Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Jak naučit psa koupel ve vaně/sprše
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
birma
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 19:50
- Nahlásit

sicluceatlux
kdyby na nich byla invaze blech,vykoupala bych je pociity nepocity
nj, jenže ono zrovna koupání je jedna z nejmíň účinnejch metod zbavování blech

Maya
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:01
- Nahlásit

birma
no dřív nic jiného nebylo a účinný byly, ale musel se ten šampon nechat nějakou dobu na psovi, jaký sou ty šampony dneska netuším
řešení by asi taky bylo nasadit jim na čas protibleší obojky

birma
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:05
- Nahlásit

Maya
dřív nic jiného nebylo a účinný byly
když ony ty blechy se staly dost imunní, co jsem zatim četla, tak ty letošní fakt chtěj spíš zbraně hromadnýho ničení než koupel

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:08
- Nahlásit

Maya
no dřív nic jiného nebylo a účinný byly,
No prave, nepotkala si ty rezistentni kmeny. Ja taky ne, ale znami se s tim potykali hodne dlouho. Spoty, spreje, houby platny. Kazdopadne koupat psiska jen kvuli tomu, ze se pripadne utopi blechy nebo bude mit Cajda lip na dusi, je kravovina. Kor, kdyz podala nedavno spoty. Tohle my tady asi nevyresime, krom ruznych zpusobu, jak psa navyknout koupeli, vane, sprchovani.

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:15
- Nahlásit

Mimo jine,k veterinari clovek take chodi delat neprijemne veci,ja se priznam ze na nejake cavyky fakt nemam cas,a nemuzu rici,ze bychom s pesy nemeli dobry vztah i pres "me prohresky"

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:26
- Nahlásit

Fajka
ze sta prostě rezignovala ve smyslu, dělejte si se mnou co chcete já to teda nějak přežiju

není ale lepší, než rezignovanej pes, pes, kterej to dává? Ne že ho musím "přeprat" ale že se prostě domluvíme? Že na to prostě nebudou muset být dva? Že bude stačit říct, "Hop do vany" a pes tam ten hop udělá, nechá se v klidu umýt?

Xerxová

, že vykoupání psů jí může uklidnit

seš si jistá, že čajdu, která se takhle ptá a který Tim stresuje z lavoru uklidní pranice ve vaně?

ubice na lávce je podle mě věc jiná.
, dala jsem to jako srovnání, když pes drapne paniku, vždy můžu hledat cestu.

sicluceatlux

a nich byla invaze blech,vykoupala bych je pociity nepocity

ale tady není nějaká invaze blech, tedy jestli dobře chápu a navíc se i čajda ptala, JAK PSA NAUČIT
Si myslím, že než pokaždý pořádat honičky a pranice, zda psa ve vaně udržím, je NAUČT ho, aby tam šel sám a v pohodě. Zvlášť, když nevím, CO ten pes měl za sebou. Budeš psa, kterýho pálili klackem nutit ležet u krbu /protože třeba v rámci zdraví potřebuje na záda suchý teplo / a nebo ho tam naučíš být tak, aby z toho nevyšiloval?

navíc si uvědomte, že je dost možné, že ho v tý panice tímhle způsobem ještě třeba posílím a příště budu dělat co? Smýkat ho tam na vodítku, uvazovat k baterii. koupat ho v plavkách, mít vytopenou koupelnu? Mám ráda, když jdou věci hladce, takže proč si to nezjednodušit jednou pro vždy.

Fajka
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:37 - Změnil/a: Fajka
- Nahlásit

PetraK
Že bude stačit říct, "Hop do vany" a pes tam ten hop udělá, nechá se v klidu umýt
rozhodně je, ale jsou někdy situace, který je potřeba řešit hned (tím netvrdím že to je zrovna čajdova situace)
spíš mě de o to že když půjde na to koupání vypsychoušená ona z toho co bude tak to psisku určitě nepřidá

Ne že ho musím "přeprat
nejde o přeprání fyzický! ale mentální klidný přesvědčení psa že to opravdu oba myslíme vážně... že situace je sice nepříjemná ale nezbytná ...

rezignovanýho psa myslím ve smyslu:
Já vám teda věřim, že když tvrdíte dva tak to zvládnu páč je to fakt potřeba...

..nic...du..nestíhám...takhle to nedodělám...

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:40
- Nahlásit

[b]PetraK[/
Ja nevim,takovou situaci neznam,ze by nekdo psa topil a ja ho mela jit koupat,nejsem idiot,mam dost empatie,ale myslim,ze o tom tu rec neni,nebo Cernej caj VÍ,ze by psa mela skutecne spatnou zkusenost s vodou ? Beru to jako potrebu koupele,a tak jako svych deti se neptam,neptala bych se ani psa. Je to potreba tak sup at je to za nami. Rozhodne bych to tyden s klikrem necvicila Pokud a ted to vyzenu do extremu,by pes mel paniku z veterinare,protoze tam jednou prodelal zakrok, a priste by fam MUSEL,treba oseetrit trznou ranu,na klikr rozhodne zadny prostor neni. Dle me jde o pristup ,postoj a emoce panecka.

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:49 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Fajka
spíš mě de o to že když půjde na to koupání vypsychoušená ona z toho co bude tak to psisku určitě nepřidá

tak to bez debaty, to jsme tu probrali, že u všeho je nutný klid a nadhled.

Já vám teda věřim, že když tvrdíte dva tak to zvládnu páč je to fakt potřeba... jo to jo. (ale i tak jde to udělat i s tím, že tam nebude ani ta rezignace, že do toho p ůjde pes sám a bez přemlouvání-

sicluceatlux

akovou situaci neznam,ze by nekdo psa topil a ja ho mela jit koupat,nejsem idiot,mam dost empatie,a

no ale čajda neví, jak to pes má s vodou :_)

nebo Cernej caj VÍ,ze by psa mela skutecne spatnou zkusenost s vodou ?

jestli se nepletu, tak Vokoun je právě z útulku, nemá ho od štěněte a tý vody se docela dost bojí (jestli dobře soudím, podle toho co píše)

a priste by fam MUSEL,treba oseetrit trznou ranu,na klikr rozhodne zadny prostor neni

to si myslím, že je o něčem úplně jiném ale.

a tak jako svych deti se neptam

kdyby se dítě topilo v bazénu a chytlo paniku, nebudeš se ptát a šoupneš ho do vany s vodou? předpokládám, že ne, že to vezmeš nejdřív přes sprchu, že jo? a pak přes vanu a pak ho znovu budeš učit plavat. Moje druhá půle se jako dítě topil - dodneška koupání (bazén, jezero mám na mysli, není prase, který by se nemylo, či do napuštěný vany nevlezl ) prostě nemá moc rád. Umí plavat, ale nevyhledává to. Zůstalo to tam na tom hadrdisku nahraný. STejně jako člověk, kterýho pokousal pes se bude - když se toho bude chtít, nebo muset - zbavit, seznamovat se psy postupně.

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 20:54
- Nahlásit

sicluceatlux
Rozhodne bych to tyden s klikrem necvicila
Tady o klikru snad nepadlo ani slovo?
Dle me jde o pristup ,postoj a emoce panecka.
To rozhodne.
+ zkusenosti psa, kteryho si sama od stenete nevychovas a nevis, co se v nem muze nastartovat. Ted mluvim vseobecne.
Fajka
To mas jiste taky recht.
Ale zaroven velkej souhlas, kdyz se bavis o utulkaci, s
PetraK
a navíc se i čajda ptala, JAK PSA NAUČIT
Si myslím, že než pokaždý pořádat honičky a pranice, zda psa ve vaně udržím, je NAUČT ho, aby tam šel sám a v pohodě. Zvlášť, když nevím, CO ten pes měl za sebou.

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:00
- Nahlásit

Fifi

děkuju za pochopení, asi už píšu jak trotl, když neumím vyjádřit podstatu věci.

Fajka
hele pani, kdyby se Vokoun ve vaně choval tak, jako Jelito,při přenosu cizí osobou, nezbyde ti, než ho to prostě naučit.
To stejný s Ešusem při střihání drápečků , myslím, žes to viděla, že byl schopen si kvůli takový hovadině vymknout nohu. Rozhodně jsem tohle ródeo nehodlala pořádat pokaždý, když by bylo zapotřebí je zakrátit. Tak jsem ho to prostě naučila. Stejně tak bych bývala byla naučila přenášení ve větším klidu, než jsme měli , aby u toho nekravil a nedělal to jen proto, že musí. Ale aby to prostě dal.
To je to o čem tu mluvím. A to jsme u psů, který byli doma od štěněte. Ne u psa, který má něco za sebou. A to nevíme, jak je na tom Vokoun třeba s běžnou manipulací navíc.

Fajka
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:00
- Nahlásit

Fifi

Fajka
To mas jiste taky recht.
Ale zaroven velkej souhlas, kdyz se bavis o utulkaci, s
PetraK
a navíc se i čajda ptala, JAK PSA NAUČIT
Si myslím, že než pokaždý pořádat honičky a pranice, zda psa ve vaně udržím, je NAUČT ho, aby tam šel sám a v pohodě. Zvlášť, když nevím, CO ten pes měl za sebou.

jistě souhlas ... nestíhám nedočítám přesně...
myslela sem akutní potřebu řešení problému dnes či zítra...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:09
- Nahlásit

pranice ve vane me pobavila velmu, ze se sel vokoun podivat, cemy se smeju a ublizal me k smrti

ad blechy - myslela sem obyc vodu aby vypadaly/ utopil se, s tim, ze by se muselo byt o vikendu dima a susit, samo sampon nee. pipeta by a)nemela byt vykoupatelna kdyz je v obehu psa b) pred novou by koupel skodu nemels nspachat I s antiblesakem

ad koupel - to me spis napadlo, zevted poprve nadtala situace, kdy by se koupel hodila a nemusi to byt jedina situace, tak zkusim jak psala fifina? utrpnej vyraz "umru, ale ze ses to ty" bude lrpsi, nez ta pranice. co se mu ne/stalo samozrejme netusime

jinak neni jisty, ze bude protiblesi koupel, ale aspon kdyby mrla byt, vim ze od hlavy, na podlozce. to by me treba nenapadlo, tak aspon diky vsm vim

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:10
- Nahlásit

Fajka
myslela sem akutní potřebu řešení problému dnes či zítra...

jasně,že když si domů přivezu zablešenýho psa, tak mi moc možností nezbývá, leč při první příležitosti půjdu do toho, aby se to naučil a sám k tomu aktivně přistoupil, a čajda se právě ptala, jak naučit a i jestli jsem dobře pochopila jí bylo jasný, že to nepůjde během pěti minut.

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:15
- Nahlásit

cernej caj

pranice ve vane me pobavila velmu, ze se sel vokoun podivat, cemy se smeju a ublizal me k smrti

no vida, tak chlapec jest dobře naladěn, i můžeme započnouti na kópelku zvykati

zkrátka myslím, že tahle varianta

https://www.youtube.com/watch?v=V4LnorVVxfw#t=148

je lepší než tahle co následuje potom:
https://www.youtube.com/watch?v=V4LnorVVxfw#t=163

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:22
- Nahlásit

O klikru mluvila sama cernejcaj hned v uvodu Mimochodem,nikdy jsem nezjistovala,jak to ma mnou porizene stene s vodou. Myslim si porad to same. Chci-lj psa utopit,je to jina,mimochodem negativni,energie,nez chci-lj ho umyt,vyzaruji energii pozitivni,nechci-li ublizit. Zalezi ,dle me i na vztahu ja a oes v dane situaci. Mimochodem,kdyz jsem se ny zakladce ucila skakat do vody,mela jsem panickou hruzu ze skoku. No a ucitelja me do body zduchla. Doted si pamatuji jak jsem ve vzduchu smatrala po jeji ruce. No a pak uz jsemdovody skakala sama a bez
potizi,a moc se mi to libilo !

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:27
- Nahlásit

...protoze jsem zjistila ,ze o nic nejde

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:35 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

sicluceatlux
O klikru mluvila sama cernejcaj hned v uvodu
Pravda. Ale rady podobnyho typu zde snad nepadaly.
A ty mluvis o sobe s svych psech, svym steneti porad. S urcitou energii s tebou budu souhlasit, ale porovnavat nejaky svy detsky zkusenosti se psem, to snad ne?
PetraK
jasně,že když si domů přivezu zablešenýho psa, tak mi moc možností nezbývá,
Foxik smrdel tak, ze mu nic jinyho nezbylo, taky sem se ho neptala. To bylo x van s prubeznou koupeli octovou, on byl pripad psa, kterymu se ulevi. Ale byl to staricek pred umrenim.

Ale pokud bych mela psa nadyl a dyl, tak bych si podobne jak ty psa postupne naucila, ze halt manipulace musi byt, bez stresu. Seznamit se situaci, nacvicit. I bez klikru.

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:36
- Nahlásit

sicluceatlux
jak to ma mnou porizene stene

Vokoun není štěně pořízené, Vokoun je pes z útulku vzatý

. Doted si pamatuji jak jsem ve vzduchu smatrala po jeji ruce. No a pak uz jsemdovody skakala sama a bez

no vidíš a Brtnik to má zkrátka jinak. Nepanikaří, když jedem kolem rybnika , ale koupání jako takový nevyhledává. Každej jedinej je zkrátka jinej. A je k tomu dobré přihlédnout, zvláště, neznáme-li životní lajnu toho jedince.

birma
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:39
- Nahlásit

sicluceatlux
to vyzenu do extremu,by pes mel paniku z veterinare,protoze tam jednou prodelal zakrok, a priste by fam MUSEL,treba oseetrit trznou ranu,na klikr rozhodne zadny prostor neni
pokud to postavíš takhle, tak ne. Ale zároveň si asi pes neudělá tržnou ránu den po zákroku, takže je prostor pro to, přesvědčit ho, že u veta je to vlastně v klidu...
Teď se mi to nechce hledat, ale dají se najít i videa nácviku různých vyšetření předem (otevírání tlamy, odběr krve), aby byl pak pes naostro v pohodě.

Já si nepřijdu jako neurotik, máloco mě úplně rozhodí, ale asi ten klid nedokážu dostatečně na psa přenášet a jsem si naprosto jistá, že je spousta situací, co by můj pes bez nácviku nedal a řekla bych, že v tom nejsem sama. Pokud se teda někdo ptá, jak něco udělat, protože se jeho pes tý věci bojí, tak kdyby na to fungovalo jen vnitřní přesvědčení a klid majitele, tak už by se asi ten pes nebál, nebo to ten majitel třeba v sobě nemá? V obou případech mi přijde, že rada "prostě jdu a v klidu to udělám" nebude úplně funkční...

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 21:39
- Nahlásit

Fifi
Foxik smrdel tak, ze mu nic jinyho nezbylo, taky sem se ho neptala. To bylo x van s prubeznou koupeli octovou, on byl pripad psa, kterymu se ulev

pipi malej!
jasný, tohle je přesně ten případ, kdy zkátka není vyhnutí a navíc se u toho samotnýmu psu uleví. Bubi šla taky do koupele, ale naštěstí to nemuselo být hned, měla prostor se rozhlídnout, zabydlet, trochu se s námi seznámit.

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 22:12
- Nahlásit

No a kdyz se mi prvni pes vyvalel v kocicinci a celou cestu autobusem smrdel jak rasuv pytel,taky doma proste sel

Maya
Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 22:13
- Nahlásit

No ono ale ani nemusí mít Vokoun špatný zkušenosti s vodou, jen jí třeba nemá rád, můj předchozí vlčoun vodu nesnášel tak, že ne by šel do mokrý trávy, tak radši nechodil na zahradu a i při největším blátě se s procházky vracel s čistejma nohama a koupání ve vaně přetrpěl sice s útrpným výrazem, ale v pohodě

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 06:27 - Změnil/a: cernej caj
- Nahlásit

jasny, kdyby slo o okamzitou nutnost, nerozpakuju se ho tam narvat
uz tomu unikl pri dovozu z utulku - smrdel tak, ze sme mudeli jet v tech -20 se stazenyma okynkama, jinak bysme bidne zhynuli, ale nez sme aehnali ochotnika s vanou (tenkrat sme doma meli lavorek jen) tak tomu unikl protoze mezitim vycichl.

jednou taky zpadl z uzke lavky do nizke vody, asi metr od svazku pres kterej byl most, mel krasnej vystup z vody a teda jak se snazil z ty vody hrozne dostat v tom svahu, nez ho muz zachranil a uz pres mostek na tu nasu stranu ani nechtrl jit.

tudiz je lepsi kdyz by to mel jako vec trpenou a adpon se doma trochu zabavi nez aby se bal chodit do koupelny, protoze tam je voda. at uz ji nema rad nebo Se boji. prave s tim ze maj pipety stejne asi ta okamzita koupel v samponu nesla v uvahu a ta voda me nenapadla cista jen na vymyti bestii

PetraK
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 08:45
- Nahlásit

cernej caj

a adpon se doma trochu zabavi nez aby se bal chodit do koupelny, protoze tam je voda. at uz ji nema rad nebo Se boji.

sicluceatlux
kdyz se mi prvni pes vyvalel v kocicinci a celou cestu autobusem smrdel jak rasuv pytel,taky doma proste sel

ano to bez debaty, tam by jaksi nebylo jiného zbytí, ať by se pes bál, nebo ne, ale tohle je jiný zadání si myslím..

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 08:48
- Nahlásit

navic moji psi se v nicem nevali a jak rikam - vlastne sem nikdy nemela potrebu je koupat

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 08:52
- Nahlásit

Ja pravě celou diskuzi přemýšlím o tom, jestli jsem semetrika bezcitná s tím svým přístupem. Ale na druhou stranu já mám zase problém stříhat psům drápky-jednou jsem zastřihla, a plakal, a bojím teď.Každopádně každý, kdo si pořídí útulkáče má můj obdiv, protože to evidentně jednoduché není.

Co ho učit "hop do vany a hop z vany " jako hru, bez vody samozřejmě ) Postupně packy a příště vodu výš a výš. Nečekala bych, že si tuto činnost zamiluje, ale že ji alespoň snese. Nevím jak je velký, ale moje jedna pesa, když ji skoro pravidelně nosím po příchodu z venku do vany umýt packy, mě jednou překvapila , protože si do té vany hupla sama ) Taky mi asistují, když jsem ve vaně já, tak to berou jako normální věc, občas na ně stříkne voda.
Já vím, že tady někdo radil kvůli blechám napřed umýt hlavu, ale obecně psi mají nejméně rádi, když mají mokrou právě hlavu. Kdyby nešlo o blechy,hlavu bych namáčela až když by byl strach částečně překonaný.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:04
- Nahlásit

sicluceatlux
urcite nejsi - fenu bych tam taky narvala a na nic se ji neptala, ale u toho psa prave nevim, jestli by se pak fakt nebal koupelny - ono kdyz pak reaguje priplesknutim k podlaze, stazenim usi a ocasu, tak si nejsem jista, jestli je nutny ho tomu vystavovat - myslim, ze bych ho uz pak vzdycky musela rvat do koupelny nasilim, natoz do ty vany (byl evidentne mlacenej, takze s tou vodou je mozny i nemozny asi cokoli, fakt nevim)

Nečekala bych, že si tuto činnost zamiluje, ale že ji alespoň snese
jj, tak nejak sem to myslela.

prave asistovat chodi jen fena

- jeste teda upresnim znova - maji pipety, koupel by byla pouze vodni na dosmrceni tech prezivsich kousku vodou, ktery v ty srsti proste nemam sanci pochytat, urcite nebudu ted odblesovat samponem, myslim, ze na tuhle kuru je uz ted pozde (kdyz maj ty pipety a barak celej vystrikanej) spis sem myslela, ze by se nemuseli trapit jeste tim drbanim nez zdechnou vsechny.

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:10
- Nahlásit

cernej caj
Tak já nevím ,když toho má tolik za sebou, určitě jsou pro něj blechy menší zlo než ta koupel. Navíc, pokud jsou na cestě do nebe )Myslím si, že čistou vodou by se stejně neodplavily, jsou to mrchy a drží se . To by byl nejasný výsledek pro blechy s jasným negativním dopadem na psa

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 09:23 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

cernej caj
tak já bych to asi vzala spíš jen hřebenem...
čistá voda sice pipety úplně nevymyje, ale úplně ono to taky není (budeš muset mejt vyloženě ke kůži, aby to mělo smysl vůbec, což je rozdíl asi oproti plavání v rybníku) a podle mě si až tak nepomůžeš víc než vyčesáním.
to jen k těm blechám, tím neříkám, že nemáš psa naučit do vany.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání