Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26019 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16777 hl.)
Možná 
Anketa img  (9869 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8155 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11615 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16253 hl.)

Celkem hlasovalo: 88688


Klubové setkání na Plumlově
Vydáno dne 10. 12. 2006 (4018 přečtení)

Klubové setkání na Plumově V letošním roce se po dlouhé době konalo klubové setkání Klubu Karelských medvědích psů a lajek v krásném prostředí autokempu Žralok na Plumlově.

Počasí vyšlo lépe, než jsme předpokládali a to byl základ celého velmi nádherného a úspěšného víkendu. Nejvíce přemýšlení, práce, starostí a domlouvání dalo vymyslet a sestavit program. Naším cílem bylo, aby se všichni nejen dobře bavili, ale aby pro ně celý víkend byl motivací do další práce s jejich hafíky.

Na sobotní dopoledne byla připravena malá ukázka a trenink agility. Běhy v tunelu a zdolávání překážek Jak by to mělo vypadat ve skoroprofesionálním podání bylo vidět na lajce Sáře s M. Dostálovou, která vše předem ukázala. Byly předvedeny motivační a treninkové postupy.

Lajka na obraně... Celé následující odpoledne bylo věnováno hrátkám se psy. První byla domluvena ukázka obrany s p. Lukášem Matysem, který jako profesionál se věnuje této činnosti mnoho let. Jelikož má platné certifikáty, bylo vidět, že to se psy umí. Všechny, i ty nejmladší a také ty, kteří se obraně nikdy nevěnovali, dokázal perfektně namotivovat k práci. Velmi se nám líbily jeho slovní komentáře a rady, ze kterých si každý mohl vzít nějaké ponaučení.Tímto bychom mu za nás chtěli velmi poděkovat.

Po krátké pauze nastalo soutěžení v agility. Běhal se tzv. barel běh, kde každý pejsek se svým psovodem měl proběhnout dva tunely, oběhnout barel a opět se tunely vrátit zpět. Pastičkou na myšičky se staly buřtové pamlsky umístěné uvnitř barelu. Místo aby psi barel oběhli, tak se na něj vrhli a snažili se dostat na buřty. Tento zádrhel byl v zápětí odstraněn a již nic nebránilo poměřit svoje síly. Běhali všichni včetně 4-měsíčního mimina až po 10-ti letého veterána. Vzhledem k věkovému rozmezí psů jsme vyhlásili 3 věkové kategorie: štěňata, dospělí psi a veteráni. Díky manželům Královým dostali vítězové kategorií vzorek krmiva Aport a díky p. Šafránkové odcházeli všichni i s diplomy. Podle reakcí a slov závodníků se toto odpoledne maximálně povedlo. Nikdo neodešel zklamán. Sobotní večer byl ukončen posezením u ohně.

Klubové setkání na Plumlově

Nedělní dopoledne bylo věnováno práci se psem. Celé je měla v režii J. Dopitová, která v první polovině ukázala výuku a motivace pro poslušnost psa a přípravu na zkoušky ZOP ( základní ovladatelnost psa). Součástí tohoto bloku byla i ukázka hlídání předmětu. Všichni si to mohli vyzkoušet . Bylo vidět, že nejenom hry, ale i práce naše hafíky baví a dělají ji rádi. Hlavně, když jsou motivováni buřtama!!! Pro radost majitele udělají cokoliv.Další část dopoledne byla věnována přípravou psovoda i psa na výstavy. Toto bylo předvedeno na karelském psu Luckym a lajce Sáře. Na závěr nedělního dopoledne si všichni vyzkoušeli společné cvičení ve skupině a předvádění psa v kruhu. Velmi potěšitelné bylo zjištění, že všichni psi jsou dobře ovladatelní a že majitelé se svým psům skutečně věnují.

Klubové setkání na Plumlově

Pevně věříme, že tento víkend byl pro všechny hodně podnětný, že si odnesli informace, které mohou v následujících dnech a měsících upotřebit v práci se svými psy. Bylo vidět, že celková atmosféra byla velmi veselá, že se lidi i jejich psi velmi dobře bavili. Pokud se nám toto podařilo, potom víkend splnil svůj účel a my se budeme těšit na příští rok, kdy ještě s větším nasazením a radostí připravíme další setkání.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nelitovali obětovat víkend, kilometry a čas a přijeli na toto setkání.

S poděkováním za účast
lajka Sára, Brixie a Milada Dostálová
www.lajkazs.kgb.cz

Karelák Lucky, Gima a Jitka Dopitová
http://web.quick.cz/karelajkyPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 1 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání