Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Změna hierarchie ve smečce
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
Ebony
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 11:59
- Nahlásit

jindra 22
Takže ve tvý smečce alfou jseš ty, betou nejspíš jiný - lidský člen smečky, no a dva členové někde uprostřed hierarchie si prohodili pořadí. Každopádně bych neupřednostňoval žádného z nich, to se dělá jen v případě saňových psů, že první dostane žrát vůdce spřežení. Tam je to dost nutné, pokud někdo chce vyhrávat závody a mít dobrého vůdčího psa. Jednou bych pohladil dřív 1. příště zase 2. psa. A stejně tak se žrádlem. Naznačit jim, že v mých očích jsou oba rovnocenní. Šéfem jsem přece JÁ a vašim žabomyším sporům nepřikládám důležitost. A hlavně žádného z nich nelitovat.
Tys měl někdy smečku psů, třeba saňovejch?, nebo sis ty moudra někde přečetl ? Víš vůbec co je dobrej leader?

lamalucni
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:07
- Nahlásit

Ebony
Neblbni, Jindra je přece velice zkušený dlouholetý chovatel saňových psů. Choval jednoho huskyho.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:08
- Nahlásit

Ebony
Víš vůbec co je dobrej leader?

Netuším. Udělej mi přednášku na to téma.

Ebony
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:12
- Nahlásit

jindra 22
Netuším. Udělej mi přednášku na to téma
nemám čas na přednášky, ale třeba moji leadři jsou naprosto mírumilovné a hlavně pracovité a snadno ovladatelné fenky, které mě spolehlivě dovedou do cíle. S nějakým vůdčím fungováním ve smečce to nemá nic společného ale já mám jen ESP, možná to u chlupáčů funguje jinak

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:17
- Nahlásit

lamalucni
Neblbni, Jindra je přece velice zkušený dlouholetý chovatel saňových psů. Choval jednoho huskyho.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:22
- Nahlásit

Ebony
ale já mám jen ESP,

Co je to ESP? Ne vážně, některé zkratky mi dělají problém. Jo, u "chlupáčů" to funguje dost podobně, jako u vlků. Proto jsem se o ně tolik zajímal, abych toho svýho "potížistu" dokázal vůbec pochopit. Pak jsem si ho zamiloval a prožil s ním krásná léta, která mi dodnes vhánějí slzy do očí. Zní to sice poněkud klišovitě, ale je to tak...

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:28
- Nahlásit

Gi a smečka

Jeden husky ze stáje "formule 1" ti vydá za padesát běžných hafanů. I to je málo. Srovnání neexistuje. Husky totiž není v pravém slova smyslu psem.

Ebony
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:29
- Nahlásit

jindra 22
evropský saňový pes

ale podle mě i u chlupatých musí být dobrý leader hlavně ten pes, který umí jak se říká "zatáčet" a držet tempo, to jaké má postavení ve smečce zrovna na závodech není tak důležité.
Ono nakonec i u těch vlků to není tak, jak se rádo povídá...

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:32
- Nahlásit

jindra 22
Jeden husky ze stáje "formule 1" ti vydá za padesát běžných hafanů.
Ano, tomu perfektně odpovídají tvoje znalosti.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:32 - Změnil/a: lamalucni
- Nahlásit

jindra 22
Jeden husky ze stáje "formule 1" ti vydá za padesát běžných hafanů.

Ono šlo hlavně o to, že se tu "zkušeně" vyjadřuješ k tomu, jak funguje smečka u saňových psů, aniž jsi kdy sám měl víc jak jednoho psa.

A řekla bych, že husky je ještě pořád kakajíčko ve srovnání s thajským ridgebackem, kterého má Gi.

Ebony
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:32
- Nahlásit

jindra 22
Srovnání neexistuje.

ne, neexistuje, jeden pes je jen jeden pes, nikdy, ani kdybys měl jakýkoliv přírodní plemeno, nepoznáš s jedním psem, jak funguje smečka...a nepoznám to ani já s dvaceti, prostě to má každý jinak, jak u lidí, psi jsou různí a můžeš mít zkušeností kolik chceš, vždycky se najde nějakej zmetek, kdo ti ten samolibý úsměv velkého výcvikáře vymaže z obličeje

danajasa
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:42
- Nahlásit

jindra 22Husky totiž není v pravém slova smyslu psem.
Tak ale f tom případě já mám nadpsa páč má genetickej základ půlky republiky v jednom do pěti let nepoznala vodítko veterinu ani lidi výchovou nepostižená živila se sama(dokáže ulovit cokoliv)je zhola schopná přežití bez pomoci člověka takže je to vlastně sušený geneticky modifikovaný extrudovaný malovlk

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:46
- Nahlásit

Ebony

to jaké má postavení ve smečce zrovna na závodech není tak důležité

teda já složitostem postavení ve smečce saňových psů nerozumím vůbec, ale ke mně chodí sekat trávu pán z naší ulice a je to bývalej musher, závodil i na mezinárodních závodech a byl dost známej v tomto ranku (měl haskouny, asi 12 mám dojem) a kolikrát mi povídá, protože vidí u mě doma jak furt řeším tříhlavou smečku podle něho docela lehce zvladatelnejch plemen, a zrovna včera jsme se bavili právě o závodech a nejvejš postavenej pes vede všechny ostatní každopádně, prostě on je leader, aspoň podle něho jo. Kolikrát si i říkám, jak on třeba řešil i rvačky ve smečce, že mě by v těch jeho situacích ti psi určitě zabili

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:47
- Nahlásit

Ebony
to jaké má postavení ve smečce zrovna na závodech není tak důležité.

Tak to si nerozumíme. Vůdčí pes ve spřežení, je prostě vůdčím psem. Nad ním ve smečce je už jen musher. Spolupracují spolu. Musher zadá povel, vůdčí pes reaguje. Celé spřežení běží za ním. Dobrý vůdčí pes je pro každého mushera pokladem, klíčem k úspěchu.

LucieS
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:47
- Nahlásit

Ebony
Já bych být tebou jindru neřešila, on si to někde načetl a horší je, že si to načtené blbě vykládá .

Adiddaska
Já vím že je máš stejně staré a nekonfliktní zlaťáky, proto mi přijde celkem pravděpodobná možnost, že ten rozdíl mezi nimi byl malinký a teď stačila opět malinká změna situace, aby se jejich pozice bez nějakých neshod prohodila.

Na druhou stranu, intuice bývá mrcha pravdivá a jestli máš pocit, že tam není něco ok zdravotně, asi to tak bude .
V tom ti asi nikdo neporadí, chce to pozorovat psa a při prvním konkrétnějším podezření frčet za vetem. Nebo mě teda nic jiného nenapadá .

lamalucni
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:51
- Nahlásit

LucieS
on si to někde načetl

Řekla bych, že hlavním zdrojem bude Jack London

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:53
- Nahlásit

Eninka
Kolikrát si i říkám, jak on třeba řešil i rvačky ve smečce, že mě by v těch jeho situacích ti psi určitě zabili

Možná bych ho znal... Víš, jak se řeší rvačky ve smečce saňových psů? Normálníma kopancema. Hlavně u malamutů. To jsou prvotřídní rváči. Strč mezi rozvášněné, kousající malamuty ruce...

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:53
- Nahlásit

jindra 22

Vůdčí pes ve spřežení, je prostě vůdčím psem. Nad ním ve smečce je už jen musher. Spolupracují spolu. Musher zadá povel, vůdčí pes reaguje. Celé spřežení běží za ním. Dobrý vůdčí pes je pro každého mushera pokladem, klíčem k úspěchu

přesně tak

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:56
- Nahlásit

lamalucni
A řekla bych, že husky je ještě pořád kakajíčko ve srovnání s thajským ridgebackem, kterého má Gi.
A to budu mít za tejden dva. Ještě staršího, poněkud akresívního bráchu mojí milé zlaté.

Ebony
psi jsou různí a můžeš mít zkušeností kolik chceš, vždycky se najde nějakej zmetek, kdo ti ten samolibý úsměv velkého výcvikáře vymaže z obličeje

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:57
- Nahlásit

lamalucni
Řekla bych, že hlavním zdrojem bude Jack London

Kdo to je Jack London? Nějaký anglický fotbalista?

danajasa
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:57
- Nahlásit

Gi a smečkaeště staršího, poněkud akresívního bráchu mojí milé zlaté.
Tobě poslali tasmánskýho čerta?

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 12:58
- Nahlásit

jindra 22

Víš, jak se řeší rvačky ve smečce saňových psů?

ruky tam strkat určitě nejde, on je musel naházet přes plot jednoho po druhým, aby toho nechali, prostě rozdělit smečku. Prý vlastně jeden jde po druhým a ostatní se přidaj k tomu jednomu a jsou schopný toho jednoho roztrhat, on je docela drsňák a vysokej a nebojí se ničeho, tak je vždycky "pořešil". On má i takovou tu přirozenou autoritu u mých psů, když je vidím, když dojde, oni ani nehnou brvou, nikdo jej neotravuje třebas s házením balónků apod. Visej na něm očima a čekají až on bude chtít vůči nim cokoliv udělat, jsou jako ovečky, fakt jo.

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:00
- Nahlásit

Gi a smečka

dva???
to seš velká drsňačka, odvážná, ty fotky to je přímo on? Vypadá jak vlkodlak strašlivej

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:00 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

Gi a smečka

To je co? Hugo Baskervill? No, vypadá jak příšera z hororu, ale furt je to jen pes. I když trochu přerostlý.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:00
- Nahlásit

danajasa
Tasmánskýho čerta v thajčím kožíšku. Moje největší klika je, že má děsný lufty z Máfa, takže ho vždycky pošlu mi Eránka vyšunout z cesty. Viz foto aneb Eránek tu vůůůbec není. Nějak pro mě není řešení ho po dobu pobytu strčit do kotce a šmytec. Ale po roce hlídání se ode mě nechal aj pohladit.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:04
- Nahlásit

Eninka
Jo, to je von. A odvážná? Spíš blbá, páč se mi tu v neděli potká Máfo, labradůrek a Eran. Ale budu doma a bude to jen na jeden den přes den, to dáme. A není vlkodlak. Vlastně je docela milej. Když se mu chce.

jindra 22
I když trochu přerostlý.
Přerostlý? Má 18kg.

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:06
- Nahlásit

Gi a smečka

já myslela, že jej budeš mít na furt, jo a vypadá velikej, ale jestli má 18 kg, tak to jde, to není až takovej obrpes

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:07
- Nahlásit

Eninka
já myslela, že jej budeš mít na furt
Jsi šialená? Jeden thajec stačí bohatě.
Eránka hlídávám.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:07
- Nahlásit

Eninka
on je musel naházet přes plot jednoho po druhým, aby toho nechali,

Dost nebezpečná záležitost. Jo, saňoví psi mají s vlky hodně společného.

danajasa
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2012 13:08
- Nahlásit

Gi a smečkaNějak pro mě není řešení ho po dobu pobytu strčit do kotce a šmytec
Tak ho hlavně nehaž přes plot,páč příde zpátky a avrátí ti to Ale po roce hlídání se ode mě nechal aj pohladit. Vzpomenu li na Atička vod nás tak docela smekám hučku

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání