Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / likvidace slimáků ...pozor na psí společníky
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
impact
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:27
- Nahlásit

Vlčáčková
Zdar sedmikrásko. Dnes jsem byla u veta - tady vedle ve vsi - se Sabkou. Jest tedy drobně ošetřena a za 14 dní povalíme k tomu Tvýmu na nějaké podrobnější vyšetření.

A teď, doufám, sedíš, popíšu Ti, jak se debil může zamotat ve svém návrhu k soudu. Volala jsem dnes právničce, že mi přišlo pozvání na toho 28. k projednání protinávrhu protistrany, po níž jí a bývalý spolumajitel nemovitosti chceme dlužné peníze. A ta mi řekla, že se vůbec diví, že jsem nějaké pozvání dostala, protože situace se má tak:
1) baba má svůj nárok na peníze, které po nás v protinávrhu, chce, promlčený,
2) tento nárok nemá ani věcné ani morální opodstatnění,
3) kdybysme jí na to náhodou kývli, tak by to pro ní znamenalo nám ještě zhruba 40 000 doplatit a né, že z nás 190 000 vysoudí,
4) a proč je s podivem, že jsem dostala obsílku já? Protože ta kráva blbá mě v protinávhu vynechala a místo mě tam napsala nové spolumajitele, kteří mojí část nemovitosti ode mě odkoupili asi 6 let poté, co jí podle ní vznikl nárok na těch jejích 190 000. Soudkyně jí to odsouhlasila. A baba si to rozmyslela a požádala o to, aby byli ti noví z jednání vyloučeni, ale byla tam místo nich já! Soudkyně na to ovšem nemusí přistoupit a zatím nepřistoupila.
Takže situace se má nyní tak, že mě by měla (jak je již odsouzená) zaplatit dlužnou částku a po mých nástupcích chtít "své" potenciální nároky.

Právnička se tomu vesele smála. Tak jsem se rozhodla, že tam ani nepůjdu, abych se tam nemusela smát nahlas a rušit tak vážnost jednání. Stejně má ta právnička už 9 let plnou moc, tak tam nemusím.

A maj tam slimáky aspoň?

Atika
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:33
- Nahlásit

hally001

Já bych byla opatrná i s tím feramolem - vet mi loni říkal, že měl dost případů otravy psů (i smrtelné) právě po tomhle přípravku, který majitelé koupili právě proto, že v návodu bylo, že je neškodný pro domácí zvířata. A psi nesežrali ty granule, ale ty vysušený slimoše - prej jsou chuťově sladký a chutnají jim. Takže tak.

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:34
- Nahlásit

Atika

ono je asi fakt lepší je sbírat, a pak je třeba odnést někam daleko za humna

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:38
- Nahlásit

Eninkamy jich máme na půl hektaru opravdu desetitisíce..to spíš statisíce...a zase s nima zamořovat mytiny u lesa nebo...je to složitý

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:39
- Nahlásit

hally001

aha, tak to je nemožný je sbírat, to je jasný.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 23:04 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

impact
A maj tam slimáky aspoň?
JO. Každého druhého soudce.

worick
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 07:24
- Nahlásit

Atika
Já bych byla opatrná i s tím feramolem...A psi nesežrali ty granule, ale ty vysušený slimoše - prej jsou chuťově sladký a chutnají jim - to jste si nědo popletl přípravek po Ferramolu nikde žádný vysušený slimejš neleží Vím to, sypu bohužel na kila

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 07:56
- Nahlásit

http://www.youtube.com/watch?v=_1llAPzKQdQ

Doporučím i komentář.
Fena to přežila, předchozí majitel byl idiot.

kachna_
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 08:39
- Nahlásit

Vlčáčková
hele na domácí minimyši t stačí past, trávit je je humus.
Jestli tam máš potkaní, tak zkus sádra+zrní. Sice je to taky humus humus humus, ale nic jinýho jsem nenašla. Ještě existuje přípravek, kterej ty působí jako antikoncepce, ale nikde jsem nenašla, že by se prodával.
kejtlin
ted´ mám čínský kachny a taky je žerou
fakt? a to se všude uváděj jen ti běžci . My měli pekingský a nic.
hally001
běžci jsou super. Dokonce na nic ovčácký psi trénujou pasení a v Německu to někde dělaj tak, že maj obecní kachny (PetraK se přestane blbě hihňat) a půjčujou si je zahradu po zahradě.
Se na ně těšim, příští rok už budou.

Alexa
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 09:00
- Nahlásit

kachna_
že maj obecní kachny
vážně, máš novou karieru????

hally001
Jednou jsem zkusila je házet do solného roztoku a ač sou to sráči, né moc užitečný, tak na tohle nemám.
nevím, chápu, ale nepřijde mi lepší smrt otrávení jedem nebo rozložením v soli. A když se nebudou likvidovat bude jich čím dál víc.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 09:02
- Nahlásit

kachna_
na domácí minimyši t stačí past
Ano. Koupila jsem domeček, vyhazuju je v poli.

kachna_
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 09:10
- Nahlásit

Alexa
nevím, chápu, ale nepřijde mi lepší smrt otrávení jedem nebo rozložením v soli. A když se nebudou likvidovat bude jich čím dál víc.
na tohle jsem zapopmněla, my likvidujeme napichováním. Mám teda i speciální způsob rozšlapování, ale od té doby, co se z toho mému kamarádovi, otrlému řezníkovi, udělalo šoufl, jej veřejně neventiluju.
Alexa
vážně, máš novou karieru????
aha, tak oprava, PetraK a ostatní se přestanou přiblbe hihňat a odpustí si trapné narážky

Atika
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 09:55
- Nahlásit

worick
Je to možný, ale název byl od F, granulky a v návodu výslovně napsáno neškodný pro domácí zvířata - proto mě na to upozorňoval, že to jako pejskaři v klidu kupujou a ono průser. Já víc nepátrala, na zahradě máme jenom hlemýždě a ty před sekáním vždycky sbírám a hážu do bezpečí, protože mi vadí když je sekačka křupne (ale mám malou zahrádku).

corgi
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 12:54 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

kachna_ hally001
Já bych se do těch běžců nehrnula, jsou to kachny nanic. Slimáky žerou opravdu i "čínský" kachny pižmovky, ale co je moc, to je moc. Žádná kachna není masožravá, jak se tu psalo, slimáci omrzí i ty běžce. Navíc běžec nesedí na vlastních vejcích, takže je třeba líhnout uměle, nebo kupovat pořád nové (nebo nechat chcípat stářím?)
kachna_
My měli pekingský a nic
Pekingský, čínský, husokachny, pižmovky, všechno stejný, slimáky to žere, ale vocaď pocaď

Nejrychlejší smrt pro slimáky je nasbírat, polejt vařící vodou z konvice, nezbyde nic. Já to kdysi tak dělala, ale teď se snažíme mít "bezesmrtnou" zahrádku

Alexa
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 13:02
- Nahlásit

jo a ještě se mi potvrdilo že na slimáky opravdu funguje měděný drát, kde je tam nelezou

jbat
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 13:32
- Nahlásit

Alexa
jo a ještě se mi potvrdilo že na slimáky opravdu funguje měděný drát, kde je tam nelezou

hm a říkala jsme to už asi stokrát a všichni se mi vysmáli, že...

Alexa
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 13:35
- Nahlásit

jbat
všichni se mi vysmáli,
já neeee já to vyzkoušela a slunečnice, který ti hajzli předtím přes noc dokonale zlikvidovali, jsem omotala měděným drátem a již budou brzo kvést

jablunka
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 13:38
- Nahlásit

Alexa
já neeee já to vyzkoušela a slunečnice, který ti hajzli předtím přes noc dokonale zlikvidovali, jsem omotala měděným drátem a již budou brzo kvést
Hm,to sem měla vědět dřív,než mi sežrali všechny melouny

jbat
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 13:42
- Nahlásit

jablunka
Hm,to sem měla vědět dřív,než mi sežrali všechny melouny

Já to řikala už dávno, mělas mě poslechnout!!!!!

Alexa

to su ráda.

jablunka
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 14:03
- Nahlásit

jbat
Já to řikala už dávno, mělas mě poslechnout!!!!!
Gdybych to něgde četla,tak to i vyzkouším,ale jestli si to psala u Davídkový,tak to něgde zapadlo.

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 14:06
- Nahlásit

kachna_

Německu to někde dělaj tak, že maj obecní kachny (PetraK se přestane blbě hihňat)

: já se nehihňám! Vůbec!!! já se tady naprosto nekontrolovaně tlemim jojo Němci maj dobrý nápady... hele až pojedem na koncert, nechceš jet s náma.... jako že by sis střihla brigošku nějakou
a asi abych radši šla, že?

Eninka
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 15:07
- Nahlásit

Psíček

ta tím nakmí šváru a psi jsou v klidu

to jako švagra?

kachna_
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 17:31 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

corgi
Slimáky žerou opravdu i "čínský" kachny pižmovky
ty u našich teda fakt ne
to by mě ale teda fakt zajímal výsledek toho německýho pokusu
PetraK

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 18:53
- Nahlásit

hally001

my jich máme na půl hektaru opravdu desetitisíce..to spíš statisíce...a zase s nima zamořovat mytiny u lesa nebo...je to složitý

to musi docela klouzat, ne? pri tolika slimacich na tak male plose jich pri temer kazdem kroku nekolik zaslapnes.

hally001
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 19:07
- Nahlásit

argosek-my chodíme jen po 400m2....zbytek "obývaj" zvířata

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 20:43
- Nahlásit

hally001

zajimave

hally001
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2011 22:40
- Nahlásit

argosek-praktické a nezbytné

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2011 01:44
- Nahlásit

Ten neškodnej Ferramot jsem měla loni, nasypala jsem to jednou a pak jsem si všimla, že to psi žerou, asi jim to chutnalo nebo co, jako nic jim fakt nebylo, ale já to nedala psychicky, tak to letělo do popelnice.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 29 Čec 2011 10:50
- Nahlásit

tak jsem dnes zjistila, že máme ty modrý grancle na zahradě taky!!! byli u nás dnes zahradníci a já jsem paní o tom řikala, že jsem slyšela o jedovatých granulich na likvidaci slimáků a ona mi řekla, že nám je už druhý rok dává na zahradu mezi kytky!!! prej že psi na to nejdou, že sama má berňačku a dává si je a zahradu taky a že nikdy s tim neměla problém je teda fakt, že naši psi taky žádnej problém neměli, ale dost mě to vyděsilo teda. du hned koupit ten Ferramol bio!

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 29 Čec 2011 11:05
- Nahlásit

zuzanarosakova
hele nechci ti kazit radost, ale kamarádky amstafka si otevřela dvířka do skleníku, ve kterým jediným měli tyhle jedovatý modrý granule proti slimákům a pár jich sežrala - nepřežila ...
takže bych netvrdila, že psi na to nejdou, jak kterej spíš

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání