Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Jak naučit psa koupel ve vaně/sprše
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:26
- Nahlásit

sicluceatlux

Ja pravě celou diskuzi přemýšlím o tom, jestli jsem semetrika bezcitná s tím svým přístupem

ale ne . Jen tu mluvíme o psu, u kterého neznáš historii a pak o tom, že pokud to ten pes opravdu z nějakého důvodu nechce a bojuje, třeba ze strachu, či tak, je lepší ho to prostě naučit.

jsem zastřihla, a plakal, a bojím teď.

jo . znám. Ešusovi jsem nikdy nemusela střihat drápky a až v jeho pozdní dospělosti to přišlo. Ešusek byl na sebe přeopatrnej pejsek a měl dojem, že mu ty nohy pravděpodobně amputujeme a bojoval. Byly dvě možnosti, zalehnout a přeprat ho a nebo.... ho to prostě naučit. Naučit ho to tak, aby si v klidu lehnul na bok a nechal si ostřihat nohu, pak to musel vydýchat a vylítat a pak jsme šli zase společně do stříhání tý druhý nohy.

Rumíka tetkon Brtnik taky nechtíc střihnul, no a pochopitelně Rumajzl už nechtěl , tak jsme si vzali do ruky klikr, naklikali jsme dotýkání nůžkama a už je to cajk. Sedne si a podá mi tlapičku. Tohle preferuju já, spolupráci. Protože je to klidnější a jednodušší. Možná před tím trochu "náročnější", než psa položit a zalehnout. Ale je to zdání, jedná se o krátký minutový cvičení a pak pesse mi při tom učení i zabaví a druhak to pak mám prostě v klidu.

"hop do vany a hop z vany " jako hru, bez vody samozřejmě ) Postupně packy a příště vodu výš a výš. Nečekala bych, že si tuto činnost zamiluje, ale že ji alespoň snes

no bať! dyk to říkám. však to je právě ono. Jen pokud má Vokoun třeba z té vody strach a nechce do kópelky, tak se předtím naučí, že jít do kópelky neznamená nic příšernýho.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:31
- Nahlásit

sicluceatlux
spis me proste napadlo, jak postupovat, aby si z toho udelal aspon snesitelnej zazitek, i kdyz by ke koupeli ani nedoslo

že čistou vodou by se stejně neodplavily, jsou to mrchy a drží se hm, to me nenapadlo

ja teda drapy beru u veta, jednou za par let - bych urcite psa strihla a dopadlo by to jeste hur

PetraK
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:35
- Nahlásit

cernej caj
u nás střihá Brtnik, protože se právě bojím toho střihnutí. Já to naučím, on to provozuje . Pochvaluje si ty nůžky, který mají zarážku.

Majovalena
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2019 13:16
- Nahlásit

Můžete mi prosím poradit, jak často bych měla našeho psa koupat?

Fousisko
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2019 15:14 - Změnil/a: Fousisko
- Nahlásit

Majovalena

Na takový dotaz se nedá fundovaně odpovědět bez znalosti toho konkrétního psa.
Ve hře je mnoho okolností Např. jak moc velké je pes "čuně", v jakém stavu je jeho pokožka, typ srsti......
Já sama jsem své předchozí 3 psy koupala jen opravdu, když to bylo nutné (v našem případě tedy jen pokud se vyváleli v nějakém hnusu anebo to vyžadovala léčba zánětu kůže u jednoho ze psů - útulkáře). Jinak pokud bylo všechno OK nám stačila koupel celého těla 2x ročně (a jinak jen mytí tlapek vodou)
To můj současný pes je "drobátko" čuňas a rád se v nestřeženém okamžiku "naparfémuje" těmi největšími hnusy...I přesto, že se snažím mít maximálně oči na stopkách a mnoha koupelím se mi tak již podařilo předejít, stejně jen za letošek už se pes koupal 3x

Jinak jsem ale osobně pro to, aby se to s koupáním psa (šamponováním) moc nepřehánělo. Pes má do určitě míry "samočistící" schopnost, příliš časté šamponování narušuje PH pokožky, může vést k podráždění až k alergiím a oslabení imunity. (Znám jeden extrémní případ, kdy pejsek - výstavní, byl právě kvůli výstavám a taky proto, že spal v posteli, příliš často koupán a skončil skoro plešatý).

Takže doporučuji používat zdravý rozum

Evakrokova
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2019 18:34
- Nahlásit

Psa můžete koupat podle potřeby, já třeba koupu jednou za 3 týdny, koupila jsem si na to speciální šampon, který opravdu dobře pění.

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání