Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26015 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16775 hl.)
Možná 
Anketa img  (9869 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8155 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11614 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16251 hl.)

Celkem hlasovalo: 88679


VELKÁ CENA TARTu - I. Ročník
Vydáno dne 16. 11. 2006 (4686 přečtení)

TART Dne 11.11. 2006 se konal první ročník Velké ceny TARTu. Pořadatelství se ujala organizace SKS TART region Pelhřimov.

Počasí se k pořadatelům neobrátilo zády, tak se mohl očekávat velice hezký kynologický souboj všech psovodů, kteří cvičí své psy podle zk. řádu TART. Velká cena TARTu se ve vypsaných kategoriích konala beze stop. Z 28 přihlášených účastníků se dostavilo nakonec 15 účastníků, zbytek účastníků nedorazil ani se z neúčasti neomluvil, což bylo nefér vůči pořadatelům, kteří měli nachystáno velké množství cen pro všechny tři kategorie podle kterých se Velká cena TARTu konala šlo o T1, T2, T3. Kategorie T3 byla zrušena a dva účastníci z této kategorie se přesunuli do kategorie T2. Posuzování kynologického závodu se ujal pan Zdeněk Babor, který se svého úkolu zhostil na jedničku, za což mu náleží naše veliké díky. V roli figurantů se výborně předvedli Filip Štrach a Vojta Maurer. Prvně jmenovaný prováděl hladká zadržení dle T1 a druhý jmenovaný kompletní technickou část u všech disciplín, hladké zadržení dle T2 a kontrolní výkon dle T2.

TART V kategorii T1 probíhali veškeré zákroky do ochranného rukávu typu Vega a v kategorii T2 byli všechny zákroky do ringa. Všichni závodníci podávali dobré výkony ve svých daných kategoriích, ale bohužel došlo i na dvě nuly při poslušnosti, kdy se psi poprali. Při disciplíně obran byli vidět velice hezké a razantní obrany což předvedli psi Martina Kiesslinga z TARTu Lišíc, Bred z Perštátského mlýna Zdeňky Maurerové či psi psovodů z Vězeňské stráže. Nejlepší poslušnost dle T1 předvedl Martin Lacek z Městské policie Jihlavy se svojí malinoiskou Azra Murat s 92 body. V kategorii T2 měla nejlepší poslušnost Zdeňka Maurerová SKS TART region Pelhřimov se svým NO Bredem z Perštátského mlýna za jejich poslušnost jim pan Babor nadělil 96 bodů. Nejvyšší počet bodů za kompletní obranu dle T1 obdržel Martin Kiessling s NO Maxem a to 92 bodů. V kategorii T2 měla nejvyšší počet bodů opět Zdeňka Maurerová se svým psem Bredem obdržela 94 bodů.

Velké ceny TARTu se účastnili němečtí ovčáci, rotvajler, cane corso, československý vlčák, belgický ovčák malinois, beauceron.

Velice hezkou práci předvedl pes plemene cane corso Káji Prokešové z SKS TART region Pelhřimov při poslušnosti a při obraně, kde se svými 65 kg velice zaměstnával figuranta za což si vysloužil v těžké konkurenci plemen krásné 5. místo.

Konečné výsledky první tři místa:

Kategorie T1

  • 1. místo – Martin Lacek Městská policie Jihlava – Azra Murat BOM
  • 2.místo – Martin Kiessling TART region Lišov – Asso NO
  • 3. místo – Martin Kiessling TART region Lišov – Max NO

Kategorie T2

  • 1. místo – Zdeňka Maurerová TART region Pelhřimov – Bred z Perštátského Mlýna NO
  • 2. místo – Adéla Richterová TART region Hlubočepy – Brix z Husovy Tvrze Beauceron
  • 3. místo – Václav Pudil TART region Pelhřimov – Nik z Litavské Kotliny ČSV

TART

Závěrem by jsme chtěli velice poděkovat sponzorům, bez kterých by se jistě tato akce nemohla uskutečnit, jde především o KVS o.s. náprava a převýchova psů, Firmě Gilpa Liberec, Firmě CANDY, Firmě TEKRO, a závěrem by jsme chtěli poděkovat Krajské veterinární správě z inspektorátu Pelhřimov za rychlé a bezproblémové vyřízení veškerých formalit, bez kterých se nemůže konat žádná významnější kynologická akce.

Za rok se těšíme na další ročník Velké ceny TARTu, protože jen v TARTu najdeš PARTu.

Autor: KVS o.s. Iveta Sršňová
www.kvs.estranky.czPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

Související články:
Výcvikový víkend praktické kynologie (23.10.2006)

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání