Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Štěně Labradora je nezvladatelné
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
gabifi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 13:15
- Nahlásit

Psíček
jasný a vlčáci se korigují třeba tak, že se nacpou pod koně, páč jsou velcí, tak víc snesou ...
no super, s velkým psem si mám koupit ještě i koně.

Rači dej do placu nějakej praktičtější korekční mechanizmus, s koněm v bytovce by to nebylo ono.
Jo a mimochodem, s koliema a šeltiema žiju proto, abych nějaké extra korekční nástroje a postupy nemusela používat. Si vystačím s tím hadrem

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 13:22
- Nahlásit

děckáááá já vám to tu trochu odlehčím))) sim vás vemte si z toho něco a vězte,že..
http://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA

danajasa
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 13:26
- Nahlásit

Predem se omlouvám,že se vám do toho s..ru,ale mě před deseti lety někdo poradil plácnout pitbulího kluka novinama a výsledek byl,že zbylejch devět let,jak měl někdo v ruce papíry tak ho chtěl preventivně sežrat,drív něž by ho moh eventuelně bacit

jfi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 14:14
- Nahlásit

Psíček - info:
Máme 3 a půl měsíční štěně Labradora - takhle začíná toto vlákno. Takže ne "kilový" klubíčko chlupů, ale možná nějakých 10 - 15 kg. A fest se hemžících a velmi mrštných 15 kg může být pro pána muší váhy nebo nezkušeného už problém.

co měla Gabifi myslet jako ironii - dle mě praktickou využitelnost (resp. účinnost jejich aplikování) některých rad v některých knihách jako takových. Ve srovnání s mnohem užitečnějším odpozorováním chování psů ve smečce.

jfi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 14:25
- Nahlásit

Proč dělat něco, co je mu fyzicky nepříjemné? Copak ten pes nebo fena to tomu malýmu dělá proto, aby mu to bylo nepříjemné? To je imo úplně zcestná úvaha todle právě.
Gút, tak beru na vědomí, že uvažuju zcestně, a nějak se s tím chlapsky vypořádám. Nemohli bychom se někdy setkat? Bych vyzkoušela nový recept v praxi - až Ti má 40kg juniorka hupne na klín a poslintá (plemeno, které je v slintání rekordman), zkusím jí předložit písemnou žádost, aby tak na příště nečinila.

gabifi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 14:36
- Nahlásit

Psíček
když ne koně, jdu si do Lotos marketu koupit nový utěrky na nádobí. Dnes jsem tam viděla heský, 10 káčé za kus.

A samo couvám z diskuse. Rozepisovat se na 10 stránkách, z které strany mám/nemám štěně cvrnknout do nosu mi nudí.

jfi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 14:58
- Nahlásit

Jistěže je, nejdřív ten přísný hlas. Ale když se někdo táže na diskusi, předpokládám, že mírové návrhy mu nefungují.
Jistěže fena mu to udělá proto, aby mu to bylo nepříjemné. Když ji otravuje i po výstražném zavrčení. Proč by jinak se štěníkem práskla o zem nebo ho zalehla - kdyby toto nebylo už mnoho a mnoho let součástí normální výchovy v psím kolektivu?
Citát z textu našeho bývalého dlouholetého poradce chovu, člověka velmi zkušeného:
"Důležitým předpokladem je zařazovat do smečky nové členy v útlém věku, nejlépe štěněcím. Když potom starší člen smečky trestá štěně, nikdy se štěněte nezastávejte, i když naříká sebevíc. Každé normální štěně brzy pochopí, že jakmile se podřídí, agrese ustane a to je důležité poznání, pro fungování smečky rozhodující."

LucieS
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 15:33
- Nahlásit

Hele já první majzanec po hubě použila v době, kdy měl mladík rok a půl a po vystoupení z auta na psím srazu měl pocit, že je potřeba jít sežrat psa co je od něj 50 metrů a nic mu nedělá. Bylo to rychlé, razantní a velice účinné. Ale na štěně bych to nepoužila, nebylo proč. A to měl okusovací období taky výživné.

LucieS
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 15:35
- Nahlásit

A ještě jedna věc - kolikrát zabere dát štěněti na výběr - když okusuje, tak rukou uhnu a z druhé strany ho pomalu pohladím. Na 50 % se štěně radši začne mazlit a na okusování zapomene. Nějaký trest je v tu chvíli úplně mimo. A funguje to i na "nevychovatelná" koťat, když se učí, že by s kontaktu s člověkem měla mít zandané drápky...
A přehnané kousání je taky signálem, že se prcek potřebuje vyřádit s dalšími prcky, a poskytnout mu to.

jfi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 20:15
- Nahlásit

Psíček
Tak pak nechápu, proč jsi zde vyrukovala s tou písemnou žádostí
- achih ouvej, promiň, to byl taky pokus o ironii
Chce nežádoucí / nechtěné chování přerušit, zamezit mu. - no jistěže, a jak toho dosáhne? Písemnou žádostí nee, ale tím, že dá mlaďochovi na budku. Ale samozřejmě adekvátně, a soudím, že zvíře tu adekvátnost odhadne mnohem přesněji než my nervózní lidi. Takže ve smečce šéfka štěně naučí co může a co nemůže mnohem dřív než kdokoliv z nás.
Příklad: Mé staré čubině se nikdo nesmí plést do hlídání. Oběma štěňatům stačila od ní každému jen jedna lekce (chňap a odhození, bez újmy na zdraví) - a poté mládež hned věděla, že když se něco děje za plotem, musí jí uhnout z cesty.

jfi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2010 20:43
- Nahlásit

Prosím, Psíčku, napiš tedy nějak konkrétněji i pro mě méně chápavou, co znamená "fena chce nežádoucí / nechtěné chování přerušit, zamezit mu" a přitom "nikoliv takovým způsobem, aby to štěněti bylo nepříjemné". (Já u psů viděla vždy jen že fena zakročila a štěně kviklo a bylo mu poté hned jasné, že takhle už se slušný pejsek ke staršímu chovat nemá. Dokud nekviklo, nežádoucí chování přerušeno nebylo.)

LucieS
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2010 00:32
- Nahlásit

To bych měl obavu, že to bude brát jako schvalování jeho činnosti....

Cílem je nežádoucí činnost přerušit či přesměrovat a toho dosáhneš. Nejsložitěji vypadající věci bývají nejjednodušší.

A z toho všeho nám plyne, že začátečníci by si měli brát štěně až ve třech měsících, kdy je vykousané, od matky vychované a od sourozenců vůči psům socializované... a tudíž ho nový páníček nestihne tolik poku...it a obecně má daleko lepší startovací pozici, než se 7 týdenním štěnětem...

helps
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2010 08:07 - Změnil/a: helps
- Nahlásit

LucieS

My jsme si prcka brali ve třech měsících a občas si teď v pěti a půl měsících ještě rafne ale teda jinak s tebou a panem psíčkem souhlasím, že nějaký plácání něčím nevede k ničemu dobrýmu. V mém případě by to štěně ještě asi víc vyprovokovalo a v jiných by to mohlo vést k pozdější agresi. Navíc srovnání s fenkou, která je taky drsná je podle mě nevhodný. Je zvláštní, že fenka pohrozí jednou a psík ví, co se po něm žádá, páč jí prostě rozumí jakožto stejnýmu živočišnýmu druhu. Za to sou lidi, kteří můžou psi plácat pořád a vůbec nikam to nevede a je jasný, že když to nezabere na poprvé, tak se někde stala chyba [teda že to zabralo taky neznamená výhru - to se dá hodnotit až po delší době]

LucieS
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 08:06
- Nahlásit

To ano, ale na druhé straně je tam to, co jsem psal.
Ne, není.
Tím, že uhneš a když je zrovna na setinku vteřiny v klidu, tak ho pohladíš, mu nabízíš změnu chování na něco příjemnějšího. A navíc ho hladíš ve chvíli, kdy nekouše.

kachna_
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 09:30 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

LucieS
Tím, že uhneš a když je zrovna na setinku vteřiny v klidu, tak ho pohladíš, mu nabízíš změnu chování na něco příjemnějšího. A navíc ho hladíš ve chvíli, kdy nekouše.
já ti nevim, možná to může fungovat,ale pro naše štěně donedávna nebylo ni c příjemnějšího, než kousat (aby nevznikla mýlka, já si nestěžuju )

Souhlas s pozdějším odběrem.

Fata Morgana
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 18:23 - Změnil/a: Fata Morgana
- Nahlásit

Psíček

tak jsem prostě bojoval
proč bojovat se štěňátkem ...

to začalo fakt bolet nebo téct krev
proč bojovat do krve ....

Pro těch 20-30% vlčí krve ? .. a co těch 70% ?
Je Šedýsek šťastný s tebou ? Opravdu si to myslíš .. ?

LucieS vnímá jinak, zkus trošku .... jinak

Fata Morgana
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 19:22
- Nahlásit

Psíček
je to bojový pes přeci
ne ...............................
on tě má enem ... rád
udělá co chceš, ale on .. to nechce ..........

víš tenkrát ......

Fata Morgana
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 19:45
- Nahlásit

Psíček

Šedýsek se mnou není ani trochu šťastný. Ale mně to vůbec nevadí

Každý chce přežít, proč ty ? ... instinkt ?
Jaký máš důvod, proč. Máš co ztratit ? Copak .........

nemáš srdce bojovníka
víš gauskoulový MonAmi

Fata Morgana
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 20:42
- Nahlásit

Psíček
Zkus něco méně zamotaného
Nemám čas pitvat dřisty, hele tohle je klasika to znáš, repete .. pjekné večír ! nazdar.
http://www.youtube.com/watch?v=pYiyy0abs5w

Evakrokova
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2019 11:12
- Nahlásit

Čím krmíte štěně? existují nějaké speciální granule pro štěňata?

Majovalena
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2019 08:45
- Nahlásit

Také jsem to řešila, a kupuji mu granule pro štěňátka Brit, mají přesné složené pro jeho lehké zažívání, aby se netrápil.

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání