Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (16611 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (8550 hl.)
Možná 
Anketa img  (8464 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (7041 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (8687 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (7873 hl.)

Celkem hlasovalo: 57226


Jozef Adamuščin mistrem světa FCI IPO
Vydáno dne 22. 09. 2013 (10026 přečtení)

MS FCI IPO 2013 Obrovským úspěchem slovenské kynologie skončilo 23. Mistrovství světa FCI IPO v Roudnici nad Labem. Slovenský reprezentant Jozef Adamuščin s německým ovčákem Chris spod Lazov získal titul mistra světa a výkonem 293 body (98+98+97) dokázal porazit všechny hvězdy současné sportovní kynologie.

Reprezentanti České republiky v domácím prostředí bohužel na nejvyšší individuální příčky nedosáhli, svými výkony však dokázali, že minimálně do širší světové špičky rozhodně stále patří.

23. Mistrovství světa se uskutečnilo ve dnech 18. až 22. září 2013 v Roudnici nad Labem. Rozhodčím pro poslušnost byla paní Lene Carlson  z Dánska, obrany posuzoval pan Van den Bosch Fons z Belgie a rozhodčím na stopách byl pan Zdravko Klicek z Chorvatska.

Figuranty na obraně byli: Josef Kubec - tech. část (náhradník Radomír Kupka) a Václav Kuncl - kontrolní výkon (náhradník Jaroslav Vyhnal).


Jozef Adamuščin a Chris spod Lazov a jejich mistrovská poslušnost.
Autorem videa je SportCynology

 

Výsledky jednotlivci:

Stát Psovod Pes A B C Celkem Pořadí  
SK-1 Jozef Adamuščin Chris Spod lazov 98 98 97 293 1 CACIT, CACT
DE-5 Mathias Dögel Holle vom Holzhäuser Flur 99 97 97 293 2 res.CACIT, res.CACT
B-1 Verslijpe Mario Hasco Van De Duvetorre 97 96 97 290 3 res.CACT
US-1 Mike Diehl Irmus Galan Nalag 95 93 97 285 4 res.CACT
DE-3 Petra Reichmann Hataro vom Lindelbrunn 96 95 94 285 5 CACT
SK-2 Pavol Šlahor Fox von der Schoenen Ecke 98 90 96 284 6  
ES-3 Juan Jose Barragan de Los Rios Adonis de Ydre 96 97 91 284 7  
SI-1 Maja Orešnik Galant vom Adlerauge 97 89 97 283 8  
US-3 Fabian Robinson Graubaer’s Boker 96 97 90 283 9  
SE-1 Fredrik Bjurklint Cartagena Felix Rex 96 92 94 282 10  
UA-2 Oleksandr Babenko Bamber 98 94 90 282 11  
CZ-3 Dita Finsterle Forta Marko Gero 92 93 96 281 12  
HU-5 Réka PAP Furfang von Dorlatos 96 95 90 281 13  
WC-1 Dennis Bernsee Bodo vom Hexenwald 97 96 87 280 14 res.CACT
IT-5 Giorgini Leandro Pinkfloid della valle Incantata 93 94 92 279 15  
US-4 Susan Miller Axa Prima Sudo 99 89 91 279 16  
SK-3 Jaroslav Vnenčák Witz Eqidius 98 87 93 278 17  
JP-1 Tomoya Hirai Sieg von Schatzchen jp 96 94 88 278 18  
US-2 Sean O’Kane Max ze Stribrneho Kamene 94 93 90 277 19  
DK-3 Thorsten Kleven Jabina Diezel 97 90 90 277 20  
UA-1 Tatiana Pravda Mecberger Lulu 96 93 88 277 21  
CZ-2 Martin Pejša Kato Aritar Bastet 98 82 96 276 22  
RO-1 Augustin Moldovan Wild Iris Basra 96 88 92 276 23  
RU-1 Lysenkov Yury Oliver Val-bella-dog 97 92 87 276 24  
HU-2 Katalin SZŰCS Satoris Raiko Roni 88 93 94 275 25  
HU-3 Ferenc SUSZTER Sentinel Pike 91 94 90 275 26  
FI-2 Petri Vänni Pysäkin Posti Pate 96 89 90 275 27  
CH-4 Peter Lupinc Nasca zum Chasseralblick 94 94 87 275 28  
SK-5 Mgr.Trauer Miroslav Axell Bohemia Atevy 93 88 93 274 29  
SI-3 Igor Slatinek Gassan Leomegy 95 91 88 274 30  
B-5 Bonnier Dagmar Kjerro van Blutsenhof 86 91 96 273 31  
CZ-4 Tomáš Louda Agbar Meggan Bohemia 94 87 92 273 32  
B-4 Verlinden Geert Ferco Van De Utadreef 95 90 88 273 33  
ES-2 Alexandre Portas Abal Esko van Joefarm 98 88 87 273 34  
FI-5 Krista Saari Tulikuuma Palopommi 91 90 91 272 35  
PL-1 Błażej Wojtowicz Aquentin z Kuřimského háje 94 88 90 272 36  
SK-4 Viliam Koberčik Pard de Alphaville Bohemia 90 88 92 270 37  
CZ-5 Milena Pufrová Jaro Ja-He 90 90 90 270 38  
ES-RES-1 Guide-Jose Luis de la Vega Puerta Rusky of Zugvögel 95 87 88 270 39  
HU-1 Gábor SZILASI Griff von Tajgetosz 90 95 85 270 40  
CH-RES-1 Tamara Romer Falco vom Adlerauge 94 91 85 270 41  
RU-3 Nikitenko Sergey Alen Deylon iz Obskoy Doliny 96 90 84 270 42  
AT-1 Sabine Münzer Xila von der Waldfeenhöhe 97 91 82 270 43  
CH-1 Margrit Meyer Spike zum Chasseralblick 91 89 89 269 44  
FI-4 Mika Lindberg Tarkatan Ilokaasu 90 91 88 269 45  
IL-2 Milik Berg Flash Vom Saltztalblick 98 83 88 269 46  
DK-5 Bjarne Brix Brix`s Nero 95 87 87 269 47  
IT-4 Trogu Massimiliano Nelson della valle Incantata 96 85 87 268 48  
NL-4 Jan Wernsen Bayka Polsmaten 90 92 86 268 49  
NO-2 Andreas Volle Gamle Bry'n av Staalhjerte 90 96 82 268 50  
PL-2 Patryk Krajewski Baybaro od Dorrinky 96 90 82 268 51  
SE-5 Micke Pounu Treon 91 81 94 266 52  
GB-4 Thomas Nye Vytensa Asko 86 89 91 266 53  
CZ-1 Michaela Kuncová Jaguar de Alphaville Bohemia 91 85 90 266 54  
FI-3 Suvi Karvonen Tämä On Capina 88 89 89 266 55  
DK-2 Allan Maindal Chade`s Vega 90 90 86 266 56  
JP-2 Haruo Masuda Top von Kyoto Masuda 95 86 85 266 57  
BY-1 Rita Henkel Vyatkins Hammer 96 89 81 266 58  
SI-2 Mirko Flere Ray vom Roten Milan 90 86 89 265 59  
RS-1 Ing. Roman Rauner Bips Von Leimensteig 88 89 88 265 60  
AT-5 Petra Bed Scheyrer Jazz de I’orgiene Faucon Rouge 96 82 87 265 61  
CA-1 Frank McEniry Heck vom Haus TTH 93 87 85 265 62  
AT-3 Markus Mohr Blade vom Gelben Juwel 97 83 85 265 63  
RU-2 Spiridonova Natalia Don Du Bois Des Trembles 94 88 83 265 64  
RU-4 Blinnikova Elena Chili vom Schnellen Falken 93 90 81 264 65  
SE-2 Frida Götesson Daneskjold Ofelia 97 78 88 263 66  
IT-3 Triglia Onofrio Quicky de la videmanette 96 83 84 263 67  
ES-5 Angel Perez Soriano Chico von der Hagenmühle 94 86 83 263 68  
AT-2 Jürgen Schwendinger Yackson de Villa lazan 80 91 91 262 69  
CH-3 Patrick Clément Nimitz de la Videmanette 88 88 86 262 70  
DE-1 Petra Sporrer Erec von der schönen Ecke 92 84 86 262 71  
LU-1 Wirth Alfred Xanuk vom Grauen Star 96 85 81 262 72  
JP-3 Kayoko Ezure Nello of Y.Maeda 88 89 84 261 73  
WC-2 Jürgen Gutbrod Ataraxie’s Bigben 88 90 83 261 74  
B-6 De Groodt Stevy Peejees Hugo 93 88 80 261 75  
AT-4 Andreas Hauk Egoist vom Satansberg 97 73 90 260 76  
UA-3 Andrii Tarasov Granit iz Gratsiano 80 92 87 259 77  
NL-3 Joël Edery Lukay van de Annahenhof 82 88 88 258 78  
IT-1 Tamai Massimo Babajaga la Maschera di Ferro 90 80 88 258 79  
NL-RES-1 Anja Matekovic Henri 't Palmaleinehof 96 74 87 257 80  
DE-4 Björn Reckmann Life vom Fürstentum Kaunitz 80 91 86 257 81  
FR-5 Robert Jerome Dry du parc de chartreuse 88 84 85 257 82  
B-3 Valkiers Bennie Gijoe van Joefarm 80 85 91 256 83  
HU-4 Tamás BUDAI Garde Royal Iran 83 88 84 255 84  
FI-RES-2 Sini Ovaskainen Tammikallion Mysteeri 82 90 82 254 85  
ES-4 Sergio Gonzalez Betran Satoris Greco 96 78 80 254 86  
GR-2 George CHATZAKOS Ager Veranis K-9 Dog Center1 87 96 71 254 87  
PL-3 Dariusz Kowalski Javelin de Alphaville Bohemia 85 83 85 253 88  
SI-4 Marko Habič Clash Running Wild 94 74 85 253 89  
UA-5 Lyubov Tarasenko Granata iz Gratsiano 83 95 75 253 90  
NL-2 Herman de Koning Gringo vom Ratsenheim 85 75 92 252 91  
UA-4 Vadym Lysak Aron vom Leiner Kogele 85 85 81 251 92  
JP-5 Tomoyuki Masuda Asrid vom Haus M.I 83 88 80 251 93  
IT-2 Polverari Paolo Brando dei Lupi Invicti 83 74 93 250 94  
PL-5 Dariusz Kmiecik Xantor Eqidius 92 77 81 250 95  
SE-3 Johanna Svensson Rissies Ursus Barbatus 94 80 76 250 96  
GB-2 Nick Warman Von Graf Nabal 92 87 71 250 97  
HR-3 Dalibor Peršin Pax Hause Calligaris 95 84 71 250 98  
DK-4 Chanette G. Aarestrup Tana De Alzawiya 70 88 91 249 99  
JP-4 Miwako Kai Lucky von Kyoto Masuda 85 73 90 248 100  
NL-1 Wilfred Bakker Janus Nympton 70 90 88 248 101  
PT-1 Luís Miguel Costa Carvalho Darla Von Karthago 82 86 76 244 102  
FR-3 Solare Vincent Ex di casa del beato 85 71 84 240 103  
FR-4 Rohmer Jean Marie Gun vom Weinbergblick 80 80 80 240 104  
TW-2 Shen I-Chun Jaxo vom Holzhäuser Flur 80 73 82 235 105  
KR-1 Kwonsuk Choi Kaiko von Karthago 70 84 81 235 106  
FR-1 Ampoulange Jacques C’max de la croisee des loups 70 91 74 235 107  
TR-2 Murat Sporel Donator Drigon 90 72 72 234 108  
   
MY-1 Michael Lee Tai Seng Mecberger Lassie 94 93 67 254 109  
GR-1 Constantinos FOUKIS Haley van de Utadreef 94 93 65 252 110  
DE-2 Robert Parak Finni von der Brunnenstadt 60 96 95 251 111  
PL-4 Michał Majcher Oskar Red Dot 92 82 65 239 112  
SI-5 Igor Goršak Irko van`t Deusserhof 97 79 60 236 113  
IL-1 Oleg Gelman Carlo Von Der Goldenen Stadt Prag 96 65 73 234 114  
GB-1 Bryan van Daal Argonne Drago 85 82 65 232 115  
TW-1 Shen Yu-Ju Karlie Karlson von der Steinteichmühle 95 57 73 225 116  
TR-1 Cem Bakaçhan Hades von der Schwarzen Natter 90 66 63 219 117  
AR-1 Carlos De Stéfano Ecco del Onenak 75 78 60 213 118  
GB-5 Gregory Ford Ramson Zillah von Wulfrunhaus 60 73 73 206 119  
TR-3 Cumhur Gül Wild Iris Brix 50 89 65 204 120  
TR-4 Erdinç Sarımusaoğlu Phönix von den Lausbuben 0 84 85 169 122  
CH-5 Claude Hennard Haico vom Herrenberger Schloss 90 91 V.A. 181    
DK-1 Brian Rohde Nederholms Heart v.d. Flex V.A. 93 85 178    
GB-3 David John Argonne Enzo N/A D. N/A T.D.    
RU-5 Zhirkevich Sergey Žigan Eqidius N/A N/A D. T.D.    
US-5 Pablo Varela Garm vom Adlerauge N/A N/A D. T.D.    

Zdroj: oficiální stránky 23. Mistrovství Světa FCI IPO



Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 43 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání