Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / pořizovací cena
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 10:47
- Nahlásit

Ahoj, jsem velmi překvapená, jak ceny u některých plemen vylétly vysoko. máte taky takovou zkušenost?

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 11:24
- Nahlásit

zanda
tak nevim ja psy zas tak casto nekupuju
ale to bylo vzdycky ze modni plemena hodne podrazila

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 11:46
- Nahlásit

Maya
no co je dneska modní plemeno- fakt nevím.
já taky nekupuju, jen kamarádka ted oslovila jednu chovku a já se dívala, co bych tak jednou mohla mít........ceny mi vyrazily dech.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 11:58
- Nahlásit

Tak ono jaksi všechno je dražší, ne? Veti, žrádlo, výstavy, cvičáky?

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 12:08
- Nahlásit

corgi
jo to jasně.....to chápu,jen ceny jednou tolik mi příjdou už jako mazec.....a kdo na to bude mít?

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 12:19
- Nahlásit

žanda
Je otázka, jestli ten chovatel za tu cenu něco nabídne. Konkrétně u našeho plemene, když chci mít veškerá možná DNA vyšetření + RTG DKK, DLK u rodičů, tak to je za cca 5-6 000 na psa. Plus nějaký ten výstavní tituleček, chovatelský servis ( já skutečně poradím komukoliv cokoliv ve dne v noci), výbavička. Pak tu cenu 18 - 20 000 chápu. Pokud někdo sleze výstavy v Černé Hoře a podobných destinacích, získá tak 10 šampionátů, rodiče jsou bez jakýchkoli vyšetření a stejně chce za štěně 20 000, tak i když na to někdo bude mít, doufám, že nekoupí (koupí, bohužel).

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 12:41
- Nahlásit

corgi
jo 20 litrů je hodně, ale chápu, náklady tu jsou atd....
jenže tohle jsou už štěňata za 30.000.
a ne jen jedno plemeno

Xerxová
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 13:11 - Změnil/a: Xerxová
- Nahlásit

tak "moje" plemeno je drahé i provozně, takže mně se vyšší pořizovací cena snad i líbí. Neboť kdo chce štěně "zadarmo" a pak se diví, že mít dogu je i o nezanedbatelných penězích... Špatně snáším nízké ceny bezpapíráků i papíráků, kteří nebyli včas prodáni... neb se bojím, kdo si je pořídí a co pak do nich investuje.

Tady souhlasím s Psíčkem Zbrndem - že by bylo dobře, kdyby se pes stal tak trochu luxusním zbožím, ne pro každého. Jinak si myslím, že ceny jsou přizpůsobené okolním státům...

ještě poznámka - nechovám, neprodávám štěníky... jsem "spotřebitel"

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 13:21
- Nahlásit

žanda
Tak za hranicemi lišky pod 1000EUR nejdou, 1200-1500 je "normální" cena.

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 13:31
- Nahlásit

Xerxová
nemám prvního psa, vím jaký náklady člověk má. vete dieta a i pár operací máme za sebou.
tak že náš kraken fakt nebyl pes zadarmo a ted má ještě i léky- nic proti zvýšení cen. ale všeho s mírou- tohle mi už trochu přijde moc. Navíc, i když nemáš na pořízení psa takovej ranec, to ještě neznamená, že se o něj nemůžeš postarat a pesan nebude mít prima život.

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 13:32
- Nahlásit

corgi
no tak místo abych šetřila na důchod, budu šetřit na psa
jak to tak vypadá.....

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 15:05
- Nahlásit

corgi
nejen lisky vsude je normalni cena za průmerneho psa 1000 eur takze jediine dobre jestli se ty ceny trochu srovnaji a my uz nebudeme vyprodejovy trziste pro celej svet

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 15:28
- Nahlásit

žanda
i když nemáš na pořízení psa takovej ranec, to ještě neznamená, že se o něj nemůžeš postarat a pesan nebude mít prima život.

Tak pořád jsou tu nestandardi, kryptorchidi - u nás třeba za 60% ceny. Já sama jsem takovej blbec důvěřivej, že bych i prodala "na splátky", pokud bych tomu majiteli věřila jako člověku.

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:03
- Nahlásit

corgi
víš,vždycky jsem měla psa bez pp. na starší kolena bych si chtěla dopřát papíráka, zkusit nějakou výstavu, když nás to bude bavit a mít jistotu, snad, že pes nebude dědičný vady mít.
budu na něj mít podstatně víc času, když se nemusím starat o děti a ještě nejsem nepohyblivá stařena, chtěla jsem si to užít trochu jinak. jak vidím, tak to tak asi nebude. plemena ,který by mě zajímala tam lezou ceny, v jiných plemenech jsem si zatím nevybrala. tak mám o čem přemýšlet.

birma
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:07
- Nahlásit

žanda
jsem jen zvědavá - co tě láká?
(protože mě toho láká moc a moc a moc a zajímá mě, jak jsou na tom jiní )

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:17
- Nahlásit

birma
jsem prdlá do bull ale z nich se mi moc líbí stafbulík. do velkýho
už nejdu, vím jaký to je fofr pokrotit jejich temperament a nechci být baba co jí vláčí pes, protože ho už tělesně nezvládne.
sbt vidím jako malýho velkýho psa,parťáka pro výlety i na cvičák
a pevně věřím, že se dá i ošéfovat jeho lovecký pudy-což je pro mě důležitý, mám pidichajdu u lesa.
pak ostatní jsou teriéři-norfolk, drsnosrstý JRT nebo border terier- tam už s tím loveckým pudem je problém.
ne že by se mi nelíbila třeba vyžla,ale přemlouvám se k menšímu hafíkovi,snažím se vybrat z těch menších,ale ne těch pidi. prostě pes, kterýho unesu, kdyby se muselo. Vidím,jaký mám ted problém, když musím našeho dědu někam vyzvednout, nebo ho dát do vany. 30 kilo je moc. čili nějakýho střeďáka, ne moc dlouhý chlupy, klidnější povaha vítána,ale ne gaučák. teď babo raď. -to nevztahuj na sebe.

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:18
- Nahlásit

birma

napiš co láká tebe, třeba mě budeš inspirovat

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:32
- Nahlásit

žanda
Prej taky corgi je dobrej :-D

birma
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 18:37
- Nahlásit

žanda
mně láká takovej průřez prakticky všim. Takže z terošů parson (broken), kern, bordík a trochu irčan. Z ovčáků kelpie, šiperka, pyreneják a lapinporokoira a pak takovej úlet, že si říkám, jestli si jednou nezkusit soužití s malinou

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 19:57
- Nahlásit

corgi
no proč ne, jen kde vezmu 1500 eur že jo

birma
malina je asi velmi citlivý pes,jak jsem byla poučena od jednoho !kluka" co je má co tady bydlím. tak že má asi už 5týho a dvojka, trojka, jsou vždy úžasný. jen říkal že výchova i výcvik musí být citlivější o dost a že nejsou pro povahy,co jsou nervozní a prudší. nevím, malinu jsem neměla,ale jsem poměrně klidas, tak že tohle by šlo. jen neodpovídá velikost a váha

no kdyby náhodou jste měli/y nápad,co by se hodilo, hoďte to sem můžu se i rozpohybovat a začít běhat jen myslivec ze mě nikdy nebude, ač les miluju.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 20:13
- Nahlásit

žanda
lapinku samozřejmmě a ne tu prdlou co chce birma, ale tu normální
že ho celkem v pohodě unesu jesm zjistila teď, když se mi začal bát chodit přes lávku přes potok, kde doteď šel asi milionkrát
váha asi 20 kg, vlčí špic předchozí měl 25 a to jsem ho tak akorát dala u veta na stůl, přenýst ho takhle někde nepřicházelo v úvahu

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2017 22:27
- Nahlásit

žanda
U mě liška se slevou. Neprudí, pořád se směje, žere všechno a furt, unést se dá jednou rukou nebo přes rameno (nebo pod každým podpažím jedna). Zhruba 2x ročně vyzdobí dům krásným nánosem chlupů, po zbytek roku je totálně bezúdržbová, a to myslím vážně, ne jako ti chovatelé plemen, co pak nosí domů větve a bodláky a tváří se, že je to OK. Má smysl pro humor, hodně černý a britský. Může se klidně nechat před krámem, protože kdo by takovýho vořecha chtěl krást. Na cvičáku je s ní člověk za machra, protože nikdo nečeká, že tohle taky něco umí. V hlubším sněhu zanechává širokou brázdu, takže se za ní dá projít celkem suchou nohou. Dál snad ani nebudu pokračovat, nebo mi zájemci ruce utrhají...

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 06:49
- Nahlásit

Maya
jenže birma je mladý děvče, popadne 20 kilo jako nic

corgi
tedy teď nebudeš stíhat odhánět zájemce a co v lese hajnej,neplete si ji?

ale vážně- každej má hodně plusů pro jednotlivce, jen každej vidíme klady v něčem jiným

nakonec adoptuju velkýho chlupatýho voříška, už to vidím.....

birma
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 07:34
- Nahlásit

žanda
Ještě na pudla jsem zapomněla
nakonec adoptuju velkýho chlupatýho voříška, už to vidím
A to je nejlepší nápad

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 07:52
- Nahlásit

birma
ty bydlíš v nějakým obr domě? kam je všechny dáš?

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 08:25
- Nahlásit

zanda
tak birma jo ale ja uz mlade devce davno nejsem a tech 20 lapinich kg jak jsem psala v pohode poponesu

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 08:29
- Nahlásit

Maya
no dneska je unesu taky, i když jsem sama taky hubeňour....ale přidej si k dnešním letům cca 15 let věk psa ...uneseme je pak?
aby pak nemusel nějaký mladý štramák poponášet mě i psa
ale kde štramáka vzít, že jo....

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 08:59
- Nahlásit

zanda
tak ja to zase takhle neberu to by clovek nemoh mit nic nad 5 kg ani mladej clovek 20 kg psa neutahne dal nez kousek holt doufam ze to nebude moc potreba vsak nebydlim v tretim patre bez vytahu aby byly problem treba schody to uz bych se rozmejslela, ale se psem vicemene na zahrade a s jednim schodikem do baraku?
az tak na duchod planuju jen neco mensiho asi stredniho spice opet

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 09:01
- Nahlásit

birma

tohle jsem vyčetla
Barva je buď celá bílá nebo většinou bílá s tříslovými, citrónovými nebo černými znaky, popřípadě kombinace těchto barev. Barevné znaky bývají umístěné na hlavě nebo kořeni ocasu. Tato definice ale nemá univerzální platnost. Například v USA mohou být „Parsoni“ pouze barevní, zatímco v Austrálii mohou být i úplně bílí. Srst má přirozeně drsnou (rough), vyskytuje se však i varianta hladká (smooth) nebo středně hrubá (broken). Štěňata se rodí zpravidla hladkosrstá. Konečný typ jejich srsti lze s jistotou určit někdy až po několika měsících života.[4]

u nás je asi fuk,jestli je barevnej, nebo bílej, ne?
jen když chci hrubosrstýho, jak dlouho bude člověk čekat s odběrem viděla jsi někdy ta míma cca k odběru?

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2017 09:04
- Nahlásit

Maya
no já bydlím v paneláku, sice výtahy jsou ,ale i do domu je několik schodů. psa do vany, u vete.....
mladýho psa v tý váze uzvedneš, ale kmet už ti nijak nepomůže, zvedáš ho jak pytel brambor - čerstvá zkušenost, kraken má cca 30 kilo a občas už pomoct potřebuje, je to kmet. a já pak funím.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání