Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Barf - rady a tipy
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Sheldon
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 20:35
- Nahlásit

Zdravim,
Po nejake dobe co mame problemy s pribiranim a prujmem z granuli, jsme se rozhodli, ze prejdeme na BARF. Chtela bych poprosit o rady a zkusenosti.. Na netu jsem se teorie nacetla uz hodne, ale myslim, ze rady z praxe jsou cennejsi a popripade nejake priklady jidelnicku do zacatku..

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 20:44
- Nahlásit

Nemáme jídelníček, nic nepočítáme... krmíme, jak to zrovna vyjde

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 22:07
- Nahlásit

aňoňouma
krmíme, jak to zrovna vyjde
no, ale k tomu se člověk musí trošku prokrmit.
Já třeba vůbec nechápu manwe.eu a je to na mě hrozně složitý.
Sheldon
1. den - Projdu barák a zjistim, co toho dne zbylo po dětech - jablko, banán, troška jogurtu s mysli..., smíchám s mletinou.
2. den - maso (byli jsme pryč a pospíchám)
3. den - kuřecí skelety
4. den - kuřecí skelety (jinak by začaly smrdět
5. den - mletina se zelím
6. den - jiná mletina se zbytky okurky a jablka po dětech, trocha dětského rizota, kosti
7. den - mletina se zelím
(toho zelího je tolik, protože ho partner přinesl z práce, kde jim zbylo)
Ale já myslím nejsem barfař, pravověrného barfaře by ze mě asi trefilo

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 22:24
- Nahlásit

No ale Sheldon asi chce nějaké rady do začátku, tak bych hned nepsala jídelníček pro zvyklého psa

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 22:47
- Nahlásit

corgi
Sheldon asi chce nějaké rady do začátku, tak bych hned nepsala jídelníček pro zvyklého psa
no, to asi ne, ale já už asi nic lepšího nevyplodím.
Mamča se třeba docela striktně držela tuším "Novosadové" a bylo to v pohodě. Já jsem určitě ze začátku hodně čerpala od Ireny Sehnerové (byla jsem i na přednášce) a z tohohle tématu http://www.cz-pes.cz/diskuse/2_8192_0.html
Tak snad je to lepší
Jo a % jsou podle jedince, mám psa, 10 let, který dostává cca 4% své váhy a špic dostává, no jestli, tak 2% max., stejně jako 8letá kříženka, která dostává 3%.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 08:35
- Nahlásit

Sheldon
nejlepší rada je: používej hlavně svůj rozum, internet čti, ale ber ho s velikou rezervou, většina info na netu jsou slátaniny nebo popis toho, co kdo jak dělá prostě proto, že ho to tak napadlo

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 11:12
- Nahlásit

Sheldon
Já ráda tyhle stránky http://dogsdinner2.webs.com/
speciálně komplet sekci "quickstart guide" a "appropriate foods",
myslím užitečné. V quickstart guide určitě zhlídnout i "poopy pics" ono je to sice e-e, ale hodí se vědět, jak to má vypadat a jak ne.

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 12:08
- Nahlásit

Sheldon

já jsem na tom podobně jako kachna - začala bych - zvlášť pokud má pesan průjmy - tím, že zkusím libovou svalovinu - pokud by ji pesan nechtěl, trochu ovařím, postupně míň a míň (některý pes hned syrový nechce) k tomu rýže, mrkev. A viděla bych co to s ním dělá, Kosti bych začala přidávat velmi postupně, aby si organiznus zvykl- zpočátku hodně masité kosti (tzn, ne třeba holý skelet, jako dávám já jak starý feně, tak mlaďasovi) no a postupně podle toho jak bude pesanovo ústrojí reagovat, tak přidávat jiné druhy masa, vnitřnosti (já za sebe nedávám po blbých zkušenostech slezinu, jinak vše) kosti. Zeleninu, ovoce, bylinky, bilý jogurt, tvaroh.

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 14:30
- Nahlásit

Sheldon
Já začala tepelně upraveným kuřecím s vařenou rýží, postupně přidávala zeleninu,vždy 1 novou věc abych viděla jak pes zareaguje, pak vařila maso méně a méně až jsem dávala mleté syrové, budˇs rýží,jáhly, pohankou.........
Teď dávám třetinu syrového masa, třetinu zeleniny kořenové, kterou nechám přejít varem, třetinu rýže...viz výše, jeden kuřecí krk pomlácený paličkou na maso , třeba kousek jablka, rajčete..., přidávám lososový olej, řasu Kelpu, Pangamin,probiotika, bylinky ( sušené co se dávají do polévky), spařený pytlík kopřivového čaje ( obsah), špenát..... Ke snídani rohlík se sýrem )

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 19:42
- Nahlásit

sicluceatlux
bože to je alchymie
Jinak ta příloha (rýže apod) to je zbytečné ne?
Ke snídani rohlík se sýrem
Bones And Raw Flesh

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 20:01
- Nahlásit

ssshhhhh
Je,ale me to bavi,motivuje me jak jim to chutna.Ryzi davam radeji,jedna ze psu trpivala na ridsi stolku,kosti se jeste trochu bojim,ale krků na placku ne,chapu,ze jednak je tam vapnik a jednak stavi Kdyz jsem zhusila vic masa,srajda byla,takto jim to zatim dela pekna hovinka) Manzel rika,ze by chtel byt psem v nasi rodine

birma
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 20:08
- Nahlásit

Taky krmím podle plotu - většinou půlku kuřete, nějakou mletinu hovězí nebo rybí, sem tam přicmrndnu lososák nebo přiisypu kolagen zeleninu má, když má chuť si něco chroupat, na přílohy jsem líná (většinou mám problém si vzpomenout na to, abych vyndala maso z mrazáku) a chutná chlapečkovi taky

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 20:11
- Nahlásit

sicluceatlux
v poho, já se jim rejpu v bobkách furt. Řešim to taky hodně, ale naštěstí jsem omezená jejich výběrem, nechtěj ani přílohu natož zeleninu.¨
Takže se hlavně soustředím na to, aby měly ideální poměr masa a kostí, jinak je to buď moc řídký, nebo naopak.

kachna_
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2015 08:53
- Nahlásit

ssshhhhh
naštěstí jsem omezená jejich výběrem,
těch bobků?
?
Takže se hlavně soustředím na to, aby měly ideální poměr masa a kostí
nj, u některýho psa se to holt musí vychytat a pak je těžší krmit, my se psama s plechovejma trubkama místo trávicího traktu to máme jednoduchý

jfi
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2015 22:38
- Nahlásit

Sheldon Já jsem chodila pro rozumy sem: http://manwe.eu/ - pravé menu.

Valda
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 20:55
- Nahlásit

Kolik (g) dáváte/by jste dali čisté svaloviny středně velkému aktivnímu a dospělému psovi? A kolik zeleniny a přílohy?
Děkuji!

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 08:55
- Nahlásit

Valda
Kolik (g) dáváte/by jste dali čisté svaloviny
Čistou svalovinu v podstatě téměř vůbec nedávám.
Oba psi dostávají 2,5% svojí hmotnosti denně, v mrazech trochu víc, v létě trochu míň. Nedělám z toho vědu, sice mám načtenou Sehnerovou, Novosádovou a já nevím co ještě, ale po 6 letech mě nějaké tabulkové poměry netrápí. Uvažuju hlavou - když dostanou víc kostí, přidám zeleninu, aby to prošlo skrz. Když dostanou vnitřnosti, zelenina už netřeba, projde to rychleji ;) Přílohy nedávám, vyjma velkých mrazů - pak dávám připravené přílohy od PetVet (jáhlové, pohankové) nebo rýži. Těstoviny nikdy, je to takové nacpávadlo, po kterém mají stejně brzo hlad (a moji i řidší stolici). Procenta přílohy nepočítám, prostě jim udělám porci a k tomu přiměřeně kydnu ;)

Valda
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 09:33
- Nahlásit

corgi
Díky.

Ty 2,5% je obsah celé misky nebo jen ta masitá část?

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 13:02
- Nahlásit

Valda
obsah celé misky nebo jen ta masitá část?
Jak se to zrovna povede ;)

Valda
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 19:00
- Nahlásit

corgi
Aha, díky

Hekko
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2015 19:21
- Nahlásit

Sem se to asi hodí.

Prodám a nebo třeba i daruji zbylé mražené maso - hovězí a krůtí z Barona.

Hovězí z líček - toho by tam mělo být 10 balíčků.
Krůtí - toho jsou tam tři balíčky.
Pak je tam nějaký Fit BARF KOMPLET 30% Skopové maso 850 g, na ten nemůžu najít odkaz a je "přepytlíkovaný" do porcí po 255 g. Jo a nějaká zbylá minikostička.

A zbylo mi skoro celé balení drcených vaječných skořápek. Pejsek byla od konce října na ledvinové dietě, kosti jsem nedávala a testy vždycky vyšly tak dobře, že jsem se v tom radši příliš nevrtala.

Vyrostlo jí něco na hrtanu a už nemohla polykat. Dneska jsme ji museli nechat uspat. :(

Hekko
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2015 19:22
- Nahlásit

Jo ještě podstatná informace: k odběru na Praze 4. Už to jednou trochu odmrzlo (z Barona posílají PPLkou), tak by se to nemělo příliš nechávat na teple.

Letní noc
Člen
# Zasláno: 20 Čec 2015 16:27
- Nahlásit

Ahoj, já kupuju přímo balíčky ke krmení psů určené. Objednávám z http://psi-basta.webnode.cz/produkty-2/ a mají relativně v pohodě ceny... Balíčky mu střídám podle vlastního uvážení, nicméně Darečkovi je 15 let a na tomto způsobu krmení je téměř 5 let a vypadá spokojeně, má bílé zuby a "SVĚŽÍ" dech. Vždycky tak aby tam byl podíl svaloviny podíl vnitřností stejný s podílem kostí. Zeleninu nepřidávám, nicméně z času načas vidím, že se mi pase. Ostatně svoji úspěšnost lze poznat na exterieru psa a chuti do života. Hodně štěstí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Čec 2015 20:54
- Nahlásit

Letní noc
tak si kup i balicky s mozeckem ty nugeto

Janafe
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2015 20:15
- Nahlásit

BARF: Dobry den, prosim o radu/nazor. Ma 7 leta fena mela posledni dobou casto zazivaci potize, proto jsem zkusila prejit na BARF. Od te doby, co ji krmim syrovym masem, je hrozne "nenazrana". Chova se jako by ji denni davka (vazi 7 kg, takze ji davam cca.160 g masa) nestacila. Chodi za nami vsemi, loudi, knuci a dokonce ji slysim i v noci chodit po byte - kdyby si umela otevrit lednici, tak by ji asi vyzrala. tohle nikdy predtim nedelala. Syrove maso miluje, misku vylize behem par sekund. Ted ji kvuli prujmu pridavam jeste ryzi. A jeste je navic zvykla, ze po kazde prochazce dostane pamlsek-susenou rybicku s kurecim masem od dokasu. Vzdycky po prochazce hopsala pred skrini, kde jsou pamlsky, ale ted tam hopsa cely den a chce snack. Mam pocit, ze ma hlad. Prijde mi to i logicke, kdyz predtim mela 300 g konzervy (vzdy dostavala konzervy s min.70%masa) a ted dostava 160 g masa plus nejakou tu ryzi a zeleninu. A navic ji to syrove maso hrozne chutna a chce vic. Ma s tim nekdo podobnou zkusenost? Dekuji

Fifi
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2015 20:33
- Nahlásit

Janafe
A proc ma striktne 160 g masa? Na dospely, akcni zvire je to hrozne malo, v tom asi tkvi to "tajemstvi" prirozeny stravy. Kazdy pes travi jinak, jednoho tohle mnozstvi muze zasytit, druhymu jen podrazdi zaludek, ze by si dal repete.
Nutno usuzovat dle fyzicke kondice psa. Jestli si vyzaduje ochuceny pamlsky, neznamena to jeste, ze je hladova. Misto ryze, vic balastu k syrovymu masu, ala hodne zelenyho listi nakrajenyho, spenat, cinsky zeli, kapusta atp, do too krouhnout mrkev, jablko atp, zalit podmaslim/kefirem a syrovy maso ruznyho druhu. Ze psici chutna syrovy maso, je jen dobre, je to fena. Jen to chce stridat ruzny druhy masa, vcetne kosti, skeletu a blabla, vsak odkazy jsou vyse.

worick
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2015 21:30
- Nahlásit

Vůbec netuším, kolik má takový pes dostávat, v podstatě netuším ani, jestli dostávají mí psi nějaké ,,správné" množství. Nehubnou, nepřibírají, takže asi tak nějak Klidně bych jí dala čtvrt kila, což se mi vůbec nezdá moc a pokud by tedy začala tloustnout, tak nedávat žádnou jinou přílohu, jen to listí

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2015 21:33
- Nahlásit

Janafe
Já kdybych se řídila "hladovýma očima" svých psů, sežerou denně půl krávy každý ;) Přidejte zeleninu, jak bylo napsáno výš. Z té nikdo neztloustne, dejte jí, kolik chcete. Opravdu je 160g dost? Zvažte podle kondice fenky. Jak dlouho krmíte masem? Dáváte vše, ne jen svalovinu?

Hekko
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 13:08
- Nahlásit

Janafe
Maso se dobře a rychle stráví, takže psice může mít pocit hladu, protože má prázdný žaludek. Navíc jí to určitě taky chutná. Pokud nehubne a je aktivní, zřejmě dostává dostatek živin. Jak píše corgi, sledujte její kondici, tam se jakýkoli nedostatek projeví nejdřív, dlouhodobě kvalitu srsti a hmotnost.

Docela pomáhá, když zkrmujete větší kusy. Tu naši potvoru vždycky víc zasytilo maso s kostí, které musela kousat, než i větší porce hrubomletého (u nového psa nevím, žere dobře, to nemohu říct, ale zdaleka se tolik žrádla nedomáhá, má jiné priority).

Z příloh zkuste ještě vařené brambory, ty se dají zkrmovat celé (větší kus -> víc zasytí).

Hekko
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 13:10
- Nahlásit

worick
Tabulkově má pes dostat 2-4 % svojí hmotnosti denně jako celkovou krmnou dávku, z toho tuším 10-25 % by měla být zelenina, zbytek mrtvá zviřátka.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání