Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Kolik stojí štěndo? :D (Aneb dohady s "všudebylama")
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 15:06
- Nahlásit

No jo, ale......... když člověk ještě neviděl rodiče, matku prostředí.... já pochopím zálohu v momentě, kdy člověk ví, že odtud štěně chce, že je to to správný místo, ale pokud ještě neměl tu možnost?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 15:10
- Nahlásit

PetraK ale vždyť zálohu platit nemusíš. Jen u málopočetných plemen nemusí žádné štěně na tebe zbýt. Koneckonců můžeš se dojet domluvit (a tedy prostředí i fenku vidět) dopředu.

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 15:38
- Nahlásit

Xerxová

já to pochopila tak - blbě asi teda - že záloha ještě před tím, než vůbec uvidím odkud štěně bude. My platili zálohu v momentě, kdy jsme se byli na štěnda prvně podívat a dohodli se s chovateli, že my štěně jo a oni nás jako zájemce taky jo. (jen teda jsem jim musela slíbit, že nebudu mlaďase řezat tou železnou tyčí, jak jsem vyhrožovala Bubině )

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 17:07
- Nahlásit

PetraK
My platili zálohu v momentě, kdy jsme se byli na štěnda prvně podívat a dohodli se s chovateli, že my štěně jo a oni nás jako zájemce taky jo.
Což je dejme tomu ve 4 týdnech věku štěňat a v tu dobu třeba u našeho plemene už jsou dávno všechna štěňata zadaná ("vážnými zájemci")

birma
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 18:58
- Nahlásit

PetraK
na matku se můžeš mrknout klidně i před krytím ne? A asi ti nic nebrání se nakýblovat budoucímu chovateli i domů, když bude hodnej a pozve tě na kafe

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 20:51
- Nahlásit

corgi
Přesně tak, já nezaplatit zálohu pár dní po narození štěńat, tak jsem bez štěněte. Ale zase je asi fakt, že u těch málopočetných plemen nějaký hnusný množky nehrozej, to není lukrativní a taky všichni se znaj, takže se dají sehnat informace.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 20:57
- Nahlásit

stejně je vybírání maličkých prťavců sázka do loterie... Všechny naše dogy byly báječní parťáci - První štěně jsem volila podle barvy, druhé protože bylo nejpodobnější té předchozí, třetí žíhaný pes byla nakonec plášťová fenka a pro čtvrtého jsem jela děsně daleko a prostě buď si ho vezmu a nebo těch 5000 km bude jen rodinný výlet

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2016 22:15
- Nahlásit

Xerxová
Já jela pro první vybavená všemi poučkami jako hlavně nebrat to, co přiběhne první, to bude hrozně dominantní nezvladatelný pes Vzali jsme pochopitelně toho, který první přiběhnul a začal příteli olizovat nohy. Poslední štěně jsem nevybírala, anóbrž sama vyprodukovala - ona je tak dokonalá, že jsem jí nemohla nikomu dát

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2016 13:58
- Nahlásit

Elki
Ahoj všem, není to úplně k tématu, ale nechtěla jsem kvůli jednomu dotazu zakládat novou diskuzi. Kupuju poprvé štěně jako dospělá (= zařizuju vše já a jen se chci zeptat, zda je běžné, že chovatelka chce rezervační zálohu na štěně před tím, než jsem se na štěňata byla podívat (jdu až za 14 dní). Nemám s tím problém, nerozmyslím si to, jen jsem předpokládala, že zálohu jí dám až po první návštěvě. díky za odpovědi
Nic bych nikomu dopredu nedal.
Natoz predtim nez bych videl podminky, psy, lidi atd.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání