Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / KOSMETIKA - MÁTE ZKUŠENNOSTI ???
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 15:44
- Nahlásit

Verca
Jasně, máš pravdu, zapoměla jsem napsat že neředěný používám na naháče, kde srst je pouze na hlavě, ocase a tlapkách. Na jorku to už mám naředěný a popsaný.

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 19:39
- Nahlásit

jorkaAmálka
Aha, tak to.

A chtěla jsem se ještě zeptat, jestli si můžu naředit třeba nějaký přípravek (já ředím ochranný olejový krém od Summerwinds anebo proteinový kondicionér od 1AS) na česání do rozprašovače a mít ho tam třeba týden a používat ho anebo musí být vždy čerstvý?

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 20:14
- Nahlásit

Verca
Pokud jde ředit, tak to tam bude uvedený. Ale je lepší si naředit vždy trochu, cca na 1 měsíc. Já mám naředěný šampon a po dvou měsících už nevoní tak jako čerstvý. Ale jestli je to na závadu tak to fakt nevím. Každopádně Top Coat, což je finální sprej, ředím jen na jednu až dvě aplikace.

emikami
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 20:19
- Nahlásit

Altcha
Samozřejmě souhlasím, každému psovi může vyhovovat něco jiného, Héru jsem nekoupila prvně, měla jsem ji již i na Havanský psíky, ale na pudla alespoň na mého, harlekýna, totálně nevyhovala, už bych ji v tom nikdy nekoupala, na havany to zatím nevadilo.Ty píšeš že od každého používáš něco, zrovna dnes jak jsem byla u střihačky, jsem se ptala zda ještě nemám obj. ten lanolín, nebo ochraný krém, a pak ještě na ten týden jí do toho naložit, doporučila mě to určitě nemíchat, a vůbec prý by se neměli směsovat značky, jen pro třeba finální úpravu, tak jsem přemýšlela zda ještě nemám obj. objemový sprej u al syst.jsem také toho názoru, že pokud budu používat šampon a kondicioner tak radši od stejné značky.

jorkaAmálka
Jsem ráda, že se našel někdo kdo Petsilk používá a je spokojený, prosím můžeš mi napsat jaký šampon a kondicioner používáš ty a zda ještě něco jiného od Petsilku? Díky
Také si myslím že více reklam je na All syst. a hlavně se mi nelíbí, že jinou kosmetiku, než tu co má na stránkách neuznává.Jak tebe tak mě to také trochu dostalo.

Lesanka
Díky za tip, rozhodně se na ty stránky podívám.

Mucholabka
Jak píše výše Verča, tak si myslím, že každý pes se přesrsťuje ze štěněčí srsti na dospělou, prostě se srt mění, a každý pes má jinou kvalitu srsti, zrovna harlekýni, kor když je především bílá na tom nejsou nejlépe, oproti pudlům jednobarevným, myslím že to je normální přírodní jev, a tím že se u ní projevila taková falešná březost, tím, že jsem použila Héru, tak si myslím, že to vše dohromady prostě udělalo ten účinek který se dostavil.Toto přesně mě napsala :

Dobrý den,
tak předně - už vůbec nepoužívejte přípravky, které jste koupila, hlavně ten olej - alkohol srst vysuší a během pár dnů se srt úplně poláme. I když zpočátku se zdá, že srst vypadá lépe, tak tyto přípravky srst totálně zničí!
V tomto věku jsou problémy se srstí naprosto běžné - mění se srst ze štěněcí na dospělou navíc při falešné březosti se srst strašně cuchá a ve vašem případě myslím i hodně srsti vypadalo, je to jako kdyby fenka měla štěňátka - hormonální změny mají vliv na srst.

Dnes jsem byla na tom stříhání a je to paní která má také dosti zkušenností, na výstavy chodila a nyní stříhá, říkala že prostě začla línat, přesrťovat se, např.nožičky zacuchané skoro neměla, jen na těch místech kde je to běžné, na patičkách,nebo v tříslech a vyloženě vidím jak i na nohách má chlupy řídké, oproti období před půl rokem kdy jsme na výstavě byli.Když jsem šla prvně ke střihačce tak mě řekla, že na harlekýna má srst kvalitní.Krmím purinou pro plan již od začátku, třeba ji to na srst nestačí, třeba budu muset změnit granule, nevím, nebo má něčeho málo,Biotin jsem dávala, na čas jsem přestala a nyní ho opět dávám. Nevíte někdo od kdy se může dávat štěňatům? Není to tam napsané a malá se na to vždy hrne, bude ji 5 měsíců. Paní od Petsilku mě řekla od 3 měsíců že mohu, tak nevím, zda bych ji to teda už mohla dávat, nebo zda radši počkat, nebo se ještě zeptat na veterině.
Nechápu že právě ty, která i pejsky stříháš tak nevěříš tomu že se pejskové přesrsťují v období puberty.Nebo např. někteří falešnou březost vůbec nemají, a někteří zas až moc velkou, moje fenka havanského psíka, pokud nemá štěnda a má falešnou březost, zhubne, a srst také není nic moc,skoro se mi zdála horší než když má štěnda, protože po štěndech se dá do kupy během 2-5dnů,záleží na počtu štěňat,ale po falešném březí jem ji dávala dohromadý celý měsíc.
Pudla máš hezkého i když nemá PP, stříbrnou fenku jsem měla 11let, ta srst se neda vůbec srovna s harlekýnem, to je zcela něco jiného, té jsem tenkrát abych kudrnatou srst rozčesala, tak jsem používala prořezávací hřebe, který je na pudly, hlavně na uši a nohy, a pořád tam měla tolik srsti až běda, kdybych tohle udělala harlekýnovi, myslím , že by ji tam nic nezbylo.
Ale obdivuji ty, kteří umí rozčesat pudly ve střihu baby, já jsem v tomto střihu mít pudla nikdy nechtěla, my stříháme na modernu, a jelikož naší Brit chybí ten černý pruh za hlavou, co má správně být, a má tam bílé jemné chlupy, tak by ji baby střih ani nešel, možná jen kdyby se to opravdu po vykoupání vyfenovalo, a prolakovala by se, nebo zda ten obj. sprej má takové účinky, ale za dva dny by se jí srst rozdělila na pěšinku na dvě půlky, což těm co tam mají černou srst se nestane, protože je kvalitní.Jelikož jsem stříbrňačku měla, vidím ten rozdíl, pokud stříháš i harlekýny a i jednobarevné pudly, určitě musíš též vidět rozdíl, nebo jistě i mezi černý a bílým pudlem.

kokoška
Fénování není nutností - v létě nechávám pejsinu normálně uschnout venku, ale přitom ji kartáčuju - srst se musí natáhnout - jak psala Mucholabka. asi jsem taky drsná, sorry, ale nesnáším, když někdo na pudla kašle a pak ho nechá sjet na kůži.

Abych se přiznala tomuto nějak nerozumím. Je tedy podle tebe fenování nutné aby se srst česala lépe nebo není. píšeš tady že necháváš pejsinu normálně uschnout a kartáčuješ, pak hned že se musí natáhnout jak psala Mucholabka, takže netuším jak to vlastně myslíš.

Co se týče mě, opravdu nemám až takový přehled zda se češe srst vyfoukaná do rovna lépe, zda je to tak velký podstatný rozdíl než když jen nechám uschnout, nebo jen lehce profouknu aby pes nenastydl, pokud není horko. Je fakt že pokud se nechá uschnout, utvoří se takové krepaté pramínky, které jsou spojené s nějakým počtem chlupů, tím že se to vyfouká a natáhne, ty pramínky nevzniknou a chlupy jsou oddělené, ale na druhou stranu, fenování vždy srst vysuší a horký vzduch/neberte do slova/ poničí. Takže myslím, že pokud není problém se srstí v období puberty, např. , tak není potřeba srst vždy tak pečlivě vyfenovat a neustále ji vysušovat fénem.

Mucholabka
Ještě by mě zajímalo-když jste ji 3 měsíce před výstavou nechali sjet, teď si troufáte doufat, že bude srst ve výstavní kondici? To ani omylem. Pudlí srst po sjetí strojkem tvrdne (na rozdíl od teriéří), mění barvu a mění se kudrnatost.Ten střih-asi jedině moderna, že? Já si opravdu nedokážu představit nechat pudla 3 měsíce před výstavou sjet.

Jak jsem již psala měla jsem stříbrňačku mnoho let, tu jsem nechávala pravidelně jednou za rok na lého vždy celou strojkem ostříhat, vždy ji narostla jak nová srsta vždy lepší a kvalitnější. Rozhodně si nemyslím, že by sem něco pokazila, když jsme ji tělíčko vzali strojkem. nožičky ne, a stejnak je má řídké, takže tím to asi nebude, že? Naopak si myslím, že naroste nová a kvalitnější srst,ale nejsem profik, nebudu to zde na 100% tvrdit.Ten střih-asi jedině moderna, že? Je snad něco špatného na střihu - moderna ? Myslím, že ne, je to pěkný stříh a každému se baby nelíbí nebo takový stříh co máš ty pejska s těma bambulema. Dokonce když nás někteří lidé na výstavě potkali, kteří se přišli jen podívat, tak mě zastavovali a byli nadšení že také vidí pudla v normální střihu ne jen v té směsi chlupů za hlavou, neodsuzuji to, ale tak jak to píšeš ty, mě přijde, jako kdybych si chtěla něco zjednodušit. Mě se prostě líbí střih moderna, a jiný střih bych ani nechtěla.

monka
Nám to dorostlo dobře a srst byla kvalitní do té doby, než jsem zjistila že zřejmě podle chování probíhá falešné březí jsem na srsti neshledala nic špatného, jen to že začíná být dost dlouhá.

Saita
Kosmetiku KW jsem si chtěla proštudovat a vyzkoušet ji, ale pak jsem zvolila Héru a to byl zřejmě kámen úrazu, nyní do výstavy bych nestihla KW objednat tak abych ještě něco stihla zachránit. Botanický šampon - neznám. - Biotin nyní jsem začla dávat. a dnes mi poradila střihačka, má to prý vyzkoušené koupit pupalku dvouletou - kapsle či kapky a dávat ji to, je to na výživu kůže a mělo by to asi podpořist správný růst srsti. Jak to ty myslíš s tím pupalkovým olejem, to se dá koupit také v lékárně? a jak ho používat?

Verca
Opravdu Petsilk vyjde levněji ale ne zas až asi o tolik abych se rozhodla definitivně pro Petsilk, pokud nám bude vyhovovat, nebudu měnit, pokud ne, zkusím spíše asi ještě to KW, pak teprve All syst. Paní sice psala že se ředí více ale opak je pravdou.

Snažila jsem se všem odpovědět. A nyní se dostávám k dnešní úpravě. Opravdu mě střihačka potvrdila že mě fena prostě líná, srst má řidčí, nebo ji prostě jak jsem již psala přestalo vyhovovat krmení, třeba ji dostatečně nevyživuje srst. Není to tak zlé, vykoupali jsme Brit v Petsilku,v ředěném, pak jsme zředili kond. a zabalili ji do osušek na 15minut. spláchly a vyfoukali a ostříhali. Je tak nějak jakoby na výstavu ale ještě si nechala rezervu, aby bylo co narovnávat, za týden to zopakujem a poslední jdu v pátek před výstavami.Srst je po Petsilku opravdu jemnější a lepší, vidím to již po prvním použití.Také ji jistě prospělo ostříhat ty slabé konce. Na nožičkách jsem se dokonce všimla že některé chlupy měla kratší a některé delší, nechápu to, a opravdu se to vše přihodilo v krátkém čase, doporučila mi abych si ještě kondicioner zředila jen malé množstí do roztřikovače a každý den před česáním postříkat.Myslím, že to nebude 100% ale bude to dobré a pokud mi na výstavě nebo bonitaci budou říkat něco o nekvalitní nebo jemné nebo řídké srsti, nebudu mít jinou odpověď než tu, že je fena v pubertě, přesrsťuje, a bohužel měla falešné březí což ji asi neprospělo.Pokud ji ovšem něco nechybí, což nevím jak bych zjistila.Ale falešné březí z 90% přešlo , již je i daleko veselejší a hravější, myslím, že opravdu ani náladu moc neměla.
Děkuji všem za příspěvky, rady a informace. Bylo by fajn, kdyby i nadále jsme si naše zkušennosti jak dobré tak špatné zde napsali, člověk se pak může vyhnout něktéré kosmetice, i kdyby třeba mohla vyhovat , ale někdy to jsou zbytečné peníze. Nyní vám sem přidám pár fotek po dnešním stříhání aby jste si ji uměli přestavit. Neberte prosím střih jako výstavní, ostříhali jsme hlavně to špatné co měla na sobě a srovnali jsme to co bylo asi ulámané.

emikami
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 20:28
- Nahlásit

Toto byla naše první výstava klubová na jaře.Jak vidíte, srst má myslím dobrou.

Toto je po dneší úpravě, foto před úpravou ani sem dávat nebudu, asi by jste se opravdu zhrozily.Když jsem to srovnala, řekla jsem si že Petsilk je zázrak, avšak nevím jaký zázrak by byl po All syst.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 06:43
- Nahlásit

emikami
Asi tu srst má jemnější ne, opravdu Tě nechci napadat, jen mě taky občas dokáže některá věta naštvat, když ji slyším dnes a denně. Podle mě by v roce a půl měla mít štěněčí srst dávno za sebou. A i kdyby se jí srst zrovna měnila, nikdy mi to nepřipadlo u pudla tak razantní, aby zplstnatěl.
Proti moderně taky nic nemám-proti výstavní moderně. Třeba já bych to nemohla aplikovat na tu svoji, je příliš dlouhá. Babynu by taky nemohla, má chujové chlupy na nohách Líbí se mi klasický střih, já tak měla pudly vždycky třeba bambulky na zádi se mi taky nelíbí a u trpaslíka to dost dobře nejde. Prostě klasický klasický s místní úpravou, dělám si ho trochu jinak, ten předek zase tvaruju spíš do baby-ještě jí to ale nedorostlo tak, jak bych si představovala a na hlavě jí to nedoroste nikdy.
Jinak feňule je taky pěkná.
Po tom strojku pudlům rostou dva druhy srsti, jako by se vracel k podsadě, ale přece jen podsady to nedosáhne-vytvoří se rychleji rostoucí tvrdé tmavěji zbarvené chlupy a za nimi rostou jemné, rovnější než obvykle. Když to doroste do stříhací délky a vezme se to nůžkama, tvrdé chlupy už nerostou, ale do dalšího stříhání je to ještě poznat-srst je více lehavá a nechce se nechat, aby se s ní pracovalo. Lehavá myslím připlácnutá ke kůži.
Na těch prvních fotkách je ostříhaná fakt dobře. Na spodních, co jsou teď, se mi zdá, že má dost krátké přední nohy-ale s tím se asi nedalo nic dělat

monka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 08:32
- Nahlásit

emikami
mne sa na pudlovi libi ten strih, co mate na prvej fotke, fenecka je velmi pekna. Na druhych fotkach ma srst velmi jemnu, typovala by som si to na nedostatok mineralov a vitaminov vo vyzive-aj ked viem, ze krmite kvalitnymi granulami. Mozno je to aj tou falesnou brezostou, ale to ju uz musela mat dlhsie, lebo hormonalne zmeny sa na srsti prejavuju oneskorene. Prajem Vam vela uspechov na vystave.

kokoška
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 08:45
- Nahlásit

emikami
Abych se přiznala tomuto nějak nerozumím. Je tedy podle tebe fenování nutné aby se srst česala lépe nebo není. píšeš tady že necháváš pejsinu normálně uschnout a kartáčuješ, pak hned že se musí natáhnout jak psala Mucholabka, takže netuším jak to vlastně myslíš.

není nutné fénování, ale natažení srsti dorovna a toho dosáhneš tak, že psa buď fénuješ a přitom srst kartáčem narovnáváš (jako když si ženská chce dorovna vyfoukat trvalou) a pokud psa necháváš schnout v létě bez fénování, tak dokud pes neuschne, tak ho kartáčuješ výše uvedeným způsobem. V létě při schnutí na sluíčku jsem se psem hotová cca za 30 min. pokud fénuju, trvá to přes hodinu.
pOkud psa budeš jen fénovat a nepoužiješ kartáč a nebudeš rozčesávat, tak pes bude kudrnatý a potom se bude těžko česat. Když má pudl rovnou srst, tak je česání nesrovnatelně snazší a taky mu v srsti neulpí při prochajdě v lese tolik bordelu.

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 09:51
- Nahlásit

emikami
Ahoj, já používám Hypoallergenic Schampoo, Rosemary Mint Conditioner - na posílení srsti a aby se neolamovala ( ten je super ) a Coat Oil - olej smíchaný z přírodních rostl. olejů na regeneraci a ochranu srsti ( doporučuji více ředit ). Vše můžu vřele doporučit.

Saita
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 10:51
- Nahlásit

Emikami
Ten pupálkový olej se dá koupit v lékárně. Mě nabídli asi čtyři varianty s nějakými přidanými vitamíny(já si vzala ještě s vit. E a beta karatonem, ale to u bílých psů asi ne že). Kapu patnáct kapek do granulí. Štěndu(skoro čtyřměsíční) dávám polovinu. K tomu jsem začala dávat i ten biotin(i tomu štěndu). Ještě jsem dávala pangamin s pupálkovým olejem. Pangamin jsou pivovarské kvasnice a obsahují hromadu béčék. Prý to po dlouhodobém užívání i částečně odpuzuje klíšťata. Tohle se mi zatím nepotvrdilo, ale se srstí jsem spokojená. Tohle je Hany. Na to že není výstavní a třikrát týdně lítá po cvičáku to celkem jde:

monka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 11:29 - Změnil/a: monka
- Nahlásit

Saita
Hany ma nadhernu lesklu srst. Sa divim, ze ju ma taku peknu aj ked na cvicaku lieta ako drak Aj ja davam pupalkovy olej s vitaminom E-bez betakarotenu, pangamin, do jedla mu davam pomlete vlasske orechy, a dodavam Drucal, lebo krmim varenou stravou. Davala som Nutrimix, je to multivitamin, ale obsahuje zelezo, tak vlastne potlaca ostatne vitaminy.

emikami
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 12:53 - Změnil/a: emikami
- Nahlásit

Mucholabka
Bohužel opravdu nevím co je vlastně pravá příčina té srsti, má ji jak řídčí, tak i slabou, hlavně na koncích. No bohužel se to bude muset ještě vše zastříhnout, záda jsme si zatím nechali, jak jsem již psala na nohách jsem se všimla že je někde srst zcela kratší, opravdu mě to přijde jako když jsem měla havaňáky v delší srsti a byli po porodu, pak jsem už jen srst vyčesávala, hrozně jima padala, vypadali jak oškubané slepice, ty nohy vypadali zcela stejně, někde srst zcela krátká a někde dlouhá, padalo to a řídlo to, proto je vždy dávám na krátko, přijde mi to že je to jednak pro štěnda hygieničtější, protože v srsti se drží spousta prachu a všehomožného, dá se to dobře udržet, a pak ta srst skoro vůbec nepadá, fena vypadá daleko zdravěji než kdyby lidi přišli a viděli fenu oškubanou od té vypadané srsti. No a takto v trochu menším měřítku mě nyní přijde pudlice. Na koncích má srst hrozně jemnou, přitom snad Purina pro plan by měla být kvalitní, Biotin dostávala, no škoda že jsem na nějakou dobu přestala. Kvůli hárání jsme museli odložit očkování, pak když už byla správná doba jsme byli na očkování, pak jsem tu měla štěnda, ale to byla pořád ok, teda ne od ní, že no a pak jsem pozorovala jak si tu nosí pískací slepičku, bylo to trochu déle než bych očekávala falešnou březost, ale snad to může mít každý pes jinak, dokonce i přesrsťování v pubertě, není snad nikde napsáno, že by třeba do 1 roku měla mít dospělou srst. Jsem z toho samozřejmě nešťastná, protože nevím zda to bylo tou faleškou, myslím že nyní to splstnatění ani nemá s tím nic společného, jedině že jak psala ta paní ve falešce má sklon se srst cuchat, no a nebo ji fakt něco chybí. No a nyní teda přijít na to, vlastně co, což bude asi těžké. No půjdu koupit ten pupalkový olej.Prostě se nedá nic dělat. Tak hrozně nevypadá abych výstavu vynechala, no a snad zvládnem i tu bonitaci. Chtělo by to něco na posílení srsti, ale co. Mám jedno štěně, kterému je nyní přesně rok a pár dnů, a jeho panička říkala že ji začla růst zcela nová srst mezi tou starou, má tam prostě ježka, navíc jiná barva než je. Takže se asi může opravdu stávat cokoliv.

Saita
Teda ta je velice krásná, má krásnou barvu a srst se jí fakt nádherně leskne, jsem z ní zcela nadšená. A čím krmíš ty, jako granule, jestli jsem to nepřehlídla.

emikami
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:08
- Nahlásit

Myslím, že jsem zapoměla na jednu závažnou věc.Jak jsem psala výše že měla být očkovaná v době kdy začla hárat, tak jsme čekali až bude vhodná doba, a jelikož měla velký zubní kámen a mírný zánět dásní, měla dásně trochu zarudlé, veterinář mě doporučil jít na odstr. zub. kamene, samozřejmě pod narkozou. A tak jsme čekali zas na vhodnou dobu po očkování, vše jsem ale dělala po poradě s veterínářem, takže vlastně prodělala tento zákrok s narkozou, proto se jí ta faleška třeba opozdila. Možná že je to tou narkozou, co myslíte?Jak neustále ji pozoruji, a přemýšlím, čím to vlastně mohlo být jsem na tohle zcela zapoměla.Vlastně jsem to dělala také kvůli výstavě a také hlavně že tam byl již zánět a nechtěla jsem to zanedbat. Do prčic , to mě fakt podrž, že by to mohlo mít vliv na srst, no možná jo, po narkoze je asi vše možné.Ach jo.

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:18
- Nahlásit

emikami
Nechci ti tady radit ohledně granulí, ale po rozhovoru s někým kdo granulím rozumí a dělá srovnávací testy ( je to náplň jejich práce a nejsou prodejci ani propagátoři žádné značky ! ) jsem granule ProPlan rychle zavrhla. Do té doby jsem s nimi krmila a myslela si že dávám fenkám to nej... Teď máme granule, které spolu s dalšími dvěma patří mezi současnou špičku a nemůžu si je vynachválit. Mým mlsným psům chutnají, u jorky se podstatně zlepšila srst a celková kondice je lepší ! Ale je to samozřejmě každého věc. Já taky tápala a na tyhle přišla čistě náhodou !

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:26
- Nahlásit

jorkaAmálka
a jaké to jsou?

kokoška
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:30
- Nahlásit

emikami
S tou narkózou nevím, moje pudlice prodělala narkózu 2x a na srsti jsem nikdy žádnou změnu nepozorovala, ale může působit víc faktorů najednou, těžko říct. Ale stejně nevím, jestli to není jen hledání nějaké výmluvy.

monka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:44
- Nahlásit

Lesanka
typujem, ze to budu granule ANF.

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:50
- Nahlásit

monka
Zásah !

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 13:58
- Nahlásit

Tož ty jsou ty nejlepší? Musím se přiznat: byla jsem celá natěšená, že psíkovi budu vařit no a nějak nestíhám tak šáhnu asi po granulích

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 14:02
- Nahlásit

Lesanka
Nezavrhuji vaření, jen taky prostě nestíhám a přiznám se že je to pro mě pohodlnější. ANF patří mezi jedny z nejlepších, zárověň prý s Nutrience a Nutra Nugets.
Ale proboha - nikomu je nevnucuji. Na ty nej... si musí každý přijít sám.

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 14:56
- Nahlásit

tak jsem zvědavá jestli se fotky objeví:
mujpes.cz/galerie/34422.jpg

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 14:58 - Změnil/a: Lesanka
- Nahlásit

a co tahle?

no konečně! vypadá to že se mi ta potvůrka na té první fotce směje

emikami
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 16:26
- Nahlásit

kokoška
HLEDÁNÍ VÝMLUVY????????????? TAK TO ANI NÁHODOU, NECHÁPU.

Já hledám příčinu, co se stalo, že najednou je srst řídká a slabá.Proč bych hledala výmluvy? Pokud bych psa nechala zacuckatět, prostě bych napsala, že jsem to pěkně pos....a na výstavu bychom prostě nešli, ale já se snažím najít příčinu a hlavně fence pomoci. Buď je vše v pořádku a prostě opravdu to zavinilo pár věcí, které ji takto zapůsobily na srst, a nebo ji prostě něco chybí.Nyní příjít , co!!!! Žádná výmluvy nehledám, ještě by mě zajímalo, jako proč si to myslíš!!!!

Saita
Tak jsem šla do lékárny, koupila jsem Pupalkový olej s Koenzymem Q 10 a vitaminem E, pak měli jen s tím berakarotenem,koupila jsem kapky, jak si přišla na to kolik ji toho dávat. Brituš váží asi tak 5 kg, je jí rok a půl, kolík myslíš teda že bych ji mohla dát.Mě to stejnak přijde divné, koupit v lékárně něco pro lidi a dávat to psovi.No snad ji to neublíží,když s tím máš zkušennosti. Myslíš že bych jí to mohla nakapat na piškotu???
Pak jsem koupila Pangamin s pupalkovým olejem.jsou tam různá béčka, draslík, vápník, hořčík, atd. a pupalky prý tam moc nebude.rozpis na pupalku tam není.To jsem otevřela, a Brituš hned dala, naštěstí si to vzala, pak jsem nabídla bišonkovi,ale ta dosti váhala, když to vyplivla, Brituš se na to hrnula, tak měla hned dvě tabletky. Jo a je v tom také biotin, nevím zda je to ten samý jako mám doma Biotin extra od firmy Caress.

Prosím tedy moc o radu. Myslíte tedy že mám třeba nějdříve zkusit jednu věc, nebo to rovnou smíchat, dnes tedy měla jednu tbl. Biotinu a dvě tbl. pangaminu. No já abych zase ji nezpůsobila nějaké žaludeční nebo střevní potíže. Na pangamin se hrnula i štěnda. Té maličké je teprve 9týdnů, té dávat nic zatím nebudu no a té 5 měsíční jsem začla dávat ten Biotin, myslíš že bych mohla i ten pangamin, teda také?
No a já si také občas zobnu

Teda fakt s tou výmluvou mně pěkně štveš , já za kosmetiku utratila již 2000tis. nyní za lékárnu, chci pro ni jen to nejlepší, nejde mi ani o to aby byla na výstavu super, na to kašlu, nejsem člověk který chce hrabat medaile, mám své důvody proč na výstavu nyní chodím, a dost důvodů proč nechodit, ale chci dobro pro fenku, tak proč výmluvy !!!!!!!!!!!!!!!

jorkaAmálka
S těmi granulemi je to opravdu dost těžké. Já vyzkoušela co jsem měla prvního havana, tak již Hills, Royal canin, Calibru, Nutrochoise, Anf-nedávno-nechtějí to, a spoustu značek, Pro pac, vybírám jen ty nejlepší, Eukanubu jsem nikdy nechtěla, určitě jsem nějakou zapoměla. Také mi jedna chovatelka a paní co prodává produkty Nutripets , tak prodává ANF, koupila jsem bohužel úspěch nebyl žádný, mám vybíravou hlavně tu jednu fenu. No a nyní co jsem si koupila ten Petsilk tak mi paní poradila Nutrience - nějakou - Dermu - bych asi kupovala, tak mám dohodu že zkusím pokud by to žrali tak klidně s puriny přejdu na jiné. Ale problém je v tom, že já nyní všechny psi krmím puppy small bred - purina pro plan, protože tu mám ty malé, a ty adult nemůžou a ty velké se zase hrnou na ty puppy, jsme zvyklé mít granule v mističce a každý si veme prostě kdy má hlad, nikdy jsme s tí neměli problémy. Jak řešíte když máte dospělé psy a štěnda, mě prostě na povel psi nežerou, abych dala dávku k večeru dospělým, tak prostě na to kašlou, pak musím hlídat štěnda aby to nesežrali. Když dám štěndům, tak také nic moc, jen když jim to namočím, tak to skoro vždy sežerou. Teď máme granule, které spolu s dalšími dvěma patří mezi současnou špičku a nemůžu si je vynachválit. Jaké jsou ty další dvě značky. Ty to nějak mícháš nebo střídáš?

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 16:34
- Nahlásit

emikami

Srst, která už narostla se dost dobře vyživit nedá. Musíš se spokojit s tím, že ta stará odroste a půjde do koše a spíš se věnovat tvorbě nové srsti-vitamíny, pohyb, kondicionér, česání. Možná má chlupy ulámané i kvůli nešetrnému česání-když se peseček s dlouhou srstí nečeše každý den, tvoří se šmodrchance, malé, ale významné, a srst se láme, kdežto když češeš pravidelně, je to jen "kondičně"-není vlastně co česat, srst se neškube a její růst je podporován masáží pokožky.
U fenek po porodu se není co divit, tam jde srst do háje vždycky.

emikami
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 16:53
- Nahlásit

Mucholabka
No vím, že tuhle srst nijak nezachráním, jen ta kosmetika a střih snad pomůže, ale jde mi o to aby nešla do háje celá, že? a proto hledám příčinu a chci to zastavit a udělat vše co mohu proto aby ji začla růst nová a lepší, takovou jakou měla aspoň předtím.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 17:46
- Nahlásit

emikami
Když se dostane do cajku vnitřně, i srst bude zase suprová Její barva se mi líbí Jaká je povahově? Mám hrozně ráda pudly, ale musí to být ti vyrovnaní klauni, jací dokážou oni být. Znám třeba několik stříbrných malošů od paní chovatelky, která je dost známá, z mojí oblasti, ale přitom množí bezpapíráky s povahama docela šílenýma, hysterické hajzlíky. Jenže se to o ní neví a papíráky si nejspíš hlídá i po téhle stránce.

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 18:12
- Nahlásit

Mucholabka
musím se přiznat mám také bezpapíráka. Naštěsí je povahově suprová, ale trnula jsem kůli kloubům, jesli budou v pohodě. To mě hloupou nenapadlo. Jinak má také na nohách srst nic moc, budeme stříhat na klasiku. Odkud je ta paní co množí bezpapíráky?

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 18:22
- Nahlásit

Lesanka
Já ji nechci pomlouvat, neboť dost lidí z tohoto fóra na ni nedá dopustit a mohlo by se to obrátit proti mně. My tu pudlici máme od února, v září měla šesté narozeniny

emikami
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 19:48
- Nahlásit

Mucholabka
Povahu má suprovou až na jednu věc. Brituška je hrozný mazel, něco jako číňan, je strašně něžná, přijde lehne si tě ze zadu na krk a chce hladit a příjemně tě hřeje, je to strašně příjemný když mně takhle se položí na ten krk, trošičku se naučila štěkat od havanky, ale jen si štěkne a přestane, oproti havance, je velmi hravá, mohla by si hrát stále, má ráda aport, a kdo přijde tak ten je její, každému si vleze na klín a už se nehne. Jen by asi potřebovala víc výcviku, ale spíše od profesionála, sice ji pouštím občas za barákem se vyběhat, ráda sbírá šišky a aportuje.Ale jakmile se objeví pes, neexistuji, neposlechne mě. Většinou mám psi na vodítku, máme tu v okoli dost velké psy, vlčáky, pitbuly a tak bych nerada něco riskovala. Je strašně hodná, jen je mírně bázlivá. Ne venku, nebo tak to ne, i když je fakt že na té výstavě se klepala, ale myslím jen v kleci, pak když jsme byli spolu a v pohybu tak bylo vše ok. Při česání drží, i když mi tam strká hlavu a tím mě znemožnuje se dostat na místa které potřebuji, moc u toho nezlobí, ale klepe se a to mě je jí pak líto. No snažím se to nedávat najevo. Nikdy nebyla bita, možná nějaký plesknutí, nebo přes čumec když něco kousala, ale doufám, že víte jak to myslím. Ale přijde mě , že trochu ve mě ztratila důvěru, nebo prostě jakmile si ji přivolávám okamžitě si to spojí asi s česáním a uteče fofrem a schová se pod postel do úložného prostoru.A tak si ji doma často přivolávám jen tak, aby věděla že ke mě může přijít bez strachu, začnu se s ní radovat, hrát si, nebo pamlsek a pak si zase dělám své věci. Už se to trochu zlepšilo, ale jen třeba jdu , ona mě pozoruje, vemu do ruky hřeben, dělám jako že nic, ale jak to vidí, mizí fofrem pod postel, nechápu to, jak to vůbec pozná, a to to dělám někdy jen tak, že prostě hřeben jen přemístím. Má z toho asi dost velký strach, když jse schovaná a volám na ni, nevyleze, jen když zapískám balonkem, tak to je fofrem u mě, nebo řeknu, jdeme ven, zadupe tam a už je u mě, všemu takto rozumí, ale s tím posloucháním nic moc. Je to ale zlatíčko. Tu první pudličku, dožila se necelých 11ti let, ta byla také dost chytrá, někdy až moc. Ta se nebála, ale česání nesnášela, hlavně byla háklivá na jednu přední nožičku protože si ji asi v 7měs. zlomila když ji venčil syn venku, vylítla kočka z křoví, ona se jí dost lekla a obrátila to proti noze-botě , a tím si tu nohu zlomila, byla to čistá zlomenina, veterinář tenkrát říkal, že to snad ještě neviděl, a ještě důvod , že se to tak mohlo stát. Ale zahojilo se jí to a žádné následky to nezanechalo, jen na ni byla háklivá při česání. Ta zase dělala to, že když měla třeba prasečí ucho, a chtěla bych jí ho vzít, začla strašně vrčet, vím že by mě nic neudělala, ale já se bála a tak jsem ji fikaně nějak odvolala a manžel ucho odklidil. Jinak byla taky suprové a mazlivé povahy, je to příjemné když si k vám lehnout , zavrtají se buď za zadkem, tam je jejich oblíbené místečko, nebo když jsem na boku tak je předemnou a mám ruku na jeji hrudi a ona mě krásně hřeje, takhle si lehává i ta jedna havanka.To že se klepe u česání je nepříjemné, ale špatnou zkušennost nemá, od začátku co byla stříhaná jsem byla vždy s ní.Možná jen to první stříhání když byla u chovatelky paní Kovaříkové tam jsem myslím s ní nebyla.Pak už jsem chodila zde u nás, a paní střihačka to se psi umí a já jsem stále u ni. Tak nevím proč je jí to tak nepříjemné. Vím že spoustu psů to nemají rádi, ale proč se klepe netuším. Ala jakmile si začneme hrát je šťastná, ale to by chtělo celý den, škoda že s ní nemohu chodit na agility,už jsem na to stará. Chodíte někdo a jste z Prahy? a kam?

Lesanka
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2006 20:04
- Nahlásit

My jsme z Prahy a chceme chodit na agility do Komořan, už se moc těšíme. Jinak do Komořan chodíme na poslušnost a také, aby se ta moje prďola nebála pesanů, vždycky si před nima lehne na záda a kouká, možná zkusíme úvod do agility na hafezobav, jestli není ale ještě brzo. Je nám pět měsíců.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání