Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / pořizovací cena
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Maya
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 09:27
- Nahlásit

zanda
no jo v byte je to horsi 30 kg bych teda nedala ja fakt tech 25 mela na hranici i s tim dat ho do vany tech 20 mi ted pripada celkem v pohode uvidim co za 10 let
spis zalezi jak je pes skladnej spic neni vubec skladnej a nosi se fakt blbe lapina je do naruce mnohem skladnejsi a musim rict ze treba bordera ktera vazi stejne je uplne nejskladnejsi

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 09:48
- Nahlásit

Maya
to je fakt, čím menší do ruky, tím se asi lépe manipuluje.

bordera je krásná,ale asi až moc aktivní pes...........co

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 10:23
- Nahlásit

zanda
no asi uz to nenin pravidlo bordera co ma ted bracha je celkem lenoch lenivej

birma
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 10:37
- Nahlásit

žanda
ty bydlíš v nějakým obr domě? kam je všechny dáš?
Si vyberu jednoho na důchod, až nebudu mít sílu a nervy zvládat útulkový labily, aby neohrožovali sebe ani okolí nebo možná dřív jednoho nějakýho malýho na doplnění smečky Nepočítám, že bych stihla v tomhle životě všechny...
u nás je asi fuk,jestli je barevnej, nebo bílej, ne?
nevím, tak dalece jsem nezkoumala
jen když chci hrubosrstýho, jak dlouho bude člověk čekat s odběrem viděla jsi někdy ta míma cca k odběru?
Podle toho, co jsem viděla, chovatel už po pár týdnech pozná opravdu hrubosrstý štěně. Může tam být problém mezi hrubosrstý/broken, nebo broken/hladkosrstý, ale že bys měla hlaďáka asi moc nehrozí
třeba tady se můžeš podívat na 4 týdny stará štěňata, kde už i chovatelka píše, jakou si myslí, že budou mít srst

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 10:55
- Nahlásit

birma
krásný stránky, prozkoumám.

jen mi padla do oka tato věta a vzpomněla jsem si na sebe a hned na knížku Robin:

Radostný, zvědavý psík, který se ničeho nebojí....
bůh opatruj nervy páníka

Maya

to už tento týden slyším podruhý, že má někdo "línou" borderku

birma
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 11:09
- Nahlásit

žanda
bůh opatruj nervy páníka
Tak někdo třeba se sportovníma ambicema to nejspíš ocení Wami od nich má pejska z prvního vrhu a ten je úplně boží

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 11:18
- Nahlásit

birma
ne, pořád lepší když se nebojí, než ten, co se bojí každýho spadlýho lístku (oboje jsem měla).
ono je to stejně jedno, nenaprogramuješ ho a vždycky je to pak trochu překvapení, proto je to asi tak "napínavý" a akční.

impact
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2017 14:17
- Nahlásit

žanda
Stafbulíci se dají běžně koupit kolem 18-20 tisíc. Fenečky dráž. Modrá samozřejmě dvakrát tolik. :-D Nestandardi 10-12t.

impact
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2017 14:22
- Nahlásit

žanda a birma
Zrovna u parsonů bych si na hrubou srst dávala velkýho majzla.. Je u nich dost častý problém v tom, že nemají absolutně žádnou podsadu a když se vytrimují, tak jsou z nich prakticky naháči..

Nehledě na to, že mi to teda moc jako důchodovej pes nepřijde. Má je kolem mě spousta mladých lidí a maj co dělat, aby je utavili napříč všema psíma sportama.

žanda
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2017 20:19
- Nahlásit

impact
počkej ještě fakt nejdu do důchoduto si ještě počkám, bohužel... jen potřebuju psa, co ho zvednu a poponesu .
u těch SBT ceny vylezly- s pp teď je to pes 25, fena 30 skoro všude. a když už, tak laciněji seženeš psa, ale já chci fenku.
nenašla jsem za poslední dva měsíce jiný inzoš tedy....

impact
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 10:24
- Nahlásit

žanda
Kupovala jsem štěně před osmi měsíci a myslím si, že jsem za tu dobu měla docela přehled o tom, kolik štěnda stojí a pobytem ve stafbulích skupinách mám jakýs takýs přehled doteď.. Hlavně když se tam cena řeší prakticky pořád dokola - jak to, proč jsou tak drazí, tak tam píšou majitelé, za kolik koupili svoje štěnce oni..

Ale nemám důvod tě přesvědčovat.

Možná by to chtělo trochu proplout mezi chovatele a ne jenom sledovat inzeráty.

žanda
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 11:55
- Nahlásit

impact
možná by to chtělo ale ještě nákup není na pořadu dne, tak že to úplně nehoří. Dědouškovi nebudu strkat mímo pod nos, má rád už svůj klid.....

Není jen to jen o inzoších ale, ted jsem mluvila i s kámošem- černá fena, 4 měsíce jsou jí ted- taky 30.- a žádnej modrej gen.
v každým případě až to bude aktuální, tak příjdu o rado, jo

impact
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 13:00
- Nahlásit

žanda
Jen namátkou - RAC Popelka, super chovka, 18 tisíc.

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/71146967/Stafords irsky-bulterier-stenatka-s-PP.php

Malý motýl, dvacet tisíc..

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/69705611/stafords irsky-bulterier.php

Uvědomuji si, že jsou to samci. Nicméně chci tím říct, že ta přemrštěná cena není opravdu úplně obvyklá... I když s fenkama je to se sháněním horší. Znám lidi, co si čekaj i rok či dva na fenu z vybrané chovky. Takže vybírat dooost dopředu.

žanda
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 13:27
- Nahlásit

impact
no vybírám už dlouuuuuho, ale koupit nemůžu. Těžko naplánuju.....

Xerxová
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 13:42
- Nahlásit

žanda a dopadneš nakonec jako my - že cena není podstatná. Taky jsem stárnoucí čubině domů malého "teroristu" nepořídila. A pak jsem ji chuděru nemocnou přesvědčovala, že to zvládnout musí a nesmí to vzdát, protože právě není na trhu místním nic, co by splňovalo mé podmínky (žádná příbuzenecká plemenitba, stará matka, lehčí štíhlý typ, věk do tří měsíců...). Neposlechla, my nechtěli čekat - a já mám asi nejdražšího kámoše na chození po Jizerkách široko daleko
(Pořizovací cena v eurech z prestižní chovky plus 5000 km ujeto na cestě do chovky a zpátky )

žanda
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 13:51
- Nahlásit

Xerxová
no já to spíš pak vidím opačně- přiběhne velký černý chlupatý pes neurčité rasy a bude říkat tady mě máš.....a já si ho nechám

no dneska dědovi už fakt mímo ne, i vete mi před časem říkal, at to nedělám, že by to blbě snášel, závislák jeden i by to bylo dost náročný hlídat štěně, aby neotravovalo dědu a dědka aby ho nezašlápl
no, co se má stát se stane, že jo.

birma
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2017 14:04
- Nahlásit

impact
Nehledě na to, že mi to teda moc jako důchodovej pes nepřijde. Má je kolem mě spousta mladých lidí a maj co dělat, aby je utavili napříč všema psíma sportama
Tak to je mi jasný, že to nebude pes do důchodu, pokud mi odejde zdraví. Spíš to beru tak, že líp zvládnu štěně, co si vychovám, než 30 kg hovado nebezpečný okolí i samo sobě V současný době děláme dogtrekking, agility, nosework a základy poslušnosti a dogdancingu a pokud mi bude zdraví sloužit, tak z aktivit ubírat nehodlám

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2017 14:55
- Nahlásit

Možná, že to bude znít divně, ale pro aktivního "důchodce" není vůbec špatnou volbou ani knírač...výběr je ze 3 velikostí, když se dobře vychová, je to super kámoš, který dokáže ve vteřině zrychlit "z 0 na 100" stejně jako se klidně půl dne válet na gauči a nechat se drbat
Já mám 20kg střeďáka. Občas si ho ode mne půjčí můj taťka (před důchodový věk) a zvládá ho dobře.
Fousiska jsou takoví správní šašci, zapálení pro všechno možné, když je člověk umí dobře motivovat, rádi a dobře pracují. Já si na papíráka šetřila...15 tis. pro mě není málo, ale stálo mi to za to. Mám zdravého, povahově super kamaráda i nebojácného hlídače. Sice se musí trošku více pozornosti věnovat srsti, chce-li člověk i vystavovat, ale dá se to v pohodě. Můj haf bere kartáčování jako mazlení a příležitost vydělat si pamlsek, když hezky drží :-D
Hodně často u nás potkávám jednu starou paní s malým knírkem...Celkem mladé zvířátko, ale vychovaný, poslušný, paní ho má dobře zmáklýho, i když sama je o holi... No a ten malý může mít nějakých 7 kg, takže i ta stará paní ho unese, je-li třeba.

Jinak pro Žandu: Ono je to s tím psím důchodcem a štěndem k němu tak trochu sázka do loterie. Buď dědek bude trpět, nebo naopak pookřeje. Když bylo našemu prvnímu knírači 13 let, začal být už protivný a unavený životem. Chtěla jsem tehdy hrozně štěně choďáka. Riskli jsme to a vyplatilo se. Dědek pookřál, úplně ze dne na den ožil. Malej ho respektoval, nijak výrazně ho neotravoval. Naopak dědouška pozornost prcka těšila a stali se z nich nerozluční parťáci.

žanda
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 15:11
- Nahlásit

Fousisko
dneska jsem venčila dědulu venku a potkala sousedku s mímem- tedy psím
děděk už uhýbal hlavou a jak mohl šel prckovi z cesty i když mrňousek byl vytrvalej. Ale na mém psovi bylo už vidět, jak mu leze na nervy jeho energie. sice byl trpělivej, ale koukal ať už jdeme pryč. tak že pokoušet to nebudu a počkám až jednou.....ted ani nevím, co bych pořídila, líbí se mi jen ti trhlí ,tak si říkám, jestli nejsem trhlá taky.
kníra jsem si kdysi strašně přála na prahu dospělosti. nevím,ale co jsem slyšela,malej je dost hlasitej.......aby mě nevystěhovali

žanda
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 15:29
- Nahlásit

http://www.ifauna.cz/galerie/detail/7/2931544/07/5 8ab5116928c6.jpg/

může být i čenobílej? neslyšela jsem to.....

Xerxová
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 16:14
- Nahlásit

žanda nemůže (pokud to má být knírač)... ale už několik let barevné kníry "šlechtí" - myslím, že i v Německu. Oficiální to není, pod standardem FCI rozhodně nee... Myslím, že je to cílený mix s přikříženým nekníračím předkem... Atraktivní barva může být lépe prodejná

žanda
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 19:48
- Nahlásit

Xerxová
no v inzerci bylo s pp, tak mě to tedy zarazilo. jako miminko to je hezký (který není),ale neumím si představit dospěláka. cena jak za bezpapíráka.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 20:16
- Nahlásit

dneska se někdy napíše s PP a nemyslí se FCI... Prostě existuje "klub barevných knírů" a vydává si vlastní průkazy původu. V inzerátech to hezky vypadá...

žanda
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2017 20:25
- Nahlásit

Xerxová
už se těším až lidi "vymyslej" bílýho dobrmana

corgi
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2017 16:23
- Nahlásit

žanda
Dobrman bílej může bejt, ne? Jakožto nestandard. Stejně jako corgi může být třeba bílej s flekama - nestandard. O ty je velký zájem a chovatelé je většinou nechávají u sebe do 6 měsíců, vykastrujou a prodaj až potom, protože lidi po bílých psech prostě jdou a množilo by se na tom jedna báseň.

žanda
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2017 17:23
- Nahlásit

corgi
kam ten svět spěje? tohle fakt vidím prvně a je to pro mě dost děsný
tam bude asi chorob......
brrr

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2017 08:19
- Nahlásit

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2017 08:20
- Nahlásit

Fousisko
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2017 15:44
- Nahlásit

pro žandu:

Co se týče hlasitosti, tak knírač patří mezi ta tzv. "ukecanější plemena", ale myslím si, že při vhodném vedení je to v pohodě. Samozřejmě hlásí, když jde někdo kolem, ale "normální knír" neřve nijak dlouho. Když je naučený být odmala někdy i o samotě, většinou to prochrápe. Aspoň teda náš první knírač po dobu naší nepřítomnosti neřval a ten současný taky nedělá žádný cirkus....
Já mám teda střeďáka, tam je ten hlas takový docela hlubší, u těch malých, co štěkají je mi protivná ta výška tónu...Ostatně jako u všech malých psů :-P
Ale nemyslím si, že by malí kníři byli výrazně ukecanější než všichni ostatní. Podle mě je to fakt spíš o člověku. Znám jednoho malého, který naopak skoro ke štěkání ani neotevře tlamu, ani když jde někdo kolem. Je odrazem své paničky, která je taky mlčenlivá )

Co do barvy, tak kníračí standard zatím opravdu nepřipouští jiné varianty než bílá, černo-stříbřitá (u malých), pepř a sůl a černá.
Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že s těmi barvami někdo takhle experimentuje....Vím, že v ČR se ani jednotlivé barevné varianty v chovu s PP nesmí míchat, ale třeba v Americe to dovoleno je. Můj pes (pepřák) má otce importa z USA a v jeho rodokmenu jsou nějací prapředci i černí... Ptala jsem se chovatelky, jestli to může mít vliv na to, že má můj haf opravdu hezké to pepření, ale bylo mi řečeno, že geneticky to prý vliv nemá...

žanda
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2017 19:59
- Nahlásit

Fousisko
děkuju a vyčerpávající odpověď, je dobrý mít info a mít z čeho vybírat.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání