Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26019 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16777 hl.)
Možná 
Anketa img  (9869 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8155 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11615 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16253 hl.)

Celkem hlasovalo: 88688


Speciální výstava Moloss Clubu České republiky 2011
Vydáno dne 28. 09. 2011 (3098 přečtení)

Dne 10.9. 2011 se pod záštitou Českomoravské kynologické unie, konala v Nezamyslicích akce Moloss Clubu CZ - Speciální výstava Moloss Clubu České republiky, kde se již tradičně setkávají příznivci obřích plemen, např. Bordeauxská doga původem z Francie, Anglický mastif - jeden z největších molosů vůbec, Americký bulldog, Neapolský mastin původem z Itálie, Boerboel původem z Jižní Afriky a další plemena v tomto klubu zastoupená.

Pro tento den to bylo v počtu 143 zvířat. Rozhodčí pro tuto akci byli pan Kliment Zdeněk z České republiky a jeden z nejžádanějších rozhodčích světa pan Mravík Josef ze Slovenska, kteří se své úlohy zhostili se ctí a grácií.

Na programu byla také v propozicích předem avizovaná „soutěž„ karnevalových masek se psy, kde se nám hned v 1. ročníku představilo 8 masek a 16 psů a myslím, že tato přehlídka oprávněně vzbudila minimálně stejný ohlas jako celá výstava . Alespoň podle okamžitých reakcí návštěvníků, kde byl k vidění i slyšení půlhodinový nepřetržitý smích, což bylo prvořadým cílem tohoto zábavného bodu programu. Tímto dodatečně moc děkuji všem majitelům „mých dětiček“ za krásné sobí spřežení se Santou i saněmi (Petra s bordynkama Emčou a Debi), za úžasnou čarodejnicí s pekelnou pomocnicí (Ivanka a rotvajlerka Rony), kovboje s koníkem (Míša z Řícmanic a burulička Ela), bachař Petra s ostrahou Surry vedoucího neposlušného vězně z Vizovic, majitelům štěňátek od Surry a mojí Sofinky, kteří jí , jako Sněhurce dělali trpasličí doprovod,( s Jimíkem od Klárky jako bonusem) a krasavci rodu královského–ostravskému pudlovi Arnaldovi s Renčou. A aby toho nebylo málo a já jako ten , kdo si to vše vymyslel a šel příkladem , tak ta náčelnice všech domorodců  Jižní Afriky s téměř 80-ti kilovým lvem u pasu, tak to jsem byla já a můj africký krasavec Tula. To jen pro dokreslení popisu fotografií , pro ty kdo si toto nechali ujít a udělali tím velkou chybu. Naše modely byly dětem i dospělým k dispozici na focení a celá fotogalerie se nachází zde:
http://erinie.rajce.idnes.cz/MOLOSS_vystava_a_KARNEVALOVY_PRUVOD/

A jelikož každá legrace něco stojí , o to víc pořízení nebo výroba kostýmů , tak velké poděkování patří zejména Ivě Hoškové za sponzorství karnevalu ve formě věcných dárků od firmy Acana a Orijen a předsedkyni Moloss klubu Alexandře Ohlídalové za poháry a madaile pro účastníky karnevalu. Doufám, že jsme tímto prvním krokem inspirovali veřejnost do dalších ročníků a příště uvidíme další originální převleky vás a vašich miláčků všech ras , oříšků nevyjímaje. Mě už v hlavě víří desítky nápadů- máte se na co těšit.

A když už jsme u „oříšků“ …tak byla velká škoda, že byla na poslední chvíli odvolána účast a nabídka pejsků paní Lyškové (z obce Srbce), pro kterou jsem měla zařízený dovoz - odvoz i s krásným vrhem kříženců. Paní Lyškovou to samu moc mrzelo, že jí nečekané nutné povinnosti v účasti zabránili, ale jistě to příští rok vyjde a naše akce bude rozšířena i o tuto službu, protože kde jinde než mezi tolika milovníky psů má šanci na umístění malé strakaté štěně či hodný dospělý pejsek, kterým paní Lyšková zasvětila celé své bytí. Tímto se dodatečně přimlouvám za ty, kteří uvažují o pořízení malého čtyřnohého člena rodiny, aby navštívili v Srbcích domov pro opuštěná zvířata, jelikož tam jsou nádherná, kompletně očkovaná štěňátka právě k odběru. kontakt zde: http://www.srbce.estranky.cz/

A to nejdůležitější -  výsledky soutěží:

  • nejkrásnější puppy - fena španělského mastina - CORDOBA TORNÁDO ERBEN

  • nejkrásnější dorost – pes Argentýnská doga-Borges de Collins Moloss

  • nejkrásnější mladá fena výstavy - tosa Aneko Čeperek

  • nejkrásnější mladý pes – coban copegi - Filo Kangal du Bonnie Blue Flag

  • nejkrásnější pár byl pár plemene bulmastif

  • nejkrásnější chovatelská skupina byla vyhlášena CHS boerboelů - Ballotada

  • nejkrásnější veterán – argentýnská doga - Akim Barrandovské stříbro

  • krásný pohár za nejsympatičtějšího psa, vybraná laickou veřejností , získal pes plemene americký bulldog - Kolben Tenesco Snug.

  • Titul z celé výstavy nejcenější - BEST IN SHOW (BIS) - z konkurence 142 molosů získal pes plemene boerboel, importovaný ze země původu -z Jižní Afriky - multišampion Spitsvuur Tula I. majitelky Magdy Moravcové (pozn. autora: o to víc cenější je pro mě tento titul na „domácí půdě“ - že po 9-ti letech členství v Moloss clubu CZ a tudíž 18ti možných účastích na klubových akcích je toto nejvyšší ocenění zadáno mému psovi poprvé. (Na nejvyšší mety v České republice je hold potřeba si náležitě počkat - loni byl Tula na pomyslném 2. místě z 220 psů, ale to se bohužel nepočítá;-) ).

  • Druhý , stejně ceněný titul BEST OPPOSTE SEX (BOS) , který se zadává nejlepšímu jedinci opačného pohlaví než BIS byla vybrána nádherná mladá fena Neapolského mastina Telma Brilliant Slovak-Fleš majitele Václava Švarce z Prahy.

Tímto všem gratulujeme a těšíme se na hojnou účast v  roce 2012. Nejdříve 3.6. 2012 na Klubové výstavě v Praze a v září opět v Nezamyslicích.

Generálním sponzorem výstavy byla firma BIOFAKTORY, s krmivem Arion a dalšími produkty, zastoupená paní MVDr. ŠULOVOU , které tímto moc děkujem.

Magda Moravcová
 Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání