Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Nový pes ke stávajícímu
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2016 10:35
- Nahlásit

zbrnd

.kdyz se u toho psa nikdy nic nespusti= nebude dit, nebudes mit moznost mu ukazat, jak jsi skvely panecek

co je tohle za divnou úvahu? , nepotřebuju případný zbytečný konflikty k tomu, abych psu ukazovala, že jsem dobrej páneček. Ostatně takovejch situací mi běžnej život přinese do cesty přece dost.

nespustilo, psa si vubec neporidime
inu proč ne, taky řešení. Já mám prostě jiný., když si prostě přivedu domů nového, dospělého psa ke stávajícímu, a neznám jeho chování, udělám to takto. Stejně jako nepustím takového psa hned z vodítka. Když vidím, jak pes funguje, můžu se podle toho zařídit a situace tomu přizpůsobit. To je prostě moje řešení. A zatím bych řekla, že funkční. Znovu zdůrazním, že ani v případě toho krmení, ani v případě samostatných procházek nejde o žádné oddělování.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2016 23:05 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
co je tohle za divnou úvahu?
říká se tomu dedukce, ale tím se netrap

nepotřebuju případný zbytečný konflikty k tomu
zbytečné konflikty nesouvisí nikterak s "když se nikdy nic nespustí"

a proč by měly nějaké zbytečné konflikty vznikat, snad jim buď předejdeš nebo je zkoriguješ hned v úplném začátku ...takhle to nějak fungje tuším už dosti a dosti let

Já mám prostě jiný., když si prostě přivedu domů nového, dospělého psa ke stávajícímu, a neznám jeho chování, udělám to takto.
No klidně to tak udělej, nemám strach, že by jsi to pohnojila neb ty tu svou roli znáš.

Stejně jako nepustím takového psa hned z vodítka
A to je chyba! Pes pak pokouše celej Prágl. Potřebuješ se doučit základy o psech buď u vaši paní pražské primátorky nebo u expertů na kousavé psy na vodítkách pánů Bendy a Šusty

A zatím bych řekla, že funkční.
A máš už na kontě tisíce převychovaných psů jako pan Desenský, bo pokud ne, tak ti nevěřím!

Znovu zdůrazním, že ani v případě toho krmení, ani v případě samostatných procházek nejde o žádné oddělování.
A já zas zdůrazním, že jsem se vůbec nebavil o tom, že ty to děláš špatně atd ..

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2016 10:02
- Nahlásit

zbrnd
, že by jsi to pohnojila neb ty tu svou roli znáš.

možná, sama sebe nehodnotím, ale nechápu právě proč někomu, kdo tedy svou roli ještě úplně třeba nezná radit hned to, že úplně od prvního momentu jedu společný krmení. . Radit tohle někomu, kdo neví jak reagovat, když při společném krmení domácí zcela přirození povrkává na přišlíka, který k němu přijde během jídla..... no nevim, nevim.

máš už na kontě tisíce převychovaných psů jako pan Desenský, bo pokud ne, tak ti nevěřím!

to bohužel nemá, neb na to nemám jednak kapacity a druhak já psy nepřevychovávám, já si je jen beru domů a jsem s nima.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2016 14:54
- Nahlásit

PetraK
ale nechápu právě proč někomu, kdo tedy svou roli ještě úplně třeba nezná radit hned to, že úplně od prvního momentu jedu společný krmen
To taky nechápu.
To jsem ale ani neradil.
Začalo to u těch priorit a já psal, že než dilema jestli společný nebo separé mi přijde důležitjší ta role pánečka zjednodušeně vyjádřeno.

Fertyg!Kapišto? A fůbec běž jorself macht fraj mit Arbajt!

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2016 14:57
- Nahlásit

PetraK
to bohužel nemá, neb na to nemám jednak kapacity a druhak já psy nepřevychovávám, já si je jen beru domů a jsem s nima.
To jsou jen fýmlufy! To říkaj i majitelé některých Nguenfood, ze si je berou jen tak dom

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2016 15:40
- Nahlásit

zbrnd

To taky nechápu.
To jsem ale ani neradil.

mně to tak nějak přišlo že jo, a trochu mě to zarazilo. protože jak říkám, když o psu nic nevím a neznám jeho reakce, nemůžu vědět co může vzniknout. Pro mě stejný jako s tím vodítkem. Nepustím dokud nevím jak pes reaguje a hlavně nemám jistotu, že jsme na stejný vlně. Kdyby moje sousedka kdysi postupovala podle těch rad co tady padly, když našla na ulici fenu kavkazáka a přivedla jí dom ke své fěňuli typu bonsaj labrador, mohlo to dopadnout zajímavě místo toho zcela rozumně -řídíc se selským nekynologickým rozumem, obě nakrmila odděleně a dala jim dostatek klidu, prostoru a příležitosti se oťukat. A z mého pohledu udělala jedině dobře a hlavně byla zodpovědná. Vůči oboum. A vlastně taky vůči sobě, páč kdyby kavkazanda byla nějakej element, tak by pak měla vystaráno .

fýmlufy! To

souhlasím. Ovšem za vším hledej - mamon. Ono kdybych ten mamon totiž měla, tak.... mám prostory a možnosti, jak si nějaký ten záchranný program jet. Toho jsem si vědoma. a dosti mě ten nedostatek mamonu v tomto ohledu štve. Protože to je jediný chybějící článek ve skládačce.Jenže dosti podstatný. No nenaděláš nic. Leda bys to financoval????

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2016 20:30
- Nahlásit

PetraK
tak kdyby vedela jak "vest smecku", mohla sousedka klidne je nakrmit spolu - uznavam, ze to nejni snadny a ze mohou nastat situace, kdy je to pro treba tu sousedku nezvladatelny...pak je ale otazka, jestli by si clovek mel porizovat psa, ktery fyzicky nezvladne ..

mamon
leskot?

Leda bys to financoval????
jako restauraci se psimi specialitami? a do roka dostanem myšelýnskou zvjezdu?

PetraK
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2016 22:26
- Nahlásit

zbrnd

jak "vest smecku",

jak lze hovořit o smečce u psa, kterého jsi právě přivedl domů z ulice? ten pes se teprve musí do smečky zařadit. Netroufáš si doufám tvrdit, že od první vteřiny je všechno dané, že ne?

by si clovek mel porizovat psa, ktery fyzicky nezvladne ..

nepořizovala, zachránila, a poté předala do útulku, kde si fenu majitelé vyzvedli.

leskot

Pleskot.

myšelýnskou

nepotřebuju. Já už mám myšelýnskou. Pjoumatiku

Walda
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2016 22:49
- Nahlásit

PetraK

nepořizovala, zachránila, a poté předala do útulku, kde si fenu majitelé vyzvedli.

No to je snad dost rozdíl, jestli si odkudkoli přivedu psa, kterýho chci mít u sebe a od začátku počítám s tím, že ho musím uvést do naší smečky, než když takhle seberu psa a zachráním ho. S takovým psem budu pracovat úplně jinak, proč bych si přidělával práci, když půjde doslova za chvíli zase pryč?

PetraK
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2016 09:52
- Nahlásit

Walda

dost rozdíl,

ne. Dokud o psu nic nevím, neznám jeho reakce, je to stejné jako s vodítkem. prostě jako je nezodpovědné psa hned pustit z vodítka, když nevím jaký je, stejně tak nenasáčkuju psy ke společnýmu žřádlu v prvním momentě, kdy si psa dovedu domů a je jedno, zda z ulice a nebo z útulku. Ani v jednom případě o tom psu nevím nic, jak se chová, co má za sebou, co ho může k něčemu "vyprovokovat, čeho se naopak bojí, co je pro něj zátěž.. Může vyjet jeden nebo druhý a je to naprosto zbytečný. Radši si psa nejdřív přečtu, což může být klidně velmi rychlé, to neříkám. A už vůbec rozhodně nebudu někomu, kdo se začátečnicky ptá a tápe doporučovat, aby to udělal. Protože pokud dojde k potyčce, má víc než plný ruce práce na kterou evidentně nestačí.

Walda
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2016 22:01 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

PetraK

ne. ..... je jedno, zda z ulice a nebo z útulku. Ani v jednom případě o tom psu nevím nic...

Tak to máme rozdílný zkušenosti, pro mě je v tom velkej rozdíl.

Že si pojedu pro psa do útulku nebo k původním majitelům dopředu vím. Takže se snažím pro něj jet ráno, abych měl v tom prvním nejdůležitějším dnu na něj co nejvíc času. Už jsem ho viděl na internetu, předem jsem se na něj vyptal lidí z útulku, a než ho převezmu, tak se s ním co nejvíc seznámím. Takže když si ho beru, mám už trochu představu, jestli k sobě patříme a jak rychle se asi domluvíme.

U psa z útulku nevím, jestli někdy jezdil autem. Proto převoz autem do nového domova může být pro psa dost matoucí. Naproti tomu procházka je pro psa přirozená a každopádně by pro něj bylo daleko pochopitelnější, kdybychom mohli jít do nového domova pěšky. Jenže to skoro nikdy nejde. Tak s ním jdu na první procházku hned u útulku, než nasednem do auta. Aspoň tak půl hodiny, jdeme podle toho, jak je pes vzrušivý, aby to zvládal. Na konci procházky rovnou skok do auta a jedeme domů.

Doma zastavím kus od baráku, a se psem jdeme na druhou část úvodní procházky. Zase aspoň půl hodiny a na konci procházky dojdeme k nám na zahradu. Takhle se snažím psovi navodit dojem co nejpřirozenějšího přesunu ze starého domova do nového.

V bezpečí oplocené zahrady (ještě bez zbytku smečky) dám psovi volno, nechám ho si zahradu prohlídnout a průběžně zkoumám, jestli už jsme si vytvořili trochu kontakt, párkrát si ho zkusím přivolat a tak. A až teprve potom ho seznámím se smečkou.

Do večera prvního dne pak má nový pes dva základní úkoly, dál pracovat na vazbě se mnou a učit se odpočívat.

Takhle nějak vypadá můj způsob přivedení nového psa do smečky. Nic toho ale nemůžu udělat u psa, kterého najdu na ulici a kterého si určitě nechci nechat, tak s ním musím pracovat úplně jinak.

už vůbec rozhodně nebudu někomu, kdo se začátečnicky ptá a tápe doporučovat, aby to udělal.

Nikomu neříkám, aby něco dělal. Snažím se vysvětlit, jak věci dělám já, podle mě co nejlíp, a je na každém, jestli si z toho vezme něco, co se mu líbí a co dobře použije, jestli bude přemýšlet a zjišťovat proč takhle a co za tím je, nebo to nechá být.

Fifi
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2016 22:43
- Nahlásit

Walda
Mne se tvuj zpusob uvedeni psa z utulku do smecky libi. Jen bych prihledla k plemeni. Tohle nepujde aplikovat u rtw, terieru i dalsi teritorialnich vemen. Prave ten krok:
A až teprve potom ho seznámím se smečkou.
Byva nejtezsi, pokud do zabehly smecky (ne zlataku) privedes dospelaka. Takze to muj podotek jen mirny, zohlednit plemennou prislusnost.
Naproti tomu procházka je pro psa přirozená a každopádně by pro něj bylo daleko pochopitelnější, kdybychom mohli jít do nového domova pěšky.
Tohle jsem si jednou prubla, dospelyho rtw sem tahla pres dve vesnice pesmo (nejdriv tahnul on me a pak ja jeho ), netusila sem vubec nic o jeho reakcich. Nesezral me, rad si vlezl do kotce po tom vejslapu odpocivat - ale mezi smecku fen nikdy nesel. Natoz abych zkousela, jak na ne bude reagovat u zradla. Proste jak pes z ulice, viz vyse, vis o nem prd. Z utulku aspon nejaky info clovek miva.

Walda
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2016 23:18
- Nahlásit

Fifi

Jen bych prihledla k plemeni.

No ano. A ještě spíš bych řekl - přihlédnout k určitému psu, nevztahovat rozdíly jen k plemeni. Kdybych měl o psu pochybnosti, bude ze začátku za sebou tahat vodítko nebo dostane košík, podle potřeby.

A ten postup není dogma, které dodržuju na minuty Chtěl jsem jen popsat, co považuju za nejpřirozenější a pak ten rozdíl mezi psem z útulku a z ulice.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 00:03 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
jak lze hovořit o smečce u psa, kterého jsi právě přivedl domů z ulice? ten pes se teprve musí do smečky zařadit. Netroufáš si doufám tvrdit, že od první vteřiny je všechno dané, že ne?
hele dal jsem to do uvozovek a mimo to jsem docela presvedcen, ze jsem psal, ze >>jak "vest smecku"<< umi/neumi / ma umet/nema umet zadavatel, nepsal jsem o tom, ze v tu chvili kdy si psa privede je z nich smecka, ta z nich nebude asi nikdy...lidi moc smeckovi nejsou .... proste asi uz podesate v tomto vlakne jsem se snazil vyjadrit totez tedy ze je dulezite vedet, jak "vest smecku" ve smyslu jak si sjednat se psekama poradek, jak jim nastolit a vysvetlit principy, podle kterych se tady/tam, bude fungovat atd. A jinak samozrejme od chvile, kdy noveho psa domu privedou, je to nejake spolecenstvi, klidne mu muzeme rikat i smecka...pokud si teda presne nevyspecifikujeme, co smecka pro nasi diskuzi ma znamenat. No a i toto byl jeden z hlavnich duvodu, proc jsem to dal do uvozovek.

tomu nejak nerozumim
ja se na zacatku docetl, ze si poridili psa z utulku ... tak to jsem z toho myšelýn
mimochodem ta zachrana spciva v tom, ze si dovedla domu druhyho psa, kdyz toho o psech zjevne moc nevi?

PetraK
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 11:00
- Nahlásit

Fifi

Byva nejtezsi, pokud do zabehly smecky (ne zlataku) privedes dospelaka.

tak a to podtržené bych zdůraznila.

Walda
Snažím se vysvětlit, jak věci dělám já,

nevim no, mně to jako návod přijde:
Podle mě se má nový pes do pravidel smečky uvést rovnou a na nic nečekat. Naopak, čím dřív, tím líp, než se rozkouká. To se mimochodem týká všeho, nejen jídla.

a co to následně udělá v rukou někoho, kdo se ptá, jak reagovat, když domácí povrkává, protože přišlík přijde při jídle k němu - toooo může být i zajímavé.
Bepochyby uvést psa do pravidel smečky hned a na nic nečekat- to stopro, ale právě u toho jídla se to podle mě netýká vždy, všech a za všech okolností. Je to naprosto stejné bezpečnostní pravidlo jako to, že psy seznamuju na neutrální půdě a nemetám mezi ně hned hračky. Já osobně chci, aby psi dostali prostor se seznámit v klidu a bez napětí hned v úvodu.

zbrnd
a se na zacatku docetl, ze si poridili psa z utulku ... tak to jsem z toho myšelýn
mimochodem ta zachrana spciva v tom, ze si dovedla domu druhyho psa, kdyz toho o psech zjevne moc nevi?

si nerozumíme? Já momentálně mluvím o své sousedce Měla toho psa nechat na ulici? Vystresovanýho uteklýho psa na silnici o SIlvestry s petardama . Co je na tom špatně?

z tedy ze je dulezite vedet, jak "vest smecku" ve smyslu jak si sjednat se psekama poradek, jak jim nastolit a vysvetlit principy, podle kterych se tady/tam, bude fungovat atd.

ano, ano, ale pes kterého jsi právě přivedl domů na tebe ještě nemá potřebný vazby a ty o něm víš kulovaný. Proč to zbytečně hrotit - např. u toho žrádla, když to jde udělat v pohodě? Proč si zbytečně připravit situaci, kdy třeba budu muset být nezbytně důrazná, když si chci se psem vybudovat důvěru a můžu to udělat jinak? Vedu-li domů psímu "jedináčkovi" nového kámoše, nemusí z něj být nadšený podle mých představ (bez ohledu na příslušnost k pohlaví), stejně tak přišlík může mít reakce, který
spešl u žrádla můžou slušně eskalovat ve směru k domácímu psu a i ke mně. Musím s tím počítat a já osobně si to chci nejdřív zjistit. proč si nejdřív nezjistit, jak nám to celý vypadá a podle toho všechno nastavit? Krom toho , že to je bezpečnější pro všechny zúčastněné, ušetří to oboum psím táborům stres a já v případě potřeby můžu HNED od začátku se psem na problému pracovat v klidný a pohodový atmosféře, která je pro mě důležitá, bez toho, aby právě u toho žrádla vzniknul napnelismus. Tak to mám a mít vždycky budu . Jasně, že je můžu nechat žrát pohromadě a uhlídat si to a jak píšeš sjednat si ten pořádek..... no, já vím, že si ho sjednat umím, ale neeechci, nepotřebuju hned v počátku tohle dělat. Chci psa nechat vydýchat to, že se mu svět zase točí vzhůru nohama, že je zase jinde, nic neví, neví co ho čeká (a v případě že má za sebou něco hodně špatnýho, tak se kurnik bojí, co zas přijde.....) a já do toho všeho co má na hrbu ještě přihodím to, že se psi můžou "dohadovat"? Protože pes si třeba musel předtím jídlo vybojovávat a uhájit a tak se k tomu bude zase stavět? ne, ne, já si to radši jedu piánko a v klídku ho v tom začátku nechám najíst, ukážu mu, že já jsem ten komu může věřit a ne že hned něco hasíme. Věcí k hašení se pak jještě najde habakůůk. Pro mě je důležitější důvěra psa ve mně, než to, že ví, že si umím sjednat ten pořádek.
Až se jednou k takovýmuhle kroku odhodláš, dej mi vědít, jak to šlo.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 14:31
- Nahlásit

PetraK
si nerozumíme? Já momentálně mluvím o své sousedce
aha! no na tu jsem zapomnel od minula resp od predminula do minula, takze jsem ti fakt nerozumel prominou pani Brtnikova!
Ja teda nepsal o sousedce ale o zadavatelce tematu zde.

Co je na tom špatně?
netuším, nepamatuji si tu story do detailu, ale bud si jista, ze bych tam urcite nejaky veci, co jsou spatne nasel...vis preci, ze je najde vzdy a vsude zcela neomylne

ano, ano, ale pes kterého jsi právě přivedl domů na tebe ještě nemá potřebný vazby a ty o něm víš kulovaný.
No prave a spolecnym souzitim tedy i spolecnym resenim problemu se ty vazby vytvarej vcelku intenzivne....ale cti dal nereaguj hned na tohle

Proč to zbytečně hrotit - např. u toho žrádla, když to jde udělat v pohodě?
Tohle je strasne relativni ....
zbytecne
hrotit
v pohode...
Rozumím Ti, ale někdo jinej může mít pocit či vědomí, že to prostě tím, že je dá dokupy nehrotí, dokáže to zvládnout a bude to teda podle něj taky v pohodě a pokud k něčemu dojde tak jen fajn, protože aspoň si hnedle ukážeme, jaká jsou zde pravidla.
Znova opakuji, že jsem nepsal, že to má být takto a ne naopak, ale že je to prostě možnost jedna a to druhý druhá a nad oběma těma možnostma je ten základ tedy ten vztah, ten páneček, kterej ví, co chce a jak to těm zvýžátkům sdělit a """""""""donutit""""""""" je to respektovat.

kdy třeba budu muset být nezbytně důrazná, když si chci se psem vybudovat důvěru a můžu to udělat jinak?
no v zásadě jedině proto, že by Ti to tak přišlo správný, ok a chtěla by jsi to tak. Pokud Ti přinde lepšejší ta Tvá varianta, určitě bude lepší, když pojedeš podle ní už jen proto, že se Ti zdá správnější a že to tak Ty chceš. Neboli znova a znova podstatný je vědět, jak to chci a podle toho se zařídit.
Myslím, že problémy mohou nastat u obou variant a výsledek bude o tom, kdo a jak je bude řešit, ne která varianta byla použita.
Nicméně v podstatě ty píšeš jinými slovy to samý co já, aspoň mi to tak přijde viz třeba:
Jasně, že je můžu nechat žrát pohromadě a uhlídat si to

no, já vím, že si ho sjednat umím, ale neeechci,

ne, ne, já si to radši jedu piánko a v klídku ho v tom začátku nechám najíst, ukážu mu, že já jsem ten komu může věři
Neboli otázka osobní volby a důležitý je, aby ten člověk znal, uměl, věřil a byl ochoten ... a jestli to či ono je prostě podružný.

Až se jednou k takovýmuhle kroku odhodláš, dej mi vědít, jak to šlo.
Jakože dát ty psy hned papkat do kupy? Nebo co jsi myslela?
Pokud tohle, tak k "takovýmu" kroku se nanejspíš nikdy neodhodlám, asi tak na 99,99999%.

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 00:12 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

PetraK

to podtržené bych zdůraznila

...tak ještě podtrhni a zdůrazni: německého ovčáka, labradora, hovawarta, knírače, kanadského retrívra, ridgebacka, křížence bordery...

naprosto stejné bezpečnostní pravidlo jako to, že psy seznamuju na neutrální půdě a nemetám mezi ně hned hračky

Seznamování na neutrální půdě se týká psů, kteří jsou oba někde ukotveni, aby ani jeden neměl výhodu. Ale nově přišlého do smečky, jak jsem psal, seznamuju se smečkou na zahradě, v jejím neužším teritoriu. A metání hraček je něco úplně jiného - seznamování a jídlo jsou klidové činnosti a vždycky to tam musí směřovat, kdežto hraní s hračkama je svobodně excitační, to je opravdu až další fáze.

Já osobně chci, aby psi dostali prostor se seznámit v klidu a bez napětí hned v úvodu.

To já taky. Všimni si, že nikde o žádném napětí nepíšu, to píšeš ty. Napětí u jídla je nepřijatelné. Pokud by někdo nebyl v klidu, vůbec ho k jidlu nepozvu, dokud se neuklidní, a kdyby začal vyšilovat při jídle a nedbal upozornění, pošlu ho pryč.

Já se prostě snažím jednat se psama napřímo. Oni to mezi sebou dělají taky tak.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 09:54
- Nahlásit

Walda

...tak ještě podtrhni a zdůrazni: německého ovčáka, labradora, hovawarta, knírače, kanadského retrívra, ridgebacka, křížence bordery...

no když myslíš. Já si zase myslím, že Fifi ví o čem mluví.

Ale nově přišlého do smečky, jak jsem psal, seznamuju se smečkou na zahradě,
jo, no proč ne. Já zase na neutrální půde.

kdyby začal vyšilovat při jídle a nedbal upozornění, pošlu ho pryč.

no a já nechci aby tato situace vznikla, nechci aby někdo vyšiloval a nechci v prvním dni dávat upozornění, pokud to není nutný. A chci aby nově příchozí pes měl možnost a prostor střebat velkou změnu a domácí pes taktéž. Tak to prostě mám a mít budu, přijde mi to rozumné. Tak to prostě je.

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 11:54
- Nahlásit

PetraK

Fifi ví o čem mluví.

O tom nepochybuju. Já jen vyjmenoval další plemena, na která jsem si vzpoměl, že jsem je tu měl a postupoval s nimi stejně. Ještě jsem zapoměl na německého ohaře.

nechci aby někdo vyšiloval a nechci v prvním dni dávat upozornění, pokud to není nutný

No, ještě nikdo mi tu u jídla nevyšiloval, já jen popisoval jednotlivé stupně na stupnici řešení.
A zásahy v prvním dni jsou nejdůležitější, pes se musí hned zapojovat do pravidel nové smečky, aby nebyl dezorientovaný, aby neměl potřebu vzpomínat, jaká pravidla v dané situaci platila dřív.
Prostě musí mít v únosné míře zaměstnanou hlavu, aby neměl prostor na to, "začít myslet na blbiny"

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 12:50
- Nahlásit

Walda
pes se musí hned zapojovat do pravidel nové smečky, aby nebyl dezorientovaný, aby neměl potřebu vzpomínat, jaká pravidla v dané situaci platila dřív.

to a no s tím souhlasím. S jídlem prostě ne.

chci aby nově příchozí pes měl možnost a prostor střebat velkou změnu a domácí pes taktéž.

i když nevznikne konflikt, tak ani pro psa/psi stávající/ho (nejsou-li běžně zvyklí, že někdo nový přichází/odchází - a to běžně psi nejsou) a pro toho nového už vůbec - to takhle o klidu není a já chci, aby ten pes spešl v tenhle den klid měl. Tak to prostě mám

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 13:16
- Nahlásit

PetraK

Trochu nerozumím, na co odpovídáš. Tohle:
chci aby nově příchozí pes měl možnost a prostor střebat velkou změnu a domácí pes taktéž.
je citace z tvého textu, ne z mého.

Ale když od toho odhlédnu, tak zase píšeš
to takhle o klidu není a já chci, aby ten pes spešl v tenhle den klid měl
ale to není pravda, v klidu to všechno probíhá, vždyť tu o žádném neklidu nepíšu, tak proč sem stále něco takového vnášíš.

Klid je při zařazování psa do smečky to nejdůležitější. Na obou stranách - smečka musí být v klidu a nový pes taky. I kvůli tomu je třeba ta úvodní rozdělená procházka.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 15:01
- Nahlásit

Walda

je citace z tvého textu, ne z mého.
ano - no prostě sem jen zopakovala, co chci , nic víc.

vnášíš
nikam nic nevnáším. to je asi jen něčí dojem.

Každopádně debata se točí pořád na místě a furt dokola a to mě neba, takže já za sebe končím. Nic na svém přístupu měnit nebudu, vím, že mi takhle funguje.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 17:30
- Nahlásit

Walda
No to sotfa teda, leda by nebyli zhotoveni presne dle normy.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 17:35 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK vs Walda
Hele co kdybyste zkusili ještě ring volný na téma, jestli je lepší elektrika, nebo clicker.
A nebo co třeba na téma, jestli je lepší pes zlaťák nebo vižla?
Prosím prosím to cůůů!!!!

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 18:50
- Nahlásit

PetraK

OK, chtěl jsem hlavně, aby tu zaznělo, že to jde i jinak, než veleopatrně a po pidikrůčcích, a to se stalo.
Laskavý čtenář, nechť si vybere.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 23:13
- Nahlásit

Walda
Laskavý čtenář, nechť si vybere.

ano, a proto to netřeba mlýt furt do kola ne?

Ehm, jen bych se ještě zeptala - kde jsi přišel na to, že jde o pidikrůčky??? nějaká deformace? To že nejprve vidím, jak na sebe psi reagují doma a podle toho se zařidím - takže klidně už druhý den ráno jedí společně, je pidikrůček jo? to je ale docela zábavné stejně zábavné, jako říkat někomu, kdo nemá psy pod kontrolou, že je dobré je hned nechat žrát pospolu , to je pro takové lidi rada vskutku nad zlato.

Fifi
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 23:48
- Nahlásit

PetraK
Ty ses fakt ale strasliva rozebiratelka. Dyk Walda nikomu nic nerika, nenarizuje, pokud ma citatel hlavu nejen na jedeni a kyvani, tak si to prebere?

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2016 23:57
- Nahlásit

Fifi
dyk to píšu, ne? proč to psát furt dokola?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2016 07:46
- Nahlásit

Walda
PetraK
A dost!
Já chci vědět jestli je kpší zlaťák nebo vižla!
Kolikrát to ještě budu vopakovat než to konečně rozválčíte?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2016 07:47
- Nahlásit

FifiDyk Walda nikomu nic nerika
Aby ses nepletla. Nedavno to vypadalo, ze mu prinde obvykle na foru neco rikat ...

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání