Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Kolik stojí štěndo? :D (Aneb dohady s "všudebylama")
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
gloritka
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2012 22:05
- Nahlásit

To by člověk nevěřil, jak někteří lidi dokážou být trpěliví a vždycky musí mít poslední slovo. Třeba dneska jsme se dohadovali o ceně štěnat VŠSP, Hovawarta nebo Novofoundlaďáka. No, prostě dotyčnej si zkoušel prosadit svou/divím se, že ví jak vypadá pes ), že švýcar je divnej a nestojí moc, hovík je moc chlupatej a novof., škoda mluvit.. Tak jaký na to máte názor vy? Kolik by tak stáli s PP/bez PP? A máte doma někdo tato plemena, nějaké historky či zkušenosti?

Zuzana T
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 08:20
- Nahlásit

gloritka
Mám goldeny a zrovna štěňata mám.Zatím ještě nevolal ani nepsal nikdo exotický.Ale nedávno mi vyprávěla kamarádka, co na jaře odchovala vrh ze zahr. spojení,že ji volal pán na fenku, po telefonu se jí moc líbil a když řekla,že záloha je tolik a tolik,tak se velice upřímně podivil,že to štěně nebude darem! Prý vždyť máte na stránkách,že je to zájmový chov..,jak můžete chtít za něj peníze?
Nemá cenu nikomu vykládat, kolik vás stojí pořízení např. feny ze zahraničí, její výstavy, zkoušky.Pak krytí kdesi v tramtárii, veterinář atd atd. Už o ceně dávno nepolemizuji a zrovna tak o bludech, kterými se lidi ne svoji vinou řídí ( úžasně odborné knížky, články v časopisech atd. ).Prostě buď se zájemcem najdu společnou řeč a nebo jde o dům dál.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 17:01 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

Zuzana T
Prostě buď se zájemcem najdu společnou řeč a nebo jde o dům dál.

Podobně může vypadat pohled z druhé strany. Někdy i ta počáteční "společná řeč" se může ve finále ukázat, jako nedostatečná...

twingas
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 17:58
- Nahlásit

Já zas nechápu proč vetšina chovatelů, v inzerátech a tak, nemluví o ceně. Myslím, že by to ušetřilo tyhle zmatky. Štěnata v tomhle vrhu tohohlee plemene stojí od.. do.. podle barvy, kvality a já nevím čeho. Třeba by pak i ubylo bezpapíráků, když by si lidi všimli, že u některých není takový cenový rozdíl. Podle mě se kolem toho dělá zbytečný tajemství...a pak když se v tom neorijentujete, tak všude možně hledáte, kolik, že který plemeno asi tak stojí.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 18:02
- Nahlásit

twingas
Já zas nechápu proč vetšina chovatelů, v inzerátech a tak, nemluví o ceně.

Velmi správná připomínka. Takovéto, vcelku zbytečné tajnosti vzbuzují, třeba i neoprávněné podezření z nekalosti.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 18:18 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

S inzeráty mám obecnou zkušenost. Když někdo neuvádí cenu, znamená to jediné. Není se čím chlubit. Zboží je předraženo. Ať se jedná o auto, ledničku, nebo psa...

Maya
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 18:30
- Nahlásit

jindra 22
A co by ti to pomohlo, kdyby v inzerátu bylo: Štěňata z tohohle vrhu stojí 5-15 tisíc?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 18:58
- Nahlásit

Maya
Nechtělas to napsat twingasovi?

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:00 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

Maya
Štěňata z tohohle vrhu stojí 5-15 tisíc?

To rozmezí je přece nesmysl. Sama jistě cítíš, že to v praxi tak nefunguje. No, možná někdy jo, abych byl spravedlivej. Ale často je to tak, že stojí fšechny 15. S kulama či bez, sám sis vybral, ty vole. Dát to do smlouvy? Co ti jebe? To štěndo je v pohodě a když budeš masírovat bříško, (nebo ani nemusíš, když seš mamlas a nevíš jak, vono to sestoupí samo), hafan bude komplet v ólrajtu, ty ostravskej píčo.

Řekl bych, že spíš tohle je normou.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:04
- Nahlásit

jindra 22
Sama jistě cítíš, že to v praxi tak nefunguje.
To je zvláštní.. Co jsem si všimla, tak u chovatelů to tak funguje.. Jedno štěně za pět, druhý třeba za 20. Stejnej vrh, stejný rodiče. To za pět nikdy nemůže stát dvacet a to za dvacet nikdy nebude stát pět. Proč asi.

twingas
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:08
- Nahlásit

no já nevím, pak víš 5-15, když se zeptáš, víš že za 5 je pes s vadou např. něco mezi pes bez zjevný vady, a 15 za feny bez vady...a víš kolik asi. Pak tě nepřekvapí, když ti řeknou, že cena toho co chceš je 15. Ale když nemáš představu, kolik se pohybuje cena, tak je to trochu trapný. A kde jinde se máš zeptat než u chovatele, a pak to zas vypadá, že tě nezajímá nic než cena. Tak si prostě koupí štěně bez PP, kde jsou ceny uvedený...to je můj názor.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:08
- Nahlásit

Gi a smečka
Jedno štěně za pět, druhý třeba za 20.

Je fakt, že nějakou dobu jsem nebyl v kině. To je nějaké nové sci-fi?

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:11 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

twingas
když se zeptáš, víš že za 5 je pes s vadou

Zbláznila ses? Renomovaná chovka neprodukuje psy s vadou! A o žádné vadě s tebou nesepíše kupní smlouvu. Buď jsi z jiného světa, anebo víš, a vědomě lžeš...

Eninka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:20
- Nahlásit

jindra 22

Renomovaná chovka neprodukuje psy s vadou!

co to je za blbost, vždycky se může něco objevit či projevit. Vždyť to není klonování, ale přirozená reprodukce. Zdravému člověku se taky může narodit nestoprocentní dítě, tak proč myslíš, že u zvířat je to jinak?

twingas
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:28
- Nahlásit

nezbláznila, a jsem spokojená s chovatelkou od které mám štěně. a bylo to přesně tak...měla rozpětí cen, a za nejmín byl pes bez kulek (do 8 týdnů nesestoupila) a o 2 tisíce víc normoš pes, a pak zas o něco víc fenky...ty nevím o kolik, chtěla jsem psa. Ale věděla jsem dopředu, proč je ten jeden pes levnější. I když zas nevím, jestli je to renomovaná chovka

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:34 - Změnil/a: jindra 22
- Nahlásit

Eninka
co to je za blbost, vždycky se může něco objevit či projevit.

Dobrá, nyní polopatě. Renomovaná chovka je málokdy ochotna přiznat jakékoli vady svých štěňat. Je prostě nejlepší, jí se tohle netýká... Pochopila? Nebo nevěříš? Proboha, vždyť je to tak logické, psychiatr by na takovém chování neshledal nic anomálního. Že to není morální? Co si koupíš za to, že budeš morální? Já vím, ty taková nejspíš nejsi, ale někdo třeba ano. Ostatně, máš nyní možnost si přijet prohlídnout (osahat) důkaz. Jsem na chaloupce.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:37
- Nahlásit

jindra 22
To je nějaké nové sci-fi?
Ne, to je jen zapšklý jindra.

Eninka
Dobrá, tak nyní po lopatě. Jindra zná osobně tolik chovek, že je přece naprosto jasný, že může mluvit za všechny. Akorát pak netuším, proč moje pisezna thajská stála třetinu plné ceny.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:38
- Nahlásit

gloritka
Aneb dohady s všudybylama. Tos trefila náramně. Třá takovej jindra byl ve všech renomovaných chovkách.

Eninka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:43
- Nahlásit

jindra 22

hele, chalupáři jeden, ale ty jsi přeci věděl že je varlátko nesestouplé, nebo nee? Měl jsi určitě i možnost si štěndo nevzít (jen tipuju, nic o tom nevím samozřejmě). Víš, já, když si pořizovala fenku BŠO, tak oba její rodiče neměli displazii, mám o tom doklady a štěně mělo 3/3 na obou kyčlích - to jsem zjistila až o hodně později, někdy v roce života se tohle testuje a posuzuje. Prostě jsem t o vzala jako fakt, vůbec jsem na chovatele naštvaná nebyla, dělám všechno proto, aby měl pes co nejmíň potíží, nasvalili jsem hodně ty nohy, plave od jara do podzimu několikrát denně a pod. Jo a abych pravdu řekla, i kdybych o té displazii tenkrát věděla, stejně bych si jí určitě vzala i tak, prostě jsem si jí vyhlídla a byla "moje" hned od narození, takže tak.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:44
- Nahlásit

Tak tady se zase schyluje k e-lynči a debatě o hovně, že? Nic, jdu pryč.

jindra 22
Člen
- Nahlásit

twingas

Děláš si srandu? Rozdíl mezi "bezkulákem" a "normoš" psem dva tisíce? Víš vůbec, jaký bude do budoucna rozdíl mezi bezkulákem a "normoš" psem?

To jako třeba že normoš ridgebac je kolem dvaceti tisíc. I víc, samo, aby mě někdo nechytl za slovo. Chceš říct, že za bezkuláka ridgebaca dáš osumnáct? Tak to si teda zajdi na psychiatrii...

Bezkuláka bych nebral ani zadarmo. Bohužel...

Eninka
Člen
- Nahlásit

Gi a smečka

dohady s všudybylama

já četla všudydebilama

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:45
- Nahlásit

Vlčáčková
Nic, jdu pryč.

Opravdu přínosné...

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:47
- Nahlásit

Eninka
Ono je to prašť jak bóchni.

Eninka
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:49
- Nahlásit

děcka, jdu do místní hospody na pivo za známejma, tak se tady nepoperte, mrzelo by mě, kdybych u toho nebyla.
Možná dám i panáka, tak na vás tady pak juknu a třeba vám napíšu něco oduševnělýho papálalá

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:51
- Nahlásit

jindra 22
Opravdu přínosné...
Pro mě ano. Pa. Jo, říkala Eninka, žes chtěl odkaz na moje stránky. Tak ZDE, ale nečekej nic světobornýho.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:53
- Nahlásit

Eninka
(jen tipuju, nic o tom nevím samozřejmě).

Ano, přesně tak. Nic nevíš. Detaily jen při osobním sezení.

twingas
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:54
- Nahlásit

jindra 22

srandu si nedělám, říkám jak to bylo. Mám kokra, rozdíl mezi psi byl 2 tisíce, kvůli koulím. Zdá se mi to fér, vzhledem k tomu, že kokři nepatří mezi "drahý psi". Tak to dělá třetinu ceny. Vím jaký je mezi nima rozdíl...
A je mi líto, že by jsi si nevzal bezkuláka ani zadarmo. Já to mám prostě tak, že kouknu na štěnata určitého pohlaví a vyberu si...pak zjištuju, co a jak. Koule sem, koule tam.

Jebloň
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 19:59 - Změnil/a: Jebloň
- Nahlásit

twingas
Já to mám prostě tak, že kouknu na štěnata určitého pohlaví a vyberu si...pak zjištuju, co a jak. Koule sem, koule tam.
Já to mám taky tak,ale když chce někdo psa vystavovat,eventuelně pak uchovnit,tak kouká a nemůžeš se divit.
Ale to co tu pindá jindřich,radši nekomentuju,bo je to lůzr.

jindra 22
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2012 20:07
- Nahlásit

Vlčáčková
Pro mě ano. Pa. Jo, říkala Eninka, žes chtěl odkaz na moje stránky. Tak ZDE, ale nečekej nic světobornýho.

Hele, nebuď tak nad věcí. Měj pochopení i pro bezvýznamné lidské červy. A ty jsi profi-astronomka, nebo amatérka? To koukám, teda. Ježíšek mi přines Newtona 256 mm na azimutální montáži "bez postrku". Koukal jsem na Jupitera v zimě přes okno z obýváku na ostravsku. Docela dobrý i pár pásů bylo vidět. Občas zkouknu Stellarium, ale jinak nic moc. Snad až bude víc času tady na kopci. A hlavně bezměsíční jasné noci.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání