Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / KOSMETIKA - MÁTE ZKUŠENNOSTI ???
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
emikami
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 19:49
- Nahlásit

Ahoj, ráda bych se zeptala zda máte někdo zkušennost s těmito dvěma kosm. přípravky a to od PET SILK - a od All systems -
Mám pudla rok a půl, jdeme za 3týdny na výstavy, tudíž jsme museli nechat růst srst, je to harlekýn, je především bílá, zřejmě přesrsťuje a měla nyní falešné březí, najednou jsem zjistila, že je od kůže splstnatělá a tak začlo stále rozčesávání,dost chlupů jsem asi vytrhala, začla jsem před tím používat kosmetiku Héra, koupala se v ní tak 3-4krát,prostě vše přišlo náhle, srst byla naprosto suchá, a vypadá jako chemlon,je též hrubá, a tak jsem hledala radu.Psala jsem paní do All syst. ta mi doporučila Lanolínový olej nebo ochranný krém, jemný šampon+objemový proteinový kondicioner+super obj.sprej od Christ...naložit ji do toho lanolínu nebo ochraného krému na těch 14dní, Héru hodit do koše. Před tím jsem však nevěděla co ze srstí, v prodejně nebylo nic jiného než šampon od Gimbornu a rozčesávač + norkový olejíček ve spreji.Vykoupala jsem fenku, jemně vysušila, nastříkala, o dost se to zlepšilo. Po té jsem právě psala ten email, co jsem psala výše a měla jsem kosmetiku jak Héru tak i Gimborn hodit do koše. Pak jsem dostala tip na kosmetiku Pet Silk, ta pro mě byla dostupnější ke koupi, paní která jí prodává, se přijela na mou fenku podívat domů, a nabídla mě kosmetiku která by ji to měla spravit.Cenově by to bylo od obou značek přibližně stejné, u All s. asi dražší. Tato paní All syst. nezavrhovala , říkala že je to dobrá kosmetika, že prý to dělá stejný výrobce a rozdíl je v tom že v Pet Silku je hedvábí, který chlup obalí, atd....a více se ředí, tudíž by to mělo vystačit na delší dobu.
Jelikož paní u All syst. mě ochotně poradila, s omluvou jsem ji napsala že jsem zatím zvolila Pet Silk, pokud by nám to nevyhovovalo, že se obrátím na ní nebo koupím další přípravky. Odpověď byla tato :
[b]Pet Silk by také putoval do koše
Nechápu, kdo vám řekl, že se jedná o stejného výrobce
Pet Silk je jen chemie - ostatně po půl roce používání se přesvědčíte sama.
Měla jsem v ruce chemické rozbory a znám zkušenosti spousty chovatel z Belgie. Proto jsme se zozhodli Pet Silk nedovážet. Jde nám o to prodávat jen KVALITU.
Bohužel - u Pet Silk platíte jen reklamu - on zakládá na tom, že nezkušení chovatelé uvěří tomu, co jim distributoři řeknou.
Pet Silk z příodními produkty nemá nic společného a např. All Systems má ještě větší koncentráty.
Ale je zbytečné vás o něčem přesvědčovat, každý si na svou cestu musí přijít sám. Přeji hodně štěstí i úspěchu na výstavách.

Trochu mě zarazilo, že by hodila do koše asi veškerou kosmetiku než tu co propaguje, věřím že All systems může být dobrý, nemám to ale vyzkoušené, kvůli tomu že se mi tato kosmetika od Petsilk zamlouvala a navíc paní si chtěla sáhnout na srst pejska, přivezla mě kosmetiku až domů, bylo to i pro mě rychlejší i dostupnější,jelikož to potřebuji udělat co nejdříve,abych do výstavy stihla aspoň trochu srst vylepšit,čeká nás tam i bonitace.Zítra jdeme na stříhání a použijeme tuto kosmetiku, pokud budete mít zájem mohu napsat jak to dopadlo.

Zajímá mě zda tuto kosmetiku Petsilk někdo používáte, jaké máte zkušennosti, nebo třeba i s doslechu, a jaký máte názor na to, že paní od All syst. by házela do koše veškerou jinou kosmetiku, která není od ní. Paní se zdá velmi vstřícná a ochotná avšak tohle se mi až tak moc nelíbí. Nevěřím že by All systems byla jediná kosmetika, která udrží pejska v kvalitní srsti. Děkuji za váš čas a názory.

emikami
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 20:13
- Nahlásit

Zatím žádná odpověď Prosím , napište mi jakou kosmetiku používáte vy, kteří máte výstavní pejsky s dlouhou srstí.

Endy
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 21:05
- Nahlásit

Mně se osvědčila kosmetika Khara.Ale taky to chce vyzkoušet jednotlivé produkty v nevýstavním období.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 21:29
- Nahlásit

Nevěřím že by All systems byla jediná kosmetika, která udrží pejska v kvalitní srsti.
Víš, drahá, ono to není ani tak o kosmetice jako o tom, že o pudla musíš pečovat po celý rok, aby potom pár minut vypadal špičkově. Najednou jsem zjistila je docela oblíbená věta, jenže k tomu NAJEDNOU se dá dopracovat jedině tak, že toho psa yednoducho nečeš. Potom najednou přijdeš na to, že chlupy nejsou eňo ňuňo, polovina se jich přílišným úsilím při česání vyškube, ale vždycky se to dá ještě svalit na falešku, že ano...neber to prosím jako osobní útok, opravdu k tomu nemám důvod. Píšu jen o svém přesvědčení, že kvalitní kosmetikou se dá srst hezky zjemnit, ale určitě nedosáhneš toho, aby vyškubané chlupy dorostly za tři týdny. Abych dala i nějakou radu, používám Kharu a JP Héry. Je to hodně i o výživě, o tom, jakým způsobem srst ošetřís po koupání, jestli ji necháš uschnout, nebo vyfenuješ-mám zkušenost, že 90% neumí psa kvalitně vyfenovat a připravit na stříhání.

emikami
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 22:21
- Nahlásit

Mucholabka
No šla si na mě tvrdě, ale jsem poměrně zvyklá na občasné útoky a tak si to osobně neberu. Já pudla češu, a to skoro denně, někdy se stane že pár dní člověk najednou nemá čas, a je to tady, že jsem psala o falešném březí, to nebylo z mých úst ale od té paní z All systemu, mě by vůbec nenapadlo že by to mělo na srst nějaký vliv, ale psala mě, že se může nyní kompletně přesrťovat, že má zrovna na to věk, navíc proběhla falešná březost, a pak jsme docílili zřejmě Hérou, o které jsem si myslela že bude pro ni kvalitní, tak ji bohužel vysušila srst. No a při přesrsťování a falešné březosti je sklon k plstnatění, takže si myslím, že to je prostě smůla, více věcí najednou, a pak ještě to česání, až se to vyčesalo. Naštěstí to vidím hůře než paní od té kosmetiky od Petsilku, která má větší zkušennosti, tuto kosmetiku na výstavách prodává, a má jich již více vyzkoušeno, chová labutěnky. Nemám potřebu to na něco svalovat, určitě tam hrála i moje chyba, že jsem třeba pár dní na ni neměla čas, nemám jen jednoho pejska, ale už se mi to jednou také stalo, a nebylo to při falešném březí, prostě v době kdy srst dosáhla určité délky jsem najednou, zase to slovo , bohužel zjistila že je splstnatělá, a to bylo zhruba před 3měsicí, a jelikož bylo dost času do výstavy, tak jsme ji ostříhali strojkem abychom ji zbytečně netrápily, až do teď to bylo vše ok. No já psa vyfoukat na stříhání neumím, nemám na to moc sílu, a potřebovala bych k tomu ještě jednu ruku, tu bohužel nemám, my chodíme se koupat ke střihačce a tam se vše udělá jak má, mezi výstavou si myslím, že snad není nutné pudla vyfoukat do perfektního stavu rovné srsti, fénováním se přece jak vlasy tak i chlupy ničí, takže jen vykoupu, pročešu, profouknu a jen mírně to co zvládnu natáhnu. Nebo tvůj názor je ten, že je nutné mezi výstavami pudla též pokaždé vyfoukat do rovna? Jestli ano, tak proč. myslím, že by mohla mít srst přírodní, vlnitou, je to i hezké.

emikami
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 22:25
- Nahlásit

Mucholabka
Prosím a mohu se zeptat jakého máš ty psa? Děkuji

Altcha
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 22:41
- Nahlásit

emikami
Myslím si, že každému psu i jednotlivě může vyhovovat jiná kosmetika ...
Já používám několik značek současně a se všemi jsem "víceméně" spokojená. Ale od každé používám něco jiného - kondicionér, olej, šampon atd. ...
Každopádně vidím zásadní rozdíl v tom, jak často čubinky vyčesávám

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 22:54
- Nahlásit

emikami
Ahoj, já používám Petsilk a vím že už nikdy nebudu používat něco jiného ! Mám toho vyzkoušeno už hodně a musím říct že Petsilk je špička ! A né, nejsem jeho distributor ani se s nikým takovým neznám ! To co ti psala paní z All Systemu je lež a propagace její značky ! Petsilk je založený na přírodních produktech na rozdíl od All Syst. !!!!! Pokud Petsilk používáš, tak v tom pokračuj a výsledky můžem zkonsultovat třeba po půl roce.

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2006 23:02
- Nahlásit

emikami
Ještě jedna věc - u Ptsilku že platíš za reklamu ? A jakou proboha ? Zkus porovnat reklamy Petsilku a All Systemu a pak ti bude jasný kde převážně platíš za reklamu ! Nezlob se, ale ta chytrá paní co ti psala mě opravdu vytočila !!!!!

Lesanka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 08:47
- Nahlásit

emikami
já mám také pudlíka, a když feňuli koupu, tak postupuji úplně přesně podle tohodle návodu:
anjuli.wz.cz
nechci dělat reklamu, našla jsem si to na internetu. S fenováním to také zvládám jen tak tak, v jedné ruce fen a v druhé hřeben. Chce to aby pesan byl v klidu. Ale i já když si vlasy nevyfoukám, tak je nemám nic moc.
A lidé se diví: To je pudl, vždyť není kudrnatý?
Jinak čubí nečešu každý den, tak jednou za tři dny.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 08:50
- Nahlásit

emikami
NO, AST, pudl. Taky stříhám psy, tak si troufám tvrdit, že vím, o čem tu točím
Ta chytrá paní byla asi opravdu chytrá, odkdy pudl přesrsťuje? Faleška sice může mít vliv na srst, ale ne takový, aby pudl přesrsťoval-holt každý potřebuje prodat svoje.
Pudl by se měl vyfenovat pokaždé, když se vykoupe-opravdu, pokud použiješ kondicionér, není problém. Problém je v tom, že když se nevyfenuje, nedá se pudl s kvalitní srstí česat a zaplstí. Zato když se srst vyfenuje a narovná, zabere každodenní česání pár blbých minut denně.

Lesanka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 09:09
- Nahlásit

Mucholabka
Jééé ty máš také pudlíka? A jakého? To je pravda, jak může pudl přesrsťovat, když z něj žádné chlupy nepadají, že?

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 09:20
- Nahlásit

Lesanka
Takového Není čistá, možná je mix, ale vydáváme ji za pudla-trpaslík.

A s bráchou si ju pučujem

monka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 09:30
- Nahlásit

Mucholabka
zdravim Ta. Skoda, ze sme sa v Olomouci na Voriskiade neporozpravali, velmi ma to mrzi. Ale buduci rok to napravime

petl
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 09:37
- Nahlásit

emikami
Ahoj, mám kolii a postupem času jsme se dopracovali právě k All Systems, mám s nimi jen dobré zkušenosti. Za výbornou považuju taky kosmetiku Chris Christensen... Kolií srst ale zase na druhou stranu není nijak náročná na údržbu, kosmetiku dáváme jen před výstavou aby vypadala hezky leskle...

kokoška
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 10:34
- Nahlásit

emikami
já mám taky pudla - středního, používám All System a jsem s ním maximálně spokojená, ale netvrdím, že jiné značky nejsou dobré! Co se týká údržby srsti, tak já češu každý den!!!! Neexistuje, že bych vynechala, ale trvá to max 5 minut, protože srst při takovéto údržbě potřebuje jen kontrolu hřebenem, zda není někde zakudlená. Když přijedem z procházky a pes je samá tráva a různé zbytky listů a větviček, hned to všechno vyndám a vyšešu a plstnatění fakt nehrozí.
Psa si stříhám a koupu sama a vpohodě to zvládnu jen s 2 rukama když se pes češe pravidelně, zvykne si na to a není to problém,a le to občasné česání je strašný boj a výsledky asi vidíš nejlíp sama.Ono se řekne, že pudl nelíná a někteří ti drze tvrdí do očí, že údržba srsti není moc náročná - to není, pokud je každodenní (což většinou nikdo nezdůrazní). Fénování není nutností - v létě nechávám pejsinu normálně uschnout venku, ale přitom ji kartáčuju - srst se musí natáhnout - jak psala Mucholabka. asi jsem taky drsná, sorry, ale nesnáším, když někdo na pudla kašle a pak ho nechá sjet na kůži.

Zet
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 10:45
- Nahlásit

emikami
Já používám All System a Chris Christensen právě od "Profikosmetiky". Žádné jiné značky jsem nezkoušela, protože jsem zatím neměla důvod je měnit.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 11:07
- Nahlásit

monka
Mám vyfoceného i Tvojeho čoklíka v pohybu mám to na jiném kompu, časem přihodím.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 11:11
- Nahlásit

emikami
Ještě by mě zajímalo-když jste ji 3 měsíce před výstavou nechali sjet, teď si troufáte doufat, že bude srst ve výstavní kondici? To ani omylem. Pudlí srst po sjetí strojkem tvrdne (na rozdíl od teriéří), mění barvu a mění se kudrnatost.Ten střih-asi jedině moderna, že? Já si opravdu nedokážu představit nechat pudla 3 měsíce před výstavou sjet.

monka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 11:29 - Změnil/a: monka
- Nahlásit

emikami
Mucholabka ma pravdu, ked mojho psa ostrihali na kratko (noznicami) a este na pudla-mam bisonka, tak velmi dlho trvalo, kym mu dorastla srst a bola v dobrej kvalite. A ked uz bola dobra, tak mu museli ostrihat polovicu hlavicky strojkom, lebo ho pokousal pes Mucholabka mi radila, ako sa starat o srst, pretoze nam zacala cuckovatiet, ked mal cca 9 mesiacov-a mozem povedat, ze som ho cesala denne, ale nemala som dobry kartac a hreben, tak som sa nedostala az ku kozi. A hlavne som sa drzala zasady, ze psa treba kupat co najmenej-a to sa fakt srst u bisonka neda udrzat pekna. Pouzivam kozmetiku Hery a som s nou spokojna.

monka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 11:36 - Změnil/a: monka
- Nahlásit

Mucholabka
som velmi zvedava na fotku . Lukyho nedavam strihat uplne na bisonka, davam ho strihat nakratko-sportovy strih a nechavam mu dlhsie uska-lebo ich ma velmi pekne Nechodime na vystavy, tak si mozem dovolit sportovy strih, ktory je nenarocny na udrzbu. Ale nedavam ho strihat na pudla.

Lesanka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 11:48
- Nahlásit

Mucholabka
jé ta je mám také stříbrnou. Pošlu fotku, až se to naučím - vím, už se to tady 100x probíralo.
Na kartáči asi hodně záleží mám dva a myslím si, že to neí stále ono.

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 12:01
- Nahlásit

Mucholabka
Já mám výstavního boloňáčka a používám kosmetiku 1AS a Summerwinds a jsem velmi spokojená, ale nezkoušela jsem jinou značku, takže nedokážu posoudit. Boloňák se nestříhá, ale to víš, takže mi připadá, že u něj je ta kvalitní kosmetika opravdu důležitá, aby srst byla vyživená až ke konečkům.
Já bych řekla,že i když pes nelíná, tak stejně mění srst za dospělou. Jak mi jinak vysvětlíš, že se najednou srst hrozně zcuckovatí (ano i nám se to stalo, protože jsem nechala fenku na 1,5 dne u rodičů a pak jsem si jí vzala zplstnatělou a tři dny jí rozčesávala po dvou hodinách). Je to můj první pes a teprve se učím, má jeden rok a troufám si říct, že opravdu momentálně přesrsťuje. anebo to je možná špatný výraz....
Každopádně její srst je teď jak chemlon, navíc oškubaná od štěněte, takže bude muset jít asi na krátko a na výstavy v blízké době jet nemůžeme, než jí to doroste.
Češu jí téměř každý den, někdy obden, ale i nám se stalo, že během dne a půl nám zplstnatěla, možná k tomu přispěli i hry se psem. Navíc Emikami má doma dva štěnda, takže i oni tou hrou mohly dopomoci k zacuckování. To je můj názor.

Saita
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 12:16
- Nahlásit

MucholapceTvoji pudlinku jsem viděla na voříškiádě a moc se mi líbila. Je hezká a krásně ostříhaná.
EmikamiJá mám sice jorkšírky u kterých je péče o srst jiná než u pudlíků, ale o All Sys. jsem slyšela že je příšerně předražená a některým pejskům se po ní dělají lupy(byl to i případ mojí fenečky). Hodně si ale chválí botanický kondicionér(ale nevím jestli je pro pudlíky asi ne). Já používám kosmetiku Kw a například nedám dopustit na rozčesávače od Héry. Já bych kromě kvalitní kosmetiky ještě použila i nějaký přípravek k zlepšení srsti, třeba biotin nebo pupálkový olej(nebo prostě něco podobného). Prý to zabraňuje zacuchávání, snadněji jde srst rozčesat, je lesklá a celkově se zlepší její kvalita. Já jsem sice nikdy nevystavovala, ale snad až moje mrně trochu povyroste, tak výstavu zkusíme a ten biotin jsem mu začala dávat. Asi to zlepšení ale nebude tak hned.

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 13:08 - Změnil/a: Verca
- Nahlásit

Jinak Petsilk je dražší. Nekupovala jsem ho právě proto, i když 1AS nepatří také mezi nejlevnější. Zatímco u petsilk stojí 386ml šamponu pro bišony 543 kč, tak u 1AS stojí 500ml 390Kč!!!! . A tu 1AS ředím víc, než je doporučeno, přibližně tak, jak se ředí petsilk, protože to je jinak zbytečně moc.

venda
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 13:24
- Nahlásit

Mucholabka
ehm, když už jsi tu dneska za toho česacího poradce - nevadí, že češu mojí ovčandu vlastním kartáčem na vlasy? já si říkám, že NO se srst nijak neupravuje, tak je to jedno...

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 13:25
- Nahlásit

No tak jsem to propočítala, tak kdyby se to ředilo tak jak má, tak opravdu vyjde 1AS o trochu dráž než Petsilk. 1ml petsilk stojí 1,40kč a u 1AS 0,78kč, ale petsilk se ředí dvakrát víc... Takže se omlouvám za mylnou informaci. Nevím, jak vy, oc používáte Petsilk, ředíte, ale já 1AS ředím mnohem víc, než je uvedeno v návodu...

jorkaAmálka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 14:43
- Nahlásit

Verca
U Petsilku ředím pouze kondicionér a TopCoat, šampon používám neředěný, ale jen trošku. A Petsilk opravdu vyjde levněji, mám to vyzkoušené !

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 14:47
- Nahlásit

venda
Ó, děkuji za povýšení já zas ovčandu češu kartáčem na pudla mám takový pocit, že tím kartáčem na vlasy si moc nepomůžeš-když líná, tak jo, to určitě udělá kus práce, ale v mezidobí tam asi moc chlupů nezůstane-myslím v kartáči podle mě je i na ovčáka super drátěný kartáč a můžeš to doplnit kartáčem z tvrdých štětin a na dohlazení a vysbírání zbytků odumřelé srsti je vhodné ještě po česání psa po srsti párkrát protáhnout kartáčem z gumy. Jinak ovčanda má česání i jako masáž kůže, ona má s kůží jinak problémy ale jak říkám, někdy v mezidobí nepotřebuje česat vůbec, zato když se líná, můžeš česat třikrát denně a stavět se u toho na hlavu, a stejně ti pokaždé zůstanou tři kartáče plné chlupů a ještě smotky různě na zemi v koutech

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2006 14:49
- Nahlásit

jorkaAmálka
No tak kdybych použila neředěný šampon, tak toho vypatlám víc, i když mám jen boloňáka. Ale když ho naředím, tak se mi krásně "vlije" i dospod srsti. Má ji dlouhou a hustou, takže bych musela se opravdu nadřít, aby to dostala i dospod srsti.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání