Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26037 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16791 hl.)
Možná 
Anketa img  (9875 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8161 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11627 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16267 hl.)

Celkem hlasovalo: 88758


Pozvánka na Mistrovství světa záchranných psů družstev FCI 2012
Vydáno dne 27. 07. 2012 (2400 přečtení)

MS záchranných psů družstev FCI 2012 Česká republika byla požádána světovou kynologickou organizací FCI, aby uspořádala 3. Mistrovství světa záchranných psů družstev, které se koná v Žatci 23. až 26. srpna 2012.

Že záchranářských psů je třeba, bylo již tisíckrát diskutováno, propíráno a různě lustrováno snad ve všech médiích. Tudíž není nutné se zde dále o této dnes již samozřejmé věci rozepisovat. Startují zde dobrovolníci, kteří připravují své psi ve svém volném čase k záchraně lidských životů.

Je však možné, aby tito psi, vesměs připravovaní na praktické zásahy všeho druhu změřili své síly také na poli sportovním?

Původní myšlenka, kdy tříčlenná družstva měla startovat tak, že každý člen by bojoval v jiné disciplíně (stopy, sutiny, plochy) se společnou poslušností, vzala již dávno za své a více než tři roky trvalo připomínkování a schvalování ZŘ FCI.

Výsledkem je, že po společné poslušnosti nastupují všichni tři členové družstva do disciplíny, ve které je družstvo přihlášeno. Všichni tři tedy dělají společné prohledání sutiny nebo prohledání plochy nebo zvednutí jedné stopy, na které se podle pokynů vedoucího družstva prostřídávají.

Pořadí družstev je pak vyhlašováno bez ohledu na přihlášené kategorie. Výjimkou je tzv. kategorie TOP, jejíž členové absolvují kromě poslušnosti společně i všechny další disciplíny (stopu, sutiny i plochu). Jde o velmi náročnou kategorii, prokazující všestrannost záchranářského družstva ve všech uvedených výcvikových směrech. Je tedy samozřejmě vůči ostatním kategoriím náročnější.

Mistrovství světa se již tradičně zúčastní špičkový psovodi - kynologičtí dobrovolníci, kteří připravují své psy ve volném čase k záchraně lidských životů z České republiky i ze zahraničí. Startuje 92 závodníků z Belgie, České republiky, Finska, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Rumunska, Slovinska.

Místem konání MS bude Žatec (dostupnost terénů, možnost zajištění stadionu na poslušnost, ubytování rozhodčí atd.). V roce 2010 se v Žatci konalo Mistrovství světa IRO jednotlivců.

Diváci budou mít možnost vidět jednotlivé disciplíny včetně speciálů. Budou mít možnost sledovat více méně všechny terény: na stadionu v Žatci dovednost a poslušnost a ve Chbanech bude zpřístupněna tribuna (násep) při pracích v sutině. Ti diváci, kteří projeví zájem o stopařské práce budou muset respektovat pokyny pořadatelů, aby nebyli psi a psovodi rušeni a nebyly narušeny terény pro šlapání stop.

Případní pozorovatelé vyhledávání v lese (plošné vyhledávání) budou omezováni sníženou viditelností lesa a přístupem do něj.

Vstupné pro diváky na Mistrovství světa je dobrovolné.

Pro diváky připraveno bohaté občerstvení a možnost nákupu kynologických potřeb.

Těšíme se na Vaši návštěvu. Bližší info na www.fci2012.cz 

Za organizační tým
MS záchranných psů družstev FCI 2012
Alice ZelinkováPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání