led 2016 23:17
- Nahlásit

ElenaPeterkova
Jo Franta z trafiky tím jednou nakrmil svý tři maltezáky a dva už jsou po smrti. Byl z toho dost smutnej a granule už vyhodil. Navic rikal, ze prej jednou bral granule z toho Vašeho eshopu a byly prej celý plesnivý, že je musel vyhodit poněcadž mu to nechtěli uznat jako reklamaci.

JandaHrub
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 06:22
- Nahlásit

Tak jsme si v listopadu přivezli další štěně Retrívra. Paní mi dala "na cestu" granulky pro štěňata, kterými prý krmí dlouhá léta. Hned jsem ale poznala, že není něco v pořádku, když Danny začal mít průjmy. Veterinář, který se zabývá zdravým krmením pro psy nám doporučil ihned přejít z extrudovaných granulí na syrové maso, nebo na granule lisované za studena z toho důvodu, že by se mohla rozvinout alergie na nějaká dochucovadla, či chemii. Zvolila jsem si minigranule lisované za studena a je po problémech. I veterinář chválil vzorek "hovínka"

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 12:28
- Nahlásit

JJ Franta od nas z knajpy rikal to samy. Mel cokla, dal mu granule a cokl na druhej den mrkvej.
Vzal si novyho, dal mu za studena lisovany granule a pes umrel az po tejdnu!

Nicky
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 21:11 - Změnil/a: Nicky
- Nahlásit

ElenaPeterkova
Akana je slušné krmivo, jen si dejte pozor, až budete přecházet na jiné. To je u tohoto krmiva velmi rizikové. Osobní zkušenost.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 22:26
- Nahlásit

NickyAkana je slušné krmivo, jen si dejte pozor, až budete přecházet na jiné. To je u tohoto krmiva velmi rizikové. Osobní zkušenost.
Snad ti nebylo po tom prechodu spatne?

Soledat
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 01:01
- Nahlásit

Mám skvělou zkušenost s granulemi Faraon, psovi chutnají a mě se líbí jejich cena

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 09:53
- Nahlásit

s granulemi Faraon,
Franta říkal, že tím krmil všechny tři své psy a všichni pošli

4max
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 14:38
- Nahlásit

Akana je slušné krmivo, jen si dejte pozor, až budete přecházet na jiné. To je u tohoto krmiva velmi rizikové. Osobní zkušenost.

Mám stejnou zkušenost ale opačně. Moje entlebuška přechází z orijen senior na acana senior a má již dlouhou dobu trávicí problémy. Pokud se to během několika dní nezmění budu muset hledat náhradu. Krmiva vybírám na vse-o-krmivech.cz. Nejen že tam je recenze a hodnocení krmiva nýbrž i dobré rady ohledně krmení.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2016 10:13
- Nahlásit

asi tam moc dobre rady nejsou ty gogo, kdyz se tam pise o krmeni srackami zvanymi granule

symirboxer
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2016 14:34
- Nahlásit

Vzhledem k tomu, že čekáme štěňata (Německý boxer )vrátil jsem se ke krmení granulemi Orijen. A ejhle nejen že došlo k výraznému zdražení, což celkem dovedu pochopit (Orijen Regional Red 13 kg =1567 10.1.2012; 1707kč 22.3.2012 ;1944kč 20.4. 2012; nyní 2172kč i vice )ale u všech produktů došlo ke snižování obsahu podílu masa i ryb a tím i ke snižování kaloricke hodnoty granulí. Pane výrobce jak mám důvěřovat, opravdu používáte odchovy z vlastních farem a co ta uváděna procenta čerstvého masa a moučky ryb ? Co si myslíte o tomto ostatní? Proto raději vařím a vím tak co opravdu krmení obsahuje. Nepoužívám ty kuřecí rychlokvšky i když to není v dnešní době jednoduche ! Ale co je. ......

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2016 20:12
- Nahlásit

symirboxer
Proto raději vařím
Tak nevařte, přejděte na syrové a máte klid.

symirboxer
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 12:10
- Nahlásit

Važený corgi
špatně jste pochopil, není problém vaření ale sehnat cenově prijatelne produkty pro důchodce s 10900 Kč! !! V osmdesátých letech jsem koupil hovězí péro (dnes už neseženete pouze jako přední ) třeba cele plato(babky kupovali pouze zadní, dnes bašťej Buček ,proto že hovězí si nemohou dovolit)a hodil ho psovi (boxer)který byl v intenzivním výcviku a takto ho krmil v létě proto ,že měl problém se srdcem a tak jsem nezatěžoval organizmus. V devadesátých letech jsem používal kuřecí skelety z dobrého zdroje s dobrým podílem masa za 8 Kč až 10 Kč /1 kg a psy (boxer, Něm.ovčák )se radovali z života ,14let boxer mimo chodem na boxera uctihodny věk, ovčák fena 10let (torze žaludku ). Mimochodem 90%psů si nebude schopno poradit (třeba s tím hvezim perem,nebo dostatečně velkym kusem aby ho nepolkl celý )pokud to nenaučíte štěňata což jsem dělal! Moje první fenka doxera si s kusem masa neporadila a klidně čtyři dni nežrala! !!
Granule používám pouze u štěňat maximálně do jednoho roku a u březích fen . Používám Orijen proto ,že uvádějí jako jedini podrobný popis složení a puživaji odchovy z vlastních farem a oveřenych dodavatelů (ryby ) i když jsem zistil že došlo ke snižení pódiu masa i ryb . Například u Regional Red : v roce 2012 balení 13,5 kg, dnes 13 kg ,maso div.kance 8%,nyní 6%, čerstve vyk.jehněčí 7,5%,nyní 5% atd. Takže kaloricka hodnota z původních 4010 cal /kg je nyní 3980 cal /kg !!! JO,Tržni ekonomika funguje, také způsob jak zdražovat !! Granule proto, že zde mám pro růst vše potřebné ve spravnem poměru hlavně důležitý u fosforu a vápníku !!!

corgi
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 15:03
- Nahlásit

symirboxer
Celé toto povídání mi stále neobjasnilo, proč Proto raději vařím - proč raději nedáváte maso syrové.

symirboxer
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2016 12:55
- Nahlásit

corgi
Vy krmíte jak ? A jake plemeno? Jaky druh masa používáte? Co nato peněženka !!!?? Jak dlouho děláte do psů ? Jasně jsem uvedl, že masem (syrové hovězí ostatní nepokladam ze zdravotního hlediska ze vhodné )jsem krmil a proč nyní vařím a kdy a proč granule ! Uniká mi smysl Vaši reakce! !

Maya
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2016 20:14
- Nahlásit

symirboxer
Já teda nevím, ale moc se mi nezdá, že by maso z Vetamixu a podobných firem bylo dražší než Orijen.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2016 02:14
- Nahlásit

Já teda nevím, ale moc se mi nezdá, že by maso z Vetamixu a podobných firem bylo dražší než Orijen.
taky je to podobna sracka

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2016 02:17
- Nahlásit

symirboxer
Granule proto, že zde mám pro růst vše potřebné ve spravnem poměru hlavně důležitý u fosforu a vápníku !!!
no to rozhodne, protoze pes potrebuje dostavat naprosto vyvazeny pomer vapniku a fosforu...jeho metabolismus totiz nma regulacni schopnost a kdyby nedostaval vyvazenou stravu proste by scipnul...pes proste potrebuje zrat vyvazenou smes zecenych rozempletych chciplotin ....

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2016 09:06
- Nahlásit

zbrnd
taky je to podobna sracka
Je fakt, že snesu leccos a 7 let jsem neměla problémy, ale letos jsem milý Vetamix už úplně opustila a nechávám si vozit od 2 jiných firem. Je to sice trochu dražší, ale zas můžu psům sem tam něco ukrást a udělat si oběd

doma
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2016 21:45
- Nahlásit

Ahoj, já krmím pejska granulemi OPTIMAnova a nemáme žádný problém. Ze začátku jsme vyzkoušeli různé značky, ale pejsek granule nechtěl moc papat. Chtěla jsem hlavně kvalitní granule a Optimanova splňuje naše požadavky.

Ellen Ripley
Člen
# Zasláno: 28 Led 2017 13:57
- Nahlásit

Opravdu kvalitní granule z čistě přírodních surovin je Platinum: petamour.cz/krmivo-pro-psy/713--platinum-iberico-s e-zeleninou-kanci-15-kgpro-dospele.html. Máme s ním jen dobré zkušenosti a veterinářka ho prý doporučuje i psům s problematickým zažíváním.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 29 Led 2017 23:27
- Nahlásit

domaEllen Ripleycoz takhle chcipnout?

m4lin4
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2017 12:20
- Nahlásit

Všichni píšete, že krmíte tím nebo tím, ale chovatel vám nějaké granule přece doporučil, ne? To vám je pes vážně nechtěl žrát? Všichni mí známí, i když krmí různými značkami, tak zůstávají dlouhodobě u těch jedněch a nikdy problém neměli...

MarcelHavra
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2017 13:45
- Nahlásit

Naši pes teda s granulemi moc neměl. Vypozorovali jsme, že mu nedělá dobře drůbeří maso. Nejvíce mu chutnají ryby. Zkoušeli jsme chvilku BARF, ale to mi zabíralo moc času, tak jsme od toho upustili. Poslední dva roky kupujeme baron.cz/pes/lisovane-krmivo-classic-90]www.ba ron.cz/pes/lisovane-krmivo-classic-90[/url][/url] 93-k-KP000006-X000591-X000593-X001505.html

m4lin4
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2017 14:36
- Nahlásit

MarcelHavra no a dokrmujete krom lisovek třeba jiným než drůbežím masem? známí krmili čévéčko jenom těma lisovkama a fena jim zhubla na kost. Taky by mě zajímalo kolik 0,0x% tam je všech těch travin a listů co tam píšou. Ryby mu chutnají protože pěkne voní, ten samý olej se dává všude. Co máte za rasu jestli se můžu zeptat?

Krmiva VIDI
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2017 14:39
- Nahlásit

Pokud sháníte krmivo pro vaše domácí mazlíčky, které bude kvalitní a navíc za skvělou cenu, tak neváhejte a navštivte náš obchůdek v Dětmarovicích. Pokud jste z daleka, nevadí, rádi Vám pošleme zboží poštou. S výběrem krmiva Vám poradíme a doporučíme to nejlepší. U nás Vás čekají zajímavé AKCE a dárečky k nákupu ZDARMA.

Můžete nás kontaktovat na telefonním čísle: +420 702 003 575
nebo nás můžete navštívit na Facebookovém profilu: Smíšenka Vid, kde o nás najdete bližší informace.
https://www.facebook.com/…70103196754/

m4lin4
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2017 16:18
- Nahlásit

Krmiva VIDI někde se vám stala chyba v tom odkaze. A pokud to chápu dobře vy nemáte e-shop? To všecko řešíte přes telefon? Trošku nepraktické, ne?

LukyPes
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 15:08
- Nahlásit

Ahoj Kern, máme čerstvě pejska (asi půl roku) a ndávno jsme kvůli horšímu zažívání řešili právě otázku krmiva a narazili jsme na článek o výběru krmiva, docela nám to pomohlo vybrat, co kupovat zatím jsme nezkoušeli přímo to krmivo, ale přecházíme na lepší a lepší...

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání