Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Jak odnaučit psa žárlit na dítě.
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
Fousisko
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2018 14:01
- Nahlásit

Xerxová

já si myslím, že to "ježdění kočárku" apod. smysl má, ale u těch psů, které je potřeba na tyhle věci dosocializovat. Pokud budu mít psa od štěněte a na všechny tyhle eventuality ho budu připravovat v rámci normální socializace na všechno možné, tak jasně, že potom už nemusím. A souhlasím, že "normální rodinný pes" (míněno dobře socializovaný, vychovaný a s funkční poslušností) s příchodem mimča mít problém nebude.
Své předchozí dva psy jsem na příchod miminka taky připravovat nijak zvlášť nemusela. Tehdy jsem měla dva - choďáka a křížence NO s HW. Choďák znal miminka od štěněte, často jsme mívali miminkovské návštěvy i malých dětí doma, takže úplně v pohodě. Kříženec byl z útulku a toho jsme dávali 2 roky dohromady po fyzické i psychické stránce, ale tehdy jsme ještě neřešili příchod miminka...to přišlo až později, kdy už byl pejsa v pohodě a příchod dcerky zvládl úplně suprově. On v podstatě o ní věděl už od chvíle, kdy jsem otěhotněla...Úplně změnil své chování ke mně...najednou se z něj stal hotový gentleman, předcházel si mě, pořád se mazlil, očuchával mi břicho. Choďák to neřešil vůbec, ten se začal zajímat, až když jsme malou přinesli z porodnice...to jí hodně důkladně očuchal, ale to bylo všechno. Zato ten starší - útuláček - ten si jen krátce čuchnul, olízl ručku, zavrtěl ocasem a šel si po svém-už jí prostě znal. :-D Oba psi ale měli dceru moc rádi. Útuláček by ji dovolil úplně všechno, choďák, když se mu něco nelíbilo, tak odešel, ale nikdy ani nezavrčel.
Můj současný pes miminka zná, malé i větší děti miluje, ale až trošku moc, takže ho v přítomnosti menších dětí z rodiny musím krotit, aby je furt neolizoval :-D

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání