Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Kvalitní granule?
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Kern
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 10:12
- Nahlásit

Ahoj, mám otázky ohledně krmení. Mám štěně kernteriéra. Chtěla bych pto svého miláčka to nejlepší a ráda bych mu koupila nějaké kvalitní granule. Jaké jsou pto štěnata kvalitní?
A jak často bych měla krmit? spíše jednou- dvakrát po větších porcích nebo víckrát po menších? Nebo nechat trochu granulí po celý den v misce?
Děkuji

Saska28
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 10:52
- Nahlásit

Já krmím Platinum a nemám s tím problém .

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 11:53
- Nahlásit

Kern
Pokud existuje něco, co by se dalo nazvat kvalitní granule, tak je třeba se poohlédnout po takových, co neobsahují v žádném případě kukuřici, pšenici, nejlépe obilniny vůbec žádné (ani rýži).
comparativadepiensos.com Doporučuju web s hodnocením krmiv[/url]. Ze značek u nás dostupných vyjmenuju jako ty lepší Acanu, Orijen, N&D, Annamaet... Spíš než číst značku a prohlížet obrázky na obalu je prostě třeba číst složení...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 12:44
- Nahlásit

a chovatelka vam neporadila, jak se pes krmi anebo z utulku, pokud ho mate? stene klidne 4x-5x denne a postupne ubirat. Cim krmili psa predtim?

terrari
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 16:18 - Změnil/a: terrari
- Nahlásit

a kolik za to chcete utratit? Například na pytelgranuli.cz prodávají za nižší ceny (řádově v desítkách procent) jako všechny ostatní e-shopy, které jsem objevil .... no zatím tam nemají až takový obrovský výběr těch nejdražších krmiv. Ale mají tam například Carnilove krmiva, které jsme u nás doma používali, protože byli na svou vysokou kvalitu cenově hodně příznivé.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2015 00:10
- Nahlásit

corgi
Pokud existuje něco, co by se dalo nazvat kvalitní granule, tak je třeba se poohlédnout po takových, co neobsahují v žádném případě kukuřici, pšenici, nejlépe obilniny vůbec žádné (ani rýži).
ja naopak vim, ze u obilovin je mnohem mensi pravdepodobnost, ze suroviny budou az tak velke sragory jako ty, ktere jsou vydavany za masne suroviny

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2015 00:11
- Nahlásit

se jednou z tech granuli poserete ... ale vasi psi na ne pochcipou nejspis drive

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2015 00:22
- Nahlásit

zbrnd
Jojo, slepice prý na N1 prospívají výborně, tak proč to nenasypat psům.
V pondělí mi odchází odchov "odkojený" na mase. Poměrně těžce nesu, že budoucí majitelé budou sypat granule. Co se dá dělat, alespoň jsem se snažila jim doporučit něco jiného než Pedigree....

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2015 18:39
- Nahlásit

corgi
delat se da jedine pesany proste nerozmnozovat ale dyz vona ta stenda jsou takova sladoucka

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2015 22:22
- Nahlásit

zbrnd
Jo, já jsem strašlivej množitel strašně populárního plemene, co se válí v každým druhým útulku ;)

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Čec 2015 18:20
- Nahlásit

corgi
psala jsi:
Co se dá dělat, alespoň jsem se snažila jim doporučit něco jiného než Pedigree....
tak jsem to myslel tedy tak, že dělat se nic moc nedá, jediný IMO účinný je prostě nerozmnožit....o strašných množitelích jako jsi ty jsem vůbec nepsal a ani nepřemýšlel

panatax
Člen
# Zasláno: 3 Srp 2015 18:06
- Nahlásit

Dobrý den , jedno z nejlepších krmiv je Essential Foods , pro štěňata je Beginning , pro dospívající Beginnig Large Breed . Výborné jsou i Taste of the Wild pro štěňata High Praire puppy .

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2015 21:51
- Nahlásit

panatax
a proč jsou tyhle šunty podle Vás jedny z nejlepších?

Terezik
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2015 11:29
- Nahlásit

Pro psy jsou obiloviny jen energie, kterou nevyužijí a ukládá se jim do tuků! Já koupila svému psovi taky Carnilove, jak psala Terrari. Můžu jen doporučit, mají velké procento masa a to je to, co by měli psi hlavně žrát, ne?

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2015 12:36
- Nahlásit

"Pro psy jsou obiloviny jen energie, kterou nevyužijí a ukládá se jim do tuků"
Ukázka demence nebo "jen" papouškování jiného idiota?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2015 15:38
- Nahlásit

mají velké procento masa a to je to, co by měli psi hlavně žrát, ne?
Terezik
to maso, co je v tech granulich by nemel zrat nikdo radeji, proto je taky v granulich

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2015 08:36
- Nahlásit

zbrnd
Nějaký jiný důvod než "proto je taky v granulich" ? Nebo jen pokus o trumfnutí výše uvedeného příspěvku o obilovinách?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2015 15:33
- Nahlásit

ZdeNek_K
A cesky by ta otazka byla jak?

Svakat
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2015 20:31
- Nahlásit

Neměl by jste nekdo tip na nejake granule?Opravdu nevím, co vybrat..co mají granule obsahovat atd..známá mi právě doporučila Annamaet nebo Orijen, že jsou jedny z nejlepších, tak jsem se tím doted řídila.Ona má chovnou stanici a vím, že by psům nic špatného nedala.Jen chci mit prostě jistotu, že mu dávám opravdu jedny z nejlepších granulí
Takže jaký je Váš názor na granule Annamaet ultra 32%?Jsou kvalitní, nebo by jste mi doporučili jiné?

corgi
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2015 21:42
- Nahlásit

Nevím, proč je předchozí téma uzavřeno - svůj názor a radu jsem tam vypsala Neřiďte se tím, že "někdo, kdo by dal pejskům jen to nejlepší, mi tohle poradil". Čtěte pozorně složení, nastudujte si, čeho se vyvarovat, přemýšlejte. Proč dávat štěndu malého plemene nějaké granule "Ultra" s 32% bílkovin? Za mě určitě ne.
Pro začátek si nastudujte třeba blog.doktorkaromana.cz/2014/01/20/jak-vybrat-sprav ne-granulovane-krmivo-pro-psa tento, ale pozor, žebříček tam sestavovaný je poplatný českým dovozcům. Web, který jsem radila ve vedlejším tématu, je objektivnější. A Orijen tam mimochodem dopadl velmi dobře, stejně jako třeba Acana...

Maya
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2015 22:20
- Nahlásit

Svakat
Oboje jsou kvalitní granule, ale chce to vybrat jinou recepturu, tan Annamaet je pro pracovní psy, proto tolik bílkovin, pro štěně gaučáka se to nehodí. Jinak třeba cokoliv z webu granule.cz

Svakat
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2015 22:57
- Nahlásit

Děkuji za radu, předchozí téma jsem omylem uzavřela a nejde mi to nijak obnovit
Tak myslíte, že ten Orijen puppy bude lepší?Koukala jsem na netu a něco si o těch granulich přečetla a zdají se mi dobré..cena je také celkem příznivá.Koukala jsem i na recenze a skoro všechny jsou plusove..

Svakat
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2015 22:59
- Nahlásit

Jde mi jen o to, aby měl ten náš chlupáček opravdu vše co potřebuje a abych nijak nešidila

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2015 00:35
- Nahlásit

Svakat
Zadne kvalitni granule neexistuji, pokud se budeme bavit v cenovych relacich do 200KC/kg. Proste za tyto penize Vam nikdo vyrabet a prodavat zadnou kvalitu nebude, nikdy.
Proc myslite, ze je tech granuli "tolik" druhu a zivi se tim tolik lidi? No protoze je to super kseft, prakticky nehlidany a zpracujete tam odpad, za jehoz zniceni byste jinak musela platit.
Pokud chcete pro psa kvalitni lrmeni krmte ho proste masem a necim k tomu.

Jde mi jen o to, aby měl ten náš chlupáček opravdu vše co potřebuje a abych nijak nešidila
Tak mu dejte maso a neco k tomu

JandaHrub
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 22:15
- Nahlásit

Dobrý den a chci poděkovat za tip odstraněno administrátorem My jsme na ně přešli po pár testech několika značek a konečně máme klid od větrů.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 22:21
- Nahlásit

JandaHrub
My jsme na ně přešl
A jite to priborem nebo tyckama?

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2015 11:24
- Nahlásit

zbrnd
Trollovací příspěvky si nech pro jiná témata. Vždy se totiž najdou jedinci kteří se jimi budou řídit a minimálně u stravy by si se měl krotit. Konečně neodnese to hloupí majitel ale zcela neviny pes.
Jen pro pořádek, definice "kvalitní granule" a "odpad" opravdu záleží jen na úhlu pohledu. Kvalitní granule jsou takové které splňuji jak hygienické náležitosti tak výživové. To co je z hlediska některých
lidi odpad plně splňuje jak výživové tak v závislosti na zpracování i hygienické předpoklady. Jediné co to nesplňuje je chuťová stránka ale k nemalému překvapení mnohých lidí pes opravdu nežije proto
aby jedl ( no až na některé jedince ). Pes žije aby sloužil (nebo vedl ale to není moc dobrá varianta). Aby mohl sloužit potřebuje výživu kvalitní z pohledu výživových hodnot a nikoliv chuťových. Pokud
tedy odhlédneme od chuťové stránky která se samozřejmě "vařené" stravě nemá šanci přiblížit tak z hlediska výživových hodnot granule nemají problém při srovnání s "vařenou" stravou. Naopak často
mají i navrch. Značky i konkretní granule tu jsou omílané častokrát a v ceně od cca 85Kč / kg už kvalitní granule není problém koupit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2015 11:57
- Nahlásit

ZdeNek_K
Trollovací příspěvky si nech pro jiná témata. Vždy se totiž najdou jedinci kteří se jimi budou řídit a minimálně u stravy by si se měl krotit.
To je zbytecne. To proto, ze pokud se tim nekdo bude ridit ke nanejvys pravdepodobne, ze i kdyby se neridil touhle ci onou mou blbosti, bude se ridit jakoukoliv jinou blbosti, takze vysledek pro ty, ktere svou vlastni blbosti muze ovlivnit, bude nanejspis vice nez obdobny.

Jen pro pořádek, definice "kvalitní granule" a "odpad" opravdu záleží jen na úhlu pohledu.
Tak to samozřejmě, to je tak ale takřka u všeho, takže se vlastně dá kdejoliv a kdykoliv napsat skoro cokoliv.

Pes žije aby sloužil
No jak který pes.

Pokud tedy odhlédneme od chuťové stránky která se samozřejmě "vařené" stravě nemá šanci přiblížit tak z hlediska výživových hodnot granule nemají problém při srovnání s "vařenou" stravou. Naopak často
mají i navrch. Značky i konkretní granule tu jsou omílané častokrát a v ceně od cca 85Kč / kg už kvalitní granule není problém koupit.

Chuťová stránka není podstatná a co se týče vůně, věřím, že jsme schopni vyrobit bez problémů granule, které budou pro psy vonavejsi nez varena strava.
Vyzivove hodnoty samy o sobe jeste vubec neznamenaji, ze by granule mely ci nemely byt kvalitni. Mohl by to snad byt jeden z mnoha predpokladu. Dulezite jsou i suroviny, jejich kvalita, veskere vlivy konzumace granuli na organismus.

Značky i konkretní granule tu jsou omílané častokrát a v ceně od cca 85Kč / kg už kvalitní granule není problém koupit.
Samozřejmě pokud by kvalitní znamenalo pouze dobrá čísla v oblasti výživových hodnot, pak ano.

Trollovací příspěvky si nech pro jiná témata.
Dík za radu, ještě se zeptám maminky, co mám nemám dělat a pak to vyhodnotím tati.

JandaHrub
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2015 13:28
- Nahlásit

Chci poděkovat za skvělý tip na přechod na nové granule. Doteď jsme krmili sice superpémiové značky, le Luxík měl občas problémy s nadýmáním mi když jsem snižovala dávku. Teď mohu doporučit za odkaz vymazán, upraveno administrátorem které jsou asi to nejlepší co jsem zatím Luximu dávala.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2015 20:45
- Nahlásit

Teď mohu doporučit ....upraveno administrátorem..............................., které jsou asi to nejlepší co jsem zatím Luximu dávala.
To bych psovi v životě nedal ani do stejné místnosti, bál bych se, že mi zemře.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání