Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Barf - rady a tipy
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
birma
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 14:53
- Nahlásit

Janafe
Pokud fena nehubne, zvážila bych dvě věci
- jaké maso dostává? Pokud má pravidelně tučnější (hovězí, vepřové, zvěřinu, lososa...), nahradila bych o něco větším množstvím dietnějšího (drůbež, méně tučné ryby, králík...) + bych vypustila rýži, přidala o trošku na mase a výrazně na zelenině
- není možné, že jde o naučené chování? Pokud máš pocit, že má hlad, nemohls u ní to dožadování se jídla nechtěně podpořit nějakým litováním + drobnými dobrotami ve chvíli, kdy tam hopsá?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 16:30
- Nahlásit

Vykaslete se uz na ty ryby...pravdepodobnost, ze koupite nejake zdrave je fakt mala

Janafe
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 17:10
- Nahlásit

Dekuji vsem za nazory. Zkusim teda davku masa trochu navysit a pridat i vice zeleniny. I kdyz dnes dostala vetsi porci a je porad "hladova". Tak mam pocit, ze ji to tak strasne chutna, ze chce porad vic a ze by snad opravdu sezrala celou kravu, kdyby ji dostala. Krmim syrovym masem pouze kratkou dobu,prvni dny jsem ji kureci prsa trochu povarila, potom jsem zacala davat syrova a ted jsem pridala do jidelnicku srdce....cetla jsem toho o barfu dost, samozrejme nekde si ty nazory dost lisi, tak jsem tak vybrala to, co si myslim, ze je spravne a jsem zatim ve fazi "testovani". S kostmi bych chtela jeste tyden pockat. Ryzi jsem davala, protoze mela trochu prujem- jinak bych ji chtela davat obilniny pouze ve velmi malem mnozstvi. Zato vic zeleniny a ovoce.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2015 11:18
- Nahlásit

Janafe
Pokud dostává jenom kuřecí prsa a srdce, tak má samozřejmě hned vytráveno. To chce opravdu kopu zeleniny, aby měla pocit, že "něco" snědla. Právě ten balast, jako různé chrupavky, šlachy - a samozřejmě kosti - zůstane v žaludku déle. Nebojte se kostí, takhle je to strašně jednostranná strava. Pokud máte strach, dejte aspoň mleté kosti (není problém umlít si třeba kuř. skelet doma, pokud máte obavy z kvality koupených mletin). Lepší pro pocit plnosti by ale byly kusové, to je jasné. Začít kuř. hrudníčky - to je tak měkké, že to rozkouše i člověk se zdravými zuby ;)

Janafe
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2015 13:55
- Nahlásit

Corgi
Já právě měla strach začínat hned s kostmi, takže nejdřív dostávala pouze kuřecí prsa s rýží a zeleninou s tím, že postupně budu přidávat další maso + kosti a mléčné výrobky a ubírat rýži. Musím u ní dávat opravdu pozor, jelikož na něco reaguje opravdu citlivě a jakmile si rozhodí trávení, tak má třeba týden i víc hrozné průjmy. Včera jsem nakonec už zkusila dolní kuřecí stehýnko a dneska ráno jsem do masa se špenátem přidala trochu jogurtu – moc to chutnalo a vypadá to, že to snáší bez problémů a že ji to i zasytilo. Tak myslím, že už za chvíli budu moci dávat vše a bude tak mít ten jídelníček pestrý. To množství ještě časem určitě vychytám – na začátku jsem se musela něčeho trochu držet, tak jsem vycházela z těch cca 2,5% tělesné hmotnosti.

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2015 17:49
- Nahlásit

Janafe
Zrovna stehýnko není ideální kost na začátek. Jak už jsem psala, nejlepší je kuřecí hrudník nebo sekáčkem (nebo paličkou) podrcený kuř. krk. Prostě ne dlouhé kosti.

JandaHrub
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2015 20:26
- Nahlásit

My dávali k Barf, pokud se mi zdálo, že má hlad, granule lisované za studena, nebo je bereme i na cesty. Na netu jsou nějaké studie, nebo se podívejte na
odkaz vymazán, upraveno administrátorem

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2015 21:31
- Nahlásit

JandaHrub
Nechces jit s tou reklamou uz do hajzlu?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2015 03:42
- Nahlásit

JandaHrub
[i] nebo se podívejte na odkaz vymazán, upraveno administrátorem
Ja se tam kouknul a smal jsem se pul dne, takovejch hlouposti dokupy jsme uz davno nevidel

znamej rikal, ze to koupil a posli mu dva psi, tak nevim

PavDrob
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2015 21:18
- Nahlásit

K barf bych doporučil, aby se nezapomínalo na bylinky. Veterinářka mi je doporučil, tak občas dáváme fenykl, kopřivu, pampelišku, heřmánek, tymián, listy maliny, listy ostružin, i hořec. Samozřejmě občas a špetku..

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2015 02:28
- Nahlásit

PavDrob
Veterinářka mi je doporučil,nerozumí tomu

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání