Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Agrese vůči členovi domácnosti
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 15:15
- Nahlásit

PetraK

Venku ho nechávám běhat na volno jen na místě, kde vím že nemůže vběhnout někam pod kola a kde téměř nejsou lidi a kde to zná, protože tam jsme často. Zatím se mi nestalo, že by se (když byl na volno) lekl tak, že by zdrhal bezhlavě pryč. Pokud je na vodítku a potkáme třeba psa, kterého se bojí, tak se spíš vrací jako by ke mně... případně se leká tím stylem, že uskočí, stáhne ocas a vyjeveně čučí... já se většinou neudržím a začnu se smát a ptám se ho co vyvádí, aby mu došlo, že se nic neděje.

Misku mu dala na zem ona a pak mu z ní podávála granule, ty si z natažené ruky vzal, ale třeba k misce se nepřiblížil dokud čupěla kousek od ní. Jakmile odešla, tak už si cpal čenich.

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 15:21
- Nahlásit

shee

tak se spíš vrací jako by ke mně..

jo tak dobrý. no ono jsem si říkala, abys pak právě neměla potíž.

Misku mu dala na zem ona a pak mu z ní podávála granul

já nevím, nemůžu posoudit, ale mně to takhle přijde pořád jednak trochu jako podbízení se, druhak je to děsnejch cirátů s jídlem a kolem jídla bych ciráty nedělala a pak pokud je ten pes bázlivej a něco mu vadí (když se k misce nepřiblížil a granuli si vzal z natažené ruky), tak to pro něj může být nepříjemný a u jídla by měl být klid. Já bych zkusila to, že prostě pes bude na místečku, ona připraví misku, dá jí na zem, psa zavolá, dá mu sedni a pak ho k misce pustí a půjde pryč. Je to jen nápad.

shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 15:26
- Nahlásit

PetraK

Pokud bude matka spolupracovat, tak to zkusím dle tvé rady. Jestli to tedy půjde, nejsem si jistá jestli bude na její povely reagovat. Rozhodně to ale dnes zkusím.

Díky

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 15:32
- Nahlásit

shee

Pokud bude matka spolupracovat,

no chápu. Tam je navíc blbý, že je tam mezi vámi napnelismus, myslím, že to pes taky vycící a nějakou roli to hrát bude. Musíš jí to vysvětlit diplomaticky nějak.

birma
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 17:27
- Nahlásit

shee
Taky mi bylo řečeno, že zřejmě zkouší pozici vůdce ve smečce. A že jako vůdce si brání svou smečku (tedy mě) před ostatními a je potřeba mu pokáráním dokázat, že on není jednička a že tahle smečka má tři členy a on je tím posledním.
To mi vzhledem k tomu, cos tu o něm psala přijde dost nepravděpodobný (což rozhodně neznamená, že to nemůže být pravda). Já bych ho tedy nijak výrazně nekárala, může to nadělat víc škody než užitku.
Je pravda, že mi teď přišlo, že se trošinku otrkal a zkouší co může. Například venku se vydá jiným směrem než jdu já a peláší si to panička nepanička...
To je naprosto normální chování psa, že jde tam, kde ho něco zaujme, pokud pak přijde na zavolání je to naopak žádoucí, protože to znamená, že se pejsek uklidňuje a už si je jistější, že ho nikde nenecháš a začíná se cítit v bezpečí.

shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 18:42
- Nahlásit

Nj, ale například dnes si to štrádoval pryč a nějaké ke mně ho vůbec nezajímalo. Navíc našel nějaké svinstvo, které se rozhodl sežrat a mé fuj nebo snahu se k němu přiblížit a sebrat řešil tak, že utekl vždy o kus dál - to jsem ho už po zadku pleskla. A je tedy pravda, že co se na něj snažím být trošku přísnější, tak na povely reaguje tak nějak rychleji a lépe.

Jinak jsem zkoušel podávání granulí prostřednictvím matky, bohužel to moc nevyšlo, její povely neposlouchal a byl akorát zmatený tím co se děje Třeba zítra to bude lepší, pokud se podaří to zopakovat.

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 18:47
- Nahlásit

shee
to jsem ho už po zadku pleskla.

trestáš ho za něco co ještě neumí,navíc nevím, jak dobrou spolupráci a navázaný vztah máte po třech nedělích. Nejdřív ho musíš naučit, co znamená fuj a naučit ho, že nesmí žrát co najde. Pak to po něm teprve můžeš požadovat. Teď je to jako kdyby po tobě zcela nový šéf v práci chtěl, abys napsala dopis v maďarštině. To myslim, že nedáš.

shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 18:57
- Nahlásit

On ale fuj umí (když chce), už jsme to spolu absolvovali xkrát, snaží se sežerat vše na co přijde. Takže fuj slýchá velmi často i reaguje a je chválen za poslechnutí. Moc dobře ví, že to nesmí a že mu to vezmu a budu se tvářit nazlobeně pokud neposlechne.

Navíc dostal (opravdu malý pleskaneček) po zadku za to, že utíkal pryč a neposlechl povel ke mně. Ten totiž jinak zvládá dobře.
Vyloženě mu šlo o to rychle sežrat a teprve pak poslechnout ke mě.

Nebo jak lépe řešit, když neposlechne?

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:06
- Nahlásit

shee
Povel fuj musíte nejdřív natrénovat doma, pak po něm můžeš chcít splnění i venku. Jinak to nemá smysl a to trestání za to že venku něco žere už vůbec ne.
S tím jídlem a matkou, rozhodně by ho neměla krmit z ruky, akorát ho takhle jen zkazí, mnohem lepší by bylo kdyby mu dala do misky jen půlku dávky, poodešla a jak by začal žrát, tak prostě dojít k misce, přihodit mu tam další, tak by si mohl zvyknout na její přítomnost u misky. Možná i mnohem lepší by bylo alespoň ze začátku přihazovat mu tam něco fakt moc dobrýho. Psi obvykle velmi oblibují lidi, co je krmí, takže by to mohlo jeho postoj k matce změnit. Stejně tak ona může připravovat krmení, dělat s tím trochu štráchy, přehrabovat chvliku granule v misce a aby on to viděl.

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:08
- Nahlásit

shee
On ale fuj umí (když chce),

no jo, tak ale neumí prostě, nebo tedy neumí pořádně. A to není jeho chyba. To je chyba páníčka, leč za tři týdny nejde přeci všechno. Nemyslím, že už byste byli tak sehraný, abys po něm mohla chtít tolik věcí . POstupuj po krocích, pomalu, nejdřív buduj vztah, ať máš na čem stavět. Když nebudeš mít vybudovaný vztah, půjde poslouchání hůř.

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:10
- Nahlásit

shee
Nebo jak lépe řešit, když neposlechne?
Základem je přiznat si, že tvůj pes neumí přivolání. Protože když neposlechne hned a na první povel, tak ho prostě nemá zažitý a neumí to. Takže na tom zapracovat a do té doby nedopustit, aby nastala situace, kdy by mohl neposlechout. Jak učit přivolání se dá najít na netu rad spousty, tady to vypisovat nemá moc teda moc smysl.

Fifi
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:17
- Nahlásit

shee
nějaké ke mně ho vůbec nezajímalo. Navíc našel nějaké svinstvo, které se rozhodl sežrat a mé fuj nebo snahu se k němu přiblížit a sebrat řešil tak, že utekl vždy o kus dál - to jsem ho už po zadku pleskla.
Ten z tebe musi byt docela zmateny, ti reknu. Vubec nevi, zac si ho potrestala. Stary dobry pravidlo rika, ze nikdy nechodit za psem a nedavat povel, ktery pes neprovede. Takze - pokud ma hnus v drzce a prdi ti na privolani, ktery zrejme nemate jeste vubec dodelany - tak si musis vybrat.
Navíc dostal (opravdu malý pleskaneček) po zadku za to, že utíkal pryč a neposlechl povel ke mně. Ten totiž jinak zvládá dobře.
A tohle byla ta nejhorsi mozna volba.
Byt tebou, tak si pidizvika necim jistim, treba nejakou tenkou snurou dlouhou, at si dopilujes privolani. Pokud vidis, ze ma neco v tlame, tak privolavej, nervi na nej na dalku Fuj. Privolavej za nejakou vetsi mnamku, privolavej jasave, utikej od nej, voleej, tleskej, az pribehne - klidne udelej heereckou scenu, jaky je to udata sikovny, ze prisel za panickou. Na reseni hnusu v drzce mate cas, mas ho tri tydny?? - to je dost kratka doba.
Ted by pes mel zjistit, ze jak na nej zavolas jmenem - nejaky "ke mne" bych klidne vypustila, jen jasave "Azooreee" - tak s tebou bude kopec srandy, vypadne z tebe nejaka extra mnamka, proste budes zajimavejsi casem, nez nejaky hnusackove.
Placat psa po zadku za to, ze neprisel, je absolutni nesmysl, stejne jako trestat psa po prichodu domu, ze vyhrabal treba odpadak.
Zkratka, pracuj na tom vasem vztahu, at ti zacne verit, dle tvyho popisu je to dost bojacny stvoreni - tam by jakykoliv tresty mely jit stranou.
A vytvaret vedome situace, ve kterych muzes chvalit. Ne resit situace, kdy mas pocit, ze mas trestat.

shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:19
- Nahlásit

Je asi fakt, že na něj spěchám On totiž všechno tak nějak zvládal a rychle se učil, získala jsem dojem, že je to výborný postup a chtěla ho naučit víc... hmm a ono špatně. Ok tak vrátím se k pilování ke mně a zůstaň

No trochu se obávám, že po dnešním dni už se matka ničho co souvisí se psem nebude účastnit... uvidíme.

Děkuji moc za rady.

shee
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:27
- Nahlásit

Fifi

No on se nám kdysi pes otrávil tím, že venku olízl něco co po sídlišti cíleně rozhazoval nějaký zmetek -> takže hrozně sleduju a rvu mu z pusy vše co se snaží zblajznout, protože se děsím, že je to nějaký otrávený humus. Psa, který umřel tímhle způsobem už nikdy nechci zažít!

No teď mě ten pleskanec dost mrzí... když ani chudina malej tedy neví zač byl.

Fifi
Člen
- Nahlásit

shee
Ok tak vrátím se k pilování ke mně a zůstaň
Piluj privolani, predevsim, v ramci zlepsovani vztahu.
Nejaky "zustan" - proc to tak nutne potrebujes?? Je to pro psa vseobecne dost nezajimavy cvik, takovy pasivni, u nekterych labilu, ktery jsou v novym domove chvili, muze podobny povel i dost rozhodit psychiku. Pokud to nedelas ryze pozitivne. Coz asi ne, dle toho, cos psala.
Nebo se snaží odplížit z pelíšku, kam sem mu nakázala jít a zůstat. Takže ho tam ženu třeba 4x než tam opravdu zůstane... atd.
Nejak nikde nevidim, ze si ho to ucila, krucek po krucku, a hnat ho na pelisek, x krat za sebou - zase, dost necitelne chovani dvojnozce vuci psovi, ktery ten povel zrejme vubec nezna a asi to bere jak nejaky vylouceni ze smecky, neco ala "neco si provedl, tak bez klecet na hrach".

PetraK
Člen
- Nahlásit

shee
Je asi fakt, že na něj spěchám On totiž všechno tak nějak zvládal a rychle se učil, získala jsem dojem, že je to výborný postup a chtěla ho naučit víc... hmm a ono špatně

prima.
Nemůžeš chtít za tři týdny sasraky přeciž. Takže klídek pohodička piánko. Jdi na to pomalu. Když budeš v nový práci , mezi cizíma lidma, který navíc mluví cizím jazykem, o tý práci budeš vědět kulový, jim nebudeš rozumět..... co tak zmákneš za tři týdny? Nic, jen tak možná okopírovat dokument, páč kopírky jsou fšade stejný

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 19:40
- Nahlásit

shee
Hele na tyhle bojácný psy fakt dost zabírá klikr, zkus si pohledat na netu základy a pak s ním vyzkoušej třeba nějakou blbinu, ale naučí se, že s tebou je sranda. Jinak teda přiznám, já mít dospělého psa 3 týdny, tak ho venku nepustím ani omylem aby si lítal kde chce právě proto, že pak ti na zavolání nepřijde a všechno je v háji, bych pilovala přivolání doma a venku je chvilku, aby se motal jen kolem mě a mslkovali bysme do aleluja.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2012 22:35
- Nahlásit

shee
On ale fuj umí (když chce), už jsme to spolu absolvovali xkrát, snaží se sežerat vše na co přijde. Takže fuj slýchá velmi často i reaguje a je chválen za poslechnutí. Moc dobře ví, že to nesmí a že mu to vezmu a budu se tvářit nazlobeně pokud neposlechne.

Vyloženě mu šlo o to rychle sežrat a teprve pak poslechnout ke mě.

Prosím tě, nepodsouvej mu takové věci. Proč ho honíš, když víš, že tě neposlechne? Buď chytřejší a nabídni mu něco moc moc moc lepšího, než je humus, co drží v hubě. A utíkej mu s tím. Udělej se zajímavější. Heleeee, já mám táákovej dobrej kus masa a dám ti ho, když mě chytíš. Drtivá většina psů na to zareaguje a je to mnohem účinnější, než plesknutí po zadku. Tím plesknutím ho totiž učíš - mám něco dobrýho a musím s tím zdrhat, jinak mi to panička sebere a ještě mě plácne.

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 08:20
- Nahlásit

Tak na včerejší procházce jsem se zkoušela řídit vašimi radami... a pro mého psa jsem zajímavá asi jako mrtvá včela za oknem. Schválně jsem brala ty, které má opravdu rád, dělala na něj cukrbliky a humus byl prostě lepší Musela jsem ho lapnout a odnést o kus dál, kde se mi až po chvíli podařilo ho odlákat od hledání ztraceného humusu pamlskem...
Není náhodou tohle taky podbízení?

Každopádně na zadek už mu tedy zřejmě nikdy nedám, jste mě tím tak vystresli, že jsem na tom hůř jak ten můj prcek

Pokud jde o agresi vůči matce, tak zatím nic... ale je před ní extrémně plachý. Tak zkouším obskládání dobrotama, to je zatím jediný způsob, který jakž takž zvládne. Zajímavé je, že se na ni jde občas podívat do jiné místnosti... pozoruje ji sice z dálky, ale třeba je to dobré znamení... a nebo hůř - hlídá

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 08:53
- Nahlásit

shee

Musela jsem ho lapnout a odnést o kus dál, kde se mi až po chvíli podařilo ho odlákat od hledání ztraceného humusu pamlskem...
Není náhodou tohle taky podbízení

proč ho nemáš na vodítku, abys měla situaci pod kontrolou ty a ne on? Uč ho věci nejdřív na vodítku, abys mohla danou věc dotáhnout do konce.

Pokud jde o agresi vůči matce, tak zatím nic... ale je před ní extrémně plachý.

nečekej obrat na pětniku, dej tomu čas, netlač ve všem tak na pilu.

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 09:35
- Nahlásit

Chtěla jsem aby se proběhl, 5m vodítko je dost málo... Ale už ho z něj nepustím a asi koupím delší! Vrátila jsem se zpátky a dokola zkoušíme ke mně (doma, venku) za pamlsek a pochvalu, případně s trhnutím vodítkem, když neposlechne.

Nevíte náhodou o někom v Brně, kdo to umí s pejsanama? Třeba bych něco obkoukala.

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 09:43
- Nahlásit

shee

a asi koupím delší!

určitě, na prochajdy určitě, ať má delší akční rádius. Ale cvičení zatím dělejte na krátkém vodítku, to prodloužení vodítka (tím pádem prodloužení vzdálenosti mezi vámi), má čas, až bude zvládat povely perfektně i v rušivém prostředí na krátkém vodítku.

a dokola zkoušíme ke mně

dokola ne, to je špatně. Stačí vždy krátce, chvilku,intenzivně, aby se dokázal soustředit a cvičení ho neotrávilo. Necukej, tím ho trestáš a trestáš ho za něco co neumí.

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 09:52
- Nahlásit

No myslela jsem, že např. doma to cvičíme cca 5-10 min a venku ho vždy několikrát přivolám, ne že bych ho prudila hodinu v kuse.

No dobře, ale jak ho mám donutit přijít, když neposlechne... myslela jsem, že vodítko a mírné cuknutí jím směrem ke mně je právě tím prostředkem, jak ukázat, že musí a že bude následovat odměna.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 09:59
- Nahlásit

shee
Nevíte náhodou o někom v Brně, kdo to umí s pejsanama? Třeba bych něco obkoukala.
Přemýšlela jsi nad dobrým cvičákem?

Eninka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:05
- Nahlásit

shee

Nevíte náhodou o někom v Brně, kdo to umí s pejsanama?

prosímtě, hlavně se vyhni dr. Zelníčkovi v Brně na Kraví Hoře, to jenom podotýkám, kdyby jsi někde hledala na netu někoho v Brně. Nechci to rozvádět, ale jestli nechceš mít domlácenýho psa (v lepším případě), tak jak říkám - velkej oblouk kolem tohoto "odborníka".

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:08 - Změnil/a: shee
- Nahlásit

Nad cvičákem jsem uvažovala, ale bohužel nevím jak bych to zvládala časově, proto jsem si říkala, že někdo kdo to se psy umí a byl by někde blízko, tak by se daly využít procházky.

Jinak veterinář má psí školku, tak to asi zkusím.

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:09
- Nahlásit

Eninka

Jj o tom jsem už něco četla... tam pes rozhodně ne!

Eninka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:09
- Nahlásit

shee

ty jsi přímo z Brna?

shee
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:10
- Nahlásit

Eninka

Ano jsem

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2012 10:16
- Nahlásit

shee
Nad cvičákem jsem uvažovala, ale bohužel nevím jak bych to zvládala časově
Si domluv individuál...

Jinak ruseláři od nás, co fakt dost makaj se psama, si moc chválí Zetor - http://kkzetor.cz/ Podle toho, jakým stylem se psy pracují, bych řekla, že se tam dá najít dobrý výcvikář, který by ti mohl poradit. A osobně bych, být tebou, šla rovnou po kvalitě a nezkoušela různý nejistý varianty.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání