Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / likvidace slimáků ...pozor na psí společníky
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:03
- Nahlásit

Ahoj, napadlo mě sem napsat, protože včera sousedka zakopala své dva psy ČSV a ovčandu....otrávily se tím modrým granulátem na likvidaci slimáků. Někde to sypou i do příkopů ve vesnicích....tak dávejte pozor. Existují dva přípravky-modré granulky-a jeden z nich je toxický jen pro slimáky, ve většině zahradnictvích se neobtěžují o tom informovat a né každej čte "návod". Tak jen jestli se někdo rozhodl zatočit "se zrzounama", tak BACHA.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:16
- Nahlásit

Díky za upozornění.

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:29
- Nahlásit

no majitelé jsou vyřízený..v podvečer jeli se psama na veterinu, to už jim šla modrá pěna od huby a...konec. Mladý psi...Mě se to dostalo do ruky před třema rokama ..naštěstí já návody čtu..Celou noc ti jejich vlčáci proštěkali..už jsem si na to zvykla a teď je tady tak děsný ticho, že z toho jde mráz po zádech...chudáci čoklové

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:32
- Nahlásit

hally001
A to si tam ti lidi nasypali sami?
Já mám doma jed na myši. Nakonec jsem ho nepoužila, protože jsem nikde nezjistila, jestli když myš pozře jed a pes pak pozře myš, nemůže se náhodou ten pes otrávit taky.

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:43
- Nahlásit

Vlčáčková

pozře jed a pes pak pozře myš, nemůže se náhodou ten pes otrávit taky

bohužel může

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:45 - Změnil/a: zuzanarosakova
- Nahlásit

hally001

Ježiš to si tam ty lidi nasypali sami!?!? to snad vůbec nemyslej, ne? Já psy zavírám domu i když se hnojej růže a to mi tvrdili, že to jedovatý rozhodně neni, ale člověk nikdy nevi..Snad se to tady u nás volně po vesnici nesype

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:47
- Nahlásit

Vlčáčková-no právě to likviduje i zvířata, který pozřou ty otrávený slimáky.. No nasypali sami a to má paní květinářství, asi jí to nenapadlo..ale u známých to sypou i mimo zahrady, aby se slimáci otrávili a nenalezli k lidem do zahrad, což je dost dementní nápad

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:48
- Nahlásit

Eninka
bohužel může
I takový ten "jed", který myším roztrhá nafouknutím střeva?

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:50
- Nahlásit

Vlčáčková-oni vlastně vnitřně vykrvácej, já si myslím, že pokud zvíře myš otrávenou sežere, tak prostě ty zbytky jedu do těla dostane

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:53
- Nahlásit

Vlčáčková

vše, co je toxické pro domácí zvířata, neznám jed na roztrhnutí bříška, záleží, co je napsaný na návodu...
ale jak píše zuzanarosakova, já radší ani doma nic nehnojím a ani nepoužívám prostředky na hubení plevele, člověk nikdy neví..

stetisek123
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:54
- Nahlásit

Vlčáčková

pozře jed a pes pak pozře myš, nemůže se náhodou ten pes otrávit taky

bohužel může

Ptala jsem se na to kdysi veta, řekl, že záleží na množství těch myší, co by pes sežral. Mám 12 kg psy a odhadl to na pět otrávených myší. Ale řekla bych, že každá myš toho spořádá různé množství, než zaklepe bačkorama.

K těm slimáků. Modré granulky: Vanish, jsou pro dmácí zvířata smrtelně jedovaté.

------------------
Pak jsou další, Ferramol, bio, barvu mají světlounce zelenou. Ty domácím zvířatům neublíží

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:57
- Nahlásit

To musí být stejně šílený, otrávit si vlastní psy, udělat tak fatální chybu, a nepřečíst si návod, ach jo no...

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:57
- Nahlásit

Jo ten Vanish posranej to byl...ten druhej neublíží ani ještěrkám a ptákům, ten je bezpečnej

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 21:59
- Nahlásit

Eninka-no osobně je nechci alespoň tejden potkat, protože jsou "na hadičky" a já neumím s lidma "ve smutku" mluvit....no šílený, naprosto nepředstavitelný...a hlavně chcípání těch psů nebylo asi krátké a bezbolestné...na hovno

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:00
- Nahlásit

Náhodou jsem přišla na to (díky štěníkům na terase), že se slimáci stahují na psí hovínka. Pak je stačilo jen posbírat a zahodit.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:01
- Nahlásit

Naštěstí k nám slimáci skoro nelezou nevim jakto, ale všude kolem je jich mraky

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:02
- Nahlásit

zuzanarosakova
Naštěstí k nám slimáci skoro nelezou nevim jakto
Nejsou xenofóbní?

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:03
- Nahlásit

zuzanarosakova

ber to jako srandu: když u nás v kanclu lítá kolem mně masařka, tak se mi kolega směje,jestli vím, proč lítá kolem mě a já mu na to odpovídám, "protože u tebe nemůže vydržet"

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:05
- Nahlásit

hally001

chcípání těch psů nebylo asi krátké a bezbolestné...na hovno

to je na tom celým to nejhorší, jsou to strašný bolesti, brrrr

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:05
- Nahlásit

minulej rok jsme jich měli asi milion...topila jsem je v pivu, aby měli příjemnou smrt...když jsem se šla ráno podívat, tak v kýblu zbyli jen dva ožralí a zbytek se plazil kolem na trávě...máme jich tolik, že to prostě řešit nejde...a když je vysbírám, tak kam je mám dát? Jednou jsem zkusila je házet do solného roztoku a ač sou to sráči, né moc užitečný, tak na tohle nemám....budeme si kupovat Indického běžce, prej jeden vyzobe všechny...je jen masožravý a dokonce říkal pán, že pak chodí sbírat k sousedlům, protože doma už žádný nemaj...v Anglii se půjčujou po celý vsi za peníze...doufám že nám běžec nepožere psy, kočky a potkany..prasata snad nesežere

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:07
- Nahlásit

hally001

co je indický běžec?

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:08
- Nahlásit

Eninka-kachna

kejtlin
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:10
- Nahlásit

Eninka
co je indický běžec?

kachna

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:11
- Nahlásit

hally001

ty jo, to je dobrej tip, kdo má slimáky se vyplatí to mít trvale doma, určitě je nenáročná na provoz...

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:13
- Nahlásit

Eninka-no mimo sezonu musíš krmit masem a musím mít vodu-jako rybníček a velekj pozemek, protože vytlapkává trávu..jinak o možství masa nemám představu, protože když si člověk vezme, že to zvíře sežere tolik slimáků za chvilku....třeba bude na 2kilech hovězího denně

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:16
- Nahlásit

hally001

tak v létě by jí třeba stačil nafukovací bazének a v zimě je stejně všude zamrzlo.. a třeba se v létě nažere těch slimáků a v zimě má menší spotřebu , ale i kdyby ne tak je aspoň krásná, jak jsem našla, tak za pár kilo masa stojí.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:21
- Nahlásit

hally001
já je měla a nedostávali mimo sezónu maso.....ale třeba brambory se šrotem,kachní granule a tak, vodu mít nemusíš, jen třeba bazének aby se mohli koupat

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:22
- Nahlásit

Eninka

Zdar sedmikrásko. Dnes jsem byla u veta - tady vedle ve vsi - se Sabkou. Jest tedy drobně ošetřena a za 14 dní povalíme k tomu Tvýmu na nějaké podrobnější vyšetření.

A teď, doufám, sedíš, popíšu Ti, jak se debil může zamotat ve svém návrhu k soudu. Volala jsem dnes právničce, že mi přišlo pozvání na toho 28. k projednání protinávrhu protistrany, po níž jí a bývalý spolumajitel nemovitosti chceme dlužné peníze. A ta mi řekla, že se vůbec diví, že jsem nějaké pozvání dostala, protože situace se má tak:
1) baba má svůj nárok na peníze, které po nás v protinávrhu, chce, promlčený,
2) tento nárok nemá ani věcné ani morální opodstatnění,
3) kdybysme jí na to náhodou kývli, tak by to pro ní znamenalo nám ještě zhruba 40 000 doplatit a né, že z nás 190 000 vysoudí,
4) a proč je s podivem, že jsem dostala obsílku já? Protože ta kráva blbá mě v protinávhu vynechala a místo mě tam napsala nové spolumajitele, kteří mojí část nemovitosti ode mě odkoupili asi 6 let poté, co jí podle ní vznikl nárok na těch jejích 190 000. Soudkyně jí to odsouhlasila. A baba si to rozmyslela a požádala o to, aby byli ti noví z jednání vyloučeni, ale byla tam místo nich já! Soudkyně na to ovšem nemusí přistoupit a zatím nepřistoupila.
Takže situace se má nyní tak, že mě by měla (jak je již odsouzená) zaplatit dlužnou částku a po mých nástupcích chtít "své" potenciální nároky.

Právnička se tomu vesele smála. Tak jsem se rozhodla, že tam ani nepůjdu, abych se tam nemusela smát nahlas a rušit tak vážnost jednání. Stejně má ta právnička už 9 let plnou moc, tak tam nemusím.

hally001
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:22
- Nahlásit

kejtlinFakt? No a měla jsi slimáky? My máme rybníček, tak je to v pohodě

kejtlin
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2011 22:25
- Nahlásit

hally001
no kdyby mohli na zahradu tak neměla, ale oštipovali zeleninu, ale když jsem jim je hodila tak je žrali, ted´ mám čínský kachny a taky je žerou

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání