Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Kvalitní granule?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
JandaHrub
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2015 20:16
- Nahlásit

Malý vlastní příběh pro "zbrnd". Mám boxera, který patří do plemen "krátkolebých". Ti jak jistě známo, trpí zažívacími potížemi. My měli štěstí na obzvláště citlivého psa. Z granulí jsme přešli na BARF, jenže to nepomáhalo. Tak jsme se donedávna trápili s nadýmáním. Tak jsem si tady přečetla pár tipů a rad jiných lidí o granulích a vyzkoušela Luximu dávat ty za studena lisované s laktobacily. A opravdu mu to pomáhá, tak proč ne? Jen proto, že to někdo hloupě dementuje?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2015 03:34 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

JandaHrub
Krátkolebá plemena jak známo mají problémy se zažíváním? Jo a laktobacily...aháááá Proč ne? protože žijete v bludech A píšete nesmysly, ale totální. Nejspíš jste si měli pořídit plyšáka s takovou.

PS hlavně me zbytečně neodkazujte na ty demence, co běhaj po netu na toto téma

Zannia
Člen
# Zasláno: 20 Lis 2015 10:49
- Nahlásit

Za studena lisovaný granule? Známí to psovi dávali, pes hubnul, zhoršovala se mu kondička a když zašli za veterinářem, že pes, ač žere hodně, jen hubne, tak po vyšetřeních a zjištění, že pes je zdráv jim veterinář řekl, že tohle psí trávící systém nezvládá dobře zpracovávat. Že to prochází ven vlastně se stejným stavu, v jakým to ten pes sežral. Takže ti gratuluji, skutečně děláš pro psa to nejlepší.

Jinak, zbrnd, ty jsi tu odborník, co tvůj názor na firstmate-chicken-with-blueberries-granule? Krom toho, že jsou sviňsky drahý jsem na ně nenašla nic negativního. Krom teda toho, že jsou to granule...

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Lis 2015 11:39
- Nahlásit

Zannia
sice nejsem zbrnd, ale brambory by neměly být hlavní složkou psího žrádla ať už v granulích nebo jinde

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2015 02:46 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Zannia
Rozhodně nejsem odborník ) V podstatě mi to ke kontextu dnešní doby zní i hanlivě.
Co se týče granulí, které linkuješ, nemám na ně dobrý názor stejně jako na veškeré další granule a další produkty, které na trh uvádí firmy pana Steina. Nic mi neudělal ten člověk, ale prostě jeho produkty ne. Muj milionkrat opakovany nazor je ten, ze neni az tak podstatny kolik je tam procent masa a kolik brambor a kolik pomeranču ci lososu, ale z jakych surovin se to dela. A v tom je podle meho u 99% granuli a "granuli" pro psy na trhu problem.

Kdyz kouknes na stranky nekterych vLyrobcu, dovozcu" atd .. granuli, dozvis se, ze pro pejsky a jejich panecky vyvinuli perfektni novou recepturu na zaklade pozadavku samotnych zakazniku, ktera obsahuje tolik procent toho a tolik ono a tolik tamtoho a jak peclive dbaji na to ci ono.
Realita bude s nejvetsi pravdepodobnosti takova, ze si nechaji zpracovat obaly, marketing, pak se stavi tu tabulku s obsahem jenotlivych slozek a poslou ji mailem do velkovelkooofabriky, ktera plni do pytlu granule pro hooodne moc ruznych firem a tzv. vyrobcu. A tam nastava kamen urazu .... protoze ten "vyrobce" cesky, co to "vyrabi" na svem PC tam zasle pozadavek na obsah trebaa 30% masa...no a na te lince mu tam nasypou 30% toho, co norma rozumi masem .... tedy treba takovy ty zmrzly kostky vsech moznych hnusu zivocisneho puvodu (podobny treba pouzivaji i nase masokombinaty-ale asi v trochu lepsi kvalite), ktere se zmrazene prepravuji mnohdy tydny terba po cele EU, mozna i dal, nez se zmrazi tak se to "maso" taky odlezi nekdy dost dlouho. Mam tyto informace mmj i od lidi, ktere to zvii a neminim je podelat treba i proto, ze se ke mne chovali dosti nadstandardne i kdyz zdaleka nemuseli. Problem neni % složeni ci obsazene produkty, vetsinou je problem kvalita vstupnich surovin.
kdyz si udelas vypocet, kolik mohou ty suroviny stat, vyjde to i z hlediska logiky ... proste ty hlavni vstupni suroviny jsou v podstate odpady s hodnotou +-0. Proto jsou granule tak dobry kseft, proto je jich tolik druhu. Muze v tom podnikat skoro kazdy, kdo zaplati kontejner, coz fakt nebude zas az tak drahy Pokud mu teda nevadi, ze bude ublizovat psum ve velkem...ale to nevadi 99% lidi, kteri jsou ochotni psy, ktere tak strasne miluji, granulemi krmit.
Takze za me granule proste ne vubec.

Ono jiste, spousta psu krmeni granulemi prezije ... a spouste to nejspis udela problemy ci zkrati zivot..... alekdo by takovy drobnosti realne zjistoval...vzdyt u nas u lidi je to to samy ....

Zannia
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2015 11:52
- Nahlásit

Maya: sice to má na prvním mistě brambory, ale druhý a třetí místo jsou kuře a kuře. Brambory považuju za poměrně hodnotnou potravinu, nevyvolává alergie...

zbrnd: Koukám, že mám chytrou čubu. V útulku odmítala granule komplet (když jsem koukala na fotky sponzorských darů s pytlema Pedigree a Friskies, tak se jí ani nedivím) a vařili jí tam rejžičku a kuřecí, páč ostatní jim tam odmítala. Granule celkově si dělí zhruba do čtyř kategorií
4) nežeru ani v přítomnosti jinýho psa, co je žere
3) normálně bych to nežrala, ale když tamten pes to žere, tak to si taky dám
2) sežeru i sama, ale musím mít fakt hlad, jinak si zobnu možná pár kousků
1) tohle chci, dej to sem.
Druhá a třetí se jí lehce prolíná, v první jsou jediný granule a ty se snažím využívat spíš jako nekazící se odměnu než jako běžný žrádlo.
BARFem vpodstatě krmit nemůžu, syrový maso mi nechá několik hodin až dní ležet (po dvou dnech jsem nevydržela a vyhazovala) a zeleninu nežere vůbec, leda mi občas sežere kus jablka. Nebo krade ohryzky.
Takže krmim vařeným, sortiment masa jsem teda rozšířila i hovězí, kachní a podobně, k tomu mívá rýži nebo vločky, jenže to hrozně rychle vytráví a nemá to tu výživovou hodnotu. Granule má na takový to uzobávání, když má hlad. Hrstka ji vydrží klidně týden dva, proto mně nevadí ta cena, vím, že by vydržely dlouho. A právě hledám další, co by byly v kategorii 1

cernej caj
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2015 16:57
- Nahlásit

Zannia
nicmene v tom, co se obecne povazuje za kvalitnejsi granule by melo byt na prvnich mistech maso a brambory a dalsi slozky az pak, pes je sice vsezravec, ale rekla bych, ze jeho prevazujici slozka urcite nebudou brambory v situaci, kdy by si mohl sam vybrat...

Maya
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2015 22:22
- Nahlásit

Zannia
e druhý a třetí místo jsou kuře a kuř
třetí místo je pouze tuk a ne maso, takže v těch granulích je méně masa než brambor, brambory sice nevyvolávají alergie, ale pro psa až tak vhodný nejsou, ale to je fuk, v psím žrádle by mělo maso převažovat a tedy i v granulích
tyhle granule jsou prostě dobrý pro nemocného psa s potravinovou alergií na obiloviny třeba, ale pro zdravého psa jsou nevhodný a za ty prachy škoda toho

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2015 03:01
- Nahlásit

Zannia
A právě hledám další, co by byly v kategorii 1
To ze to tam ale bude vubec nemusi znamenat, ze je to dobry jakoze kvalitni.

cernej caj
nicmene v tom, co se obecne povazuje za kvalitnejsi granule by melo byt na prvnich mistech maso a brambory a dalsi slozky az pak, pes je sice vsezravec, ale rekla bych, ze jeho prevazujici slozka urcite nebudou brambory v situaci, kdy by si mohl sam vybrat...
jasne, prevazujici slozka budou odpadni masne produkty, proto taky pes, kdyz ve volne prirode neco ulovi necha to lezet a poprosi kocky aby ozraly kosti od masa, az ty zbytky masa poradne prohniji, cely to zakope, pak za dalsi tejden prijde a zere to se vsemi temi jedy a hlavne ty kosti teda, protoze tak je to pro nej prirozeny

Maya
ale pro psa až tak vhodný nejsou, a
hm mel jsem info, ze v posledni dobe, coz ej asi pre dvema roky se objevovaly vedecke zpravy, ze jakoze prej mozna snad brambory v urcite uprave mohou bt pro psa i prinosny ....vono halt zalezi, kdo zrovna tem vedcum plati tusim
v psím žrádle by mělo maso převažovat a tedy i v granulích
no ale celej svazarm armada a i chovatele tady dlouha desetileti pouzivali tusim 1/3 masa - 2/3 prilohy ... a furt ti psi na tom byli lepe nez v ere granuli a fci uberchovatelu

tyhle granule jsou prostě dobrý pro nemocného psa s potravinovou alergií na obiloviny třeba, ale pro zdravého psa jsou nevhodný a za ty prachy škoda toho
no prave ze u naproste vetsiny granuli nikdy nevis, pro koho jsou vhodny protoze nikdy nevis a mozna ani nikdo jinej nevi, co v nich vlastne presne je.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2015 03:04 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Kdyby to totiz nebyly takovy hnoje a humusy jaky jsou, nebyl by to takovej kseft a nikdo by furt nevymyslel novy hovadstva jak dalsi zakazniky napalit viz treba
tails.com/]https://tails.com

cernej caj
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2015 10:15
- Nahlásit

to nevim, ale moji psi, kdybych nechala nekde lezet flakotu s kosti, tak si ji nepudou zahrabat ale pudou ju sezrat

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2015 20:15
- Nahlásit

zbrnd
no ale celej svazarm armada a i chovatele tady dlouha desetileti pouzivali tusim 1/3 masa - 2/3 prilohy ...
jj, to bylo v tý době, kdy každej věděl, že psovi nesmíš dát syrový maso, protože pak je agresivní a nesmíš mu toho masa dávat až tak moc, protože pak je moc divokej

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2015 13:27
- Nahlásit

Mayajj, to bylo v tý době, kdy každej věděl, že psovi nesmíš dát syrový maso, protože pak je agresivní a nesmíš mu toho masa dávat až tak moc, protože pak je moc divokej
No nevim, ja jsem treba tyhle poucky slysel resp cetl poprve tady.
Nevim, jak moc je dulezity v jaky dobe to bylo, ale ti psi zili a rozhodne to nebyli takovi hybridi nutantni jako dnes.
A dnes je treba zase doba, kdy kazdej vi, ze nejlepsi pro psaa je vyazena granulovana strava....ale myslim, ze ani jedno primo s tim pomerem nesouvisi.

arni
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2015 18:27
- Nahlásit

Zdravím , mi máme 7 měsíců starého Foxteriéra a při výběru jsem našel krmivo od firmy Diamond Pet Foods -Taste of the Wild múžu ríct že mu chutna a dle složení by mělo být kvalitní.Tak bych případně doporučil.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2015 10:24
- Nahlásit

arni
Odkud víte, jaké je to složení, že ho označujete za kvalitní? Pokud myslíte ta čísilka z pytle cis tranek vyrobce o tom, kolik je v tom bílkovin apod, takove slozeni lze snad ziskat i z jedovate tri mesice odlezele napr. kravy obohacene tim, co je zrovna treba. A ze to psovi chutna nejak souvisi s kvalitou?

arni
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2015 13:38
- Nahlásit

Odpovím vám znám několik lidí co cvičí psi řadu let a ti mi je doporučili a dal sem i na stranky psikrmivoradce. Zpochybnit lze cokoliv a jit až do extremu. např. tři měsíce odložele krávy obohacené tím co je zrovna treba.

arni
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2015 18:21
- Nahlásit

p.s. Podle toho jak si pročítám diskuse tak rozumíte všemu. Doporučuji Popelky cz.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 01:36
- Nahlásit

arni
Odpovím vám znám několik lidí co cvičí psi řadu let a ti mi je doporučili a dal sem i na stranky psikrmivoradce.
A to, ze nejaci lide cvicici psy Vam doporucili tyhle granule znamena neco zasadniho? Tak mozna pro Vas jo.
Zpochybnit lze cokoliv a jit až do extremu. např. tři měsíce odložele krávy obohacené tím co je zrovna treba.
Do extremu? To je je pouha realita jen Vy zujete trochu ve snu ) dobre Vam tak...ale co chudak pes...

Podle toho jak si pročítám diskuse tak rozumíte všemu. Doporučuji Popelky cz.
Tak to je bez debat. Podle toho, co pisete Vy mi taky prijde, ze vim, cemu rozumite a tak doporucuji .......odstaněno admin

arni
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 16:32
- Nahlásit

Zdravím jen se potvdilo co jsem napsal.jinak se mějte hezky a nechejme prostor duskusi. Nemíním se s vámi zaobírat.

Kniga
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2015 12:20
- Nahlásit

Tak jsme chtela fousatkam doprat a chtela jsem aby Vali mela mene karotenu skrze barevny nadech srsti... Koupila jsem jim pytel TOTW (normalne byvaji na Acane)... To sem si na sebe usila bic.
Z polovicniho knedlika mam fenu co ji nestaci bezne denni venceni a cinosti... uz vcera byla na zabiti a dnes z ni rostu uplne.
Nevim na kolik jsou TOTW kvalitni nebo ne, vim jedno, ze kdyz krmim masem mam z feny knedlik uplny a ze priste na zimu TOTW nekupuju na jaro a podzimt o budou asi uzasny granule

arni
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2015 17:52
- Nahlásit

byl bych opatrný v hodnoceni granulí výživový poradce se ozve a asi vám to nandá

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 09:19
- Nahlásit

byl bych opatrný v hodnoceni granulí výživový poradce se ozve a asi vám to nandá
cim? nicnerikajicima blabolama o slozeni a vysledcich nezavislych testu?
k cemu to je, kdyz jde o zpracovany odpad?

arni
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 15:46
- Nahlásit

Ahojky , nejsem dnešní přesto věřím že jsou i kvalitní krmiva na trhu. Ono je to jako s potravinama.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 15:59
- Nahlásit

arni
Relativně kvalitní krmiva na trhu možná jsou, ale určitě to nemohou být produkty s cenami do 150Kč/1kg.
Navíc nikdy nikdo nikde neprovedl žádné důkazy o tom, že nepřirozená granulovaná strava podávaná dlouhodobě nemůže mít či nemá negativní účinky na psy.

Hekko
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2015 17:26
- Nahlásit

Zannia

BARFem vpodstatě krmit nemůžu, syrový maso mi nechá několik hodin až dní ležet (po dvou dnech jsem nevydržela a vyhazovala) a zeleninu nežere vůbec, leda mi občas sežere kus jablka. Nebo krade ohryzky.

Náš nový psík taky zezačátku syrové nechtěl. Zkoušela jste postupně vařit míň a míň? Tak aby v kuse masa, které je "zvenčí" uvařené, bylo uvnitř syrové? Ono když pes celý život žral něco jiného, tak mu prostě syrové maso nevoní jako jídlo, tak ho ani nezkusí.

A tu zeleninu naše předchozí taky nechtěla, tak jsem jí mixovala s olejem a zamražovala po 4-5denních dávkách, to už žrala. Nový psík onehdá na výletě objevil, že se dá žrát i mrkev, petržel a celer, od té doby mu můžu cpát kousky zeleniny za odměnu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2015 23:40 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Hekko
Ono když pes celý život žral něco jiného, tak mu prostě syrové maso nevoní jako jídlo, tak ho ani nezkusí.
Perfektni postreh. Bez nadsazky gratuluji, ze se nad tim takhle zamyslite
Proste nekdy to chce opravdu pomalou zmenu.

Hekko
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2015 07:08
- Nahlásit

No ono to není z mojí hlavy, našla jsem to někde v pramenech, když jsme na syrové přecházeli my.

LenkaH
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2015 17:04
- Nahlásit

Ahoj, já teď krmím těmito nutrican-adult-large-pro-dospele-psy-velkych-pleme n, protože jsem je dostala ve velkém množství. Jinak co vím tak hodně kvalitní značky jsou třeba Acana, Taste of the wild, Belcando, N&D grain free, Arden a tak dále, ale ty jsou cenově dost náročné, taková střední třída jsou podlě mě granule od značky Brit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2015 17:42 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

LenkaH
Ahoj, já teď krmím těmito granulemi , protože jsem je dostala ve velkém množství
No tak to je pádný důvod. Vždy jsem obdivoval přemýšlivé ženy.

Jinak co vím tak hodně kvalitní značky jsou třeba Acana, Taste of the wild, Belcando, N&D grain free, Arden a tak dále, ale ty jsou cenově dost náročné, taková střední třída jsou podlě mě granule od značky Brit.
Přesně tak a sušené exkrementy jsou středně vyšší třída.

ElenaPeterkova
Člen
# Zasláno: 25 Led 2016 20:43
- Nahlásit

my dostali na zkoušku Acana a musím říct, že si je náš pes velmi oblíbil. Dříve jsme kupovali takové ty komerční co prodávají běžně v obchodech Pedigree apod. Žral je také, ale řekla bych že mu tolik nechutnali

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání