Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26436 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17163 hl.)
Možná 
Anketa img  (10138 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8254 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11808 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16464 hl.)

Celkem hlasovalo: 90263


Mistrovství Rakouska
Vydáno dne 21. 08. 2014 (2159 přečtení)

Nová stránka 1

Mistrovství Rakouska a zároveň mezinárodní zkoušky IRO je pokládáno za jeden nejprestižnějších závodů IRO,

 

Nová stránka 1

kterého se zúčastňují špičky záchranné kynologie včetně některých mezinárodních rozhodčích, kteří zde startují jako psovodi.

 

Na letošní Mistrovství ve dnech 15. až 17.8.2014 dohlížel i současný prezident IRO Michael Pernsteiner. Soutěžilo se ve třech kategoriích v nejvyšších stupních - stopy, plochy a sutiny.

Rozhodčími na této akci byli Astrid Laner (IT) na poslušnost, Květoslav Štibora (CZ) na stopy, Charlotte Kranz (AT) na plochy a Ruud Haak (NL) na sutiny. Závodily týmy z 10 různých zemí a zúčastnily se také všechny čtyři aktivní organizace z České republiky. To se zatím nepodařilo na žádných závodech, ani na Mistrovství světa.

 

 

Mistrovství bylo znamenitě zorganizováno, pouze terén na sutiny nebyl ideální. Šlo o sutinový trenažér v Schöneben, který bohužel tvoří několik malých shluků kamenů na zatravněném pozemku a vůbec neodpovídá charakteru sutiny. Rozhodčí Ruud Haak nízkou obtížnost úkrytů proto nahradil podmínkou, že u každé nalezené osoby musí pes štěkat 30 s a až poté mohl psovod jít za psem. Týmy našly všechny osoby, a tím splnily podstatu záchranářských zkoušek a rozhodčí nepožadoval další splnění limitů zkoušky.

 

Terén na plochy tvořil obdélník, v jehož středu byla skála, a okraje terénu byly vyznačeny páskou. Jedna z hledaných osob ležela v jeskyňce, a pes tak viděl pouze ruku vyčnívající ze skály.

 

 

Organizaci Sirius-rescue reprezentovali čtyři psovodi - tři v sutinách a jeden v plochách. Všichni splnili limity na poslušnosti. Martin Falk s Garym i Pavla Foltynová s Brandy na sutinovém speciálu našli všechny tři osoby, bohužel pan rozhodčí zadal známku neuspokojivě. Naneštěstí Pavlu Šabackému s Codym, reprezentující tým Sirius-rescue na plochách, chybělo jen pár vteřin k tomu, aby Cody označil poslední hledanou osobu, a splnili tím limit zkoušky.

 

 

Nicméně Šárka Chmelová s Chipy zde předvedly nejlepší práci ze všech závodníků, která byla ohodnocena 194 body. Organizace Sirius-rescue tak zásluhou Šárky Chmelové a Chipy  získala titul mezinárodní Mistr Rakouska v kategorii v sutinách. V této kategorii ji poté následovali na druhém a třetím místě psovodi švýcarské armády. V plochách všechna tři místa obsadili rakouští závodníci v čele s Magdalenou Koczerou s velkým kníračem Jessem. Ve stopách první i třetí místo také obsadili rakouští závodníci. Na druhé místo se však probojovala česká závodnice Iva Lžičařová s Chirou ze ZBK Jmk.

Vybavení a účast na této akcí bylo součástí projektu Nadace ČEZ.

 Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání