Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Štěně Labradora je nezvladatelné
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Maty
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2010 23:45
- Nahlásit

Ahoj.
Máme 3 a půl měsíční štěně Labradora.Konkrétně je to fenka křížence s velmi silnými rysy Labradora.Nevím ani jak začít s tím,v čem je problém.
Problém je například v tom,že pořád strašně kouše do rukou.Když jí zavolam,tak se nechá chvilku hladit a drbat a když jí to po necelé minutě přestane bavit,začne kousat do rukou.Nejdřív jsem to vždycky dělal tak,že jsem prostě s rukama ucuknul a nechal jí bejt.Většinou si našla kus hadru,nebo klacek a kousala ten,ale asi před třema nedělema začala bejt na ruce jak pitomá.Teď už je docela velká a umí vyskočit až na ruku a taky to často dělá.Když to pak člověk nečeká,skočí mu při chůzi po ruce a někdy to docela bolí.Už jsem pročítal různé diskuze a vyzkoušel dvě metody.První byla prostá.Když pes něco takového udělá,doslovně,zařvat na něj a ukázat mu tím pádem,kdo je pánem situace.A to bylo úplně k ho*nu.Zkoušel jsem to přes týden a pokaždý když jsem na ní zakřičel(křičel jsem NE!!!),tak jediný,čeho jsem dosáhl bylo,že se vlastně nestalo nic a dál čekala na situaci,kdy by se vrhla na ruku.
Pak jsem zkoušel druhou metodu.Ta radila vždycky když pes chňapne po ruce,stisknout mu lehce čelisti k sobě a říct mu "nesmíš",nebo něco v tom smyslu.A že prej si brzo rozmyslí,jestli to zkusit znova.Bohužel tahle metoda taky nefunguje.Spíš naopak,pes teď bere všechno,co dělam jako hru a když mě kousne,tak už čeká,že mu stisknu čelisti a snaží se vykroutit dřív,než se mi to povede.Jenže mně se to povede vždycky a místo aby pes alespoň trochu zjihnul,je ještě více agresivní a když mu čelisti pustim,bleskurychle mně zahákuje ruku,docela agresivně,že má úplně zlostně vyceněný zuby.Přiznám se,že už jsem se párkrát neudržel a plácnul jí přes zadek,ale ne zas tak,aby si z toho sedlaNejsmutnější na všem je,že když jsem jí plácnul,tak byla vždycky ještě agresivnější a když jsem chtěl ukončit tuhle "hru",tak se nezdráhala kousnout mně třeba do palce u nohy,nebo se zavěsit za kalhoty.Když k ní přídu za půl hodiny,tak se zase nejdřív nechá hladit a pak........pořád dokola.
Další problém je v tom,že ačkoliv už pár týdnů běhá na zahradě a svoje místo má v předsíni,ze které má do zahrady výběh,jakmile jsou otevřeny vchodové dveře,okamžitě je vevnitř a nechce se hnout ven.Musim jí vždycky vzít za obojek a "vytáhnout" a pak jí držet,než zavřu dveře.Ať na ní křičim,jak chci,prostě se nic neděje.
Na druhou stranu mně překvapuje,že si celkem brzo a dobře zvykla na obojek a vodítko a když jdeme na procházku,tak vodítko kousala snad jen,když jsme šli poprvý.Současně musím pochvalně kvitovat,že cizí exkrementy nechává ležet tam,kde je objeví a svoje tam,kde je vyrobí
Může mi prosím někdo poradit? Nebo alespoň vysvětlit,jestli je to kousání a tvrdohlavost u Labradorů normální,protože už jsem měl dva psy a ani jeden nebyl takhle agresivní a oba chápali,co znamená,když na ně zařvu.Ovšem je pravda,že ani jeden z nich nebylo velké plemeno. Předem díky.
P.S: Traverzu ne!!!

NatalieNatynka
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 01:14
- Nahlásit

V labradorech vidí všichni vzorně vychovaného slepeckého psa mírné povahy, k tomu šak vede dlouhá cesta a labradoři mají zvláště bouřlivé mládí a dětství.
Nechci abyste se urazil, čekáte na radu, ne na nějaké kecy, ale nezlobte se na mě, ale jak popisujete agresivní tříměsíční štěně mi přijde dost vtipné. Není to agrese, ale hra. Já nechápu co vám na tom připadá divného. Ted jsme měli dočasně v péči mimčo x teriéra, kousala zuřivě boty i naše ruce, ale u štěnda mi to nepřipadalo nic divného. Jak si také hrají štěnda mezi sebou? Plácají se pacičkama nebo se různě tahají za uši a tak?
Předně bych ted na štěně neřvala...v žádném případě ne tlouct.
Najděte nějakou hračku na přetahování a zkuste odvést její pozornost na ni. Brala bych to jako štěněcí chování...nekousavé štěně ani neznám ). Štěně si musí hrát a utahat se. Pokud však bude urputně hryzat i s tím jak poroste, jemně bych ji vždy přitlačila za zátylkem k zemi a řekla povel fuj, jak bude hodná - pamlsek, jak začne znovu, opět fuj a tak dokola až se uklidní. Nebo při tom kousání dát například povel sedni a trvat na jeho splnění.
Já si tedy doteď hraji s mými psy i tak, že se "pereme", koušou mě do rukávu, atd...

moll
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 06:37
- Nahlásit

.Většinou si našla kus hadru,nebo klacek a kousala ten,ale asi před třema nedělema začala bejt na ruce jak pitomá.
ten hadr nebo klacek a pod ji nabízejte vy - ne aby si ho musela najít sama. kdyby byla v partě sourozenců, tak po sobě lezou a koušou se vzájemně kamkoliv - je to prostě nácvik na budoucí život lovce hrou. vy jí musíte dát pravidla - na štěně nepomůže řvát - ona neví, co to znamená - klidně a důrazně říkejte pořád to stejné slovo (nesmíš, ne ...) a odtahujte ruce z jejího dosahu- ona časem pochopí, co nemá dělat. a navíc je to ještě mimino, nemůžřete moc spoléhat na nějaké rozumové uvažování zvládání sebe sama - přirovnala bych to k tak 1,5 letému děcku -. taky leze všude, cucá všechno....trpělivost a důslednost přinese růže...

EngieB
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 07:36
- Nahlásit

Maty
Docela by mě zajímal autor těch dvou vyzkoušených metod
Řvaní ani plesknutí neukáže pána situace - ukáže agresivního jedince = člověka, který dělá něco, co štěně nepochopí, jelikož to nezná - tj. buď se bude bát a nebo bude pokračovat ve hře. Máte docela kliku, že feňule je zřejmě pohodářka a pokračuje ve hře i přes řvaní
Ideál je to, co navrhuje Natalie - jakmile fenka začne kousat ruky, rychle vzít hračku a začít ji převádět na tu hračku. Za pár dní místo kousání do ruky přinese hračku.
Kousání je normální u všech štěňat, agresivní fenečka není ani omylem. Labrador je lovecké, aktivní plemeno, které potřebuje zábavu - tj. výchovu a výcvik. Chce to najít ji nějakou činnost, třeba hledání balonku v trávě, aby se unavila jak fyzicky, tak hlavně psychicky - ale opatrně, je to ještě miminko, takže rozhodně nepřetahovat.

Maty
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 08:17
- Nahlásit

Natalie: Není důvod se urazit.Pouze jsem se chtěl vyvarovat vtipálků,kteří zde občas reagují na dotazy.Děkuji všem za rady,nebo spíš objasnění.Autory oněch dvou metod už si nepamatuju,ale myslím si,že tu druhou metodu jsem našel na zdejší diskuzi.Ovšem ruku do ohně bych za to nedal.
Pokud však bude urputně hryzat i s tím jak poroste, jemně bych ji vždy přitlačila za zátylkem k zemi a řekla povel fuj, jak bude hodná - pamlsek, jak začne znovu, opět fuj a tak dokola až se uklidní. Nebo při tom kousání dát například povel sedni a trvat na jeho splnění.
A v kolika měsících bych měl s něčím podobným začít,pokud jí to nepřestane?

A ještě jeden dotaz: Natalie píše,že mam najít hračku na přetahování a EngieB zase píše nepřetahovat,je to ještě miminko.Tak nevimco si vybrat:-D

Baysha
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 08:19 - Změnil/a: Baysha
- Nahlásit

Maty
tím druhým "nepřetahovat" bylo podle mě míněno štěně nepřetáhnout ve smyslu neunavit příliš - ne zakazovat přetahování s hračkou. Kurňa, čeština je sviňa

EngieB
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 08:20
- Nahlásit

Maty
Nepřetahovat ve smyslu neutahat příliš
Baysha
Dík - fakt je

Maty
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 08:23
- Nahlásit

Já jsem si to myslel,ale nechtěl jsem bejt za blba,tak jsem se zaptal.A stejně jsem
Ještě jednou díky.

Baysha
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2010 08:24
- Nahlásit

EngieB
k tomu můžu jenom dodat mou oblíbenou hlášku pana Horníčka:
"Kotí se mi kočka, co mám dělat, aby se mi nepřekotila?"
"O překocení kočky nemůže být řeč. Stačí, když dohlédnete, aby se nekotila překotně"

Anyyyyyy
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2010 13:19
- Nahlásit

Maty: Zkuste (i když to bude neobvyklé:-D), že když vás kousne, snažte se napodobit zvuk psa, když mu třeba šlápnete na tlapku. Takové "zakňučení". Asi to někomu přijde směšné, ale takhle reagují štěňata, když si hrají mezi sebou a jedno kousne moc silně. Aby jste dal na jevo, že vás to bolí. Holkám jde pištění samozřejmě líp :-D, tak nevím, jak to půjde, ale za zkoušku nic nedáte. Takže "zakňučet", otočit se k ní zády a ignorovat.

Baysha
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2010 13:38
- Nahlásit

Maty
Tak jak to jde? Já hlásím pokrok - naše dvouapůlměsíční labradůra už asi pochopila a zdaleka tolik nekouše, dneska si dokonce sama donesla ke mně do postele hračku a kousala si ji nejvíc se nám osvědčila kombinace: koušeš mě? jauvajs a padej z postele! koušeš si hračku? chválím a mazlím se Miluje drbání bříška, ale zatím si u toho zároveň potřebuje něco kousat, tak jsem jí vždycky narvala do tlamy plyšovou krysu a spokojenost oboustranná Není to ještě perfektní, ale pokroky jsou veliké

Fíková
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2010 10:35
- Nahlásit

Maty:
zdravím vás i štěňátko a mám pro vás naprosto velké pochopení!!!!! našemu labrošovi je teď už 6, ale je to můj první pes, takže se štěňátkem jsem si to chtěla hrozně moc užívat a pořád ho mazlit, ale byla jsem trochu zklamaná právě proto, že mě pořád jen kousal a vůbec jsem nevěděla, jak na to...je mi jasný, že co teď napíšu spousta lidí rozmetá, ale beru to z pohledu toho, že to tenkrát zabralo napoprvé a od tý doby se to už nikdy neopakovalo!!! Musím předeslat, že psa samozřejmě jinak nemlátím!!!!!!! protože i když jsem ho párkrát pleskla (když se třeba v něčem vyválel), vůbec si z toho nic nedělal takže se domlouváme v pohodě úplně jinak, úplně normálně, ale te´d teda k věci.

Byla to rada, kterou mi tenkrát poradil náš vet - je to takovej přísnej řízek. A tak jsem to teda udělala - když mě Fidoušek zase hrozně rafal, tak jsem mu prostě jednu natáhla - ale muselo to bejt razantní, přes čumáček pěkně celou dlaní...vůbec to nečekal, koukal jak kulihrášek a byl vykulenej...já byla taky, chtělo se mi z toho uplně brečet, strááááášně mi to bylo líto..ale vydržela jsem chvilku si ho nevšímat, pak jsem se mu samozřejmě omluvila a poňuchala
a od tý doby mi už NIKDY po rukách nevyjel!!!! A doteď - když třeba blbnem a on mě jen ze srandy chytne - třeba za ucho stačí říct áu a on hned ví a přestane!!!!!

Takže asi tak no....te´d už by to člověk asi taky řešil jinak ale naštěstí žádná psychická újma na milánkovi nevznikla..takže to dopadlo dobře!!!

Ale nebojte, ona z toho hafina vyroste a bude to parťák!!!! Jako je ten můj!!!nejúúúúžasnější!!!!!!

ketty
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2010 10:55
- Nahlásit

Fíková
Maty kdybych nebyla lina to rozepisovat tak vam napisu na to neco ,neb odbourat tendle steneci problem neni tak tezke kdyz se vi jak na to...za druhe ikdybych se snazila sebe vic vzdy teorie od praxe se hodne lisi uz jen proto ,ze zalezi jak kdo si dane psane slovo prebere.... tudiz nejlepe nekam zajit at vas nekdo vidi kde delate chybu ze pejsek nechape zeby to nemel.......ta chyba neni ve psu jen vy mu enumite srozumielne vysvetlit ze toto ne a co plati na jednoho neplati na druheho ....

ketty
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2010 11:03
- Nahlásit

Maty
Fíková
Jo a takova jednoducha strucna rada pokud dam psu zakazovi povel musim mu hlavne taky rict co by mel delat radsi misto zrovna te nezadouci cinosti ............. to nezadouci prevest na neco zadouciho..........

helps
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2010 11:46 - Změnil/a: helps
- Nahlásit

Maty

Myslím, že je potřeba si uvědomit, že máš malýho prcka a tohle je normální. Samozřejmě je to nepříjemný, ale proč myslíš, že to ten pes dělá? Kolik má pohybu? Jak často si s ním hraješ sám od sebe? Když je takhle divokej, tak nejlepší je zvednout zadek a jít mu házet hračku nebo se s ním na chvilku přetahovat. Neboj, on to časem pochopí. Tomu našemu je teď přes pět měsíců a teď když začne skotačit a kousat už mu stačí opravdu jen hodit hračku a on si za ní běží a spokojeně si kouše. U toho tvýho, ale budeš muset holt aspoň ze začátku chvilku vydržet a hrát si s ním. Je jasný, že to že na něj řveš nebo ho plácáš je k ničemu To ho vyprovokuje jen víc a víc a pak už se ho nezbavíš. Tu facku bych mu fakt nedávala :-/
... btw, když jsem si přečetla nadpis, tak sem si myslela, že Vám přinejmenším demoluje byt atd ftipné

LucieS
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2010 21:09
- Nahlásit

Fíková
Tak doufám, že tuhle "radu" žádný začátečník nebude následovat ((.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 08:40
- Nahlásit

Fíková
ty vado,mě teda přísní řízci rozhodně nevaděj,ale asi bych brala v potaz ,že je to štěně ..jak si má jako hrát ručiček nemaje??
pak jsem se mu samozřejmě omluvila a poňuchala
no tak to je už ale úpa mimo..za co ses mu jako omluvila??? a proč jako?? bud to nedělám anebo se teda nevomlouvám a nelituju..

helps
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 08:48
- Nahlásit

mě to taky přijde mimo. to štěně nemá tušení za co mu ta facka přilítla a to se nediv, že se tváří ublíženě. když si miminko s něčím hraje a když je to nevhodný, tak mu to vezmeš, ale jednu mu nevrazíš, páč je jasný, že 1) nechápe co a proč se to stalo 2) k ničemu výchovnýmu to nepovede 3) naopak se ti štěně začne tak leda bát ruky... chce si hrát, to není známka agrese a šplhání se po nějakým hierarchickým žebříčku nebo jaký nesmysle si ty lidi vymejšlej.
a vůbec souhlas s pani davidkovou

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 08:51
- Nahlásit

Psíček
se lituješ furt

tak nikdo to za mne neudělá,že..

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 09:12
- Nahlásit

Psíček

To by totiž jeden nevěřil, kolik je v poslední době všude agresivních nezvladatelných štěňat

že jo asi virus nějakej

helps
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 09:12
- Nahlásit

Psíček

Tak já hlavně doufám, že to štěně nebude moc agresivní. To by totiž jeden nevěřil, kolik je v poslední době všude agresivních nezvladatelných štěňat.

Tak tak. Včera zrovna sme potkali takovýho agresora. Fena kokříka, cca 4 měsíce a zakusovala se do toho našeho. Kdyby se panička nedívala, kdyby ten náš jí to s chutí neoplácel a KDYBYCH si přečetla tuhle cenou radu dřív, už by jí jednu měla Taková agrese, to se jentak nevidí...

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 09:53
- Nahlásit

Psíček

i a Dejfitkofic.

no, abychom byly objektivní, tak já taky

ketty
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 10:32
- Nahlásit

mě to taky přijde mimo. to štěně nemá tušení za co mu ta facka přilítla a to se nediv, že se tváří ublíženě. když si miminko s něčím hraje a když je to nevhodný, tak mu to vezmeš, ale jednu mu nevrazíš, páč je jasný, že 1) nechápe co a proč se to stalo 2) k ničemu výchovnýmu to nepovede 3) naopak se ti štěně začne tak leda bát ruky..
souhlasiim helps
jenze prave lidi si mysli ze veti sou chytry atd a poslouchaj ej at rejknou sebe vetsi volovinu ... ja porad rikam at se veti drzej veteriny a neserou se do vycviku a vychovi ja se jim taky nemotam do leceni..ci do toho cemu nerozumim a nejhorsi je kdyz takova volovina nekomu vyjde a pak to jeste siri dal jako uzasny recept na neco ..ovsem u jineho hraveho stenete prac¨ve todle placnuti nemusi treba zpusobit jen ten strach ale naopak agresi vuci naprahu... ale joo lidi jen to delejte ja budu mit pak dost klienteli .... s opravdu agresivnima psama az vam vyrostou...viz treba mi chodi ze maj problem s privolanim a po 5te lekci s epriznaj ze psa flakli kdyz dobeh a ne jednou no co dodat zeeee..... a jine velice vychovne a ucine metody ....takovejch pejsku co veti rekli majitelum vyjel po vas utrait jojo ty rozumny dojdou zavolaj a dovi se proc to ten pes vubec udelal a maj doma ted mazlika zbytek..no coment

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 12:09
- Nahlásit

Psíček

má milá Píp představit objektivní subjekty,

to byste pane koukal, jako má Píp představivost

ketty
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2010 17:28
- Nahlásit

Psíček
tak vis ja ztoho fakt rostu nekdy co radej jako takovi klienti po vyhlasene pani zertove uz tez zmedializovane to je radost ..jako co tem lidem za nesmysli rekne to by jeden ... aa nebudu se rozcilovat zbytecne...

gabifi
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2010 20:08
- Nahlásit

Maty
měla jsem stejný problém se svým štěnětem kolie. Rady z knih samozřejmě nezabraly. Například štěně odstrčit rukou a říct fuj znamenalo pouze to, že skákal a kousal do ruky s ještě větší razancí.
Rady ve zkratce:
1. Štěně utahat, nejlépe psychicky = dělat s ním něco, co nezná. Jít na procházku do cizího prostředí, na cvičák, na nějakou psí akci a podobně (nedá se provádět každý den)
2. Štěně utahat fyzicky (taky se nedá provádět každý den, naše denní rutina, hlavně v době krátkého dne, nám to neumožňuje)
3. Nabídnout náhradní činnost - dokážu si představit štěně, které ti na náhradní činnost s hračkama prdí, páč skákat po ruce je lepší.
4. Dát mu hlasitým povelem fuj najevo, že zachází daleko a vykázat ho na své místo - místo, z kterého se nemůže vrátit, jinak je během setiny vteřiny zpět a kouše
5. selže li všechno, klidně štěně pleskni, ale ne rukou, půjde po ní - hadr na nádobí nebo noviny jsou oblíbený nástroj. Už jsem viděla pár fen dost drsně srovnat své vlastní, příliš otravné štěně, tak se bobík z plesknutí novinama určitě nepos....
6. Každé štěně je jiné a přijít na to, jak ho přečůrat, nakonec budeš muset vždycky sama. Ber to pozitivně, všechna tvoje další štěňata budou proti tomuhle hodní mazlíci.

PS: já svou kolii po vyzkoušení všech možných i nemožných metod musela vytahat za kůži na krku. Bolelo, ale zabralo. Mohla jsem to tenkrát asi zvládnout i bez toho, ale zeměkoule se točit nepřestala.

ketty
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2010 21:33 - Změnil/a: ketty
- Nahlásit

Psíček
jojo tak souhlasim stebou ...... a je pak super kdyz pes vyroste a devastuje treba veskere nasady od kostat neb tim byl trestan byt jen malo ....mimo jine reakce na naprah je pak stejne a jeli to dominantni jedinec stejne vyjede po majiteli...at trestal rukou ci necim jinym .............

Baysha
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2010 21:37
- Nahlásit

Psíček
malý štěně prostě zkorigovat tak, jak potřebuji.
mohl bys to nějak upřesnit? nevím, co si pod tímto obratem mám představit

gabifi
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2010 21:41
- Nahlásit

Psíček
no, lidský mládě a pubiše taky posíláš do kroužků, je to součást výchovy a péče, není to selhání.
Noviny a hadr na nádobí jsou zastaralé, máš pravdu. Lepčí je internet a myčka na nádobí

ketty
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2010 21:42
- Nahlásit

Baysha
no ono se to prave pres pismenka blbe vysvetluje ..a stejne vetsina lidi pochopi jinak atd.... proto i vsechny knizky sveta kdyby nekdo precet je mu to na houby neb praxe od teorie je hooodne jina .... vim o cem mluvim... lidem pri lekcich muzu vypravet co chci dokud se jim neukaze jak na to nazorne a nepredvede je to o nicem pluds to jim rict vcem kde delaj chybu to kdyz se nevidi ..tak sou celkem rady k nicemu kort ty teoriticke...

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání