Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Nový pes ke stávajícímu
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
PejskoveSeKousou
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2016 09:27
- Nahlásit


Ahoj,
máme 2 letou JRT s PP, nekastrovanou a včera jsme si přivezli po dlouhém zvažování cca roční vykastrovanou fenku x čivavy zachráněnou z množírny.
Holky se samozřejmě poznaly už dřív, JRT je absolutně bezproblémová, takže ani doma není žádné drama, jsou v klidu, pohoda.
Chci vás jen poprosit, kdo máte podobně sestavenou smečku - na co dávat pozor, aby z toho nějaké to drama nevzniklo?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2016 15:21
- Nahlásit


tak hlavne davat porad dostatek pozornosti stavajicimu psu, byva fajn i pokud je moznost brat psy ven samostatne a cvicit s nima samostatne. drama muze vzniknout kdekoli a nebo vubec... dobry treba hlidat u jidla a pripravach jidla, jestli nejsou nejaky naznaky z jedne nebo druhe strany, ale zalezi i na psich povahach.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2016 23:42 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


Ja bych daval pozor, aby nemocila v byte.
Taky bych daval pozor abych nejedla burty s nasekanyma ziletkama, ktery je podle psochranarek z facebooku nejspis vice nez tech bez ziletek.
No a taky bych daval pozor at vam ji nekdo nenakreje, treba nejakej toulavej kocour.

PejskoveSeKousou
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 15:00
- Nahlásit


cernej caj

Díky. U žrádla starší odhání tu novou, jemně, ale odhání, to bych řekla, že je v pořádku...? Nebo ne? Zarazit?

PetraK
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 15:57
- Nahlásit


PejskoveSeKousou


U žrádla starší odhání tu novou, jemně, ale odhání, to bych řekla, že je v pořádku...? Nebo ne? Zarazit?

krmila bych zvlášť. Preventivně, minimálně teď v začátcích.
Naši psi nemají spolu problém, ale když psi žerou vedle sebe mají tendenci hltat. Protože chci, aby jedli v klidu, krmím je separátně. Dám misky na zem a jménem vyzvu každého k jeho misce. Fenka- protože je starší a je to fenka, jde první. Když přišlo štěně ( a stejně tak, když před časem fenka přišla k našemu pesanovi, kterého jsme měli před ní), tak ten co je doma první tomu zůstávají určitá privilegia. Jdu s ním třeba cvičit jako s prvním, vítačka je taky nejdřív s tím, kdo tu byl dřív, když je jdu pomazlit tak také. Když nového psa něco učím a je to ve společnosti toho "domácího" tak ten taky dostane nějaký úkol, aby mohl být odměněn, stejně jako ten, kdo je učen (např. při přivolání, kdy bych "domácího" odměnila pochválením, podrbáním, tak v tento moment odměňuju oba)

Mám fenu a psa, takže trochu jinou sestavu, ale vím, že oba uvítají, když mě mají čas od času jen pro sebe, tedy jdeme na separé procházku, kdy jsme jen tak spolu. Cvičíme si, hrajeme si a ten druhý do toho "nekecá" . Ocení to pochopitelně víc ten "domácí" Je dobré do budoucna naučit je fungovat samostatně. Ostatně se pochopitelně "přišlík" lépe a rychleji na člověka naváže, když se s ním chodí, procházkuje a cvičí samostatně, jinak se naváže víc na psího parťáka.

PejskoveSeKousou
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 16:23
- Nahlásit


PetraK
Děkuju

Náš přišlík byl celý svůj život někde v kleci ve sklepě, takže v mnoha věcech jí domácí pomáhá a dodává kuráž, například schody, auto atd..
Ale cvičit se s oběma naráz ani nedá, to je cirkus, domácí nechápe, proč jí posílám dolů z gauče, když už dole je a tak.

PejskoveSeKousou
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 16:24
- Nahlásit


A když teda domácí vrká na přišlíka u misky (krmím zvlášť, ale přišlík dojí dřív a jde omrknout zbytky), zarazit...?

PetraK
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 16:31 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit


PejskoveSeKousou
Ale cvičit se s oběma naráz ani nedá, to je cirkus, domácí nechápe, proč jí posílám dolů z gauče, když už dole je a tak.


jo, dělala byste jí v tom guláš. Dělejte to tak, že domácí dáte povel třeba místo a půjdete do druhé místnosti cvičit s přišlíkem. A hlavně jak říkám, potřelbujete vybudovat vztah s přišlíkem, takže na to musíte mít volné ruce jen pro ni. A domácí to pak kompenzovat právě zase tím, že budete procházkovat a cvičit jen s ní a nebude to pro ní tak velká změna. Musíte kompenzovat na obě strany

vrkání je špatně, opravdu oddělujte - nenechte misky okukovat, krmte každou v jiné místnosti, misky seberte hned jak dojedí, předejdete stresu, konfliktům, feny budou v klidu.

Další sporná věc můžou být hračky - já mám pro každého ze psů jeho vlastní hračku s tím, že jsou učeni na to že "teď Bubi, Rumíček čeká" a obráceně, aby vědělí, že když hodím, hážu pro toho konkrétního (zvlášť u stejnýho pohlaví bych si tohle hlídala, a je to zase i o tom, že ten konkrétní pes ví, že teď jste tu pro něj)

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 16:34
- Nahlásit


ono s tím zarážením je to složité - není vrknutí jako vrknutí...

Když se to zarazí, může se stát, že příště nezavrčí (poslechne, ví že vrčet se nesmí) a když nově příchozí dojde blíž, tak po ní rovnou vyjede. Může vrčet pouze ve smyslu - "udržuj odstup mladá, já ještě jím"... Hodně lidem funguje to, že každý pes jí v jiném rohu a nesmí si pak jít misky navzájem kontrolovat. prostě žere se v klidu a průzkum u "sousedů" je zakázán.

Je to hodně individuální

cernej caj
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 19:13
- Nahlásit


PetraK
vidis, ty hracky me nenapadli, jak si ti moji nehraji...

Xerxová
jj, jak pise Xerxova, de i o druh vrceni a v kazdym pripade asi lepsi aspon davat dost od sebe, aby na sebe nevideli, hlidat po dobu jidla, aby jeden neotravoval druhyho, pripadne krmit zvlast

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 23:22
- Nahlásit


PejskoveSeKousou
A když teda domácí vrká na přišlíka u misky (krmím zvlášť, ale přišlík dojí dřív a jde omrknout zbytky), zarazit...?
Nejdrive si ujasnete, jak to chcete Vy.
Pokud to nebudete vedet tezko jim to sdelite.
Lide bez nazoru to nemaji snadne ...

Neumi
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 06:33
- Nahlásit


A když teda domácí vrká na přišlíka u misky (krmím zvlášť, ale přišlík dojí dřív a jde omrknout zbytky), zarazit...?
zajistit klid u jídla - oběma, tedy nezarážet nějaké vrčení, ale to obtěžování. Dobré je krmení jednoznačně začít a taky jednoznačně ukončit (odebrat misky, "dost", "rozchod"....)

Ale cvičit se s oběma naráz ani nedá, to je cirkus, domácí nechápe, proč jí posílám dolů z gauče, když už dole je a tak.
tak takovým situacím se nevyhneš, nemůžeš vždycky někam odvádět jednoho psa, když budeš po druhém něco chtít.....od toho mají jména a musíš je naučit, že komunikuješ s tím či oním

A domácí to pak kompenzovat právě zase tím, že budete procházkovat a cvičit jen s ní a nebude to pro ní tak velká změna
Tohle skrývá jedno nebezpečí - že jedna či obě dojdou k názoru, že tu správnou smečku tvoří jenom ta jedna + ty, a ta druhá do té smečky nepatří a začne ji vyhánět. (ale teda nevím, jak to má mezi sebou taková malá holčičí droboť, neb zde hraje roli i plemenná příslušnost)

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 08:22
- Nahlásit


Xerxová

Když se to zarazí, může se stát, že příště nezavrčí (poslechne, ví že vrčet se nesmí) a když nově příchozí dojde blíž, tak po ní rovnou vyjede.

přesně tak, proto píšu o tom odděleném krmení, zvlášť než se psi zžijí a zjistí se jak co funguje. Vrčení je normální součást psí komunikace a druhý by měl postoj toho vrčícího respektovat, dává mu tím jasně najevo "stop-tohle se mi nelíbí/je mi nepříjemné

Neumi
Tohle skrývá jedno nebezpečí -

to si nemyslím. Ono nejde ani z časových důvodů dělat to každý den. Osvědčilo se mi to, protože domácí ví, že stále patří ke mně, nikdo nenastoupil na jeho místo, má svůj vlastní prostor, máme čas jen pro sebe. A naopak přišlíka si tak mám možnost navázat na sebe, mít čas na to učit ho pořádně a hlavně s důsledností to, co po něm chci. Protože ve dvou psech vždy nastanou situace (sbírám bobek po prvním psu a zároveň něco chci po tom druhém-např. aby se zastavil a stál), kdy mi uteče důležitá vteřina, mám rozhozenou pozornost. A na těch psem je vidět, že jsou rádi, že tu mou plnou pozornost mají. Od toho jsem zase já,abych nějaké vyhánění nedovolila a pořešila.

Neumi
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 08:45 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit


Petro, to píšu z vlastní zkušenosti i zkušeností jiných, kdy oddělování dočasné vedlo k nutnosti oddělení trvalého. Ale, jak jsem už napsala, takové tendence se odvíjí od plemene a samozřejmě povahy jednotlivce a samozřejmě ovladatelnosti domácího/obou (když nejde o štěně). Totéž s tím navazováním psa na sebe i výcvikem jednoho v přítomnosti druhého, nelze obecně říci tohle je dobře a tohle je špatně (u nás žádný problém a naopak starší byl v mnohém fajn vzor).

Od toho jsem zase já,abych nějaké vyhánění nedovolila a pořešila
tak vždy je lepší, když není co řešit. Ono hasit požár je mnohem náročnější než mu předejít.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 10:56
- Nahlásit


Neumi

hele ale já fakt nemluvím o oddělování, to je něco naprosto jiného. Ale nevidím nic špatně na tom, když nepravidelně beru psy samostatně. Chci aby prostě uměli fungovat samostatně i bez toho druhého. Nemyslím si, že třeba večerní procházka, kdy vezmu každého zvlášť provede nějaký harakiry ve vztazích smečky, to bych fakt byla špatnej majitel. Jestliže jsou obecně nastavená dobře pravidla a režim. Je prostě normální věc, že čas od času se jde jen s jedním a pak s druhým, je to běžná věc. Stejně jako to, že k nám občas někdo další přibude, takže se zase moje pozornost rozprostře mezi víc psů, pak tam ten pes zase není. Je to prostě běžná součást režimu a toho jak psi žijí. Je bežný, že se na cvičení bere jen jeden pes ze smečky, fakt za tím nic nevidím.

Ono hasit požár je mnohem náročnější než mu předejít.

to určitě, sama jsem preventista, ale tady fakt nevidím nic složitýho. To bych pak nemohla vzít psa samostatně ani na veterinu a musela brát s sebou i ty ostatní. Bude -li pes muset být ze zdravotních důvodů separován, naseká to taky problémy? No pokud jsou zvyklí fungovat samostatně, tak ne. Stejně tak jako jsou zvyklí, že doma jde jeden cvičit a druhý čeká, tak stejný je to s tímhle. Pokud budou pořád pohromadě, rozhodí je, když budou mět být samostatní. Nedej bože, když se jednomu z nich něco stane.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 15:20
- Nahlásit


Myslim, ze to moc resite .... proste clovek si musi ujasnit, co chce a "vysvetlit" to zviratum .... pokud ho respektuji, v naproste vetsine pripadu se prizpusobi .... kdyz zacnou delat blbe neco dalsiho na zaklade toho, ze to rozhodnuti cloveka nebylo zrovna nejlepsi, zase jim clovek ukaze, jak to chce on a pesanove se nejspis opet prizpusobi ...nejdulezitejsi je, aby clovek vedel co chce a dokazal to vysvetlit tem pesanum a samozrejme dohlednout na to, aby se to realizovalo ...

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 15:23
- Nahlásit


zbrnd

Myslim, ze to moc resite .

myslíš, jako ty typy a návody co dáváme?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 15:33
- Nahlásit


PetraK
no spis ze se tu bavite o ruznych konkretnich fungujicich postupech a zadavatelka evidentne nezna ci nedodrzuje ten zaklad ..

...protoze vse ma zacinat od "zacatku" tudiz ti tazatele by se meli nejprve dozvedet ten zacatek...ktery vetsinou neznaj...ta duslednost, zodpovednost, to ze oni maji vest .. atd .... ponevadz jinak vezmou proste to, co pisete jako metodu/postup, ktery proste "resi situaci" - no on by asi i resil, neni spatny-to ne, ale tem lidem vetsinou chybi ten zaklad ....

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 16:24
- Nahlásit


zbrnd

zadavatelka evidentne nezna ci nedodrzuje ten zaklad ..

no a musí se ho naučit. Myslím, že k tomu základu patří třeba i to, že se dozví, že by je měla krmit separé - min. do té doby, než se sžijí. Že by je měla trénovat odděleně. A tedy podle mého názoru - dělat i ty separé procházky, kde má prostor na to věnovat se jen tomu jednomu konkrétnímu psu. Protožeee, protožeee pokud bude venčit jen a jen společně, těžko může být při učení důsledná. A důslednost především. No a to je část toho základu, který se z našich rad dozví. Si myslim.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 18:25 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


PetraK
Myslím, že k tomu základu patří třeba i to, že se dozví, že by je měla krmit separé - min. do té doby, než se sžijí.
Já si to nemyslím i když samozřejmě udělat se to tak může, ale dá se to udělat i jinak jen je důležité, aby u toho byl "pan vedoucí" a dohlížel. Ale stejně to není základ základ je to, že by měla pochopit svou roli a plnit ji...ale to už jsem psal .... takže buď můžeš souhlasit nebo nemusíš. Nebo můžem dát tu páku třeba

Jinak to píšeš samozejmě hezky...jen to myslím není ten úplný základ a samozřejmě je rozhodně jednodušší, když budou pejsci papinkat odděleně...nejsem si ale jist, co to udělá do budoucna...proto já bych kladl důraz na ten základ tedy ...tu její role ...

PetraK
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 22:51
- Nahlásit


zbrnd

nejsem si ale jist, co to udělá do budoucna..

a co by to podle tebe mělo udělat jiného, než to, že psi budou jíst v klidu?

není ten úplný základ

a co je tedy základ? U společného soužití dvou zcela cizích psů?Krom toho, že dodržuju elementární pravidla, tedy seznámení na neutráln půdě, min. zpočátku oddělené krmení, neházení hračky najednou, určité upřednostnění / privilegia pro domácího, ale zároveň stanovení toho, že domácí nebude šikanovat přišlíka a přišlík si nebude vyskakovat na domácího....

Neumi
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2016 08:15
- Nahlásit


Myslím, že k tomu základu patří třeba i to, že se dozví, že by je měla krmit separé - min. do té doby, než se sžijí. Že by je měla trénovat odděleně. A tedy podle mého názoru - dělat i ty separé procházky, kde má prostor na to věnovat se jen tomu jednomu konkrétnímu psu. Protožeee, protožeee pokud bude venčit jen a jen společně, těžko může být při učení důsledná. A důslednost především. No a to je část toho základu, který se z našich rad dozví. Si myslim.
no vidíš, a já říkám, že přesně tohle vydávat za nějaký obecně platný základ je blbost a záleží na povahách všech zúčastněných včetně lidí....

a co by to podle tebe mělo udělat jiného, než to, že psi budou jíst v klidu?
už jsem to psala - no že se naučí, že ten druhý tam nemá co dělat a rozjede se "vytěsňování" toho nějakého druhého ze smečky, že ten druhý není běžnou součástí smečky........

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2016 08:48
- Nahlásit


Neumi

přesně tohle vydávat za nějaký obecně platný základ je blbost a záleží na povahách všech zúčastněných včetně lidí....

no každý to halt vidí jinak. Mně přijde přirozený, když přivedu domů nového psa, že jim zpočátku ty misky oddělním. Pro klid obou, nevidím důvod proč hned první den otvírat dveře nějakýmu napětí a napomoci tomu, aby mohl vzniknout konflikt. Když pak vidím, jak psi spolu fungují, mantinely se postupně otevřou.

Fakt nevidím důvod k tomu, aby občasné samostatné procházky vedly k tomu, že někdo ze psů dojde k tomu, že tam ten druhý nemá co dělat. To bych je pak opravdu musela brát všude s sebou oba dva, na veterinu, na cvičák, při učení na dopravní prostředky. Jak říkám, od toho jsem já, aby smečka fungovala a psi na sebe nežárlili. V ničem. Všem je rozdáno spravedlivě. A vzájemně vybalancováno.
Vezmu-li si z útulku například psa lovce a chci ho tohle odnaučit, musím mít hodně volné ruce a nemůžu mít při tréninku vždy s sebou druhého psa. Musím se naplno věnovat tomu, kdo má problém. Jinak ho nevyřešíim.
Je prostě naprosto běžné a normální, že někdy člověk vezme jen jednoho psa, pokud by tohle vedlo k nějakým následným problémům ve smečce, je něco špatně, protože to je prostě naprosto běžná věc a taky nutná věc.

Walda
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2016 01:28
- Nahlásit


Já nového psa ve smečce při jídle taky neodděluju. Podle mě se má nový pes do pravidel smečky uvést rovnou a na nic nečekat. Naopak, čím dřív, tím líp, než se rozkouká. To se mimochodem týká všeho, nejen jídla.

Takže já k jídlu, stejně jako Petra, psy taky přivolávám postupně jmény a gesty, ale u nás je vstupenkou k misce klidné sezení, ne pořadí důležitosti Kdo sedí první, je první pozván ke stolu, pak následují další.

Když je ve smečce někdo nový, tak jim v místnosti při jídle asistuju a dávám pozor na dodržování pravidel. Hlavně, aby si každý hleděl své misky a o ostatní se nestaral, mají je dost blízko sebe. Když někdo dojí, může se ještě zastavit u misky s vodou (mají společnou) a pak musí odejít do vedlejší místnosti. Zpátky, kontrolovat prázdné misky, už se nikdo nesmí sám vrátit. Až když všichni dojedí, tak prohlídnu misky já, a kdyby někde něco zbylo, přendám to do Juniorovy misky a nabídnu mu to, jestli to chce dojíst.


Pokud jde o všechny ostatní věci, i tady si myslím, že jakékoli oddělování, jako prevence případných neshod je špatně, to se má řešit rovnou a jinak.

Ale oddělené procházky (občas), výcvik, práce, za účelem lepší a soustředěnější komunikace s jedincem, nejsou na škodu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 10 Dub 2016 00:02
- Nahlásit


PetraK
a co by to podle tebe mělo udělat jiného, než to, že psi budou jíst v klidu?
neznam konkretni situaci a vztahy...treba to, ze se psi budou nesnaset nebo cokoliv jineho...nebudu tady vestit

a co je tedy základ?
psal jsem to uz nekolikrat...zaklad je to, aby zadavatelka pochopila svou roli ,,,kdyz ji bude dodrzovat, ostatni bude spise podruzne tedy i to, jestli budou jist spolu ci nikoliv

zbrnd
Člen
# Zasláno: 10 Dub 2016 00:04
- Nahlásit


Waldanapsal:
Když je ve smečce někdo nový, tak jim v místnosti při jídle asistuju a dávám pozor na dodržování pravidel.

... a to tučné, je podle mě ten ZÁKLAD(ne cely) nejen v teto jedne situaci

PetraK
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2016 14:39
- Nahlásit


zbrnd

to, jestli budou jist spolu ci nikoliv

si nemyslím. Protože pokud bude přišlík potížistal zbytečně tomu domácímu připravím štréz. Myslím, že je lepší a ohleduplnější k tomu domácímu to, že sžívání proběhne co nejvíc v klidu. Ano jsem tam já, abych situaci korigovala ale pokud je pes Xlet doma sám a najednou se mu tam nasádlí někdo nový, nemusí zrovna jásat nadšením a jídlo může být u majetnických jedinců spouštěč . Přijde mi-hlavně pro toho domácího- jednodušší postupné sžívání (které pochopitelně může proběhnout během jednoho, dvou dní). Pro nově příchozího už je změna samotná určitý stres, proč nedat oboum stranám možnost klidných počátečních kroků?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2016 15:26
- Nahlásit


PetraK
Protože pokud bude přišlík potížistal zbytečně tomu domácímu připravím štréz
Proč? Však pokud budeš s nima, tak mu naopak připravíš no-štréz bo mu ukážeš, že může být v klídu, protože ty máš situaci pod kontrolou tedy že v Tebe může mít stejnou důvěru samo sebozu převedeno do lidských pojmů to píši.

. Ano jsem tam já, abych situaci korigovala ale pokud je pes Xlet doma sám a najednou se mu tam nasádlí někdo nový, nemusí zrovna jásat nadšením a jídlo může být u majetnických jedinců spouštěč
No ale proto tam jsi, aby jsi v případě, že se něco spustí ihned zasáhla. A pokud nemáš na toto dostatek času nemáš si dalšího psa pořizovat...to dá rozum ne?

Přijde mi-hlavně pro toho domácího- jednodušší postupné sžívání (které pochopitelně může proběhnout během jednoho, dvou dní).
To je podle mne jednodušší-méně náročné leda tak pro člověka a to ještě jen v případě, že situace nebude jiná/opačná a že to počáteční "odloučení" psů nebude naopak startovačem toho štréézu.

Pro nově příchozího už je změna samotná určitý stres, proč nedat oboum stranám možnost klidných počátečních kroků?
Tak určitý stress je cokoliv...třeba když omylem zapomeneš nakrmit ... nebo třeba když zafouká vítr více než jindy nebo třeba když potká na ulici něco, co ještě nikdy nepotkal .... zcela cokoliv samozřejmě vše d různé míry .... ale jak jsem už psal .... pes se může klidně i stresovat z toho, že ten nový jí jinde bez něj...může mu to přijít divný ... já myslím, že těch variant je vždy několik a pořád si tedy stojím za tím, že prioritní je páneček a jeho role .
No a ty si myslíš něco jiného .... takže co? Páka?

PetraK
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2016 15:38
- Nahlásit


zbrnd

že se něco spustí ihned zasáhla

a jsme tady :
a není lepší, když se nic nespusti?? pokud můžu situaci zařídit takhle, je to podle mě lepší. Však ke společnému krmení dojdeme - kldině hned při tom následujícím . Stále je to o tom, že jsem právě domů přivedla psa o jehož reakcích vím naprosto kulový.

že prioritní je páneček a jeho role .
tak to bezpochyby. A moje role je situace řešit co nejoptimálněji.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2016 16:52
- Nahlásit


PetraK
a není lepší, když se nic nespusti??
jak pro koho ... zkus si to zobecnit...kdyz se u toho psa nikdy nic nespusti= nebude dit, nebudes mit moznost mu ukazat, jak jsi skvely panecek
nebo to taky muzeme hnat ad absurdum jinym smerem tedy pokud je lepsi aby se nic nikdy nespustilo, psa si vubec neporidime
Samozrejme timhle nechci rict, ze je nejlepsi, kdyz se psi denne rvou k smrti, kdyby to tak treba nejaky zdejsi odbornik chtel pochopit

pokud můžu situaci zařídit takhle, je to podle mě lepší.
a ja si to nemyslim heheč..ne fakt ne.,.je to prostě relativní, bude záležet na akteréch situaci a všem okolo

Však ke společnému krmení dojdeme
To ne, vsechno bys mi zblajzla ...proste nesouhlasim.

Stále je to o tom, že jsem právě domů přivedla psa o jehož reakcích vím naprosto kulový.
už zas? je to s Tebou možný?

tak to bezpochyby.
to jsem rad, ze jsme se tedy shodli

A moje role je situace řešit co nejoptimálněji.
ano ano to je typické...snažit se o nemožné I ty jedna, poť na páku ni? Ne promiň, já prostě tahle slova (ač vcelku běžně používaná) vyjadřující, že je cosi ještě "lepší než nejlepší" prostě nemým rádo silně.

že prioritní je páneček a jeho role .
tak to bezpochyby. A moje role je situace řešit co nejoptimálněji.
Tak z toho mi logicky vyplývá, že upednostňuješ zcela logicky to, co je podle tebe prioritní tedy ten páneček a jeho role....a fstach a tak....

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání